اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

سوال در مورد قدرت نرم افزاری مک بوک

Collapse
این تاپیک بسته شده است
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

نوشته اصلی توسط roozbeh7000 نمایش پست ها
    شما ظاهرا دوست ندارید حرف من رو قبول کنید و هرجور شده می خواهید استدلال اشتباه خود رو باور کنید اگر واقعا نمی خواین قبول کنید زودتر بگید تا تکلیف خودمون رو بدونیم
    اپل سال ۱۹۹۶ در حال ورشکسته شدن بود ولی اپل اون زمان در مک از cpu های موتورلا استفاده می کرد و تمامی شرکت ها لپ تاپ سازی یا از اینتل استفاده می کردند یا amd
    پس در نتیجه اگر اپل راضی می شد ( که محال بود راضی بشه ) باز مشکل عدم ساپورت cpu پیش میومد
    اپل هم اونقدر ( از نظر زمانی ) تو حالت ورشکستگی نبود و اونقدر وقت نداشت که بیاد بیس کاری مک رو از اول بنویسه که بشه روی همه سیستم ها نصب کرد
    تازه مگر فروش یک سیستم عامل هرچند زیاد در یک بازی زمانی کوتاه می تونست یک شرکت به بزرگی اپل رو از ورشکستگی نجات بده؟
    از سال 2001 شایعاتی پیرامون ملحق شدن اپل به اینتل به گوش میرسید ولی اون زمان اپل اعلام کرد که هنوز از پردازنده های مبتنی بر power pc استفاده می کنه ولی سال 2004 اپل به خاطر نارضایتی از پیشرفت پردازنده های 970 power pc رسما ازibm انتقاد کرد، اما در عین حال این پردازنده ها را کاملاً قوی و رقابتی توصیف کرد. در سال 2005 هم یک بار دیگه وال استریت ژورنال از ارتباط پنهانی اپل و اینتل خبر داد و این خبر یک ماه بعد توسط cnet تایید شد بالاخره اپل هم در wwdc 06 یعنی در جون سال 2006 خبر ملحق شدن به اینتل رو اعلام کرد
    دلیل واضحی که شما برای خودتون دارید کاملا و کاملا و کاملا اشتباهست
    واسه اینکه اطلاعاتتون تکمیل بشه بگم سال ۱۹۹۶ استیو جابز از اپل جدا شده بود و شرکت next رو زده بود
    اون زمان mac os 9 بود
    با برگشت استیو جابز همه چیز خوب شد

تازه اون زمان هم عزیز که مایکروسافت ویندوز ۹۵ رو داده بود و خیلی چیز شاخی نبود که اصلا کسی مک رو به حساب نیاره

به قول شاعر:

چشم ها را باید شست، جور دیگر باید دید.

واژه ها را باید شست

یا به قول اپل

think different

آپديت ١ : الان يه بخشي از نوشته شما رو ديدم كه نوشته بوديد كه اگر مك كيفيت خوبي داشت اپل به ورشكستگي نمي رفت
    دوست عزيز شما اقتصاد رو سبزي فروشي فرض كرديد؟ ورشكسته شدن يك شركت هزار دليل ميتونه داشته باشه يعني فقط كار اپل به مك گير بود؟ يكم منطقي تر به قضيه نكته كنيد
    ميشه مهم ترين دليل اون ورشكستگي رو جدا شدن استيو جابز از اپل و تاسيس شركت next بود
    اگر اينجوري ميگيد بهتره بدونيد مايكروسافت هم در يك بازه زماني داشت ورشكسته ميشد
    كلا به يك محصول ربطي نداره
    مثلا جنرال موتورز كه سال پيش رسما اعلام ورشكستگي كرد همه محصولاتش بد بودند؟ خير
    دوست عزيز ، اگه احساس مي كني اين بحث داره اذيتت مي كنه ، لزومي به ادامه ش و توهين به هم نيس ، من اقتصاد رو سبزي فروشي فرض نمي كنم ، اون موقع اپل به جز مك و سيستم عاملش تو چه حوزه هايي فعاليت مي كرد ؟ چه ديوايس هاي متنوع و قابل اتكا ( مثلا موبايل ) داشت كه مي خواست روش تكيه كنه ؟ پس فك مي كنم كاملا رابطه ي خطي باهم دارن اين دوتا مسله .

نظر

[QUOTE=roozbeh7000;297151]اصلا
      ویندوز اصلا پیشرفتی نکرده
      همون هسته بنجول ویستا رو در قالب هفت به کاربرا قالب کرده

من گفتم با توجه به پيشرفت هاي چشمگير اپل
      باز از ويندوز عقبه سيستم عاملش
      شما چطور از حرف من برداشت كردي كه گفتم مايكروسافت پيشرفت كرده ؟؟؟؟؟؟؟

نظر

کمال تشکر از حرفای به حق روزبه .
        حیف کیبرد فارسی ندارم .(خیلی سخته برام فارسی تایپ کنم)
        با احترام به همه بحث قشنگیه.
        دوست عزیز شما اپل رو به ایفون و ایپد و مک محدود نکن اپل یک کمپانی تعریف استانداده مثلا پورت iLink
        یا در گذشته موس
        اپل معروف به تغییر پارادایم های حاکم به یه بازاره
        در اون موقع که داشت ورشکست میشد یکی از محصولات pipin بود.
        شما اگه درس اسمبلی خونده باشی(خودم به زور ۱۰ شدم) متوجه میشی هماهنگی OS با سخت افزار خیلی مهمه اپل هم OS تولید میکنه و هم Hardware برای همین هزینه تمام شده در نهایت بالا میره ،یکی از مهم ترین دلایل عدم همه گیر شدن مک گرونیشه.
        ببینید اپل کلی هزینه صرف تیم توسعه و تحقیق میکنه در مقابل خیلیا از جمله microsoft میان تقلید میکنن یکیش داک که توی windows 7 کهtask bar کاملا نزدیک به داک شده ،ویا مالتی تاچ .انصافا چند تا گوشی قبله original iPhone خازنی بود.
        در ضمن اپل ابدا عوام گرا نیست ...اتفاقا این مرسدس مثال فوق زیباییه چون دقیقا مشابه اپل هست .از نظر بازاریابی شما وقتی یه بازار هدف داری متناسب با مشتریت محصول تولید میکنی.مثلا مرسدس برای کسانی محصول تولید میکنه که وضعیت مالی بهتری دارن خوب به طبع محصول با کیفت تر میخرن اما هیوندا بازاره دیگه ای مد نظرشه.
        اپل و ماکروسافت هم همینه...برای اینه که مک خیلی زیاد نیست ،چون بازاره هدفش فرق داره.
        ممنون از همه
        ویرایش توسط mehrdad.apple : https://i-phone.ir/forums/member/6385-mehrdad-apple در ساعت 17-01-2011, 03:23 PM

نظر

نوشته اصلی توسط mistyc_7 نمایش پست ها
          من گفتم با توجه به پيشرفت هاي چشمگير اپل
          باز از ويندوز عقبه سيستم عاملش
          شما چطور از حرف من برداشت كردي كه گفتم مايكروسافت پيشرفت كرده ؟؟؟؟؟؟؟

خوب شما باز حرف خودت رو میزنی عزیز
          مایکروسافت از کدوم جهت از اپل جلو هست ؟ از نظر میزان در دست داشتن بازار؟ مثل اینکه سیمبین بازارش از ios و andorid گسترده تره؟
          یا از نظر کیفیت ؟
          از همین نظر هم باید بگم که مک نمودار وضعیتش رو به صعود هست و ویندوز نمودارش رو به پایین
          یعنی مک کم کم داره بازار رو تو دست میگره و ویندوز داره کم کم اونو از دست میده
          خدمتتون گفتم که من از عدد حرف نمی زنم من از کیفیت حرف می زنم
          شما باز پریدی سر در دست داشتن بازار
          برای بار چندم
          ویندوز روی ۱۰۰۰ ها مدل سخت افزار نصب میشه و مک بخاطر سیاست انحصار گرانه اپل که کیفیت رو به دنبال داره فقط روی ۵ یا ۶ مدل نصب میشه
          بپس عجیب نیست که فروش ویندوز بسیار بسیار بیشتر باشه
          لطفا از کیفیت برای من حرف بزنید نه عدد
          i-phone.ir
          The Best or Nothing

Twitter : Rouzbeh7000

نظر

نوشته اصلی توسط roozbeh7000 نمایش پست ها
            خوب شما باز حرف خودت رو میزنی عزیز
            مایکروسافت از کدوم جهت از اپل جلو هست ؟ از نظر میزان در دست داشتن بازار؟ مثل اینکه سیمبین بازارش از ios و andorid گسترده تره؟
            یا از نظر کیفیت ؟
            از همین نظر هم باید بگم که مک نمودار وضعیتش رو به صعود هست و ویندوز نمودارش رو به پایین
            یعنی مک کم کم داره بازار رو تو دست میگره و ویندوز داره کم کم اونو از دست میده
            خدمتتون گفتم که من از عدد حرف نمی زنم من از کیفیت حرف می زنم
            شما باز پریدی سر در دست داشتن بازار
            برای بار چندم
            ویندوز روی ۱۰۰۰ ها مدل سخت افزار نصب میشه و مک بخاطر سیاست انحصار گرانه اپل که کیفیت رو به دنبال داره فقط روی ۵ یا ۶ مدل نصب میشه
            بپس عجیب نیست که فروش ویندوز بسیار بسیار بیشتر باشه
            لطفا از کیفیت برای من حرف بزنید نه عدد
            هدف شركت اپل چيه پس روزبه ؟
            سود آوري بيشتر در نهايت يا فقط يه كار با كيفيت ارايه دادن ؟
            توجه كن ، گفتم سود آوري بيشتر
            انحصار گراييش يه ذره منتاقض با سودآوري نيست ؟

نظر

جواب پست قبليم جا موند ،

نظر

هدف شركت اپل چيه پس روزبه ؟
                سود آوري بيشتر در نهايت يا فقط يه كار با كيفيت ارايه دادن ؟
                توجه كن ، گفتم سود آوري بيشتر
                انحصار گراييش يه ذره منتاقض با سودآوري نيست ؟
                هدف شرکت اپل ارائه محصولات با کیفیت با سود بسیار خاص خودش
                نه متناقض نیست
                مثلا من کاربر ویندوز بودم ولی بخاطر کیفیت بسیار بد ویندوز , ویندوز رو برای همیشه ترک کردم و مکار شدم
                میشه اینو با اطمینان گفت هیچ وقت هم سمت ویندوز بر نمی گردم

اپل فروش کمتری داره ولی در نهایت بخاطر اعتماد خیلی زیاد کاربراش سودش رو داره
                تا حدی سود داره که در اوایل سال ۲۰۱۰ ارزش اپل حدودا ۲۰ میلیارد دلار کمتر از مایکروسافت بود ولی در پایان سال ۲۰۱۰ , اپل ۷۰ میلیارد دلار ارشش از مایکروسافت بالاتر بود
                این حاصل اعتمادی هست که اپل در دل کاربرانش ایجاد کرده
                مثلا من آیفون خریدم و ازش بسیار راضی بودم پس این باعث میشه که کم کم به اپل اعتماد کنم و سمت مک هم برم
                حالا کاربر مک شدم و بسیار ازش راضیم پس این اعتماد باعث میشه که آی پد رو ندید بخرم
                حالا کاربر آی پد شدم و بسیار ازش راضیم . ببین اپل یک محصول جدید به نام ایپاد نانو معرفی کرده
                براساس اعتماد زیادم خوب اونم هم میخرم چون میدونم خوبه
                حالا اپل apple tv رو معرفی کرد
                خوب براساس تجربه ثابت شده اپل همیشه مشتریاتش رو راضی کرده پس اگر مشکل مالی ندارم چرا apple tv رو نخرم؟

و این اعتماد باعث شده اپل در یک سال در حالی که ۲۰ میلیارد دلار کمتر از مایکروسافت ارزش داشت درآمدش به جایی برسه که از منفی ۲۰ به مثبت ۷۰ برسه
                این یعنی برتری کامل از نظر مالی +* ارائه محصولات با کیفیت
                همون کاری که مرسدس بنز داره می کنه
                طبق آماری که یه مدت پیش خوندم بیشتر از ۸۵ درصد کاربران مرسدس بنز اعلام کردند که باز هم بنز می خرن
                ولی کی می تونه تضمین کنه که مثلا کسی که هیوندای خریده ماشین بعدیش باز هیوندای باشه

اپل و بنز هر روز مشتریانشون بیشتر میشه ولی فرقشون با مایکروسافت اینه که اونا کاری می کنند که مشتریانشون بشون اعتماد کنند ولی مایکروسافت چنین کاری نمی کنه
                اپل تا جایی به کاربراش اعتماد داره و احترام میزاره که شما هنگام نصب مک به هیچ شماره سریال یا کرکی احتیاج ندارد مثل یک برنامه فری اون رو نصب می کنید
                i-phone.ir
                The Best or Nothing

نظر

پل فروش کمتری داره ولی در نهایت بخاطر اعتماد خیلی زیاد کاربراش سودش رو داره
                  تا حدی سود داره که در اوایل سال ۲۰۱۰ ارزش اپل حدودا ۲۰ میلیارد دلار کمتر از مایکروسافت بود ولی در پایان سال ۲۰۱۰ , اپل ۷۰ میلیارد دلار ارشش از مایکروسافت بالاتر بود
                  این حاصل اعتمادی هست که اپل در دل کاربرانش ایجاد کرده
                  مثلا من آیفون خریدم و ازش بسیار راضی بودم پس این باعث میشه که کم کم به اپل اعتماد کنم و سمت مک هم برم
                  حالا کاربر مک شدم و بسیار ازش راضیم پس این اعتماد باعث میشه که آی پد رو ندید بخرم
                  حالا کاربر آی پد شدم و بسیار ازش راضیم . ببین اپل یک محصول جدید به نام ایپاد نانو معرفی کرده
                  براساس اعتماد زیادم خوب اونم هم میخرم چون میدونم خوبه
                  حالا اپل apple tv رو معرفی کرد
                  خوب براساس تجربه ثابت شده اپل همیشه مشتریاتش رو راضی کرده پس اگر مشکل مالی ندارم چرا apple tv رو نخرم؟
                  روزبه خیلی این مثالت قشنگ بود. و فکر میکنم هر کسی که عضوی از خانواده اپل باشه این مثال رو کاملا درک کنه.

نظر

جواب هات تا حدريادي قانع ام كرد
                    ٣-٤ تا بست بالاتر يه سوال پرسيدم ( بعد سبزي فروشي ) اونم جواب بده لطفا

نظر

من قصد بي احترامي نداشتم فقط براي راحتي اعصاب دوستدار ويندوز اين حرفو زدم ولا من كسي نيستم كه بخوام با كسي دوشمني كنم سو تفاهم پيش اومده دوستان عزيز بي خيال صــــــــــــــــــــلوات بفرستـــــــــــــين.
                      ویرایش توسط alireza_14 : https://i-phone.ir/forums/member/30996-alireza_14 در ساعت 17-01-2011, 06:52 PM

نظر

Think Different
                        ویرایش توسط alireza_14 : https://i-phone.ir/forums/member/30996-alireza_14 در ساعت 17-01-2011, 06:48 PM

نظر

با اجازتون شعار استيو جابز فرستادم كه هميشه تو خاطرتون باشه فكر متفاوت و ايده فكرتون با بقيه فرق داشته باشه نه كپي برداري با اينكه شعار كوتاه است ولي پر محتوا است لطفا پاكش نكنين ممنون.

نظر

جواب هات تا حدريادي قانع ام كرد
                            ٣-٤ تا بست بالاتر يه سوال پرسيدم ( بعد سبزي فروشي ) اونم جواب بده لطفا
                            کدوم؟
                            i-phone.ir
                            The Best or Nothing

نظر

امشب ساعت ۱۰ ٬ به میز گرد ما سر بزنید . سعی میکنیم خیلی چیزا رو اونجا جواب بدیم . میزگرد تخصصی انجمن - انجمن تخصصی آیفون

نظر

صبر کنید ..
                              X