اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

سوال در مورد قدرت نرم افزاری مک بوک

Collapse
این تاپیک بسته شده است
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

نوشته اصلی توسط e h s a n نمایش پست ها
    دقیقا ماها پول بیشتر دادیم برای اینکه محصولات appleرا استفاده کنیم. ولی تاثیرش فقط آرم نیست.
    کارت گرافیک پس کجا تاثیر داره . اگه توی قسمت های گرافیکی تاثیر نداشته باشه.

شما پول بیشتر میدی چون سیستم عامل مکینتاش را میخری. اگه بخوای مقایسه کنی فقط پول سخت افزار را نیمیدی. مثلا xcode بصورت رایگان عرضه شده. در صورتی که باید visual studioرا برای winodws با قیمت بالایی بخری.

در ضمن مقایسه ای که شما انجام دادی اشتباست. ممکن اون کارت گرافیک که ر.ی lonovoبوده از پردازشگره قویتری برخوردار بوده باشه.

شما یکسری از مزایای apple macbook proرا نادیده گرفتیتد و فقط قسمت گرافیک را تست کردید.
    Touchpad به این قدرتمندی داره که واقعا کار آدمو بخوبی راه میندازه.
    باطری به این قدرتمندی داره
    نازک و سبک.
    صدای قار قار فنی نیست که بگوشت بخوره.
    و کلی دلیل دیگه که میشه گفت appleبهتره.
    شما باید ببینی واسه چه هدفی رفتی macbook pro خریدی.
    شما واسه چه هدقي خريدي ؟

من تا چند هفته ديگه يه مك بوك پرو دارم مي خرم اگه خدا بخواد ، دليلم هم خيلي مسخرس ، چون از استايلش خيلي خوشم مياد ، همين !
    مك خيلي جاها دستتو مي ذاره تو پوست گردو ، بايد قبول كنين ، اصلا واسه چي استيو جابز اومد ويندوز گذاشت رو مكش ؟ من قشنگ يادمه تو سايتش به دانشجوها گفته بود ديگه نگران نباشين و .. .
    حالا ما تو ايران كه ١٠٠ جور ت*حريم و اينا داريم ، مشكلاتمون خيلي بيشتره تا خارجيا ..
    قبول كنيد مك هنوز توي براورده كردن نياز هاي مشترياش ضعف داره
    بياين يه كم به دور از تعصب به قضيه نگاه كنيم

نظر

من برعکس شما نگاه میکنم ٬ من به ویندوز تنها بخاطر ساپورت نرم افزاریش نیاز دارم ! وقی شرکت های بزرگ انحصاری واسه ویندوز برنامه میدن بیرون خب کاری از دست استیو جابز بر نمیاد میاد ؟ اون سیستم عامل رو میده بیرون ٬ هر کی دوست داشت نرم افزار مربوط به اون سیستم عامل رو میسازه ٬ و وقتی مثلا میگم تو حیطه کاری خود بنده ٬ نرم افزارهای تخصصی عمران هیچ کدومش روی مک اجرا نمیشه بنده مجبورم که از ویندوز استفاده کنم.

ویندوز سیستم عامل خوبی نیست از نظر من و مک از لحاظ سیستم عامل بودن خیلی بهتره ولی خب ساپورت نرم افزاری ویندوز به مراتب بیشتر از مکینتاش هست و این باعث میشه شما این موضوع رو نقص ببینید. ( دلیل وجود boot camp روی مک هم همین موضوع هست ٬ ساپورت نرم افزار ! )

نظر

من راجع به پشتیبانی نرم افزاری اشتباه کردم، شما درست میفرمایید.
        ولی آیا قبول دارید که مک توی سرعت ضعیفتره؟

نظر

نوشته اصلی توسط mistyc_7 نمایش پست ها
          شما واسه چه هدقي خريدي ؟

من به هدف برنامه نویسی Objective-c و تمام دلایلی که خودم بالا گفتم.

فرید :

به نظرم توی سرعت بالاتره ُ شما Laptop را روشن کن و یک Timeبگیر ببین کدوم زودتر میاد توی محیط.
          " MICROSOFT'S MONSTER OF SOFTWARE, APPLE'S MONSTER OF HARDWARE "
          TECHNOLOGY NEEDS BOTH OF THEM

نظر

شما به این صفحه یه نگاهی بنداز
            به نمودارها توجه شود.

Performance Shootout: Mac OS X 10.6 Snow Leopard vs. Windows 7 64-bit
            ویرایش توسط farid.m : https://i-phone.ir/forums/member/8163-farid-m در ساعت 13-01-2011, 07:21 PM

نظر

نوشته اصلی توسط oosin نمایش پست ها
              من برعکس شما نگاه میکنم ٬ من به ویندوز تنها بخاطر ساپورت نرم افزاریش نیاز دارم ! وقی شرکت های بزرگ انحصاری واسه ویندوز برنامه میدن بیرون خب کاری از دست استیو جابز بر نمیاد میاد ؟ اون سیستم عامل رو میده بیرون ٬ هر کی دوست داشت نرم افزار مربوط به اون سیستم عامل رو میسازه ٬ و وقتی مثلا میگم تو حیطه کاری خود بنده ٬ نرم افزارهای تخصصی عمران هیچ کدومش روی مک اجرا نمیشه بنده مجبورم که از ویندوز استفاده کنم.

ویندوز سیستم عامل خوبی نیست از نظر من و مک از لحاظ سیستم عامل بودن خیلی بهتره ولی خب ساپورت نرم افزاری ویندوز به مراتب بیشتر از مکینتاش هست و این باعث میشه شما این موضوع رو نقص ببینید. ( دلیل وجود boot camp روی مک هم همین موضوع هست ٬ ساپورت نرم افزار ! )
              خب سوال دوم :
              چرا بعضي شركت هاي بزرگ انحصاري فقط براي ويندوز نرم افزار مي دن بيرون ؟
              آيا مايكروسافت از اپل بزرگ تر نيست ؟ ( من خودم محصولات اپل رو بيشتر دوست دارم ، با اين پيش فرض جواب بده )
              آيا ويندوز ، محيطش يوزر فرندلي تر از او اِس نيست ؟

نظر

شما واسه چه هدقي خريدي ؟

من تا چند هفته ديگه يه مك بوك پرو دارم مي خرم اگه خدا بخواد ، دليلم هم خيلي مسخرس ، چون از استايلش خيلي خوشم مياد ، همين !
                مك خيلي جاها دستتو مي ذاره تو پوست گردو ، بايد قبول كنين ، اصلا واسه چي استيو جابز اومد ويندوز گذاشت رو مكش ؟ من قشنگ يادمه تو سايتش به دانشجوها گفته بود ديگه نگران نباشين و .. .
                حالا ما تو ايران كه ١٠٠ جور ت*حريم و اينا داريم ، مشكلاتمون خيلي بيشتره تا خارجيا ..
                قبول كنيد مك هنوز توي براورده كردن نياز هاي مشترياش ضعف داره
                خیر مک هیچ وقت دست کاربراش رو به قول شما در پوست گردو نمیزاره
                من شخصا شک سال و نیم است که کاربر مک و قبلش هم کاربر هکینتاش بودم هیچ وقت جز برای دو چیز به ویندوز نرفتم
                ۱- بازی
                ۲- استفاده از auto cad و e tabs
                که اتوکد برای مک اومد و امیدوارم etabs هم بیاد که دیگر هیچ وقت ویندوز رو نبینم
                در کل مایکروسافت بجای کیفیت روی کمیت تمرکز کرد و دائم از فروش بالای ویندوز صحبت کره ولی همیشه کیفیت کار رو فراموش کرده
                شاید شما وقتی مک رو بگیرید بیشتر حرف من رو متوجه میشید و وقتی دیدید مک شما بعد از یک سال مثل روز اول و بدون کوچکترین مشکلی برای شما بخوبی کار می کنه و تمامی احتیاجات شما رو براورده می کنه و آن هم با کیفیت بسیار بالا شاید حرف من رو متوجه بشید
                وقتی شما احساس کنید که یک سیستم عامل با امنیت بالا دارید که در کنار آن نیازی به دفراگ کردن فایل ها یا نیازی به هیچ کدوم آنتی ویروسی ندارید شاید بهتر مک رو درک کنید

خب سوال دوم :
                چرا بعضي شركت هاي بزرگ انحصاري فقط براي ويندوز نرم افزار مي دن بيرون ؟
                خوب دلیلش کاربر بیشتر هست و در نتیجه فروش بیشتر

آيا مايكروسافت از اپل بزرگ تر نيست ؟ ( من خودم محصولات اپل رو بيشتر دوست دارم ، با اين پيش فرض جواب بده )
                خیر اگر از لحاظ ارزش شرکت بدید اپل بزرگ ترین شرکت دنیای تکنولوژی است
                و در کل دومین شرکت بزرگ دنیا بعد از یک شرکت نفتی است

منبع:ycharts.com

و اگر از لحاظ کمیت بگید ربطی به خوب بودن یا بد بودن نداره
                مثلا آمار فروش پراید از لامبورگینی بیشتره و یا آمار گسترش سیمبین از ios و آندروید بیشتره

آيا ويندوز ، محيطش يوزر فرندلي تر از او اِس نيست ؟
                اصلا و ابدا

نوشته اصلی توسط farid.m نمایش پست ها
                شما به این صفحه یه نگاهی بنداز
                به نمودارها توجه شود.

performance shootout: Mac os x 10.6 snow leopard vs. Windows 7 64-bit
                سرعت کار کرد مک بسیار بالاتر هست
                سرعت این سیستم عامل رو کارکرد خود سیستم عامل نشون میده نه بعضی از برنامه ها . مثلا تو فتوشاپ خوب مشخص نیست که adobe ورژن مک رو مثل ورژن ویندوز درست کرده باشه
                شما باید کارکرد خود سیستم عامل رو بسنجید
                و این سایتی که دادید به نظر اشتباه کرده و علاوه بر این 10.6 رو مقایسه کرده
                این ورژن بخاطر باگ های زیادی که یکیش سرعت بود جای خودش رو به 10.6.1 داد
                i-phone.ir
                The Best or Nothing

Twitter : Rouzbeh7000

نظر

به نظر من اگه کسی هدف خاصی نداشته باشه (کاری به MacPro ندارم ُ سیسم عامل مک را میگم) ویندوز بهترین گزینست.
                  واقعا محیط ویندوز خیلی کاربر پسند و کار با اون خیلی راحت. (من خودم عاشق مک هستم - دارم از دید منطقی میگم).
                  ویندوز خیلی راحت از مک هست. مثلا یک فایل می خواهین مخفی کنید باید Terminal باز کنی - . بذاری اولش و و و ...
                  اما توی ویندوز R.C و تیک Hidden را میزاری. این نمونه بود نه اینکه بخاطر یک hiddenکردن بگم ,ویندوز بهتره.

نتیجه اینکه : برای کسانی که مقصد کارایشون به Mac OS کاری نداره - ویندوز بهترین گزینست.

نظر

نوشته اصلی توسط E H S A N نمایش پست ها
                    به نظر من اگه کسی هدف خاصی نداشته باشه (کاری به MacPro ندارم ُ سیسم عامل مک را میگم) ویندوز بهترین گزینست.
                    واقعا محیط ویندوز خیلی کاربر پسند و کار با اون خیلی راحت. (من خودم عاشق مک هستم - دارم از دید منطقی میگم).
                    ویندوز خیلی راحت از مک هست. مثلا یک فایل می خواهین مخفی کنید باید Terminal باز کنی - . بذاری اولش و و و ...
                    اما توی ویندوز R.C و تیک Hidden را میزاری. این نمونه بود نه اینکه بخاطر یک hiddenکردن بگم ,ویندوز بهتره.

نتیجه اینکه : برای کسانی که مقصد کارایشون به Mac OS کاری نداره - ویندوز بهترین گزینست.
                    نه دوست عزیز برای کارکرد عمومی هم مک بسیار کاربر پسند تر هست
                    شما یک نکاهی به Control Panel ویندوز و Preferences مک بندازید بگید کدوم پیچیده تره
                    من بعد از یه مدتی تو بخش شبکه ویندوز هفت رفتم واقعا گم شدم
                    i-phone.ir
                    The Best or Nothing

نظر

اتفاقا خودم به این فکر کردم که شما میگی. برای این وندوز ۷ ورژن Pro یا Ultimateاستفاده میکنیم.
                      بسیاری از این گزینه ها مصرف غیر خانکی داره. ویندوز Homeمثل Snow Leopard معمولی می مونه.
                      نه اینکه بگم کنترل پنل آیکوناش یچیزی دیگست.
                      شما داری برعکس هم میگی
                      وقتی یک چیزی کم باشه میگن کمبود داره. زیاد بود که نداریم که

اما اگه منظورت جمع و جور بودنشه . بله حق با شماست.

اما بسیاری از تنظمات بجاش از طریق Terminal هست.

نظر

نه دوست عزیز مک هم بخش کنترل پانلش بسیار کامل ولی در عین حال ساده هست و به شکلی است که اصلا کاربر رو گیچ نمی کنه حتی شما وقتی از ویندوز ویستا به ویندوز هفت بیاین مثلا باید یه ربع بگردید تا کانکشن ها رو پیدا کنید و ...
                        وفتی این پیچیدگی رو کنار ناپایداری وحشتناک ویندوز بزاریم یه جورایی حال آدم رو بد میکنه
                        مثلا معماری فایل ها تو ویندوز هنوز بسیار ابتدایی هست و اگر شما بعد از مدتی کار نکردن هارد رو دیفراگ نکنید ویندوزتون از بس کند میشه از هم میپاشه
                        i-phone.ir
                        The Best or Nothing

نظر

Roozbeh
                          من كلا جلوي شما حرفي ندارم ، جدي
                          حرفي هم اگه مي زنم بذار رو حساب ياد گرفتن
                          ويندوز چرا كاربراش بيشترن ؟
                          قياس پرايد و لامبورگيني و تشبيهش به ويندوز و مك كار درستي نيست
                          قبول داري مك و كلا اپل ، اگه حرفي هم واسه گفتن داره ، از ٣-٤ سال بيشتر تجاوز نمي كنه ؟
                          اما مايروسافت چند ساله كه اكثر كاربراي دنيارو در اختيار داره
                          قبول كن اين اتفاقي نيست ،

نظر

Roozbeh
                            من كلا جلوي شما حرفي ندارم ، جدي
                            حرفي هم اگه مي زنم بذار رو حساب ياد گرفتن
                            ويندوز چرا كاربراش بيشترن ؟
                            قياس پرايد و لامبورگيني و تشبيهش به ويندوز و مك كار درستي نيست
                            قبول داري مك و كلا اپل ، اگه حرفي هم واسه گفتن داره ، از ٣-٤ سال بيشتر تجاوز نمي كنه ؟
                            اما مايروسافت چند ساله كه اكثر كاربراي دنيارو در اختيار داره
                            قبول كن اين اتفاقي نيست ،
                            این نکته رو حساب کنید که روی اکثر کامپیوترهای دنیا در حالت پیش فرض ویندوز نصبه در صورتی که مک فقط روی کامپیوترهای اپل نصبه خب مشخصه که تعدادشون کمتره.
                            ولی مهم زمان گذشته نیست مهم حال هست که اپل تصاعدی داره تقاضاش میره بالا ولی ویندوز داره نزول می کنه ؛ البته ویندوز seven کمی جلوی این رو گرفت...

نظر

دوست عزیز مشخصا باید کاربرای ویندوز بیشتر از مک باشه
                              من این مثال رو شاید ده ها بار تو انجمن زدم
                              شما دو تا لاستیک رو در نظر بگیر
                              یکیش برای تمامی ماشین های دنیا , یکیش فقط و فقط برای مثلا مرسدس بنز
                              خوب حتی اگر اون لاستیکی که فقط برای مک هست خیلی خیلی خوب باشه بطور حتم فروش بسیار کمتری نسبت به اون که تمامی بازار رو داره خواهد داشت
                              با شما موافق نیستم که اپل ۳ یا ۴ ساله حرفی واسه گفتن داره . اگر بگید ۳ یا ۴ ساله که توی ایران بیشتر شناخته شده شاید بهتر باشه
                              اپل اولین سیستم عامل رو با رابط گرافیکی در سال ۱۹۸۴ معرفی کرد
                              در تاپیک زیر این موضوع رو کامل توضیح دادم

http://www.i-phone.ir/forums/thread24135.html

مایکروسافت حدود ۲ سال بعد اولین ویندوز را با رابط گرافیکی ریلیز کرد به نام ویندوز ۱
                              در سال ۱۹۹۶ اپل بخاطر نبود استیو جابز در خطر ورشستگی قرار گرفت
                              بعد در Business Week سرتیتری زده شده به نام
                              سقوط یک نماد آمریکایی

ولی بعد از اومدن استیو جابز و تولد آیپاد اپل در اوایل دهه ۲۰۰۰ جان دوباره ای گرفت
                              از چند سال پیش هم که از پردازنده اینتل در مک استفاده کرد مک جان دوباره گرفت که بدین جا رسید

پس ببینید اپل همچین هم شرکت جدیدی نیست و داستان های زیادی داشته

بعد آمار زیر رو ببینید . ویندوز از ماه فوریه ۲۰۱۰ تا دسامبر ۲۰۱۰ حدود ۲٪ از بازار خودشو از دست داد
                              ۲٪ بازار یعنی خیلییییییییی

i-phone.ir
                              The Best or Nothing

نظر

١. ممنون از جواب با حوصله ات
                                ٢. من نمي گم كه اپل سابقه اي نداره ، اما اگه آيفون و ديوايس هاي مشابه نبود + آدم نابغه اي مثل جابز ، قطعا اپل جمع كرده بود ١٠٠ دفعه تا الان
                                ٣. رضا : الان مك روي پي سي ها هم اجرا مي شه ، پس چرا به صورت ديفالت از مك استفاده نمي شه به جاس سيستم عامل ويندوز ؟

نظر

صبر کنید ..
                                X