اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

سوال در مورد قدرت نرم افزاری مک بوک

Collapse
این تاپیک بسته شده است
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

نوشته اصلی توسط mistyc_7
    پايين تر واژه ي درستي نيست

خيلي خيلي پايين تر
    شما اگه یه دقتی تو بازار ایران بکنین ، رشد اپل و مک رو واضح می تونین ببینین
    تا همین چند سال پیش یادمه اگه مک می خاستی باید سفارش میدادی تا برات بیاره !
    ولی حالا تو پایتخت از هر ۱۰ مغازه ۸ تاش مک رو داره
    اگر همین طوری پیش بره تا چند سال آینده این آمار ها کاملا متفاوت میشه

نظر

نوشته اصلی توسط r.nafas نمایش پست ها
      شما اگه یه دقتی تو بازار ایران بکنین ، رشد اپل و مک رو واضح می تونین ببینین
      تا همین چند سال پیش یادمه اگه مک می خاستی باید سفارش میدادی تا برات بیاره !
      ولی حالا تو پایتخت از هر ۱۰ مغازه ۸ تاش مک رو داره
      اگر همین طوری پیش بره تا چند سال آینده این آمار ها کاملا متفاوت میشه
      اگه ها و ممكنه رو كنار بذاريم
      راجع به اللان حرف مي زنيم
      بله در آينده ممكنه خيلي اتفاق ها بيفته
      دوستان من راجع به رشد حرف نمي زنم ، راجع به بازار جهاني حرف مي زنم
      حالا باز بياين بگين اپل چند سال ديگه همه جارو ميگيره :دي

نظر

ای ول به این تاپیک خوبی که ایجاد شد من که حسابی همه توضیحات رو خوندم و حسابی هم چیز یاد گرفتم ...
        حالا با اجازه اساتید چند تا تجربه خودمو هم میخوام بگم اونم اینکه من کارم طراحی گرافیکی هست و عمده ترین نرم افزار هایی رو هم که کار میکنم PhotoShop , Flash , ... و به جرات بهتون بگم ( یه عمری من با ویندوز کار کردم ) واقعا تو مک کار کردن با این نرم افزار ها فرق میکنه مهمترین فرقش اینه که وقتی داری طراحی چاپی میکنی بخاطر انجین گرافیکی مک رنگهایی که میبینی واقعا با خود رنگهایی که از دستگاه چاپ بیرون میاد هیچ فرقی نداره البته این رو هم بگم که کیفیت فوق العاده LCD هم بی تاثیر نیست درصورتی که هر وقت با ویندوز کار میکنی تا لحظه چاپ باید نگران باشی که چی در بیاد ..من اصلا مشکل سرعت تو فوتوشاپ ندارم منم همین تستی که رو دوستمون کردن انجام دادم یه فایل سنگین PSd رو هم تو فوتوشاپ ویندوز 7 – 64 بیت (BootCamp) باز کردم روی آیمک خودم و زمان پروسس و اعمال چند ف *ی*لتر گرافیکی رو گرفتم و دقیقا همین کار رو تو مک انجام دادم سرعت پروسس تو مک واقعا بهتر بود ... اما یه چیز رو به همه بگم کلاس کاری مک با ویندوز خیلی فرق می کنه (منظورم از لحاظ شیک بودن نیستا نحوه کار کرد) یعنی اینکه بیشتر کاربرای حرفه ای به سمت مک میان حتی تو خود آمریکا هم همین طوره مثلا شما فیلم ها رو هم که ببینی شرکتی که کارای قوی کامپیوتری انجام میده همگی سیستم هاشو اپله و تو خونه ها رو که ببینید که معمولا کاربرای نیمه حرفه ای هستن ویندوز دارن البته من نمیگم مک واسه آماتورها نیستا ...تازه کارا هم میتونن یه استارت خیلی خوب با این سیستم عامل وق العاده بزنن.. در هر حال من هرکسی که ازم راهنمایی بخواد اگه بدونم میخواد کارای معمولی با سیستم اش انجام بده و کاربر حرفه ای هم نیست اصلا مک رو بهش پیش نهاد نمیدم .. واقعا Apple و محصولاتش رویاست ... واقعا لذت میبری از کار کردن با این مجموعه نرم افزار و سخت افزار...من که واقعا از این تغییرری که تو روند اجرایی کارام داده (تغییر از ویندوز به مک) راضیم خیلی هم تحقیق کردم ... توضیحات جزئی تری هم خواستین در خدمتم ......
        ویرایش توسط vahid_hv : https://i-phone.ir/forums/member/409-vahid_hv در ساعت 16-01-2011, 09:46 AM

نظر

نوشته اصلی توسط mistyc_7 نمایش پست ها
          بله الان بازار دسته ماکروسافت هست !
          اما شما فکر کردین چرا ؟!
          من فکر می کنم که یه درصد زیادیش ماله اینه که ویندوز روی همه ی سیستم ها به راحتی نصب میشه اما مک قبلا که فقط روی خود محصولات اپل بوده و الان نسخه های کرک شده هست که روی همه ی کامپیوتر ها جواب نمیده و با اونی که روی یه دستگاه اپل هست خیلی فرق داره !

شما شخصا با مک کار کردین ؟!

نظر

سلام بچه ها خونتون الكي كثيف نكنين من همه پستهاتون خوندم واقعا بهترين دليل و استناد براي اپل عزيز آوردين ولي اين يارو تعصبي در مورد ويندوز حرف ميزنه ما ميخواييم پيشرفت كنيم ولي .........
            دوستان عزیز ! اگر دوست دارید این بحث باز بمونه لطف کنید و با هم بحث علمی کنید نه اینکه بیاید به هم توهین کنید ! دوستمون خیلی مودبانه داره سوال میپرسه و به سوالاتش هم پاسخ داده میشه ٬ دلیلی نداره ایشون حتما قانع بشه یا تهش بیاد بگه زنده باد اپل ! ما سعی میکنیم با دلایلمون ایشون رو قانع کنیم ! البته از ایشون هم انتظار داریم که اینقدر بی اساس صحبت نکنند و وقتی میگن مایکروسافت خیلی بهتر از اپل هست ۴ تا دلیل و منطق برای ما بیارن ٬ به جواب های روزبه دقت کنید* ٬ با نمودار و سند و مدرک سعی به پاسخگویی شما داره ولی شما میگی " قبول کن که مایکروسافت بهتره " خب اینطوری که اسمش بحث نمیشه

در ضمن شمایی که پسستون رو بالا Quote کردم٬ کل پستتون رو نذاشتم و بقیش رو حذف کردم٬ ولی اگر یکبار دیگه بخواید بی احترامی کنید از انجمن اخراج خواهید شد.

نظر

تا اون جايي كه يادمه به كسي بي احترامي نكردم ، دليلي هم نيست واقعا براي اين كار
              اگه سوالي پرسيده مي شه براي دونسته ، اگه واقعا اذيت مي شيد از اين بحث خارج مي شم ، جدي .
              من اول بحث هم گفتم كه محصولات اپل رو خيلي دوست دارم و ترجيح مي دم ديوايس هام همه اپل باشن
              من فقط مي گم الان ( الان !! ) بازار دسته ويندوز ة مايكروسافته
              يه چيزه كاملا واضح !
              نه سهامي دارم تو مايكروسافت نه بيل گيتس پسر خالمه ! عاشق سينه چاك مايكروسافتم نيستم
              فقط و فقط مي گم ويندوز بازار به مراتب بهتري داره ، همين !

نظر

نوشته اصلی توسط sarukhan
                معمولا این جور بحث ها خروجی ندارن
                کسی که می خواد تو این زمینه بحث کنه باید با هر دو سیستم عامل کار کرده باشه تا بتونه با دید باز اظهار نظر کنه
                به نظرم این منطقی نیست که صرفا با امار و ارقام اقتصادی روی مکینتاش ارزش گزاری کنیم.
                نه راستش ، به صورت يوزر نه
                اما باهاش خيلي غريبه هم نيستم ، كار كردم .

نظر

ولي باز نسبت به مايكروسافت ، با تمام پيشرفت هاش ، خيلي عقبه
                  قبول كن ديگه اينو
                  اصلا
                  ویندوز اصلا پیشرفتی نکرده
                  همون هسته بنجول ویستا رو در قالب هفت به کاربرا قالب کرده
                  شما بسیار کم با مک کار کردید و هیچ گونه اطلاعاتی ندارید اصلا درست نیست بگید مک در مقابل پیشرفت های ویندوز ( ما که پیشرفتی ندیدیم ) عقبه

منظورم توي دست داشتن بازار بود
                  من به گذشته كار ندارم
                  آمار مي گه اكثر يوزر ها از ويندوز استفاده مي كنن
                  حالا استيو جابز اصلا خدا !

پايين تر واژه ي درستي نيست

خيلي خيلي پايين تر
                  بله بقال محل ما هم از ویندوز استفاده می کنه
                  ربطی نداره مگه در دست داشتن بازار افتخاره؟
                  اگر اینجوری هست باید روزی سیمبین ۱۰۰۰ بار بزنه توی سر IOS و android
                  شما بازار براتون مهمه
                  ولی حرف من کیفیت ها
                  بازم میگم که مثلا پراید ۱۰ برابر s class بازار رو تو دست داره
                  ولی کاربرای پراید و s class رو ببینید متوجه میشید کدوم پیشرفت کرده
                  کیفیت
                  این واژه رو فراموش نکن

منم راحب الان حرف می زنم
                  مک رشد صعودی داره و ویندوز رشد نزولی
                  ویندوز در سال ۲۰۱۰ حدود ۲٪ بازار خودشو از دست داد

دوست عزیز mistyc_7 شما داری حرف خودت میزنی
                  از پیشرفت گفتی من با استفاده از یک نمودار از یک سایت معتبر ثابت کردم که ویندوز در سال ۲۰۱۰ با همه ادعا های کذبی که بالمر می کنه ۲٪ از بازار خودشو از دست داده
                  و ۲٪ بازا خیلی خیلی خیلی خیلی زیاده
                  در مورد اینکه اپل بازار رو نداره برای شما چندین بار توضیح دادن
                  مایکروسافت با شرکت های لپ تاپ سازی مثل سونی , ایسر , دل , توشیبا , hp و.... قرار داد بسته و این شرکت ها هر لپ تاپی که تولید می کنند روش ویندوز نصب می کنن و این جدا از pc های خانگی که روی اونها هم ویندوز هست
                  ولی در مقابل مک فقط و فقط و فقط و فقط روی محصولات اپل نصب هست
                  خوب یه حساب دو دو تا چهار تا ساده هست واقعا مشخص هست که ویندوز باید بازار بسیار بسیار بیشتری نسبت به مک داشته باشه
                  اصلا این چیز عجیبی نیست و اگر جز این بود باید تعجب می کردیم . مثلا الان آندروید بازار بیشتری نسبت به ios داره , این یعنی آندروید بهتره؟ نه ربطی نداره آندروید روی ۵۰۰ تا گوشی نصب هست ولی ios رو چهار تا
                  معلومه ۵۰۰ از ۴ بیشتره و ۵۰۰ گوشی بازار بیشتری نسب به ۴ گوشی داره

ولی بحث من سر کیفیت هست . اصلا برای من عدد مهم نیست
                  برای من این مهمه که گوگل چند ماه پیش بخاطر کیفیت بد و پایین ویندوز , استفاده از ویندوز رو توی دپارتمان های کاری گوگل ممنوع کرده و فقط کارمندان موظف به استفاده از مک هستند
                  منبع ۱
                  منبع ۲
                  من میگم با اینکه sclass شاید ۱/۲۰ پراید هم تولید نشه ولی کیفیتش بسیار بالاتره

از شما و کلیه کاربران دعوت می کنم مقاله زیر رو بخونن این مقاله به یکی دو ماه گذشته بر میگرده
                  برای اینکه دقیق نمیشه اون رو الان از تو انجمن پیدا کرد مطلب رو از سایت خودم کپی کردم

در سال 2010 میزان رضایت کاربران از Mac و Pc نسبت به زمان مشابه در سال 2009 رشد چشمگیری داشته است . با مطالعه آمار 16 سال اخیر به این نکته میرسیم که به استثنای 6 سال اول یعنی از 1994 تا 2000 , اکثریت در آمریکا سیتم عامل مک را نسبت به ویندوز ترجیح می دهند
                  شرکت های بزرگی مانند HP , Dell و Acer در سال 2010 دارای نمره 77 از 100 نمره بوده ولی این در مورد اپل عددی به اندازه 84 تا 86 از 100 نمره بوده که این نشان می دهد .
                  در امار های ارائه شده نشان می دهد در 7 سال گذشته مک لیدر سیستم عامل ها در میزان رضایت بوده است .
                  جدیدترین آمار منتشر شده از رضایت مشتری در آمریکا نشان می دهد که امروز کاربران سیستم عامل مک بیشترین رضایت رو از این سیستم عامل در طول حیات مک دارند . این آمار نشان می دهد که میزان رضایت کاربران از مک در سال 1994 , 78 از 100 نمره بوده که در آن شرایط ویندوز 80 از 100 نمره بوده است
                  ولی امروز میزارن رضایت کاربران مک با رشد بی سابقه به عدد 86 از 100 نمره رسیده که این اوج از سال 2009 با ریلیز Snow Leopard آغاز شد
                  این در حالی است که رضایت کاربران ویندوز در سال 2010 با افتی 2 نمره ای نسبت به سال 1994 همراه است که به عدد 78 از 100 نمره رسیده است .

David VanAmburg مدیر ارشد ACSI می گوید بزرگترین دارایی اپل , تعهدی است که آنان در جهت ابداع فناوری های جدید است .

این لینک منبع از سایت خودم

دوست عزیز mistyc_7 لطفا بحث رو منطقی ادامه بدید
                  اگر می خواین فقط سر عدد برای تعداد فروش بحث کنید بگم خودتون رو خسته نکتید ویندوز کاملا سر هست
                  همونطوی که پراید از s class مرسدس بنز سر است
                  i-phone.ir
                  The Best or Nothing

Twitter : Rouzbeh7000

نظر

نوشته اصلی توسط roozbeh7000 نمایش پست ها
                    اصلا
                    ویندوز اصلا پیشرفتی نکرده
                    همون هسته بنجول ویستا رو در قالب هفت به کاربرا قالب کرده
                    شما بسیار با مک کار کردید و هیچ گونه اطلاعاتی ندارید اصلا درست نیست بگید مک در مقابل پیشرفت های ویندوز ( ما که پیشرفتی ندیدیم ) عقبه

بله بقال محل ما هم از ویندوز استفاده می کنه
                    ربطی نداره مگه در دست داشتن بازار افتخاره؟
                    اگر اینجوری هست باید روزی سیمبین ۱۰۰۰ بار بزنه توی سر ios و android
                    شما بازار براتون مهمه
                    ولی حرف من کیفیت ها
                    بازم میگم که مثلا پراید ۱۰ برابر s class بازار رو تو دست داره
                    ولی کاربرای پراید و s class رو ببینید متوجه میشید کدوم پیشرفت کرده
                    کیفیت
                    این واژه رو فراموش نکن

منم راحب الان حرف می زنم
                    مک رشد صعودی داره و ویندوز رشد نزولی
                    ویندوز در سال ۲۰۱۰ حدود ۲٪ بازار خودشو از دست داد

دوست عزیز mistyc_7 شما داری حرف خودت میزنی
                    از پیشرفت گفتی من با استفاده از یک نمودار از یک سایت معتبر ثابت کردم که ویندوز در سال ۲۰۱۰ با همه ادعا های کذبی که بالمر می کنه ۲٪ از بازار خودشو از دست داده
                    و ۲٪ بازا خیلی خیلی خیلی خیلی زیاده
                    در مورد اینکه اپل بازار رو نداره برای شما چندین بار توضیح دادن
                    مایکروسافت با شرکت های لپ تاپ سازی مثل سونی , ایسر , دل , توشیبا , hp و.... قرار داد بسته و این شرکت ها هر لپ تاپی که تولید می کنند روش ویندوز نصب می کنن و این جدا از pc های خانگی که روی اونها هم ویندوز هست
                    ولی در مقابل مک فقط و فقط و فقط و فقط روی محصولات اپل نصب هست
                    خوب یه حساب دو دو تا چهار تا ساده هست واقعا مشخص هست که ویندوز باید بازار بسیار بسیار بیشتری نسبت به مک داشته باشه
                    اصلا این چیز عجیبی نیست و اگر جز این بود باید تعجب می کردیم . مثلا الان آندروید بازار بیشتری نسبت به ios داره , این یعنی آندروید بهتره؟ نه ربطی نداره آندروید روی ۵۰۰ تا گوشی نصب هست ولی ios رو چهار تا
                    معلومه ۵۰۰ از ۴ بیشتره و ۵۰۰ گوشی بازار بیشتری نسب به ۴ گوشی داره

ولی بحث من سر کیفیت هست . اصلا برای من عدد مهم نیست
                    برای من این مهمه که گوگل چند ماه پیش بخاطر کیفیت بد و پایین ویندوز , استفاده از ویندوز رو توی دپارتمان های کاری گوگل ممنوع کرده و فقط کارمندان موظف به استفاده از مک هستند
                    منبع ۱
                    منبع ۲
                    من میگم با اینکه sclass شاید ۱/۲۰ پراید هم تولید نشه ولی کیفیتش بسیار بالاتره

از شما و کلیه کاربران دعوت می کنم مقاله زیر رو بخونن این مقاله به یکی دو ماه گذشته بر میگرده
                    برای اینکه دقیق نمیشه اون رو الان از تو انجمن پیدا کرد مطلب رو از سایت خودم کپی کردم

در سال 2010 میزان رضایت کاربران از mac و pc نسبت به زمان مشابه در سال 2009 رشد چشمگیری داشته است . با مطالعه آمار 16 سال اخیر به این نکته میرسیم که به استثنای 6 سال اول یعنی از 1994 تا 2000 , اکثریت در آمریکا سیتم عامل مک را نسبت به ویندوز ترجیح می دهند
                    شرکت های بزرگی مانند hp , dell و acer در سال 2010 دارای نمره 77 از 100 نمره بوده ولی این در مورد اپل عددی به اندازه 84 تا 86 از 100 نمره بوده که این نشان می دهد .
                    در امار های ارائه شده نشان می دهد در 7 سال گذشته مک لیدر سیستم عامل ها در میزان رضایت بوده است .
                    جدیدترین آمار منتشر شده از رضایت مشتری در آمریکا نشان می دهد که امروز کاربران سیستم عامل مک بیشترین رضایت رو از این سیستم عامل در طول حیات مک دارند . این آمار نشان می دهد که میزان رضایت کاربران از مک در سال 1994 , 78 از 100 نمره بوده که در آن شرایط ویندوز 80 از 100 نمره بوده است
                    ولی امروز میزارن رضایت کاربران مک با رشد بی سابقه به عدد 86 از 100 نمره رسیده که این اوج از سال 2009 با ریلیز snow leopard آغاز شد
                    این در حالی است که رضایت کاربران ویندوز در سال 2010 با افتی 2 نمره ای نسبت به سال 1994 همراه است که به عدد 78 از 100 نمره رسیده است .

david vanamburg مدیر ارشد acsi می گوید بزرگترین دارایی اپل , تعهدی است که آنان در جهت ابداع فناوری های جدید است .

این لینک منبع از سایت خودم

دوست عزیز mistyc_7 لطفا بحث رو منطقی ادامه بدید
                    اگر می خواین فقط سر عدد برای تعداد فروش بحث کنید بگم خودتون رو خسته نکتید ویندوز کاملا سر هست
                    همونطوی که پراید از s class مرسدس بنز سر است
                    ١. امين هستم ،
                    ٢. من با اين تشبيه مشكل دارم كه ويندوز پرايده و مك بنز اِس ، ممكنه مك بنز اس باشه ، اما ويندوز قطعا پرايد نيست . به نظر من ( نظر شخصيم ) اگه هر كالايي فروش بالايي داشته ، يه مدير و تيم كنترل كيفيت قوي ( كه حاصلش محصول خوب مي شه قطعا ) پشتش بوده ، پس بي انصافيه اگه بگيم مك خداس ، ويندوز هم همينطوري هست واسه خودش .. ،
                    ٣. توضيحاتتون خيلي كامل بود ، استفاده كرديم ، متشكر

نظر

در باره ي درصد هاي رضايتي كه گفتين نكته اي به ذهنم رسيد ، بايد ديد تعداد نمونه هامون ( يوزر هامون ) توي دوتا فرآيند مورد مطالعه ، چه قدر بودن ،
                      مسلما ( اگه ديگه با اين موافقيد ) جامعه ي آماريه كسايي كه اومدن و نظر دادن راجع به ويندوز ، خيلي بيشتر از كاربراي مك بوده
                      و خب اين واضحا قياس درست و قابل استنادي نيست ،

نظر

این سایتی که این آمار ازش برداشته شده یکی از مستند ترین سایت و قابل اعتماد ترین در دنیاست ولی شما اصلا اون رو بزار کنار
                        بالاخره یه دلیلی داره که گوگل یا جاهایی که که نگران سیستم هاشون هستند ویندوز رو گذاشتند کنار
                        به نظر من مایکروسافت بره به همون xbox برسه خیلی سنگین تره
                        البته این مورد درسته که مایکروسافت یک تیم مدیریت قوی تو فروش ویندوز داره
                        کارش هم اینه که با شرکت های لپ تاپ سازی قرارداد بسته که از ویندوز استفاده کنند
                        البته قضیه رو باید از اون طرف هم ببینی
                        شرکت های لپ تاپ سازی در حال حاضر ۳ تا انتخاب بیشتر ندارند
                        ۱- مک
                        ۲- ویندوز
                        ۳- لینوکس

مک رو که اصلا و ابدا اپل اجازه نمیده روی دیوایسی جز دیوایس های اپل نصب بشه و اگر بیان از هکینتاش هم استفاده کنند اپل قطعا شکایت می کنه
                        لینوکس : سیستم عامل خوبی هست ولی برای اینکه برای کارکرد عمومی مناسب نیست هیچ شرکتی به عنوان سیستم عامل اول استفاده نمی کنه ازش
                        ویندوز : با اینکه یک سیستم عامل بسیار ناپایدار با یک هسته قدیمی و گیج کننده است شرکت ها انتخابی جز اون ندارند پس مجبور میشن ازش استفاده کنند و با مایکروسافت قرار داد ببندند

و این باعث میشه که آمار ویندوز خیلی زیاد باشه
                        i-phone.ir
                        The Best or Nothing

نظر

يه سوال :

چرا وقتي در سال هاي نه چندان دور كه اپل رسما در معرض ورشكستگي بود ، باز هم شركت هاي بزرگ لب تاپ سازي از مك استفاده نكردن؟
                          منظورم اينه كه اون موقع اپل در درجه ي اول به فكر نجات از ورشكستگي بوده تا انحصار گراييش
                          پس چرا شركت هاdell وشركت هاي مشابه ، حداقل تو اون مقطع زماني به مك رو نيووردن ؟
                          من اين جواب رو كه اون موقع هم اپل ، درست وقتي كه ممكن بوده شركتش از هم فرو بپاشه فكر انحصار گرايي بوده و نمي خواسته كيفيتش با توجه به فرمايشات شما ( كه اگه اون موقع كيفيت قابل قبولي داشت رو به ورشكستگي نمي رفت ) از دست بده ، قبول نمي كنم ، براش دلايل خيلي شفاف و واضحي هم دارم

نظر

دوستان واقعا خسته نباشيد از اينكه ميبينم در سايتي عضو شدم كه دوستان اطلاعات بسيار خوب وبروزى دارن وباعث ميشن من وامثال بنده از اين اطلاعات استفاده كنيم خوشحالم و به اين سايت افتخار ميكنم

نظر

تا اون جايي كه يادمه به كسي بي احترامي نكردم ، دليلي هم نيست واقعا براي اين كار
                              اگه سوالي پرسيده مي شه براي دونسته ، اگه واقعا اذيت مي شيد از اين بحث خارج مي شم ، جدي .
                              من اول بحث هم گفتم كه محصولات اپل رو خيلي دوست دارم و ترجيح مي دم ديوايس هام همه اپل باشن
                              من فقط مي گم الان ( الان !! ) بازار دسته ويندوز ة مايكروسافته
                              يه چيزه كاملا واضح !
                              نه سهامي دارم تو مايكروسافت نه بيل گيتس پسر خالمه ! عاشق سينه چاك مايكروسافتم نيستم
                              فقط و فقط مي گم ويندوز بازار به مراتب بهتري داره ، همين !
                              دوست عزیز٬ بنده مخاطبم تو اون پست شما نبودید*! یکی از کاربرها در جواب شما این پست رو داده بود و من در جواب ایشون اون حرفا رو زده بودم!

سلام بچه ها خونتون الكي كثيف نكنين من همه پستهاتون خوندم واقعا بهترين دليل و استناد براي اپل عزيز آوردين ولي اين يارو تعصبي در مورد ويندوز حرف ميزنه ما ميخواييم پيشرفت كنيم ولي اين تو افكار خودش باقي مانده اصلا بهش بگين مايكروسافت سرور اپل خيالش راحت شه منم ميتونيم دليل و منطق بيارم كه اپل بهتره ولي وقتي به اينجا ميرسه به استيو ميگه خدا اين آخره عقده هست چون نميتونه مك بخره بچه دمتون گرم ولش كنين بي خيال بزار بمونه تو همون ويندوز در كوزه آبشم بخوره

نظر

يه سوال :

چرا وقتي در سال هاي نه چندان دور كه اپل رسما در معرض ورشكستگي بود ، باز هم شركت هاي بزرگ لب تاپ سازي از مك استفاده نكردن؟
                                منظورم اينه كه اون موقع اپل در درجه ي اول به فكر نجات از ورشكستگي بوده تا انحصار گراييش
                                پس چرا شركت هاdell وشركت هاي مشابه ، حداقل تو اون مقطع زماني به مك رو نيووردن ؟
                                من اين جواب رو كه اون موقع هم اپل ، درست وقتي كه ممكن بوده شركتش از هم فرو بپاشه فكر انحصار گرايي بوده و نمي خواسته كيفيتش با توجه به فرمايشات شما ( كه اگه اون موقع كيفيت قابل قبولي داشت رو به ورشكستگي نمي رفت ) از دست بده ، قبول نمي كنم ، براش دلايل خيلي شفاف و واضحي هم دارم
                                شما ظاهرا دوست ندارید حرف من رو قبول کنید و هرجور شده می خواهید استدلال اشتباه خود رو باور کنید اگر واقعا نمی خواین قبول کنید زودتر بگید تا تکلیف خودمون رو بدونیم
                                اپل سال ۱۹۹۶ در حال ورشکسته شدن بود ولی اپل اون زمان در مک از cpu های موتورلا استفاده می کرد و تمامی شرکت ها لپ تاپ سازی یا از اینتل استفاده می کردند یا amd
                                پس در نتیجه اگر اپل راضی می شد ( که محال بود راضی بشه ) باز مشکل عدم ساپورت cpu پیش میومد
                                اپل هم اونقدر ( از نظر زمانی ) تو حالت ورشکستگی نبود و اونقدر وقت نداشت که بیاد بیس کاری مک رو از اول بنویسه که بشه روی همه سیستم ها نصب کرد
                                تازه مگر فروش یک سیستم عامل هرچند زیاد در یک بازی زمانی کوتاه می تونست یک شرکت به بزرگی اپل رو از ورشکستگی نجات بده؟
                                از سال 2001 شایعاتی پیرامون ملحق شدن اپل به اینتل به گوش میرسید ولی اون زمان اپل اعلام کرد که هنوز از پردازنده های مبتنی بر power pc استفاده می کنه ولی سال 2004 اپل به خاطر نارضایتی از پیشرفت پردازنده های 970 Power PC رسما ازIBM انتقاد کرد، اما در عین حال این پردازنده ها را کاملاً قوی و رقابتی توصیف کرد. در سال 2005 هم یک بار دیگه وال استریت ژورنال از ارتباط پنهانی اپل و اینتل خبر داد و این خبر یک ماه بعد توسط cnet تایید شد بالاخره اپل هم در wwdc 06 یعنی در جون سال 2006 خبر ملحق شدن به اینتل رو اعلام کرد
                                دلیل واضحی که شما برای خودتون دارید کاملا و کاملا و کاملا اشتباهست
                                واسه اینکه اطلاعاتتون تکمیل بشه بگم سال ۱۹۹۶ استیو جابز از اپل جدا شده بود و شرکت next رو زده بود
                                اون زمان Mac os 9 بود
                                با برگشت استیو جابز همه چیز خوب شد

تازه اون زمان هم عزیز که مایکروسافت ویندوز ۹۵ رو داده بود و خیلی چیز شاخی نبود که اصلا کسی مک رو به حساب نیاره

به قول شاعر:

چشم ها را باید شست، جور دیگر باید دید.

واژه ها را باید شست

یا به قول اپل

think different

آپديت ١ : الان يه بخشي از نوشته شما رو ديدم كه نوشته بوديد كه اگر مك كيفيت خوبي داشت اپل به ورشكستگي نمي رفت
                                دوست عزيز شما اقتصاد رو سبزي فروشي فرض كرديد؟ ورشكسته شدن يك شركت هزار دليل ميتونه داشته باشه يعني فقط كار اپل به مك گير بود؟ يكم منطقي تر به قضيه نكته كنيد
                                ميشه مهم ترين دليل اون ورشكستگي رو جدا شدن استيو جابز از اپل و تاسيس شركت next بود
                                اگر اينجوري ميگيد بهتره بدونيد مايكروسافت هم در يك بازه زماني داشت ورشكسته ميشد
                                كلا به يك محصول ربطي نداره
                                مثلا جنرال موتورز كه سال پيش رسما اعلام ورشكستگي كرد همه محصولاتش بد بودند؟ خير
                                i-phone.ir
                                The Best or Nothing

نظر

صبر کنید ..
                                X