اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آیا اپل در خطر شکست قرار دارد؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

نوشته اصلی توسط aplus نمایش پست ها
    اگه اپل مشکل جیل بریک و برنامه های پولی یا اپل ایدی (برای ما که تحریم هستیم )رو نداشت خیلی از رقیباش جلوتر بود بالاخره یه روز اپل تمامه حفرهای پلتفرم برای جیل بریک میبنده اگر هم همچین چیزی اتفاق نیوفته با جیل کردن مشکلاتی هم مثل کرش کردن به وجود مییاد
    هنوز خیلی مونده تا اپل رضایت ۱۰۰ درصد مشتریاشو جلب کنه
    بله؟!؟!؟! برنامه پولی و جیلبریک مشکله؟!؟! کار غیر قانونی از کی تاحالا مشکل شده؟؟ جیلبریک که دست کاری در سیستمه و هر شرکتی که سیستم عامل closed source داره جلوگیری از دست کاری میگیره و برای برنامه پولی جز خنده چیزی ندارم بگم. اگه رضایتتون با برنامه دزدی جلب میشه آندروید جلوی شماست

نظر

نوشته اصلی توسط iSnakeS نمایش پست ها
      بلی
      :d
      برداشت کاملا بی ارزشی دارید !!

نظر

نوشته اصلی توسط iAlireza نمایش پست ها
        برداشت کاملا بی ارزشی دارید !!
        سلام . نظر هر كس محترمه !

Sent from my iPad 3 using Tapatalk HD

نظر

نوشته اصلی توسط dandelion نمایش پست ها
          این دوستمون icboy تجربه ای که از کار با آیفون رو داشتن رو بیان کردن
          تقریبا همه با این نظر ایشون موافقیم که ios کیفیت بالایی داره
          اما بحث اینه که این نظر ایشون واقعا جواب سوال تاپیک رو میده؟
          سلام
          عرض من بیشتر اون هست که کسایی که تجربه کار با ایفون رو دارند خیلی راحت نیست براشون که از خیر اپل بگذرن و مثلا به اندروید رو بیارن،شما با این وصف مثلا حجم کاربرهای ایفون رو در نظر بگیر که همیشه وفادار به اپل میمونن و احتمالا در صورت تغییر گوشی و یا دیگر گجت هاشون باز هم یکی از گجت های اپل رو میخرن.درسته که درصد بالایی از دارندگان گوشی های هوشمند سیستم های دیگه رو استفاده میکنند ولی درصد مشتریان اپل با توجه به تعدد شرکتهای استفاده کننده از اندروید به نسبت بسیار بالا هست.
          منظور بنده که البته در پست بالا نتیجه گیری نکردم دقیقا این مسئله بود

نظر

اما از دید اقتصادی وضعیت خوبی نداره
            روز به روز اپل آمارهای طلایی که ارائه میده محدودتر میشه
            تا جایی که تو همین تحلیل برتری ها محدود شده به سود توسعه دهنده ها و به روز بودن دیوایس های های کاربرای اپل
            دیگه خبری از اون آمارهای فروش و سهم بازار طوفانی نیست
            کاملا مشخصه چه اتفاقی داره میفته
            پیشرفت اپل در بازار به شدت کند شده واین وضعیت اپل در بازار بورس هست که نمای کاملا مشخصی در مورد وضعیت به ما میده
            اشکان جان٬ وضعیت بازار بورس اپل٬ تقریبا میشه گفت واقعا ربطی به موفقیت یا شکست این شرکت نداره
            اپل به اندازه مایکروسافت٬ گوگل و سامسونگ روی هم نقدینگی داره٬ این رو میگی که وضعیت اقتصادی خوبی نداره؟
            در گزارش سه ماهه پایانی سال پیش٬ اپل از همه نظر پیشرفت داشت و آنقدر آیفون و آیپد فروخت که سامسونگ و دیگر شرکت ها ٬ اون رو در حد آرزو می دونستند
            اما در همان روز ارزش سهام اپل ۵۰ دلار سقوط کرد٬ چرا؟ چون پیش بینی میشد اپل ۵۰ میلیون آیفون بفروشه و ۴۸ میلیون فروخت
            پس این دو میلیون کمتر٬ باعت سقوط پنجاه دلاری شد٬ در سایت enagadget ٬ لقب خوبی برای سهام داران اپل گذاشته شد که آنها ظاهرا از کره ای دیگر آمده اند
            در همان زمان٬ گوگل تنها کمی از از پیش بینی ها بهتر بود٬ اما سهامش با رشد زیادی مواجه شد.
            بعد از معرفی آیپد مینی هم سهام اپل ۴ درصد سقوط کرد٬ اما کی میتونه بگه آیپد مینی٬ جزئی از موفق ترین دیوایس های ۱۰ سال اخیر نیست؟

البته من این رو به معنی شکست فنی نمیدونم اپل همیشه یک پلتفرم موفق خواهد بود اما همونطور که مک که خیلی سیستم عامل خوبی هست از لحاظ فروش کاملا در حاشیه قرار داره ios هم به همین سرانجام میرسه
            حتی مک در دوره هایی که مایکروسافت شکست خورد یکی ویستا و همین اواخر 8 باز هم ما اثری از جایگزینی مک با ویندوز می بینیم
            این حرف رو کسی میزنه که اصلا اپل رو نمیشناسه٬ اپل مثل بسیاری از شرکت ها که محصولات گرون قیمتی دارند دنبال اعداد ها نیست
            الان پراید٬ چند ده برابر بنز در سال میفروشه٬ فراری حتی به اندازه رنو ۵ هم نتونسته بازار رو بگیره

مهم این اعداد نیست٬ و فقط با این اعداد میشه هم دیگر گول زد . درآمد اپل از ios ٬ بیش از سه برابر درآمد گوگل از آندروید هست
            در بازار نت بوک های بالای ۱۰۰۰ دلار٬ اپل با ۹۰ درصد پادشاهی کامل می کنه.
            این اعداد فقط جاشون روی کاغذ هست!

این اعداد اصلا مهم نیستند
            میدونی چی مهمه؟
            این مهمه که آیفون تا حالا ۶ ساله پشت هم جایزه رضایت مشتری رو داره میبره و بالای ۷۰ درصد مشتریان از از آیفون رضایت کامل دارند
            این مهمه که آیپد هم ۳ ساله پشت هم داره این جایزه رو میبره

اینا مهمه چون مستقیم با احساس کاربران ارتباط داره. اینکه آندروید به وسیله ۴۰۰ نوع دیوایس زیر ۵۰ دلار تونسته ۹۰ درصد بازار رو بگیره واقعا برای کی اهمیت داره؟

این حس که آندروید ۹۰ درصد بازار رو داره و سهم ios روز به روز کمتر میشه٬ باعث میشه که من کاربر بهتر بتونم از آندروید استفاده کنم یا بدتر از ios ؟

ios هم هر کاری بکنه همین اتفاق براش میفته دیوایس های رنگارنگ با قیمت ها و شرایط و قابلیت های مختلف و سیستم عامل رایگان و قابل شخصی سازی اندروید جایی برای یکه تازی!! تک محصول اپل نمیذارن
            قرار نیست جایی برای یکه تازی داشته باشه! قرار هست بازار خودشو داشته باشه و سود آور باشه! آیا نیست؟

که همین دیوایس های رنگارنگ اتفاقا از لحاظ کیفی خیلی خوب دارن عمل میکنن
            واقعا؟ فکر کنم تا حالا آندروید رو از نزدیک ندیدی
            جز پرجمداران آندروید٬ بقیه دیوایس های آندرویدی واقعا کیفیت بدی دارند. یعنی واقعا!
            بزار اینجوری بت بگم٬ که میزان فروش دیوایس های ملقب به white box که کیفیتی در حد موبایل های جاوا دارند٬ در کل بیش از آیفون ۵ هست. این یعنی آیفون ۵ شکست خورده؟

آیفون که سابقا بهترین محصول زیباترین و کاربردی ترین بود الان از لحاظ زیبایی htc one رو کنارش می بینه از لحاظ کاربردی گالکسی ها رو می بینه
            خوب این به معنی شکست هست؟ آیفون ۵ از نظر زمان بندی ٬ حالا یک دیوایس های قدیمی شناخته میشه اما از نظر فروش هنوز در صدر هست.
            دیوایس های آندرویدی واقعا کاربردی نیستند. بیخود نیست که ایفون ۵ تنها ۴۵ درصد استفاده از سرویس LTE در آمریکا رو از آن خودش کرده. یعنی صد ها دیوایس آندرویدی٬ در ۵۵ درصد بعدی هستند و آیفون ۵ تنها در این طرف ماجرا هست
            اینها چه دیوایسی هستند که حتی برای lte هم مناسب نیستند

یا در مورد تبلت ها٬ ۹۴ درصد استفاده از اینترنت٬ در بین تبلت ها فقط در آیپد انجام میشه و همه شرکت های آندرویدی در ۶ درصد پایانی هستند.

واقعا چرا تبلت های آندروید٬ تنها ۶ درصد سهم استفاده از اینترنت رو دارند؟ امیدوارم جوابی برای این داشته باشی
            i-phone.ir
            The Best or Nothing

Twitter : Rouzbeh7000

نظر

نوشته اصلی توسط roozbeh7000 نمایش پست ها
              اشکان جان٬ وضعیت بازار بورس اپل٬ تقریبا میشه گفت واقعا ربطی به موفقیت یا شکست این شرکت نداره
              در گزارش سه ماهه پایانی سال پیش٬ اپل از همه نظر پیشرفت داشت و آنقدر آیفون و آیپد فروخت که سامسونگ و دیگر شرکت ها ٬ اون رو در حد آرزو می دونستند
              اما در همان روز ارزش سهام اپل ۵۰ دلار سقوط کرد٬ چرا؟ چون پیش بینی میشد اپل ۵۰ میلیون آیفون بفروشه و ۴۸ میلیون فروخت
              پس این دو میلیون کمتر٬ باعت سقوط پنجاه دلاری شد٬ در سایت enagadget ٬ لقب خوبی برای سهام داران اپل گذاشته شد که آنها ظاهرا از کره ای دیگر آمده اند
              در همان زمان٬ گوگل تنها کمی از از پیش بینی ها بهتر بود٬ اما سهامش با رشد زیادی مواجه شد.
              بعد از معرفی آیپد مینی هم سهام اپل ۴ درصد سقوط کرد٬ اما کی میتونه بگه آیپد مینی٬ جزئی از موفق ترین دیوایس های ۱۰ سال اخیر نیست؟
              خب این مسئله سقوط سهام اپل رو شما از دید منفی سرمایه گذارها می بینید؟
              یعنی بازار بورس در مورد اقتصاد کمتر از اپل میدونه؟
              خب اگر سرمایه گذارهای اپل از کره ای دیگه اومدن قطعا قیمت 360 دلاری شاخص سهام اپل باید با هجوم خریداران مواجه بشه و افزایش پیدا کنه
              سرمایه گذارها دنبال پول هستن اتفاقا من این 400 دلار رو کم نمی بینم اون 700 دلار رو رویایی می دونم به خاطر نوآوری های اپل و اینکه مورد توجه بوده
              شما دقت کنید چقدر این شاخص موقع معرفی ها چه نوسان هایی داره
              خب واقعیت همین چیزی هست که می بینیم
              آیپد مینی خوبه اما وقتی من افزایش های قبل از کنفرانس ها رو احساسی میدونم تا کاهش های بعد از اون
              پس من شاخص فعلی سهام اپل رو به عنوان واقعیت موجود قبول دارم

این حرف رو کسی میزنه که اصلا اپل رو نمیشناسه٬ اپل مثل بسیاری از شرکت ها که محصولات گرون قیمتی دارند دنبال اعداد ها نیست
              الان پراید٬ چند ده برابر بنز در سال میفروشه٬ فراری حتی به اندازه رنو ۵ هم نتونسته بازار رو بگیره

مهم این اعداد نیست٬ و فقط با این اعداد میشه هم دیگر گول زد . درآمد اپل از ios ٬ بیش از سه برابر درآمد گوگل از آندروید هست
              در بازار نت بوک های بالای ۱۰۰۰ دلار٬ اپل با ۹۰ درصد پادشاهی کامل می کنه.
              این اعداد فقط جاشون روی کاغذ هست!
              اتفاقا من دنبال عدد نیستم کیفیت یه موضوعه کمیت یه موضوع دیگه
              اما اینی که قبلا موضوع درصدهای بازار یکی از قسمت های کنفرانس های اپل بود رو باید ما الان به عنوان کمیت گرا بودن اپل در نظر بگیریم؟
              اون موقع که کوک میگفت 90 درصد فروش تبلت ها رو داریم و میخندید به سهم 10 درصدی بقیه الان هم باید سامسونگ ومدیرعاملش به فروش اسمارت فون هاشون که از اپل پیشی گرفته بخندن؟
              بالاخره کمیت مهمه یا نه؟

قرار نیست جایی برای یکه تازی داشته باشه! قرار هست بازار خودشو داشته باشه و سود آور باشه! آیا نیست؟
              مک هم همیشه بازار خودش رو داشته
              من هم همین رو عرض کردم ios روز به روز بازارش محدودتر میشه و شرایطی مثل مک امروزی رو خواهد داشت
              واقعا چرا تبلت های آندروید٬ تنها ۶ درصد سهم استفاده از اینترنت رو دارند؟ امیدوارم جوابی برای این داشته باشی
              خب تبلت های اندرویدی روز به روز دارن بهتر میشن این یه بازار بزرگه که طول میکشه تکامل پیدا کنه
              خب قطعا بهترین تبلت امروزی بازار آیپد هست اما این فاصله کم میشه
              این ابزار ها و سیستم عامل اندروید در زمینه تبلت ها ضعیف هستن اما همیشه وضع به همین منوال نمیونه و در کل ماجرا و سمت و سویی که داریم میریم تغییری ایجاد نمیکنه

واقعا؟ فکر کنم تا حالا آندروید رو از نزدیک ندیدی
              جز پرجمداران آندروید٬ بقیه دیوایس های آندرویدی واقعا کیفیت بدی دارند. یعنی واقعا!
              بزار اینجوری بت بگم٬ که میزان فروش دیوایس های ملقب به white box که کیفیتی در حد موبایل های جاوا دارند٬ در کل بیش از آیفون ۵ هست. این یعنی آیفون ۵ شکست خورده؟
              اتفاقا همیشه از اندروید استفاده کردم
              پرچم دارها که همونطور که گفتم با آیفون رقابت میکنن از لحاظ کیفیت و دستگاههای رده پایین نیازهای کاربرهای معمولی رو پاسخ میدن

به هر حال چیزی که واقعا در همه آمارها می بینیم حالا صرف نظر از کیفیت اپل که قبول داشتیم سرعت کم رشد اقتصادی اپل هست
              اگر مسائل اقتصادی رو در نظر بگیریم اپل دیگه اون شرکت سود آور نست یا حداقل با اون سرعت رشد اقتصادی نداره و اگر از لحاظ کیفیت بخوایم جواب سوال رو بدیم نه اپل شکست نمیخوره همونطور که این سال ها مک با کیفیت خوبی که داشته شکست نخورده اما به سهم کم قانع بوده ios هم همین مسیر رو طی میکنه

نظر

پس من شاخص فعلی سهام اپل رو به عنوان واقعیت موجود قبول دارم
                بعد از جریان آخرین گزارش اقتصادی اپل در سال ۲۰۱۲ ٬ من واقعا فهمیدم که بازار سهام٬ جز کاغذ بازی چیزی نیتس
                البته این هم اضافه کنم بخش بزرگی از سقوط سهام اپل٬ به خاطر ضعف محصولاتش نبود و به خاطر نگهداری نقدینگی اپل بود.
                اپل نقدینگی بالایی رو دست خودش نگه داشته بود و بین سرمایه گذاران پخش نمی کرد. مدت ها خبر و دادگاه در این مورد بود. سقوط سهام در مورد اپل٬ صد ها دلیل می تونه داشته باشه

اون موقع که کوک میگفت 90 درصد فروش تبلت ها رو داریم و میخندید به سهم 10 درصدی بقیه الان هم باید سامسونگ ومدیرعاملش به فروش اسمارت فون هاشون که از اپل پیشی گرفته بخندن؟
                بالاخره کمیت مهمه یا نه؟
                سامسونگ هیچ وقت از فروش از اپل پیشی نگرفت
                از اونجا که اپل یک اسمارت فون در سال داره٬ باید تنها به به پرچمدار ها توجه کنی
                در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۲ ٬ آیفون ۵ پر فروش ترین گوشی سال شد٬ آیفون ۴ اس دومین گوشی پر فروش شد و گالاکسی اس ۳ سومین

در واقع٬ به همین دلیل هست که سامسونگ گوشی خودش رو در اوایل سال منتشر میکنه٬ چون می دونه حداقل میتونه تا زمانی که آیفون بعدی بیاد کمی بفروشه. در واقع هیچ پرچمدار آندروید٬ نتونسته به فروش آیفون حتی نزدیک هم بشه
                با اینکه قیمت های کمتری هم دارند. الان در جایی که هستم٬ اس ۴ حدود ۱۵۰ دلار ارزون تر از آیفون ۵ هست

من هم همین رو عرض کردم ios روز به روز بازارش محدودتر میشه و شرایطی مثل مک امروزی رو خواهد داشت
                کی به این اهمیت میده؟

خب تبلت های اندرویدی روز به روز دارن بهتر میشن این یه بازار بزرگه که طول میکشه تکامل پیدا کنه
                چقدر باید طول بکشه که تبلت های آندرویدی حتی به درد اینترنت گردی بخورن؟ بیشتر از سه سال؟

به هر حال چیزی که واقعا در همه آمارها می بینیم حالا صرف نظر از کیفیت اپل که قبول داشتیم سرعت کم رشد اقتصادی اپل هست
                اگر مسائل اقتصادی رو در نظر بگیریم اپل دیگه اون شرکت سود آور نست یا حداقل با اون سرعت رشد اقتصادی نداره
                اشکان جان به درآمد اپل نگاهی کردی؟
                i-phone.ir
                The Best or Nothing

نظر

اپل به اندازه مایکروسافت٬ گوگل و سامسونگ روی هم نقدینگی داره٬ این رو میگی که وضعیت اقتصادی خوبی نداره؟
                  روزبه عزیز با این وجود اون سقوط قیمت سهام رو نمیشه این شکلی توضیح داد یعنی باور پذیر نیست حداقل برای شخص بنده. این افت قیمت جدی نگران کننده است.
                  .There is no knowledge that is not power

نظر

بعد از جریان آخرین گزارش اقتصادی اپل در سال ۲۰۱۲ ٬ من واقعا فهمیدم که بازار سهام٬ جز کاغذ بازی چیزی نیتس
                    البته این هم اضافه کنم بخش بزرگی از سقوط سهام اپل٬ به خاطر ضعف محصولاتش نبود و به خاطر نگهداری نقدینگی اپل بود.
                    اپل نقدینگی بالایی رو دست خودش نگه داشته بود و بین سرمایه گذاران پخش نمی کرد. مدت ها خبر و دادگاه در این مورد بود. سقوط سهام در مورد اپل٬ صد ها دلیل می تونه داشته باشه

سامسونگ هیچ وقت از فروش از اپل پیشی نگرفت
                    از اونجا که اپل یک اسمارت فون در سال داره٬ باید تنها به به پرچمدار ها توجه کنی
                    در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۲ ٬ آیفون ۵ پر فروش ترین گوشی سال شد٬ آیفون ۴ اس دومین گوشی پر فروش شد و گالاکسی اس ۳ سومین

در واقع٬ به همین دلیل هست که سامسونگ گوشی خودش رو در اوایل سال منتشر میکنه٬ چون می دونه حداقل میتونه تا زمانی که آیفون بعدی بیاد کمی بفروشه. در واقع هیچ پرچمدار آندروید٬ نتونسته به فروش آیفون حتی نزدیک هم بشه
                    با اینکه قیمت های کمتری هم دارند. الان در جایی که هستم٬ اس ۴ حدود ۱۵۰ دلار ارزون تر از آیفون ۵ هست

کی به این اهمیت میده؟

چقدر باید طول بکشه که تبلت های آندرویدی حتی به درد اینترنت گردی بخورن؟ بیشتر از سه سال؟

اشکان جان به درآمد اپل نگاهی کردی؟
                    روزبه جان اگه یادت باشه سابقا می اومدیم بین اسمارت فون های سامسونگ با اپل مقایسه میکردیم الان بین پرچمدارها
                    همین نشان از تغییر وضع سابق نداره؟
                    واقعیتش من هرگز به کم بودن سهم مک اهمیت ندادم من یه کاربرم
                    اما وقتی از این شرایط جدید برای ios میگیم به معنی بی ارزش شدن ios نیست منظورم پیامدهای اقتصادی این اتفاق هست
                    راستش درامدهای سه ماهه اول سال و تعداد فروش های دویایس ها در خاطرم نیست آماری راجع به درآمدها داری؟
                    اما تا جایی که در خاطرم هست شیب رشد کم شده بود اگر اشتباه نکرده باشم

نظر

روزبه جان اگه یادت باشه سابقا می اومدیم بین اسمارت فون های سامسونگ با اپل مقایسه میکردیم الان بین پرچمدارها
                      همین نشان از تغییر وضع سابق نداره؟
                      خوب قبلا اشتباه می کردیم. نمیشه و نباید فروش به طور مثال یک دیوایس ۱۰۰ دلاری رو با آیفون ۵۰۰-۶۰۰ دلاری مقایسه کرد. وگرنه در این مقایسه ها٬ بسیاری از برند های لوکس دنیا٬ در هر حوزه شکست خورده محسوب میشن

این هم گزارش مالی سه ماهه چهارم ۲۰۱۲
                      http://i-phone.ir/1391/11/06/گزارش-م...#1607;ا/
                      i-phone.ir
                      The Best or Nothing

نظر

خوب قبلا اشتباه می کردیم. نمیشه و نباید فروش به طور مثال یک دیوایس ۱۰۰ دلاری رو با آیفون ۵۰۰-۶۰۰ دلاری مقایسه کرد. وگرنه در این مقایسه ها٬ بسیاری از برند های لوکس دنیا٬ در هر حوزه شکست خورده محسوب میشن

این هم گزارش مالی سه ماهه چهارم ۲۰۱۲
                        انجمن تخصصی آیفون � گزارش مالی سه ماهه چهارم 2012 اپل و حاشیه های بازار بورس
                        ممنون روزبه
                        این آمار هم هست
                        Apple - Press Info - Apple Reports Second Quarter Results

نظر

ممنون روزبه
                          این آمار هم هست
                          Apple - Press Info - Apple Reports Second Quarter Results
                          خوب اين آمار چه چيز عجيبي داره

Sent from my iPhone using Tapatalk
                          i-phone.ir
                          The Best or Nothing

نظر

خوب اين آمار چه چيز عجيبي داره

خب روزبه جان احساس نمیکنی این رشد اپل در مقایسه با رشد بازار اسمارت فون ها یا تبلت ها همگام نیست؟
                            البته بحث آماره فقط

نظر

خب روزبه جان احساس نمیکنی این رشد اپل در مقایسه با رشد بازار اسمارت فون ها یا تبلت ها همگام نیست؟
                              البته بحث آماره فقط
                              منظورت فروش ٣٨ ميليون پرچمدار اسمارت فون
                              و ١٨ ميليون تبلت
                              اونم فقط در سه ماه؟ اون هم سه ماهي خيلي ها منتظر نسل بعدي هستند؟
                              ميشه يك شركت به من معرفي كني كه در طول سه ماه حتي نزديك به اين آمار شده باشه؟

i-phone.ir
                              The Best or Nothing

نظر

تازه به اين نكته توجه كن
                                از كاربر هايي كه آيفون مي خرند، درصد زيادي از اونها كاربران جديد اپل هستند
                                همين الان كاربران زيادي مثل من، هنوز آيفون ٤ دارند، اين به اين معني نيست كه ما پول خريد محصول آخري رو نداريم
                                اين به معني اون هست كه حتي آيفون هاي قديمي اونقدر خوب هستند كه نياز به خريد آخرين ها نيست
                                اما ديگر شركت ها، بعد از معرفي يك محصول، محصول قبلي رو كامل كنار ميزارن و به شكلي تبليغات مي كنند كه درصد زيادي از كاربر هاي قبلي، ديوايس جديد رو ميخرند

i-phone.ir
                                The Best or Nothing

نظر

صبر کنید ..
                                X