اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آیا اپل باید در مورد سیستم عامل iOS یک تغییر جهت بزرگ انجام دهد ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

نوشته اصلی توسط iMakoran نمایش پست ها
    بله هيچوقت هيچ چيز كامل نيست ولي وقتي چيز كاملتري موجود هستش چه معني داره ناكاملش رو دست مشتري بديم ! تا مشتري باگهاش رو براي ما بگيره!
    چرا چون توليد داخلي هستش! (نقشه اپل) بايد جورش رو مشتري بكشه ؟
    خب دیگه اینا برمیگرده به سیاست اپل و گوگل، عجیبه! یه جا اپل اپلیکیشن های گوگل رو حذف می کنه، بعد از اون گوگل میاد بهتر از نسخه اندروید، برای iOS اپلیکیشن میده بیرون. فکر کنم گوگل به کمکش اومده. حالا اینکه جورش رو ما باید بکشیم طبیعی هست. اپل که آیفون به زور دستمون نداده.

نظر

نوشته اصلی توسط iMakoran نمایش پست ها
      چرا چون توليد داخلي هستش! (نقشه اپل) بايد جورش رو مشتري بكشه ؟
      میشه برای من بگید اپل چه جوری از خیابون شما اطلاع داشته باشه؟ یا اگر خیابونی کنار خونه شما کشیده شد٬ اپل از کجا باید بفهمه؟
      فکر نکنم اپل اونقدر بتونه آدم استخدام کنه که توی همه خیابون های دنیا بیاستند.

نقشه های گوگل هم کاملا با فید بک مردم کامل شدند. مدیر بخش نقشه های گوگل هم بارها این رو گفته

نقشه های گوگل رو سال ۲۰۰۷ یادتون نمیاد؟ شهر های ایران رو با یک خط نشون میداد
      فقط فرق قضیه این بود که کاربرای گوگل مپز به کامل شدن اون کمک کردن و کاربرای اپل طلبکار شدند
      ویرایش توسط roozbeh7000 : https://i-phone.ir/forums/member/226-roozbeh7000 در ساعت 08-01-2013, 09:37 PM
      i-phone.ir
      The Best or Nothing

Twitter : Rouzbeh7000

نظر

براي سيري هم همين مسئله صادقه !
        سيستم سيري اينه كه بر اساس صحبت ها بهتر ميشه و يك جوري با صداي فرد ، هماهنگ ميشه .

نظر

جناب redbull ببین چه طوفان علمی راه انداختی !*بهتون تبریک می گم بابت شروع همچین بحثو گفتگو هایی که باعث بالاتر بردن سطح علمی اشخاصی مثل من میشه !*
          شما گیک ها و حرفه ای ها با هم جنگه علمی می کنید و ما از حرف های شما نکته های علمی یاد می گیریم !*چقدر زیباست برای من که می بینم اینقدر باهم هستید !
          من اگه خودمو بترکونم نمی تونم یه تاپیک بزنم که اینطوری دور بگیره !
          با سپاس و تشکر فراوان
          ای کاش روزی من هم مثل شما بشوم !
          آیا می شود روزی در این انجمن حرفی برای گفتن داشته باشم ؟

نظر

نوشته اصلی توسط Moein3000 نمایش پست ها
            جناب redbull ببین چه طوفان علمی راه انداختی !*بهتون تبریک می گم بابت شروع همچین بحثو گفتگو هایی که باعث بالاتر بردن سطح علمی اشخاصی مثل من میشه !*
            شما گیک ها و حرفه ای ها با هم جنگه علمی می کنید و ما از حرف های شما نکته های علمی یاد می گیریم !*چقدر زیباست برای من که می بینم اینقدر باهم هستید !
            من اگه خودمو بترکونم نمی تونم یه تاپیک بزنم که اینطوری دور بگیره !
            با سپاس و تشکر فراوان
            ای کاش روزی من هم مثل شما بشوم !
            آیا می شود روزی در این انجمن حرفی برای گفتن داشته باشم ؟
            خواهش می کنم، این انجمن با کاربرهای خوبی مثل شما باعث دلگرمی ما میشه

نظر

حالا اين بحث كه انجام شد ، هر كي بهترين راهبردي كه به نظرش ميرسه رو بياد بگه تا بهترين ها رو سر جمع كنيم و به اپل ميل بزنيم

نظر

نوشته اصلی توسط Khashayar jan نمایش پست ها
                حالا اين بحث كه انجام شد ، هر كي بهترين راهبردي كه به نظرش ميرسه رو بياد بگه تا بهترين ها رو سر جمع كنيم و به اپل ميل بزنيم
                کلاً به این نتیجه رسیدیم که استفاده از اپلیکیشن های third party یا به عبارت دیگه اپلیکیشن های موجود در اپ استور برای دیفالت شدن مناسب نیستند، چون همونطور که دوستومون روزبه اشاره کرد، ویندوز فون با داشتن بدترین مرورگر باز هم حاضر نشده اون رو تغییر بده. اما همیشه به روزرسانی اپلیکیشن ها بومی مهمه ! یعنی هر بار که یک ios جدید اومد، اپلیکیشن ها هم تغییر پیدا کنن عالی میشه. ( تغییر نه اینکه نتونیم تشخیص بدیم این همون برنامه قبلیه، تغییر به صورتی که همه چیز از حالت ساکن بیاد بیرون، کاربر توجه اش به برنامه مشابه در اپ استور تو همون زمینه جلب نشه، در کل تا حدود همگام با آخرین امکانات باشه )

نظر

نوشته اصلی توسط RedBull نمایش پست ها
                  کلاً به این نتیجه رسیدیم که استفاده از اپلیکیشن های third party یا به عبارت دیگه اپلیکیشن های موجود در اپ استور برای دیفالت شدن مناسب نیستند، چون همونطور که دوستومون روزبه اشاره کرد، ویندوز فون با داشتن بدترین مرورگر باز هم حاضر نشده اون رو تغییر بده. اما همیشه به روزرسانی اپلیکیشن ها بومی مهمه ! یعنی هر بار که یک ios جدید اومد، اپلیکیشن ها هم تغییر پیدا کنن عالی میشه. ( تغییر نه اینکه نتونیم تشخیص بدیم این همون برنامه قبلیه، تغییر به صورتی که همه چیز از حالت ساکن بیاد بیرون، کاربر توجه اش به برنامه مشابه در اپ استور تو همون زمینه جلب نشه، در کل تا حدود همگام با آخرین امکانات باشه )
                  سلام
                  حسام جان این تغییرات هم اکنون هم انجام میشه ولی ما دقت نمی کنیم.
                  مثلا طراحی اپلیکیشن clock تا اونجا که من می دونم تو iOS 6 تغییر کرده ولی خیلی بهش توجه نشد.
                  به نظر من هر چند وقت یکبار یکمی تغییر اسای هم بدن بد نمیشه مثلا الان بهترین موقع هستش .
                  موفق باشی

نظر

نوشته اصلی توسط RedBull نمایش پست ها
                    یکم حرفت رو سبک و سنگین کردم٬ اگه نتیجه گیری تاپیک همینی باشه که شما گفتی٬ ایمیل کردن اون به اپل اقدام بیهوده ای هست٬ شاید حتی در جواب بشنویم : مگه ما همین کار رو از 1.0.0 تا 6.0.1 انجام نمیدیم !؟

اگه مقایسه بین اپ های 6.0.0 و 6.0.1 باشه شاید تغییرات به چشم نیاد٬ ولی وقتی با یک یا دو نسخه قبل تر مقایسه بشه٬ کاملا تغییرات در تک تک اپلیکیشن های دیفالت مشهود هست.

نظر

به نظر من اتفاقا اپلیکیشن های دیفالت ios به عنوان یک اپلیکیشن دفالت در وضعیت بسیار خوبی هستند
                      بطور مثال نرم افزار Note, هزاران اپلیکیشن نت نویسی در اپ استور هست٬ اما واقعا وقتی که ما نیاز به یک یادداشت سریع در آیفون پیدا می کنیم٬*یک اپلیکیشن ساده که سریع آماده کار بشه بهتر هست یا اپلیکیشن های پیچیده
                      مسلما خیلی از ما ها وقتی در شرایط اورژانسی بخوایم نوشته رو در آیفون وارد کنیم٬ ایده آل ترین حالت یک نرم افزار ساده هست که تنها با لمس آیکونش آماده کار بشه و نخواییم صد تا گزینه نامربوط رو بزنیم که مثلا یک عدد رو وارد کنیم که یادمون بمونه
                      و خوبی بزرگی که همین نرم افزار ساده Note داره این هست که بطور مثال وقتی نوشته ای رو در مک در این اپلیکیشن وارد می کنیم از چند ثانیه بعد روی همه دیوایس های ios قابل استفاده هست. واقعا حس خوبی هست که همیشه و همه جا به تمام یادداشت های همه دیوایس هات دسترسی داری
                      در مورد Reminder هم همینطور

یا اپلیکیشن دوربین٬
                      از دو جهت باید به قضیه نگاه کرد
                      ۱- دوربین آیفون تو بهترین حالت به عنوان یک دوربین غیر حرفه ای شناخته میشه پس بودن ۱۰۰ تا تنظیم به طور مثال تنظیم ISO یا ... در یک دوربین غیر حرفه ای معمولا اثر بزرگی روی نتیجه نداره و واقعا این دوربین ها باید در شرایط اتومات ازشون استفاده بشه. پس به نظرم واقعا لزومی نداره دوربین آیفون تنظیمات یک دوربین حرفه ای رو داشته باشه وقتی که یک دوربین حرفه ای نیست! البته به نظرم گزینه تایمر و عکس برداری پشت هم باید اضافه بشه

۲- باز برمیگردیم به همون بحث سادگی کار٬ به طور مثال خودم کمی علاقه به عکاسی دارم و برای من اگر بخوام با دوربین موبایل عکس بگیرم٬ اپلیکیشنی می خوام که اگر در هر جا سوژه ای دیدم در سریعترین حالت ممکن آماده عکس برداری بشه مثلا وقتی میخوام از صحنه ای عکس بگیرم
                      به همین دلیل ساده اپلیکیشن دوربین آیفون واقعا برای من عالیه٬* بخاطر اینکه بعد از باز شدن دوربین بلافاصله عکس رو میگیرم و خود به خود یک عکس عادی و یک عکس HDR ذخیره می کنه
                      اما اگر برنامه حرفه ای تری باشه همیشه باید زمانی رو صرف آماده کردن تنظیمات کنی
                      به همین دلیل عقیده دارم اپلیکیشن پیش فرض دوربین باید اونقدر ساده باشه که تا دستت میگیری بتونی یک عکس رو بگیری٬ عکس گرفته شده رو سریع ببینی و بتونی باز به حالت عکاسی برگردی
                      و اگر در شرایطی که وقت کافی بود٬ می تونید از اپلیکیشن های حرفه تر عکاسی که خیلی هاشون هم رایگان هستند استفاده کرد
                      اگر هنوز براتون این توضیحات ملموس نیست٬ آیفون و یک گوشی آندروید رو کنار هم بزارید و تست کنید کدوم گوشی سریعتر عکس ( با ایده آل ترین حالت ممکن ) میگره و سریع بشه عکس رو دید که از کیفیت کار مطمئن شد و دوباره به حالت عادی برگشت

یا حتی اپلیکیشن نقشه ها. با اینکه نقشه های اپل الان از نظر جزئیات نقشه فاصله زیادی با نقشه های گوگل داره٬ اما این نقشه ها احتمالا تا اواسط ۲۰۱۳ کاملا آماده میشن. اپل خیلی سریع داره روش کار می کنه و الان تقریبا با کلمه ای به نام مشکل یا اشتباه در نقشه های اپل روبرو نیستم و باید گفت جزئیات فقط کم هست. اما با فید بک کاربران و اقداماتی که اپل انجام میده بالاخره این نقشه ها کامل میشن٬*اما جدای این قضیه٬ اپلیکیشن نقشه های اپل کاملا روان و بی نقص و کندی کار می کنه و علاوه بر زیبایی از مجموعه کمتری از دیتا های اینترنتی استفاده می کنه. اپل نیازی نداره این اپلیکیشن دیفالت رو هم عوض کنه
                      i-phone.ir
                      The Best or Nothing

نظر

نوشته اصلی توسط oosin نمایش پست ها
                        یکم حرفت رو سبک و سنگین کردم٬ اگه نتیجه گیری تاپیک همینی باشه که شما گفتی٬ ایمیل کردن اون به اپل اقدام بیهوده ای هست٬ شاید حتی در جواب بشنویم : مگه ما همین کار رو از 1.0.0 تا 6.0.1 انجام نمیدیم !؟

اگه مقایسه بین اپ های 6.0.0 و 6.0.1 باشه شاید تغییرات به چشم نیاد٬ ولی وقتی با یک یا دو نسخه قبل تر مقایسه بشه٬ کاملا تغییرات در تک تک اپلیکیشن های دیفالت مشهود هست.
                        درسته، شاید به ظاهر تغییرات کاربردی باشه، اما هیچ فرقی با مدل های قبلی نداشته، فرقی در حدی که بشه اسمش رو گذاشت تغییر. سرعت تغییرات کمتر از سرعت لاک پشته.

مثلاً دوربین۲-۳ تا تنظیمات که به ندرت ازش استفاده میشه بهش اضافه شد، notes هم هیچی، weather هم هیچی، stocks هم هیچی، photo هم هیچی ( اگر photo steram رو یک امکانات جدید ندونیم ) خلاصه هر چی وسیع تر به قضیه نگاه کنیم، می بینیم اپلیکیشن های دیفالت خیلی از دیگر برنامه ها عقب افتادن.

حالا به نظر شما بهترین نتیجه گیری که میشه انجام داد چیه ؟

نظر

به نظر من که بهترین کار اینه که اجازه ی تغییر برنامه ی دیفالت به کاربر داده بشه و برنامه ها را بشه جوری تغییر داد که بتونن با سیری و دیگر مسائل هماهنگ بشن !

نظر

نوشته اصلی توسط roozbeh7000 نمایش پست ها
                            به نظر من اتفاقا اپلیکیشن های دیفالت ios به عنوان یک اپلیکیشن دفالت در وضعیت بسیار خوبی هستند .
                            این وضعیت که نباید این جوری بمونه روزبه جون،

بطور مثال نرم افزار Note, هزاران اپلیکیشن نت نویسی در اپ استور هست٬ اما واقعا وقتی که ما نیاز به یک یادداشت سریع در آیفون پیدا می کنیم٬*یک اپلیکیشن ساده که سریع آماده کار بشه بهتر هست یا اپلیکیشن های پیچیده
                            مسلما خیلی از ما ها وقتی در شرایط اورژانسی بخوایم نوشته رو در آیفون وارد کنیم٬ ایده آل ترین حالت یک نرم افزار ساده هست که تنها با لمس آیکونش آماده کار بشه و نخواییم صد تا گزینه نامربوط رو بزنیم که مثلا یک عدد رو وارد کنیم که یادمون بمونه
                            و خوبی بزرگی که همین نرم افزار ساده Note داره این هست که بطور مثال وقتی نوشته ای رو در مک در این اپلیکیشن وارد می کنیم از چند ثانیه بعد روی همه دیوایس های ios قابل استفاده هست. واقعا حس خوبی هست که همیشه و همه جا به تمام یادداشت های همه دیوایس هات دسترسی داری
                            در مورد Reminder هم همینطور
                            خب این ها به واسطه iCloud هست و یک امتیاز بزرگ براشون محسوب میشه. هرچقدر هم ساده باشند، هم محاسنی که گفتی براشون باقی می مونه. این بر میگرده به قوی بودن تیم برنامه نویسی اپل، اپل باید طوری برنامه ها رو طراحی کنه که سرعت عمل سر جاش بمونه. اما تغییراتی هم باید بکنه، هر ماشینی روی ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت میره، نباید طراحی داخلیش و امکانات داخلیش خوب باشه ؟ مثلاً این حرف شما مثل این می مونه که بگیم اگر امکانات رو بذاریم روی فرمون، به سختی میشه رانندگی کرد، چون روی فرمون پر از دگمه هست، خوب بذاره روی داشبورد ماشین. اینجاست که اپل باید خلاقیت به خرج بده.

یا اپلیکیشن دوربین٬
                            از دو جهت باید به قضیه نگاه کرد
                            ۱- دوربین آیفون تو بهترین حالت به عنوان یک دوربین غیر حرفه ای شناخته میشه پس بودن ۱۰۰ تا تنظیم به طور مثال تنظیم ISO یا ... در یک دوربین غیر حرفه ای معمولا اثر بزرگی روی نتیجه نداره و واقعا این دوربین ها باید در شرایط اتومات ازشون استفاده بشه. پس به نظرم واقعا لزومی نداره دوربین آیفون تنظیمات یک دوربین حرفه ای رو داشته باشه وقتی که یک دوربین حرفه ای نیست! البته به نظرم گزینه تایمر و عکس برداری پشت هم باید اضافه بشه

سرعت عمل خوبی داره، درست، اما می تونست همونجایی که hdr, grid و پانوراما رو اضافه کرده، تنظیمات دیگه ای رو هم اضافه کنه، مثل افکت های مختلف و تایمر. دیدید ؟ حتی ساده ترین ها رو نداره اما شما رفتی سراغ ISO و ...

۲- باز برمیگردیم به همون بحث سادگی کار٬ به طور مثال خودم کمی علاقه به عکاسی دارم و برای من اگر بخوام با دوربین موبایل عکس بگیرم٬ اپلیکیشنی می خوام که اگر در هر جا سوژه ای دیدم در سریعترین حالت ممکن آماده عکس برداری بشه مثلا وقتی میخوام از صحنه ای عکس بگیرم
                            به همین دلیل ساده اپلیکیشن دوربین آیفون واقعا برای من عالیه٬* بخاطر اینکه بعد از باز شدن دوربین بلافاصله عکس رو میگیرم و خود به خود یک عکس عادی و یک عکس HDR ذخیره می کنه
                            اما اگر برنامه حرفه ای تری باشه همیشه باید زمانی رو صرف آماده کردن تنظیمات کنی
                            خب روزبه جان، تنظیمات مگه جلوی دستوپای کاربر رو میگیره ؟ اپل راحت می تونه این موارد رو توی تنظیمات بذاره، هرکس دلش خواست استفاده کنه. بالا هم گفتم، امکانات ابتدایی موجود نیست، چه برسه به تنظیمات Manual.

به همین دلیل عقیده دارم اپلیکیشن پیش فرض دوربین باید اونقدر ساده باشه که تا دستت میگیری بتونی یک عکس رو بگیری٬ عکس گرفته شده رو سریع ببینی و بتونی باز به حالت عکاسی برگردی

و اگر در شرایطی که وقت کافی بود٬ می تونید از اپلیکیشن های حرفه تر عکاسی که خیلی هاشون هم رایگان هستند استفاده کرد
                            این ها برمیگرده به کسی که بخواد از تنظیمات اضافی استفاده کنه، اگر من بخوام از تنظیمات استفاده کنم، طبیعاتاً زمان میگذره، نمی تونم جلوی اون رو بگیرم، اما اگه بخوام روی اتوماتیک باشه، خوب راحت عسک میگیرم دیگه، توی تنظیمات نمی رم

اگر هنوز براتون این توضیحات ملموس نیست٬ آیفون و یک گوشی آندروید رو کنار هم بزارید و تست کنید کدوم گوشی سریعتر عکس ( با ایده آل ترین حالت ممکن ) میگره و سریع بشه عکس رو دید که از کیفیت کار مطمئن شد و دوباره به حالت عادی برگشت
                            یکی از مزیت های اپل اینه که همه چیز سر جاش هست. با اومدن دوربین به لاک اسکرین، سرعت عکاسی رفته بالا، هنوز هم همه چیز مرتب هست، حالا شما میگی با اومدن HDR ، سرعت عکاسی نسبت به قبل رفته پایین ؟ خیر، حالا اگه دو تنظیمات دیگه اضافه بشه، افکت ها و تایمر، باز هم سرعت میره پایین ؟ خیر ؟ چنین چیزی محاله.

یا حتی اپلیکیشن نقشه ها. با اینکه نقشه های اپل الان از نظر جزئیات نقشه فاصله زیادی با نقشه های گوگل داره٬ اما این نقشه ها احتمالا تا اواسط ۲۰۱۳ کاملا آماده میشن. اپل خیلی سریع داره روش کار می کنه و الان تقریبا با کلمه ای به نام مشکل یا اشتباه در نقشه های اپل روبرو نیستم و باید گفت جزئیات فقط کم هست. اما با فید بک کاربران و اقداماتی که اپل انجام میده بالاخره این نقشه ها کامل میشن٬*اما جدای این قضیه٬ اپلیکیشن نقشه های اپل کاملا روان و بی نقص و کندی کار می کنه و علاوه بر زیبایی از مجموعه کمتری از دیتا های اینترنتی استفاده می کنه. اپل نیازی نداره این اپلیکیشن دیفالت رو هم عوض کنه

نقشه هم برمیگرده به اینکه اپل می خواد از زیر بار سرویس یا برنامه های دیگر شرکت ها بره بیرون، اما به چه قیمتی نمی دوم، حالا کاری به نقشه ندارم، کلاً دیگر برنامه ها رو میگم.

در کل من چند تا چیز می گم شما خودت قضاوت کن. ( موارد پایین رو میتونیم به اپل ایمیل کنیم:

۱، توی برنامه Camera هنوز نمیشه از تایمر استفاده کرد. فقط همین هم کافیه که بگیم پیشرفت داشته. ( کمترین چیز همینه )

۲، توی برنامه Photos, هنوز و هنوز نمیشه ساز و فرمت عکس رو دید، این واقعاً بده. حتی فرمت gif هم ساپورت نمیکه ( کمترین چیز همینه )

۳. ادیت عکس ها توی برنامه photos واقعاً جز اولیه ترین تنظیمات هست، فقط وجود چند افکت می تونه اون رو پیشرفته بکنه.

۴. weather و stock هم باید کلاً یک تحولی توشون ایجاد بشه، خیلی وقته ثابت مونده. همچنین نرم افزا clock.

در آخر تغییرات به تغییری می گن که الان اپلیکیشن AppStore اون رو تجربه کرده.

نظر

حسام جان این موضوع داره زیادی بزرگ میشه
                              تعریف برنامه های دیفالت این هست که حداقل کار کاربر رو راه بندازه
                              وگرنه اگر قرار بود٬ اپل٬ مایکروسافت یا گوگل بخوان می تونن بهترین ها رو برای سیستم عامل هاشون بزارن اما اینجوری کار برنامه نویس ها کساد میشه
                              فکر کنم نگرانی درباره آپدیت های زیاد برنامه های دیفالت٬ کم ترین جا برای نگرانی یک سیستم عامل هست

وگرنه بخوای بشینی تک تک بررسی کنی٬ از ویندوز و مک گرفته تا آندروید میتونی هزار و یک داستان از برنامه های دیفالت پیدا کنی

نقشه هم برمیگرده به اینکه اپل می خواد از زیر بار سرویس یا برنامه های دیگر شرکت ها بره بیرون، اما به چه قیمتی نمی دوم، حالا کاری به نقشه ندارم، کلاً دیگر برنامه ها رو میگم.
                              تا حالا بخش نقشه های این تاپیک رو دیدی؟
                              http://www.i-phone.ir/forums/thread79262.html
                              ویرایش توسط roozbeh7000 : https://i-phone.ir/forums/member/226-roozbeh7000 در ساعت 09-01-2013, 05:34 PM
                              i-phone.ir
                              The Best or Nothing

نظر

نوشته اصلی توسط roozbeh7000 نمایش پست ها
                                حسام جان این موضوع داره زیادی بزرگ میشه
                                تعریف برنامه های دیفالت این هست که حداقل کار کاربر رو راه بندازه
                                وگرنه اگر قرار بود٬ اپل٬ مایکروسافت یا گوگل بخوان می تونن بهترین ها رو برای سیستم عامل هاشون بزارن اما اینجوری کار برنامه نویس ها کساد میشه
                                فکر کنم نگرانی درباره آپدیت های زیاد برنامه های دیفالت٬ کم ترین جا برای نگرانی یک سیستم عامل هست

وگرنه بخوای بشینی تک تک بررسی کنی٬ از ویندوز و مک گرفته تا آندروید میتونی هزار و یک داستان از برنامه های دیفالت پیدا کنی

تا حالا بخش نقشه های این تاپیک رو دیدی؟
                                http://www.i-phone.ir/forums/thread79262.html
                                نه داش روزبه کدوم بزرگ نمایی، داریم کمبودهارو مطرح می کنیم دیگه. برنامه دیفالت یعنی برنامه ای که بشه ساده ترین موارد رو در اختیار داشت، اما کمی از اون فاصله گرفتیم، یادمه nokia n95 که داشتم کلی امکانات توی دوربین داشت، تایمر هم بود. اما اپل با این همه عظمت نداره، نقشه ها رو از بس دربارش خبر منتشر کردم و خوندم از اون دیگه همه چیزش رو از برم.

نظر

صبر کنید ..
                                X