اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آیا اپل باید در مورد سیستم عامل iOS یک تغییر جهت بزرگ انجام دهد ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• [ تبادل نظر ] آیا اپل باید در مورد سیستم عامل iOS یک تغییر جهت بزرگ انجام دهد ؟

حدود ۶ سال است که از عرضه اولین آیفون و iOS کی گذرد و تا به حال شاهد کوچکترین تغییر در صفحه هوم اسکرین iOS که دلچسب باشد نبوده ایم. آیا این مشکل برای شما که نمی توانید از iOS دل بکنید هم معضلی محسوب می شود ؟ به ادامه مطلب بپردازید، شاید جواب سوال خود را گرفتید و مشکل اساسی را پیدا کنید.

http://www.i-phone.ir/forums/thread7...tml#post797632

به نظر من اگه اپل يه تغييرى تو محيطش بده بد نيست
    راستى ممنون بابت قلمت

نظر

متاسفانه اپل داره راهی رو می ره که نوکیا رفت. و ios هم اگه فکری به حالش نکنن به سرنوشت سیمبین دچار می شه.
      رابط کاربری اپل هر قدر هم فوق العاده باشه باز هم بعد از این همه مدت خسته کننده می شه.
      قبلا دلمون رو به جیلبرک و توویک های مختلف خوش می کردیم. ولی الان که هر روز امیدمون به جیلبرک کمتر می شه.

نظر

سلام
        کاملا با شما موافقم اما خارج از بحث جیلبریک و توییک های سیدیا ! اپل به دلیله اینکه تا کنون قویترین ui رو بین سیستم عامل ها در دست گرفته خیلی تمایل کمی به تغییر در سیستم عاملش و بخصوص در رابط کاربریش می کنه !
        ببینید اگه به سابقه ی محصولات اپل نگاهی بکنیم می بینیم همیشه اپل استایل کلی و سنتی خودش رو تو تمام پروداکتاش حفظ کرده !*
        شاید بشه بگیم که ui یا همون رابط کابری و به اصطلاح ضاهر سیستم عامل تغییری نکنه !*اما هسته ی سیستم عامل رو به کلی از نو می نویسند ! و شاهد تغییرات بسیار زیادی در کرنل و در واقع باطن سیستم عامل هستیم که کسی بهش توجه نمی کنه !
        یه مسعله ی مهمی که مد نظر گرفته نمی شود نیاز هست !*
        اینکه تمامه نیاز ها رو با همین امکانات میشه بر طرف کرد !*اما خاسته ها و توقعاتی که مرتبط هست با امکاناتی که در سیستم عامل های دیگه مثل آندروید دیده میشه نه !*خوب معلومه نه !*شما اگر اپل خریدین باید طبق اصول اپل جلو برید !*حالا یکی نمی خواد و می خواد طبق اصول خودش جلو بره میره جیلبریک می کنه و هر کار دوست داره به سر اپل دیوایسش می ده !*
        اگر آندروید دوست دارید پس چرا اپل می خرید و می گین تو آندروید میشه فلان کرد اما با این نمیشه !؟!؟
        یکی از بزرگترین مشکل ها که خصوصا در مردم ما بارز هست گام برداشتن برای خرید بدونه کوچکترین توجهی به نیازی که داریم هست !*
        من می تونم یه لپ تاپ ۱ میلیونی و یا شاید کمتر بخرم در حد رفع نیاز هام و تمام کار هایی که می خوام انجام بدمو با هاش انجام بدم اما میرم یه لپ تاپ ۴ ۵ میلیونی می خرم که چی ؟ کلاس بزارم ؟ ... نهایت کاری که باهاش می کنم اینه که یه قیلم می بینم !
        با توجه به نیازمون کاری رو انجام بدیم !*خرید کنیم !* غذا بخوریم !*و اسمارت فون بخریم !
        مطمئن با شید اون مهندس ها و طراحانی که توی بزرگترین کمپانی دنیا در حال فعالیتند فکر همه چیز رو می کنند !* و اگر قرار به تغییر اپ های پیشفرز اپل برای برطرف کردن نیاز های بدون جواب باشه در اولین آپدیت این کارو می کنند !
        نیاز نیاز نیاز ! وقتی نیازی نیست پس چرا وقت و سرمایه بابتش بره !* هر کسی نیاز داشت مثل شما از اپ هایی که در اپ استور هست استفاده می کنه !*بله اونا فکر همه چیز رو قبل از ما کردن !*

نظر

من به احتمال قوی ، میگم ios 7 نسبت به ۵-۶ خیلی فرق میکنه!
          چون هم جاناتان مسول هست،هم اپل باید کاری کنه که مشتری ها دوباره جذب ios شن!

نظر

لیستی که به نظر من باید اعمال بشه اینها هست:

1- اضافه کردن تم

2-اجازه دادن به کاربر که ایکون ها رو طبق تمایلش بچینه...نه مثل الان که ایکون ها در یک صفحه پشت هم قرار میگیرن...مثلا شاید یکی بخواد 4 تا ایکون ردیف بالا داشته باشه 4 تا ردیف اخر و اون ردیف های وسط اصلا خالی باشه که الان با این وضعیت به صورت دیفالت امکانش نیست مگه با جیل بریک و داستان های مربوطه

3-اضافه کردن حداقل چند تا ویجت زنده برای هوم اسکرین که کاربر بتونه اضافه کنه حذف کنه یا هرچی

4-قابلیت اضافه کردن شرتکات برنامه ها به نوتیفیکشن
            و..و..
            بازم هست البته....

نظر

به نظرم من اپل باید بیشتر روی افکت های سه بعدی و همچنین اپلیکیشن های مجانی ولی کاربردی رو بصورت پیش فرض استفاده کنه

نظر

من هم احتمال می دم نسخه بعدی که عرضه خواهد شد یعنی iOS 7 تفاوت های بسیاری خواهد داشت و بسیار بهتر خواهد شد. به نظر من همچنین تغییراتی واقعا" برای این سیستم عامل لازم هست.

نظر

ios بهترین سیستم عاملی هست که تا حالا دیدم.ولی همیشه با خودم فکر می کنم چرا وقتی قفل دستگاه رو باز میکنم صفحه ی اصلیش همون صفحه ی برنامه هاست.به نظر من باید به این تغییر اساسی بدن.

نظر

من خالی بودنش رو ترجیح می دم!
                    ولی ایده خوبی که بشه اگر خواستی چیزی هم بهش اضافه کنی!
                    در نهایت به نظر من به غیر از آب و هوا و بورس و چیزهای صفحه پر کن الکی چیزی نمیتونه توش بزاره!

نظر

نوشته اصلی توسط Moein3000 نمایش پست ها
                      سلام
                      کاملا با شما موافقم اما خارج از بحث جیلبریک و توییک های سیدیا ! اپل به دلیله اینکه تا کنون قویترین ui رو بین سیستم عامل ها در دست گرفته خیلی تمایل کمی به تغییر در سیستم عاملش و بخصوص در رابط کاربریش می کنه !
                      خوب هر چیزی که خوب باشه، بقیه موارد مهم که نباید فدای اون بشه، یعنی یا UI باید خوب باشه، و یا تغییر و تحول در سیستم عامل؟ این ها باید طوری در کنار هم قرار بگیرن که از یک گوشی، بهترین رو بسازه.

ببینید اگه به سابقه ی محصولات اپل نگاهی بکنیم می بینیم همیشه اپل استایل کلی و سنتی خودش رو تو تمام پروداکتاش حفظ کرده !
                      شاید بشه بگیم که ui یا همون رابط کابری و به اصطلاح ضاهر سیستم عامل تغییری نکنه !*اما هسته ی سیستم عامل رو به کلی از نو می نویسند ! و شاهد تغییرات بسیار زیادی در کرنل و در واقع باطن سیستم عامل هستیم که کسی بهش توجه نمی کنه !
                      چنین صحبتی رو توی کی مقاله من زده بودم ، باز هم میگم، این مثالی که زدی خیلی خوبه، مثل ماشین Rolls Royce می مونه، که اگه یه نفر مدل خیلی قدیمی اون، و مدل ۲۰۱۳ اون رو ببینه، میگه، بله، این همینه، ولی مدل قدیمی تر. اما اصالت باید تا جایی پیش بره که جلوی پیشرفت رو نگیره، الان رولز رویس موتور رو تغییر داده، بدنه رو هم تغییر داده، قدرت بدنه، ظاهر، ظراحی داخلی، تنظیمات داخلی، اما این حرف شما مثل این می مونه که فقط و فقط باید شاهد تغییر موتور باشیم، اما طراحی و امکانات نباید تغییر کنه، این ها همه باید در کنار هم بیاد که بهترین رو خلق کنه. مثل رولز رویس.

یه مسعله ی مهمی که مد نظر گرفته نمی شود نیاز هست !*
                      اینکه تمامه نیاز ها رو با همین امکانات میشه بر طرف کرد !*اما خاسته ها و توقعاتی که مرتبط هست با امکاناتی که در سیستم عامل های دیگه مثل آندروید دیده میشه نه !*خوب معلومه نه !*شما اگر اپل خریدین باید طبق اصول اپل جلو برید !*حالا یکی نمی خواد و می خواد طبق اصول خودش جلو بره میره جیلبریک می کنه و هر کار دوست داره به سر اپل دیوایسش می ده !*
                      اگر آندروید دوست دارید پس چرا اپل می خرید و می گین تو آندروید میشه فلان کرد اما با این نمیشه !؟!؟
                      دوست من ، در اول مقاله هم ذکر کردم، این جا طوری می خوایم با هم صحبت کنیم که همه رو به چشم یک اپلی ببینیم، نه کسی که سریع میره گوشی عوض می کنه. خب من به شخصه آيفون ۴ خودم رو با هیچی عوض نمی کنم، اما یک تغییر دوست دارم توی سیستم عامل بیاد، خوب چرا این حرف رو می زنم؟ چون اپل و سیستم عالمش و آيفونش رو دوست دارم پس کسی که در مورد پیشرفت چیزی صحبت می کنه رو نباید بگیم چرا نمی ره دنبال چیز دیگه. شاید همه تا به حال متوجه شده باشند، ios یک تغییر اساسی نیاز داره. به خصوص توی امکاناتش و شیوه انتخاب برنامه های بومی. ما اینجا یک رولز رویس داریم که موتورش خوبه، بدنه هم خیلی قشنگه، اما امکانات داخلی هنوز در حد مدل اولی هست.

یکی از بزرگترین مشکل ها که خصوصا در مردم ما بارز هست گام برداشتن برای خرید بدونه کوچکترین توجهی به نیازی که داریم هست !*
                      من می تونم یه لپ تاپ ۱ میلیونی و یا شاید کمتر بخرم در حد رفع نیاز هام و تمام کار هایی که می خوام انجام بدمو با هاش انجام بدم اما میرم یه لپ تاپ ۴ ۵ میلیونی می خرم که چی ؟ کلاس بزارم ؟ ... نهایت کاری که باهاش می کنم اینه که یه قیلم می بینم !
                      با توجه به نیازمون کاری رو انجام بدیم !*خرید کنیم !* غذا بخوریم !*و اسمارت فون بخریم !
                      مطمئن با شید اون مهندس ها و طراحانی که توی بزرگترین کمپانی دنیا در حال فعالیتند فکر همه چیز رو می کنند !* و اگر قرار به تغییر اپ های پیشفرز اپل برای برطرف کردن نیاز های بدون جواب باشه در اولین آپدیت این کارو می کنند !
                      نیاز نیاز نیاز ! وقتی نیازی نیست پس چرا وقت و سرمایه بابتش بره !* هر کسی نیاز داشت مثل شما از اپ هایی که در اپ استور هست استفاده می کنه !*بله اونا فکر همه چیز رو قبل از ما کردن !*

این هم بر میگرده به چیزی که در اول گفتم، اینجا همه رو با چشم اپلی ببینید، نه کسی که هی رنگ عوض می کنه. ما چیزی رو انتخاب کردیم که الان داریم باهاش زندگی می کنیم، بودن شک بهش علاقه داریم و می خوایم که تغییراتی توش اضافه بشه، نباید اینطور بگید که شما بادی بری سراغ اندروید. هرچیزی که آدم انتخاب می کنه که از اول بهترین نیست. باید برای پیشرفتش هم صحبت کرد.

نظر

آیا اپل باید در مورد سیستم عامل iOS یک تغییر جهت بزرگ انجام دهد ؟

تغییر به منظور آپدیت های مهم و کاربردی بله، ولی تغییر از پایه و اساس خیر!
                        من محصولات اپل رو انتخاب کردم چون اکوسیستم بسته ای داره و همین امر باعث امنیتش می شه، یه نگاه جزئی به اطراف بندازید متوجه منظورم می شید، ببینید آندروید تو این چند سال چقدر تغییر داشته، جوری که حتی خودشونم گیج می شن چون هر آپدیت به جای اینکه بر اساس پایه و مبنای اولیه سیستم عامل باشه بر مبنای همین تغییر بوده، کسی که آیفون ۲جی داره خیلی راحت میتونه با آیفون ۵هم کار کنه، سامسونگ با "بادا" تجربه ی سختی رو پشت سر گذاشت، الانم خودش به این نتیجه رسیده که آندروید به درد نمی خوره، طوری که الان داره روی سیستم عامل خودش "تایزن" کار میکنه و داره با آندروید و گوگل خدافظی میکنه، حرفم میزنیم میگن تعصبیه، آخه خیلی زور داره آدم پلاستیک دست بگیره بعد پول بده واسش آنتی ویروس بخره!

نظر

نوشته اصلی توسط افرا نمایش پست ها
                          تغییر به منظور آپدیت های مهم و کاربردی بله، ولی تغییر از پایه و اساس خیر!
                          من محصولات اپل رو انتخاب کردم چون اکوسیستم بسته ای داره و همین امر باعث امنیتش می شه، یه نگاه جزئی به اطراف بندازید متوجه منظورم می شید، ببینید آندروید تو این چند سال چقدر تغییر داشته، جوری که حتی خودشونم گیج می شن چون هر آپدیت به جای اینکه بر اساس پایه و مبنای اولیه سیستم عامل باشه بر مبنای همین تغییر بوده، کسی که آیفون ۲جی داره خیلی راحت میتونه با آیفون ۵هم کار کنه، سامسونگ با "بادا" تجربه ی سختی رو پشت سر گذاشت، الانم خودش به این نتیجه رسیده که آندروید به درد نمی خوره، طوری که الان داره روی سیستم عامل خودش "تایزن" کار میکنه و داره با آندروید و گوگل خدافظی میکنه، حرفم میزنیم میگن تعصبیه، آخه خیلی زور داره آدم پلاستیک دست بگیره بعد پول بده واسش آنتی ویروس بخره!
                          حرف شما کاملاً درسته، همین پلاستیک که ارزشی هم برای بعضی از ماها نداره، به خاطره برخی ویژگی های خوب android تونسته موفق بشه. نرم افزار بیش از اونچه که فکر می کنید مهم هست، ههم تر از بدنه گوشی، تغییر اساسی، به طوری که دیگه نتونیم ios رو بشناسیم، اصلاً خوب نیست، اما تمام متن من به منظور یه تغییر برای ورود به مرحله ای هست که دیگه احساس خستگی نکنیم.

نظر

آخه اگر خیلی هم تغییر بده با اعتراض خیلی ها هم مواجه میشه! بنظرم باید بهش Themes اضافه کنه و هرکسی دلش خواست ظاهر های مختلفی را بذاره! این واقعا خیلی بد هست که Themes نداره بصورت عادی!
                            " MICROSOFT'S MONSTER OF SOFTWARE, APPLE'S MONSTER OF HARDWARE "
                            TECHNOLOGY NEEDS BOTH OF THEM

نظر

نوشته اصلی توسط E H S A N نمایش پست ها
                              آخه اگر خیلی هم تغییر بده با اعتراض خیلی ها هم مواجه میشه! بنظرم باید بهش Themes اضافه کنه و هرکسی دلش خواست ظاهر های مختلفی را بذاره! این واقعا خیلی بد هست که Themes نداره بصورت عادی!
                              همه چیز نهایاتاً به گرافیک و طراحی ختم نمیشه، بیشتر روی صحبتم به امکانات بود، خودتون کمی فکر کنید، کدوم یک از برنامه های بومی ios تغییر خوب و دلچسبی داشته ؟ شاید iMessage تنهاترینش بوده. کلاً به نظرم هوم اسکرین رو باید خیلی تقویت کنه . اپل به امکانات اونطور که باید و شاید اهمیت نداده، دیگه چه برسه به اینکه تم هم بذاره.

نظر

صبر کنید ..
                              X