اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

بوت سه گانه مکینتاش ( بصورت اورجینال )، لینوکس ( اوبونتو ) و 7

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

سلام
    ببخشید من یه سوال دارم گفتم شاید شما با اطلاعات خوبی که دارین بتونین جواب من رو بدین .
    من DVD mac osx 86 10.6.2 رو تونستم روی لپ تاپم نصب کنم بدون مشکل ولی بعد از نصب کامپیوتر که ریستارت میشه مستقیم وارد ویندوز 7 میشه و هیچ کاری نمی تونم بکنم که وارد مک بشم .
    فقط قبل از اينكه بره اين پيغام واسه يه ثانيه نشون داده ميشه :
    Boot 0 : done

لپ تاپ من سونی vpccw18fg/b هست با این مشخصات :
    Intel® Core™2 Duo Processor T9600 (2.80 GHz)*1
    4 GB DDR3 SDRAM *2
    NVIDIA® GeForce® GT 230M graphics processing unit (GPU)
    512 MB GDDR3 SDRAM
    Intel® High Definition Audio compatible , 3D audio (Direct Sound 3D support)
    500 GB*4 (Serial ATA, 5400 rpm)

شما پیشنهادتون چیه ؟
    در ضمن من طبق این تاپیک ریختم مک رو

و اونجا هم اینو گفتم ولی کسی نتونست راهی پیدا کنه

نظر

من الان میبینم که نمیتونم بایوس رو در حالت ahci قرار تغییر بدم !! چون این گزینه اصلا توی بایوس من نیست !

این رو هم چک کردم intel هست.!!!!!!!!!!!!
      ویرایش توسط amir_h0ssein : https://i-phone.ir/forums/member/24788-amir_h0ssein در ساعت 06-02-2011, 11:46 PM

نظر

روی یک کامپیوتر دیگه که اصلا بایوسش با اینی که شما دادی فرق میکنه ! ولی اینتل هست !

نظر

ما آخر نفهمیدیم کدوم بهتره !؟؟؟؟
          http://www.i-phone.ir/forums/thread29259.html

http://www.i-phone.ir/forums/thread22886.html

نظر

نوشته اصلی توسط amirzeinaly نمایش پست ها
            سلام اگه میشه بگین این روش روی سیستم من جواب یا نه ممنون میشم
            من iatkos s3 ver2 رو هم تست کردم ولی بعد نصب نتونستم کاری بکنم
            و وارد مک بشم تنها به صورت سیف مد میشه وارد شد
            سیستم من asus n61jq هستش
            به شرح زیر:

Intel® Core™ i7 Processor 720QM : 1.6 GHz with Turbo Boost up to 2.8 GHz ;

ATI Mobility™ Radeon® HD 5730, 1G DDR3 VRAM

Mobile Intel® HM55 Express Chipset
            شما میتونی نصب کنی، ولی من 3 روزه دنبال گرافیکت هستم، اصلا چیزی پیدا نکردم...

یعنی میتونی نصب کنی ولی گرافیک نداری و نمیتونی از امکانات گرافیکی اضافه مک ( مثل Aurora تو ویندوز 7 ) استفاده کنی.

نظر

نوشته اصلی توسط divaj نمایش پست ها
              با نوت بوک هم میشه ؟core i3 ???
              به مادربرد نوت بوکت بستگی داره. ولی الان من خودمم Core i3 - 530 دارم و مک رو سیستمم نصبه، بدون مشکل هم دارم باهاش کار میکنم.

ولی بازم میگم بستگی به نوع نوت بوکت داره.

با خیلی از نوت بوک ها میشه، ولی خب ممکنه رو چند تا برند یا چند تا Chipset نصب نشه.

نظر

درود
                من بعد مدتی dvd اسنو لئوپاردرو خریدم و حالا دو تا سوال دارم
                اول اینکه توی dvd فقط فایل iso هستش که قابل بوت نیست و حجم فایل 6 گیگ هستش با چه dvd writer رایت کنم و چه dvd ای بخرم؟

دوم اینکه من تو چند پست اول پرسیدم می تونم رو مادر بورد asus p5kpl am se و دوستی که اموزش رو نوشته بودن گفتن میشه اما الان که دوباره چند پست اخر رو می خونم دیدم که گزینه ahci تو بایوس من نیست یا اینکه من پیداش نمی کنم اما برای ساتا s3 only هستش حالا می خوام بدونم مادربورد من ساپورت میکنه این روش رو یا نه؟

سپاس

نظر

نوشته اصلی توسط amku نمایش پست ها
                  درود
                  من بعد مدتی dvd اسنو لئوپاردرو خریدم و حالا دو تا سوال دارم
                  اول اینکه توی dvd فقط فایل iso هستش که قابل بوت نیست و حجم فایل 6 گیگ هستش با چه dvd writer رایت کنم و چه dvd ای بخرم؟

دوم اینکه من تو چند پست اول پرسیدم می تونم رو مادر بورد asus p5kpl am se و دوستی که اموزش رو نوشته بودن گفتن میشه اما الان که دوباره چند پست اخر رو می خونم دیدم که گزینه ahci تو بایوس من نیست یا اینکه من پیداش نمی کنم اما برای ساتا s3 only هستش حالا می خوام بدونم مادربورد من ساپورت میکنه این روش رو یا نه؟

سپاس
                  دوست عزیز والا من تا حالا ورژن ایزو شو ندیده بودم. ولی شما باید یه DVD ۸.۵ گیگ بخرین. مواظب باش DVD ۹ گیگ نخری.

DVD ۸.۵ گیگ دو لایه هستش. DVD 9 گیگ دو طرفه هستش.

نمیدونم واسه رایتش ولی شما با Clone یه تست بزن.

سوال دومت هم جوابش اینه که آیا Floppy Drive دارین ؟ اگه دارین که فبها ... ولی اگه ندارین باید یه USB ترجیحا کم حجم بیارین که برای بوت درست کردن ازش استفاده کنین.

اگه بخواین من میتونم خارج از سایت آموزششو بهتون بگم که چطور قابلیت اضافه کردن گزینه AHCI رو به مادربردتون اضافه کنین.

نظر

نوشته اصلی توسط siwa نمایش پست ها
                    دوست عزیز والا من تا حالا ورژن ایزو شو ندیده بودم. ولی شما باید یه DVD ۸.۵ گیگ بخرین. مواظب باش DVD ۹ گیگ نخری.

DVD ۸.۵ گیگ دو لایه هستش. DVD 9 گیگ دو طرفه هستش.

نمیدونم واسه رایتش ولی شما با Clone یه تست بزن.

سوال دومت هم جوابش اینه که آیا Floppy Drive دارین ؟ اگه دارین که فبها ... ولی اگه ندارین باید یه USB ترجیحا کم حجم بیارین که برای بوت درست کردن ازش استفاده کنین.

اگه بخواین من میتونم خارج از سایت آموزششو بهتون بگم که چطور قابلیت اضافه کردن گزینه AHCI رو به مادربردتون اضافه کنین.
                    درود و سپاس
                    شرمنده منظورم فایل image هستش
                    اگه لطف کنید و اموزش بدید ممنون میشم
                    منظورتون از خارج از سایت یعنی با ایمیل هستش اگه اینطور هست amir.ahmadinami@gmail.com میل من هستش

نظر

• نوشته اصلی توسط sahandfb نمایش پست ها
                      سلام دوست گرامی.من می خوام مک و ویندوز 7 رو با هم روی لپ تاپم نصب کنم.قبلا خیلی امتحان کردم و پدرم دراومد،ولی نشد که نشد.الان که پست شما رو خوندم دوباره داره قلقلکم میده که امتحانش کنم.مشخصات لپ تاپم هم اینه :
                      Sony Vaio VGN-FW21J
                      CPU : Intel Core2Duo P 8400 2.26 GHz
                      Ram : 4 GB DDR2 Dual Channel
                      Graphic : ATI Mobility Radeon HD 3650
                      Sound : Realtek High Definition Audio
                      Motherboard : Sony Corporation -BIOS : American Megatrends Inc.
                      Modem : HDA CX11270 Soft Modem
                      Ethernet : Marvell Yukon 88E8055
                      WLAN : Intel WiFi Link 5100 AGN
                      ممکنه لطف کنید و به من بگید که آیا اصلا امکان نصب مک روی لپ تلپ من هست یا نه؟
                      ممنون
                      در ضمن یه نفر ظاهرا روی یک لپ تاپ مشابه لپ تاپ من (از نظر ظاهری حداقل مشابه هستن) مک رو نصب کرده،ولی به سوالات اصلا جواب نمیده.این هم لینک ویدئوی طرف :
                      YouTube - Snow Leopard on Sony Vaio FW
                      سلام دوست عزیز من هم مثل تو نمی تونم وارلیسم را راه بندازم واما کابلم کار می کنه راستی برو تو این لینک شاید بتونی راه بندازی من که نتونستم راستی یادت نره موقه نصب دربازه نرم افزار را بخوان چون مهم است اینم لینک
                      Intel@ Wireless Wifi Link 5100/5300 - Downloads - Kexts.com

نظر

• سلام دوستان!
                        من هکینتاش رو نصب کردم بعد از اون اپدیت 10.6.6 رو هم ریختم و بعد از اون برنامه multibeast رو نصب کردم! اما بعد از ریستارت شدن مک وقتی سیستم بالا اومد موس کار نمیکرد! همچنین من مودم وایمکس دارم! چجوری تو مک میشه راش انداخت؟

نظر

• نوشته اصلی توسط ali_am76 نمایش پست ها
                          سلام دوستان!
                          من هکینتاش رو نصب کردم بعد از اون اپدیت 10.6.6 رو هم ریختم و بعد از اون برنامه multibeast رو نصب کردم! اما بعد از ریستارت شدن مک وقتی سیستم بالا اومد موس کار نمیکرد! همچنین من مودم وایمکس دارم! چجوری تو مک میشه راش انداخت؟
                          شما موست usb هستش یا ps/2 ؟

مدل موس رو هم بنویس ....

در مورد وایمکس، من چون ندارم، و کل کسایی رو هم که دیدم، نداشتن، پس نمیتونم نظری بدم.

ولی شما مدل مودمو بنویس، کامل، تا من یه سرچ کنم، ان شاءالله که پیدا میشه.

در ضمن تبریک میگم، مثل اینکه شما نفر اولی هستی که نصب کردی.

نظر

• موسم PS/2 هستش!
                            A4Tech مدل: WOP-35
                            مودمم داخلی هستش! BM-632 برا ایرانسله!
                            بابت جواب زودتون ممنون! من تقریبا یک هفته مشغولش بودم و چون نسبت به کامپیوتر بدگیرم دیشب ساعت 2 شب بم نتیجه داد!
                            یک سوال دیگه! برا chameleon هم راهی هست تا تایمرشو برای انتخاب زیاد کنم؟ یا Default OS بشه ویندوز؟
                            بازم ممنون و اینکه این اموزش جزء بهترینا و کاملتریناست!

نظر

• نوشته اصلی توسط ali_am76 نمایش پست ها
                              موسم PS/2 هستش!
                              A4Tech مدل: WOP-35
                              مودمم داخلی هستش! BM-632 برا ایرانسله!
                              بابت جواب زودتون ممنون! من تقریبا یک هفته مشغولش بودم و چون نسبت به کامپیوتر بدگیرم دیشب ساعت 2 شب بم نتیجه داد!
                              یک سوال دیگه! برا chameleon هم راهی هست تا تایمرشو برای انتخاب زیاد کنم؟ یا Default OS بشه ویندوز؟
                              بازم ممنون و اینکه این اموزش جزء بهترینا و کاملتریناست!
                              jتو multibeast گزینه PS/2 رو انتخاب کردی ؟

من موس ام رو هم با USB و هم باPS/2 وصل کردم، هر دو مورد کار میکنه.

فقط یه نکته، هر بار که میخوای چیزی رو توی multibeast عوض کنی، حتما گزینه سوم رو که خودش دوتا گزینه داره، یکی واسه کش و اون یکی واسه permission ها رو تیک بزن.

واسه مودمت باید بگردم.

تو Extra روی درایوی که مک رو نصب کردی ... فایل com.apple.Boot.plist رو باز کن و اینها رو اضافه کن یا ویرایش کن ؛

<key>Timeout</key>
                              <string>5</string

<key>Default Partition</key>
                              <string>hd(x,y)</string>

توی انتخاب پارتیشن پیشفرض دقت کن، که به جای X , Y توی Disk Utility از قسمت Application ===> Utilities ، روی درایو پیشفرضت کلیک راست کن و information رو انتخاب کن.

بعدش مثلا نوشته : disk0s2 پس به جای X بنویس 0 و به جای Y بنویس 2 ....

البته این درایو پیشفرض نمیدونم چرا واسه خودم الان کار نمیکنه.

ویرایشت که با فایل تموم شد، بالای صفحه روی File کلیک کن و save اش کن. بعدش TextEdit رو ببند و ریستارت کن و نتیجه رو ببین.

نظر

• برنامه خاصی رو برای اینکه بتونم درایو مک رو تو ویندوز ببینم و این تغییرات رو بدم هست؟ چون تو مک که بدون موس هیچکاری نمیشه کرد!
                                راهی هست با کیبورد به پنجره ها دسترسی پیدا کنم و multibeast رو دوباره نصب کنم؟

نظر

صبر کنید ..
                                X