اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

سوال در مورد قدرت نرم افزاری مک بوک

Collapse
این تاپیک بسته شده است
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• سوال در مورد قدرت نرم افزاری مک بوک

با سلام و درود خدمت کاربران محترم.

خدمتتون عرض کنم که بنده یکی از طرفداران و عاشقان اپل هستم، و به خاطر این یه مک بوک پرو مدل mc374 خریدم، همه ی ما از تناسب و به اصطلاح مچ بودن سخت افزار و نرم افزار مک بوک خیلی شنیدیم، و همه میگن مک بوک خیلی بیشتر از کانفیگی که داره جواب میده، منم خواستم این موضوع رو امتحان کنم.

من و دوستم یه مسابقه بین mac book و lenovo با کانفیگی مشابه برگزار کردیم، البته lenovo با cpu core 2duo 2.2 و mac book با cpu core 2duo 2.4. هر دو با رم ۴گیگ. lenovo با ویندوز ۷، ۶۴بیتی و برنامه ی فتوشاپ ۶۴ بیتی.

به این صورت که با برنامه ی فتوشاپ cs5 تو یه فایل 100*500 cm با رزولوشن 300 pixel/inch , همزمان گردیینت گرفتیم، نتیجه به صورت کاملا باورنکردنی مک بوک ۶ دقیقه دیرتر از رقیبش این کار رو انجام داد
    آخه پس چی شد قدرت و یگانگی مک؟ کلی مسخرم کردن، من که اینقدر به مک بوکم مینازیدم کلی ضایع شدم.

از دوستان میخوام بپرسم چرا؟
    ویرایش توسط farid.m : https://i-phone.ir/forums/member/8163-farid-m در ساعت 12-01-2011, 03:35 PM

کسی نیست منو راهنمایی کنه؟

نظر

شما برنامه فوتوشاپ رو توی ویندوز اجرا کردی یا مک ؟

نظر

تو مک !!! اصلا تو مک بوکم ویندوز نصب نکردم.
        ویرایش توسط farid.m : https://i-phone.ir/forums/member/8163-farid-m در ساعت 13-01-2011, 12:29 AM

نظر

خب شرایط برابر نبود . برنامه فوتوشاپ مک با برنامه فوتوشاپ ویندوز فرق داره ٬ در کل هم مقایسه کردن به این شکل کار درستی نیست !

خود سیستم عامل مکینتاش هست که به مک عظمت میده وگرنه cpu و ram و اینا مارکشون تو Sony یا Dell یا Macbook یکیه .

نظر

به نظر من بابا بی خیال ای چیزا شو برو با مک بوکت حال کن مقایسه چیه

همون تاچ پدش کافیه تا تو مک بوک رو به اچ پی و بقیه ترجیح بدی

نظر

ممنون از توجه شما.
              شما درست میفرمایید، مگه فتوشاپ اول برای مک نوشته نشده؟ با این حال مگه نباید خیلی سریعتر باشه؟

نظر

این lonovo که شما گفتید گرافیکش ۲۵۶ بود ؟؟؟ چون Mc374 گرافیگش 256 هست!
                در ضمن اون آرم  که پشت Macbookهست اندازه کل laptop رقیبش ارزش داره...
                بابا اینارو Steve Jobs زحمت کشیده... این خودش کلی غنیمته...
                ویرایش توسط E H S A N : https://i-phone.ir/forums/member/37262-e-h-s-a-n در ساعت 13-01-2011, 01:49 AM
                " MICROSOFT'S MONSTER OF SOFTWARE, APPLE'S MONSTER OF HARDWARE "
                TECHNOLOGY NEEDS BOTH OF THEM

نظر

lenovo گرافیگش ۵۱۲ بود. البته فکر نمیکنم کارت گرافیگ به سرعت انجام کار مربوط بشه،

نظر

عزیز ما دو برابر بیشتر پول دادیم فقط و فقط برای آرم؟ یا اینکه در کنار این آرم کارایی هم میخواییم؟
                    آیا این آرم به خاطر کارایی بالا به این عظمت رسیده یا با مجیک ترک پد که دوستمون گفتن؟

نظر

بزرگترین حسن خرید مک بوک پرو کار با سیستم عامل فوق العاده مک هست
                      اول باید بدونید که گرافیک بالا بی ربط هم نیست دوما باید به ورژن فوتوشاپ هم دفت می کردید . برای یک تست به این شکل باید همه چیز یکسان باشه
                      مورد دوم اینه که حتما نباید مک سریع تر از بقیه کار کنه وقتی میگن در مک بوک پرو ها نرم افزار و سخت افزار با هم هماهنگ هستند بیشتر روی پایداری فوق العاده مک تمرکز شده نه صرفا روی سرعت
                      البته گاها روی سرعت هم تاثیراتی داره مثلا من در یک لپ تاپ کاملا مشابه با مک خودم بازی call of duty 4 رو تست کردم و برای من بهتر جواب داد
                      i-phone.ir
                      The Best or Nothing

Twitter : Rouzbeh7000

نظر

کلا شما نباید فکر کنید که یک ابر کامپیوتر خریدید و چون دو برابر پول دادید باید حتما سریعتر از بقیه کارکنه ! اگه اینطوری باشه 1 pc با ۵۰۰ تومن جمع میشه و سخت افزارش مشابه مک بوک پرو شما هست ولی خیلی سرعتش بالاتر هست ! شما دوبرابر پول دادید به این دلایل :

۱. استفاده از سیستم عامل مکینتاش
                        ۲. ترک پد فوق العاده
                        ۳. کیفیت LCD که بخاطر سیستم عامل و رزولوشن منحصر به فرد ٬ یک سر و گردن بالاتر هست
                        ۴. زیبایی ساخت و کیفیت بالا
                        ۵. دوام ! ( چیزی که خیلی مهمه اینه که نسبت به همه لپ تاپ های دیگه مک بوک ها جزء سخت جون ترین هستند و به راحتی خراب نمیشن ! )
                        ۶. ...

در ضمن برای مقایسه و تست هیچوقت به این شکل که شما گفتید مقایسه انجام نمیشه . چون سیستم عامل در سرعت تاثیر گذار هست . برای مثال تو همون ویندوز سرعت اجرای برنامه ها و بازی ها در ایکس پی خیلی بیشتر از se7en و Vista هست .

شما روی لپ تاپ ایشون مکینتاش بریز ٬ بعد بیا با فوتوشاپ خودت مقایسه کن . این یعنی هماهنگی سخت افزار و سیستم عامل

در کل شما نباید سرعت رو ملاک برتری بدونید ٬ شما باید با سیستم عامل مکینتاش برتری مک بوکتون رو نسبت به بقیه برندها نشون بدید.

نظر

در تکمیل حرف یاسین عزیز کلا هماهنگی سخت افزار و نرم افزار در مم باعث پایداری بیش از اندازه مک میشه نه صرفا سرعت بطور مثال مثلا شما ۲۰ تا برنامه رو با هم باز کنید مک خیلی خوب می تونه از نظر تقسیم قدرت رم و پردازنده همه رو با هم مدیریت کنه
                          برای همین هم رکورد بیشترین برنامه باز شده در لئوپارد با ۲۰۰ برنامه هست
                          ولی سرعت به خیلی چیزا برمیگرده حتی به خود شرکت تولید کننده مثلا نرم افزار فتوشاپ هم برمیگرده که تا چه حد نسخه ویندوز رو شبیه به نسخه مک درست کرده
                          i-phone.ir
                          The Best or Nothing

Twitter : Rouzbeh7000

نظر

دقیقا ماها پول بیشتر دادیم برای اینکه محصولات Appleرا استفاده کنیم. ولی تاثیرش فقط آرم نیست.
                            کارت گرافیک پس کجا تاثیر داره . اگه توی قسمت های گرافیکی تاثیر نداشته باشه.

شما پول بیشتر میدی چون سیستم عامل مکینتاش را میخری. اگه بخوای مقایسه کنی فقط پول سخت افزار را نیمیدی. مثلا Xcode بصورت رایگان عرضه شده. در صورتی که باید Visual Studioرا برای winodws با قیمت بالایی بخری.

در ضمن مقایسه ای که شما انجام دادی اشتباست. ممکن اون کارت گرافیک که ر.ی Lonovoبوده از پردازشگره قویتری برخوردار بوده باشه.

شما یکسری از مزایای Apple MacBook Proرا نادیده گرفتیتد و فقط قسمت گرافیک را تست کردید.
                            TouchPad به این قدرتمندی داره که واقعا کار آدمو بخوبی راه میندازه.
                            باطری به این قدرتمندی داره
                            نازک و سبک.
                            صدای قار قار فنی نیست که بگوشت بخوره.
                            و کلی دلیل دیگه که میشه گفت Appleبهتره.
                            شما باید ببینی واسه چه هدفی رفتی MacBook Pro خریدی.
                            " MICROSOFT'S MONSTER OF SOFTWARE, APPLE'S MONSTER OF HARDWARE "
                            TECHNOLOGY NEEDS BOTH OF THEM

نظر

ممنون از راهنمایی دوستان و مدیران.
                              در جواب آقا روزبه عزیز باید بگم که هر دو برنامه cs5 بودن.
                              ضمنا سوء تفاهم نشه من از دادن پول بیشتر اصلا ناراضی نیستم، من مک بوک پرو خریدم چون واقعا عاشق اپل هستم، و خریدشو به همه توصیه میکنم.
                              طبق گفته ی آقا یاسین و آقا احسان من مک بوک رو به خاطر قابلیت های فوق العاده مکینتاش و ظرافت طراحی و خاص بودن و ترک پد فوق العاده و پشتیبانی نرم افزاری خریدم، هیچ موقع هم ناراضی نخواهم بود.
                              من فقط خواستم مک رو از این بعد هم آزمایش کنم.
                              طبق گفته شما شاید کارت گرافیک هم بی تاثیر نباشه. من فکر میکردم سرعت پردازش هم صرفا به خاطر سیستم عامل مکینتاش بیشتر باشه که ظاهرا نیست.

نظر

صبر کنید ..
                              X