اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

بوت سه گانه مکینتاش ( بصورت اورجینال )، لینوکس ( اوبونتو ) و 7

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

دوست عزیز من ۱ سال دنبال همیچین اموزشی میگشتم خدا خیرت بده
    اما یه مشکلی که اینجا هست اینه که این اموزش طریقه بوت سه گانه روی مک بوک پرو هست یا pc
    اگه برای مک بوک پرو هم اموزش بدی کی انگار یه سفر مجانی ما رو بردی مونتو کارلو
    ویرایش توسط hesam122 : https://i-phone.ir/forums/member/12722-hesam122 در ساعت 18-01-2011, 03:51 PM

نظر

یه سوال....الان این مک رو شما به صورت اورجینال نصب کردین ؟!
      ( با همین dvd های backup واسه device های اپل هم میشه نصب کرد ..... خودم فکرنمی کنم بشه ولی میخاستم شکم برطرف شه ! )

نظر

نوشته اصلی توسط hesam122 نمایش پست ها
        دوست عزیز من ۱ سال دنبال همیچین اموزشی میگشتم خدا خیرت بده
        اما یه مشکلی که اینجا هست اینه که این اموزش طریقه بوت سه گانه روی مک بوک پرو هست یا pc
        اگه برای مک بوک پرو هم اموزش بدی کی انگار یه سفر مجانی ما رو بردی مونتو کارلو
        نه متاسفنه دوست عزیز. من برای مک بوک فعلا آموزشی ندارم. چون اگه اطلاع داشته باشین کلا سیستم های مک به جای BIOS از EFI استفاده میکنن. پس شبیه سازی این سه تا روی مک با pc فرق داره.

این آموزش برای Intel based PC یا سیستم های با CPU اینتل هستش.

واققعا خوشحالم که دوستان اینجا مثل شما قدر این آموزشو میدونن. این برای من کافیه که اعضای این سایت قدر این آموزشو بدونن.

فقط دوست عزیز میشه خواهش کنم که نقل قول رو از پستتون بردارین. صفحه اول به اندازه کافی سنگین هستش.

ممنون.
        ویرایش توسط siwa : https://i-phone.ir/forums/member/25144-siwa در ساعت 18-01-2011, 12:59 PM

نظر

جناب siwa واقعا ممنون از این آموزش کاملتون. چند تا سوال دارم قبل از اینکه شروع کنم نصب مک رو:
          1. این آموزش با مادر بوردهای اسوس هم جواب میده؟ چون اسوس خیلی بدغلقی میکنه تو نصب مک(p5q هست مال من.)
          2. گرافیک های سری ATI HD 4000 رو چیکار باید کرد؟ چون این آموزش واسه nVidia بود.
          3. اصلی ترین سوالم اینه که حتما باید اون آپدیت های 10.6.5 و 10.6.6 رو دانلود و نصب کنیم؟ نمیشه همون ورژنی رو که خریدیم نصب بشه؟
          4. میشه بجای اوبونتو، مک، 7، و xp رو نصب کرد؟
          ببخشید که زیاد شد.
          بازم تشکر میکنم از وقتی که گذاشتین

نظر

نوشته اصلی توسط siwa نمایش پست ها
            گرافیکت چیه دوست عزیز ؟

شما همون NVEnabler رو فعال کردین ؟ برای من با همین گزینه داره کار میکنه،الانم دارم تو مک تایپ میکنم. نکنه گزینه های دیگیه ای رو هم انتخاب کردین ؟
            من همه گزینه ها رو انتخاب کردم به غیر از nvenebeler چون گرافیکه من اینتله g41 هست مدلش منتها بالان اونم انتخاب میکنم بزار ببینم چی میشه صبر کن

نظر

نوشته اصلی توسط r.nafas نمایش پست ها
              یه سوال....الان این مک رو شما به صورت اورجینال نصب کردین ؟!
              ( با همین dvd های backup واسه device های اپل هم میشه نصب کرد ..... خودم فکرنمی کنم بشه ولی میخاستم شکم برطرف شه ! )
              بله دوست عزیز من الان ۳ روزه خودم دارم با مک نصب شده روی سیستمم کار میکنم. هیچ مشکلی هم نه از لحاظ برنامه داشتم نه از لحاظ اپدیت و نه از لحاظ درایور.

فکر نکنم بشه با دی وی دی بکاپ نصبش کرد. چون اینکه هم از اول آپدیت داره هم اینکه درایور داره. پ س وقت بالا اومدن باید هنگ کنه. اگه بکاپ هیچ کدوم از اینا رو نداشت میشد. حالا شما یه زحمتی بکش امتحان کن. اگه بلدی که هیچ اگرم نه که خیلی راحته خواستی بهت میگم چطوری.

امیدوارم شکت برطرف شده باشه.

نظر

نوشته اصلی توسط IRTCI نمایش پست ها
                من همه گزینه ها رو انتخاب کردم به غیر از nvenebeler چون گرافیکه من اینتله g41 هست مدلش منتها بالان اونم انتخاب میکنم بزار ببینم چی میشه صبر کن
                دوست عزیز منظورم از گزینه های دیگه این بود که آیا همزمان چندین گزینه رو که فعال نمیکنین ؟ چون این باعث Kernel Panic یا به اصطلاح Crash میشه.

در ضمن شما گرافیکت آن بورد هستش ؟

نظر

بوت سه گانه مکینتاش ( بصورت اورجینال )، لینوکس ( اوبونتو ) و 7

من خییلی وقت بود دنبال همچین چیزی بودم.ولی وقتی رسیدم به اونجا که گفتید فقط اینتل حسابی حالم گرفته شد.ولی شما تو پاسخ ها گفتید با یه برنامه دیگه میشه روی amd نصب کرد.چند سوال دارم:
                  1.اون برنامه جریانش چیه؟خوب کار میکنه؟
                  2.با توجه به مشخصات سیستم من هیچ مشکلی بعد از نصب ندارم؟از نظر سرعت و... .
                  cpumd athlon 64 x2 dual cre processor 5000+
                  ram:2gb
                  vga:geforece 8500
                  3.همه ی نرم افزار ها وبازی های مک روش راحت نصب میشه؟مک بوک استور پشتیبانی میشه؟و...
                  4.اطلاعات هاردم پاک نمیشه؟
                  5.از همه مهم تر:همون سیستم عامل اصلی اورجینال رو بخرم درسته؟با خوندن پستها گیج شدم.
                  6.لوازم جانبی usb مثل کارت شبکه webcam و... که درایور میخوان چطور نصب میشه؟
                  ببخشید زیاد شد.منتظرم.ممنون

نظر

ممنون از اموزشی که گذاشتی دوست عزیز.
                    من یه سوال دارم اونم اینه که ایا درایور های جدید کارت گرافیک های انویدیا رو با این روش شما میشه تو مک نصب کرد.
                    چون من هم با اتکوس هم با هازارد رو لپتاپم مک نصب کردم اما متاسفانه هیچ کدومشون گرافیک منو نشناختن.
                    تو کل نت هم برای kext گرافیکم گشتم اما نتونستم چیزی پیدا کنم.
                    کارت گرافیکم هم اینه:
                    Nvidia geforce 310M 512 Mb
                    از این مدل کارت گرافیک اپل فقط تو سری جدید مکبوک ایر استفاده کرده و من هنوز نتونستم kextشو پیدا کنم.
                    میتونید یه بررسی بکنید ببینید که ایا از این روش میشه این کارتو تو مک نصب کرد؟؟؟
                    در واقع سری 3XX انویدیا هستش
                    محتوای مخفی - انجمن تخصصی آیفون

نظر

اگه یکی از بچه های فروم زحمت PDF کردنش رو بکشه خیلی ممنون می شم

نظر

نوشته اصلی توسط pooria_glass نمایش پست ها
                        من خییلی وقت بود دنبال همچین چیزی بودم.ولی وقتی رسیدم به اونجا که گفتید فقط اینتل حسابی حالم گرفته شد.ولی شما تو پاسخ ها گفتید با یه برنامه دیگه میشه روی amd نصب کرد.چند سوال دارم:
                        3.همه ی نرم افزار ها وبازی های مک روش راحت نصب میشه؟مک بوک استور پشتیبانی میشه؟و...
                        5.از همه مهم تر:همون سیستم عامل اصلی اورجینال رو بخرم درسته؟با خوندن پستها گیج شدم.
                        اون هکینتاشه نه مکینتاش یعنی نسخه هک شده ای از مکینتاش و متاسفانه نمیشه آپدیتش کرد تا MAC apple store بهش اضافه بشه و نصبش خیلی دردسر داره و فکر میکنم برای هر بار بوت به DVD ش هم نیاز داشته باشی ( تو iDenb که اینجوری بود) !
                        برای این آموزش فقط MAC OS orginal نیازه !

نظر

نوشته اصلی توسط MohammaD Pod نمایش پست ها
                          جناب siwa واقعا ممنون از این آموزش کاملتون. چند تا سوال دارم قبل از اینکه شروع کنم نصب مک رو:
                          1. این آموزش با مادر بوردهای اسوس هم جواب میده؟ چون اسوس خیلی بدغلقی میکنه تو نصب مک(p5q هست مال من.)
                          2. گرافیک های سری ATI HD 4000 رو چیکار باید کرد؟ چون این آموزش واسه nVidia بود.
                          3. اصلی ترین سوالم اینه که حتما باید اون آپدیت های 10.6.5 و 10.6.6 رو دانلود و نصب کنیم؟ نمیشه همون ورژنی رو که خریدیم نصب بشه؟
                          4. میشه بجای اوبونتو، مک، 7، و xp رو نصب کرد؟
                          ببخشید که زیاد شد.
                          بازم تشکر میکنم از وقتی که گذاشتین
                          بله این آموزشو خودم با یه مادربرد P5QL SE انجام دادم. فقط EasyDSDT رو انتخاب کردم و برای صداشم Voodoo 2.2 انتخاب کردم. مطمئن باش جواب میده. ( البته صدا بستگی به چیپت داره. )

برای گرافیک ATI توی مولتی بیست ... تو قسمت گرافیک در زیر مجموعه ATI گزینه اول و گزینه آخر رو فعال کن ببین جواب میگیری ؟

در ضمن قبل از ریستارت برو تو درایوی که مک رو نصب کردی ( تو آموزش من Macintosh HD ) و توی پوشه Extra فایل com.apple.Boot.plist رو با text editor باز کن و مطمئن شو که آیا این دو خط رو داره یا نه ؟ اگه نداشت خودت اضافه کن.

اگه جواب نداد بگو تا راه حل های جایگزین رو بهت بگم.

برای آپدیت کردن هم بسته به CPU ات داره. اگه CPU ات سری Corei هستش.... آره لازم داری ولی اگه سری Core 2 Due هستی لازم نداری. ( ولی در کل اگه داشته باشی برای اجرا برنامه ها و روانتر کار کردن لازمش داری. )

برای نصب XP - 7 - MAC با لین روش نمیتونم نظر بدم چون از لحاظ تئوری میشه ... ولی اگه جواب نده نمیتونه دلیل خاصی داشته باشه مکه اینکه بوت این سه گزینه با هام ناسازگار باشن.

خوشحال میشم اگه بتونی خودت تستش کنی و جواب اینجا به ما هم اعلام کنی.
                          ویرایش توسط siwa : https://i-phone.ir/forums/member/25144-siwa در ساعت 18-01-2011, 11:28 PM

نظر

نوشته اصلی توسط pooria_glass نمایش پست ها
                            شرمنده. این آموزش فقط برای اینتل هستش.

کلا چون CPU های سیستم های مک اینتل هستش... پس ساپورت AMD ضعیفه و دیر به دیر آموزش براش پیدا میشه.

مابقی سیستمت که خوبه ... ولی متاسفانه قطعه اصلیت AMD هستش.

اطلاعات هارد باید پاک بشه ... چون تو آموزش یه جایی باید هارد رو از حالت MBR به GPUID که مخصوص مک هستش برد که این کار هم نیازمند فرمت هستش.

با این آموزش شما میتونین با DVD اورجینال مک ( که همراه تمام لپ تاپ ها یا سیستم های خانگی هستش ) این بوت سه گانه رو انجام بدین. برای همین هم برای آپدیت کردن یا کارهای سیستمی دیگه به مشکل نمیخورین.

در مورد وسایل جانبی اکثرا یا خودش میشناسه یا براش درایور پیدا میشه ... ولی مثلا خودم از دیروز دنبال درایور D-Link DWA 120 هستم و هنوز پیداش نکردم ولی جالبه که هم ۱۱۰ رو پیدا کردم و هم ۱۲۵ رو ... ولی برای ۱۲۰ هیچی نیست ...

منم خودم الان یه وب کم دارم که علاوه بر اینکه خود مک شناختش آپدیتش رو هم میخواد بگیره. من هیچ دراوری براش نصب نکردم.

در کل ساپورت مک خوبه .... چون خیلی ها شیفته مک هستن و میخوان مک نصب کنن پس به توسعه اش کمک میشه.

نظر

نوشته اصلی توسط tayeb_po نمایش پست ها
                              اگه یکی از بچه های فروم زحمت pdf کردنش رو بکشه خیلی ممنون می شم
                              اگه کسی میتونه خودش اسکرین شات بزاره که چه بهتر ... اگر هم نه که من خودم یه دوربین با کیفیت میارم و از تمام مراحل اسکرین شات با کیفیت میگیرم.

نظر

نوشته اصلی توسط siwa نمایش پست ها
                                دوست عزیز منظورم از گزینه های دیگه این بود که آیا همزمان چندین گزینه رو که فعال نمیکنین ؟ چون این باعث kernel panic یا به اصطلاح crash میشه.

در ضمن شما گرافیکت آن بورد هستش ؟
                                نه همه رو با هم انتخاب نمیکردم هر دفعه یکی رو

بله گرافیک من انبورده

نظر

صبر کنید ..
                                X