اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آیا اپل در خطر شکست قرار دارد؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

نوشته اصلی توسط roozbeh7000 نمایش پست ها
    منظورت فروش ٣٨ ميليون پرچمدار اسمارت فون
    و ١٨ ميليون تبلت
    اونم فقط در سه ماه؟ اون هم سه ماهي خيلي ها منتظر نسل بعدي هستند؟
    ميشه يك شركت به من معرفي كني كه در طول سه ماه حتي نزديك به اين آمار شده باشه؟

Sent from my iPhone using Tapatalk
    روزبه همين مقاله داشت در مورد اندرويد و ios مقايسه ميكرد
    الان مقايسه شد بين آيپد و مثلا نكسوس 7 و 10 ؟
    بحث پلتفرم و اكوسيستمه

Sent from my HTC Desire using Tapatalk 2

نظر

نوشته اصلی توسط dandelion نمایش پست ها
      روزبه همين مقاله داشت در مورد اندرويد و ios مقايسه ميكرد
      الان مقايسه شد بين آيپد و مثلا نكسوس 7 و 10 ؟
      بحث پلتفرم و اكوسيستمه

خوب شما بحث رو بردين سر افت فروش
      و براي اين من خواستم كه حتي يك شركت رو معرفي كن كه نزديك به اپل بفروشه

i-phone.ir
      The Best or Nothing

Twitter : Rouzbeh7000

نظر

خوب شما بحث رو بردين سر افت فروش
        و براي اين من خواستم كه حتي يك شركت رو معرفي كن كه نزديك به اپل بفروشه

نه من اصلا نگفتم افت فروش
        وقتي يه پلتفرمي با شتاب ديگران نتونه حركت كنه عقب ميفته
        كاش رو مك بودم الان نمودار سرعت رشد اندرويد رو با همين ios مقايسه ميكرديم
        اين مثل وضعيت اقتصادي ايران و تركيه يا برزيل هست
        50 سال پيش كره جنوبي تركيه برزيل ايران الگوشون بود الان ما تو تلويزيون با افتخار ميگه اين تعداد شهر و روستا اينترنت دغالي دارن يا آب يا برق دارن
        البته اين مثال رو براي درك موضوع زدم و منظورم مقايسه سرعت فروش بود فقط

نظر

نه من اصلا نگفتم افت فروش
          وقتي يه پلتفرمي با شتاب ديگران نتونه حركت كنه عقب ميفته
          كاش رو مك بودم الان نمودار سرعت رشد اندرويد رو با همين ios مقايسه ميكرديم
          اين مثل وضعيت اقتصادي ايران و تركيه يا برزيل هست
          50 سال پيش كره جنوبي تركيه برزيل ايران الگوشون بود الان ما تو تلويزيون با افتخار ميگه اين تعداد شهر و روستا اينترنت دغالي دارن يا آب يا برق دارن
          البته اين مثال رو براي درك موضوع زدم و منظورم مقايسه سرعت فروش بود فقط

منطورت از رشد فقط و فقط درصد هست يا ميزان درآمد زدايي؟
          چون فكر نكنم در مقابل كسب درآمد، آندرويد حتي نزديك به ios باشه
          و اگر صرفا منظورت عدد باشه، از نظر من اهميتي ندارند
          براساس يكي از بررسي ها، اپل تنها با سود ناشي از آيفون، ميتونه كل درآمد مايكروسافت رو پس بزنه
          ديگه گوگل كه بماند

i-phone.ir
          The Best or Nothing

نظر

دقیقا اشکان جان نمی دونم به چه نتیجه ای میخوای بررسی
            اگر از نظر تعداد عددی فروش میگی٬ خوب این اهمیتی نداره. آندروید به لطف دیوایس های بی ارزش زیر ۱۰۰ دلار هست که به شدت در حال رشد هست. بی دلیل نیست که بازار هند و چین رو گرفته چون گوشی های فوق العاده ارزون قیمت آندرویدی اونجا ارائه میشه که واقعا فقط برای زاغه نشین های هند خوبه
            اگر از نظر درآمد زا بودن بگی٬ تو پست قبلی برات توضیح دادم که سودی که آیفون و ایپد برای اپل ایجاد می کنند٬ به اندازه سود تمامی شرکت های بزرگ آندرویدی در کنار مایکروسافت است

دقیقا منظورت کدومشه؟
            i-phone.ir
            The Best or Nothing

نظر

دقیقا اشکان جان نمی دونم به چه نتیجه ای میخوای بررسی
              اگر از نظر تعداد عددی فروش میگی٬ خوب این اهمیتی نداره. آندروید به لطف دیوایس های بی ارزش زیر ۱۰۰ دلار هست که به شدت در حال رشد هست. بی دلیل نیست که بازار هند و چین رو گرفته چون گوشی های فوق العاده ارزون قیمت آندرویدی اونجا ارائه میشه که واقعا فقط برای زاغه نشین های هند خوبه
              اگر از نظر درآمد زا بودن بگی٬ تو پست قبلی برات توضیح دادم که سودی که آیفون و ایپد برای اپل ایجاد می کنند٬ به اندازه سود تمامی شرکت های بزرگ آندرویدی در کنار مایکروسافت است

دقیقا منظورت کدومشه؟
              روزبه جان هر دو
              چون اون درصد و فروش بیشتر در طول زمان روی توسعه دهنده ها درآمد ها تاثیر خواهد گذاشت
              همه این فاکتورها روی هم اثر میذارن
              به طور مثال کامل واضحه مخازن بزرگ آیتونز و فروش دیوایس های اپل روی هم اثر میذارن این اکوسیستم با هم رشد می کنند که همین تعداد اون رو محدود می کنه
              ویرایش توسط dandelion : https://i-phone.ir/forums/member/23496-dandelion در ساعت 01-07-2013, 10:54 PM

نظر

روزبه جان هر دو
                چون اون درصد و فروش بیشتر در طول زمان روی توسعه دهنده ها درآمد ها تاثیر خواهد گذاشت
                همه این فاکتورها روی هم اثر میذارن
                به طور مثال کامل واضحه مخازن بزرگ آیتونز و فروش دیوایس های اپل روی هم اثر میذارن این اکوسیستم با هم رشد می کنند که همین تعداد اون رو محدود می کنه
                خیر اشکان جان الزما اینجوری نیست
                روزانه ده ها برابر آیفون٬ دیوایس های آندرویدی ارزان قیمت در چین٬ هند٬ پاکستان و ... فروخته میشه. این میزان اونقدر زیاد هست که سرعت رشد آندروید در عدد وحشتناک شده. دقیقا مثل سرعتی که سیمبین داشت. اما این سرعت رشد حتی یک دلار نه به جیب گوگل میریزه. نه جیب سامسونگ٬ نه htc و نه برنامه نویسان
                به htc نگاه کن٬ دیوایس های مثلا فوق العاده ای تولید می کنه اما همین روزاست که خبر ورشکست شدنش رو بشنویم
                موتورلا رو ببین. گوگل ۱۲.۵ میلیارد دلار خرجش کرده و یک ساله در توهم سری X به سر میبره و روز به روز بیشتر در خطر ورشکستی قرار میگیره
                سونی؟ سونی سرمایه گذاری زیادی روی گوشی هاش کرد٬ اما اپل با درآمد سه ماهش می تونی سونی رو بخره و اگر شش ماه درآمد اپل رو حساب کنی٬ سونی و نوکیا رو با هم!

آندروید ۹۰ درصد بازار هند و چین رو گرفته٬ اما برنامه نویس های آندروید٬ کمتر از یک سوم برنامه نویس های ios درآمد دارند!

اشکان جان این درصد ها واسه پر کردن اون خریدار های ساده لوحی هست که میگن حالا که آندروید ۹۰ درصد بازار رو داره٬ پس فوق العادست
                اما وقتی صبت به درآمد میرسه٬ شاید تمامی شرکت های آندرویدی رو باید یک طرف قرار داد و اپل رو یک طرف
                i-phone.ir
                The Best or Nothing

نظر

کلا هدف مقاله خرد کردن گوگل بود
                  همین
                  با یک تیکه از نقشه گوگل مپ کل گوگلش رو زیر سوال بردن اصلا قشنگ نیست.
                  سرویس های مختلف رو با اپل مقایسه کنیم
                  گوگل مپ با مپ اپل فکر نمی کنم تو این بحثی باشه
                  سرویس سافاری با گوگل کرم که به جز آمار اپل که میگه من سریعترم هیچ آمار دیگه ای براش وجود نداره
                  گوگل درایو که شما می تونی مثل یک فولدر فایل هات رو تو پلت فرم های مختلف جابه جا کنی نه مثل آی کلود فقط با امکانات محدود
                  گوگل داک که اپل اومده با سرویس جدیدش باهاش رقابت کنه که البته من دو روز دارم باهاش کار میکنم به نظر ۱ سال کار داره
                  جی میل هم که ....

در مورد برنامه نویسی الان دست شما تو اندروید بسیار بسیار بسیار بازتر تا اکس کد و محدودیت هاش که همه می دونیم

در نهایت من اپل رو دوست دارم بسیار زیاد ولی دلیلی نمی بینم که بخوام بخاطرش چشم رو ببندم و گوگل رو له کنم

همه مدیون اپل هستیم درش شکی نیست ولی گوگل هم باعث پیشرفت های بزرگی شده

نظر

کلا هدف مقاله خرد کردن گوگل بود
                    مقاله هدفی نداشت. هدف از اون٬ نگاه کردن به خیلی چیزا از یک زاویه دیگه بود

گوگل درایو که شما می تونی مثل یک فولدر فایل هات رو تو پلت فرم های مختلف جابه جا کنی نه مثل آی کلود فقط با امکانات محدود
                    کلا گوگل درایو و آی کلود٬ در دو مسیر کاملا جدا هستند و اصلا نمیشه با هم مقایسشون کرد.

در مورد برنامه نویسی الان دست شما تو اندروید بسیار بسیار بسیار بازتر تا اکس کد و محدودیت هاش که همه می دونیم
                    دست برنامه نویس ها بازتر٬ برای ساخت اپلیکیشن هایی در سطح کاملا پایین تر هست
                    بصورت مثال من در آیپد٬ از خیلی از اپلیکیشن های مربوط به مهندسی عمران استفاده می کنم
                    در آندروید هم چند تایی موجود هست٬ اما جدا از بحث عملکرد٬ طراحی افتضاحی بر روی اسمارت فون ها دارند٬ و قضیه بدتر میشه که وقتی این برنامه ها رو روی تبلت های آندرویدی نصب کنی٬ همین ظاهر افتضاح کشیده تر میشه و روی تبلت باز میشه
                    مثل این

این عکسی که گذاشتم رو ببین علاوه بر اینکه ظاهرش ما رو یاد گوشی های جاوا میندازه به طراحی المنت هاش دقت کن. اگر چنین طراحی ای برای اپل ارسال بشه٬ در همون لحظه اول رد میشه. واقعا در آندروید مهم نیست چقدر دیوایس زیبایی داری! برای اینکه قرار یکسری برنامه با طراحی افتضاح رو روش اجرا کنی

هر پلتفرم٬ شرکت یا در کل هر سیستم موفق٬ باید یک سری قانون مشخص و چهار چوب داشته باشه٬*بی قانونی ٬ بی نظمی پدید میاره. گوگل و استورش کاملا بی قانون هستند و به همین دلیل واقعا بی نظم هست. کی میتونه اینو رد کنه؟ هر روز خبر آلوده شدن صد ها هزار دیوایس آندرویدی رو از اپلیکیشن های خود استور میشنویم٬ این به نظرت خوبه؟
                    i-phone.ir
                    The Best or Nothing

نظر

آیا اپل در خطر شکست قرار دارد؟

این بحث اینجا جالبه برام که از نظر جناب روزبه هرکسی تو دنیا یه دیوایس حالا چه گوشی چه لپتاپ و تبلت یا هرچیزی غیر از اپل داشته باشه چیز بی ارزشی داره
                      دوست عزیز بسیاری از مردم دنیا قدرت خرید اپل یا دیوایسهای سطح بالای دیکر شرکت هارو ندارن تو کشور خودمون ۹۰ درصد خرید مردم از دیوایسهای رده متوسط و رو به پایین بازار هست که اتفاقا کار اونهارو راه میندازن و کاربردی هم هستن حالا از نظر شما این همه ادم دارن کالای بی ارزش از نظر شما میخرن؟این همه امار فروش بالای دیوایسهای اندرویدی از نظر شما معنیش چیه؟ به نظر شما مردم خودشون نمیفهمن چی خوبه چی بد؟ اما اونا به کاربردی بودن فکر میکنن من قصد بی احترامی ندارم اما کمی احترام به بقیه هم گذاشتن بد نیست هم به بقیه ای که دیوایس های دیگه رو میخرن هم بقیه شرکت ها ،نه اینکه چشممونو ببندیم و فقط بگیم چون این اپله پس هیچ مشکلی نداره...
                      ویرایش توسط darksider : https://i-phone.ir/forums/member/11258-darksider در ساعت 02-07-2013, 05:14 PM

نظر

سلام دوباره
                        خوب من دوباره در مورد اين بحثفكرامو كردم و باز گشتم
                        اول از همه از روزبه عزيز تشكر ي كنم كه واقعا تونست خيلي زيبا نشون بده اپل فعلا در خطر شكست قرار نمي گيره
                        خوب من بخثم سر اينه كه فعلا!!، نه بعدا
                        يه مثال خيلي ساده: تابستون بعد از مرگ جابز خيلي معتقد بودند اپل در سراشيبيه ورسكستگي قرار گرفته
                        و حالا كاري نداريم من خودم باور نداشتم ولي بالاخره يه مشكلاتي بود
                        حالا من مي گم اين شكل عمل كردن اپل همرن روح پر طراوت جابز رو به خاطر ما مي ياره
                        خوب يعني او برنامه هاشو براي آينده ي اپل داشته ولي نه تا ابد
                        بالاخره يك روزي اين برنامه تموم مي شه و من فكر نمي كنم هيچ كس جابز بشه
                        خرب پس بالاخره اپل از اول بودن مي يوفته
                        خيلي سادست تمام كادر برنامه نويسي يا طراحي يا ... بهترين هارو هم كه ارائه كنه اپل بي برنامه از دست مي ره!
                        خيلي ساده و منطقي هستش
                        و با تشكر دوباره از روزبه عزيز

نظر

به نظر من اپل بعده ها شكست خواهد خورد چرا؟!
                          شما ايفون ٣جي رو با ٤ مقاييسه كنيد و ٤ رو با ٥ ببينيددر كدوم تحول بيشتري إيجاد شده قبلا كه أستيوجابز زنده بود هر نسخه اي او إس با نسخه ي بعدي چقدر تفاوت داشت ولي حالا... زمان جابز أيكون أضافه ميشد ولي حالا يک اير دراپ أضافه شده و فقط أيكون ها رنگارنگ شدند پس اپل بعده ها در خطر شكست قرار خواهد داشت.

نظر

روزبه جان به سليقه ي مردم احترام گذاشتن بد نيست يعني شما فكر ميكني سامسونگ برأي سرگرميه اگه اينجوري بود مردم همش اپل ميخريدن.

- - - - - - - - - -

و سامسونگ هيچ درامدي نداشت.

نظر

دوست عزیز بسیاری از مردم دنیا قدرت خرید اپل یا دیوایسهای سطح بالای دیکر شرکت هارو ندارن تو کشور خودمون ۹۰ درصد خرید مردم از دیوایسهای رده متوسط و رو به پایین بازار هست که اتفاقا کار اونهارو راه میندازن و کاربردی هم هستن حالا از نظر شما این همه ادم دارن کالای بی ارزش از نظر شما میخرن؟
                              دوست عزیز این چه نوع برداشتی هست که می کنید.
                              الان میلیون ها نفر از مردم ایران صاحب پراید هستند. آیا این پراید رو یک اتومبیل خوب نشون میده؟

این همه امار فروش بالای دیوایسهای اندرویدی از نظر شما معنیش چیه؟
                              قبلا فکر کنم در این مورد توضیح دادم٬ پرچمداران آندرویدی ( به غیر دو گالاکسی آخر سامسونگ ) واقعا آمار فروش پایینی دارند. الان تمامی شرکت های آندرویدی به غیر از سامسونگ در مسیر ورشکستی هستند
                              و آمار رشد بالای آندروید٬ تنها و تنها به خاطر فروش دیوایس های بالای ملقب به white box است. اینها دیوایس هایی هستند که توسط برند های شناخته شده ساخته نشدند و کارایی اصلا جالبی نداره
                              در کل٬ بزار اینجور بگم . مردمی که تا پیش از این تنها برای زنگ زدن میرفتن یک مثلا یک ۱۱۰۰ میخریدند٬ کم کم دارن دیوایس های خیلی ارزون آندرویدی می خرن. نه به خاطر کاربردی بودنشون٬ چون اصلا نیستند و کیفیت پایینی دارند و فقط باشون زنگ می زنن
                              آندروید به لطف اینها داره رشد میکنه

این یک نمونه. تازه اینها که عکسش رو میزارم تلفن های گرونی محسوب میشن و نزدیک ۱۵۰ دلار قیمت دارند

اما تو چین یا هند تلفن های آندرویدی پیدا میشه که با زیر ۵۰ دلار هم میشه خریدشون. باور کن روی اونها نمی تونی حتی یک اپلیکیشن نصب کنی از بس مسخره هستند
                              i-phone.ir
                              The Best or Nothing

نظر

نوشته اصلی توسط arad olfati نمایش پست ها
                                به نظر من اپل بعده ها شكست خواهد خورد چرا؟!
                                شما ايفون ٣جي رو با ٤ مقاييسه كنيد و ٤ رو با ٥ ببينيددر كدوم تحول بيشتري إيجاد شده قبلا كه أستيوجابز زنده بود هر نسخه اي او إس با نسخه ي بعدي چقدر تفاوت داشت ولي حالا... زمان جابز أيكون أضافه ميشد ولي حالا يک اير دراپ أضافه شده و فقط أيكون ها رنگارنگ شدند پس اپل بعده ها در خطر شكست قرار خواهد داشت.
                                با نظرتون كاملا مخالفم
                                اين 4s و 5 و آيفون هاي آينده قبلا برنامه ريزي شده
                                و ربطي به بودن و نبودن نداره
                                آيفون 2g تا 3gs تغييرات زيادي نداشت و 4 هم انقلابي نبود
                                هميشه كه نمي شه انقلاب ساخت
                                توي يك زمان مشخص انقلاب رخ مي ده
                                همونطوري كه بايد يك تكنولوژي رو توي زمانش معرفي كرد و اگر زود يا دير معرفي بشه ديگه انقلابي نمي شه

نظر

صبر کنید ..
                                X