اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آموزش نصب Mavericks بصورت هکینتاش

Collapse
این تاپیک مهم علامت‌گذاری شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• سلام دوستان
    منم تونستم بعد از 10-20 بار مک و ویندوز نصب کردن مک رو با ویندوز دوال بوت کنم،
    فقط الان مشکل گرافیک دارم اسم 2 تا گرافیک رو که اینتل 2000 و ای ام دی 6750 هست رو توی اطلاعات سخت افزار میزنه اما نصب نیست و افکت ها پرش دارن . کسی تونسته این مشکلو حلش کنه؟

نظر

• سلام دوستان بنده بعد از چند روز که با مک کار کردم امروز با سوختن مادر بورد مواجه شدم

- - - - - - - - - -

تعمیر کار خوب داخل اصفهان میخوام کسی اشنایی داره؟

نظر

• درود
        من روی یک کامپیوتر با ویژگی های مناسب به وسیله ی my hack انجام دادم همه ی مراحل انجام می شد فقط موقع بالا آمدن روی لوگو هنگ می کرد و می نوشت سی پی یو کانفیگور ارور و یک سری نوشته رفتم روی یه لپ تاپ کور آی 5 لنوو نصب می کردم روی لوگو در موقع نصب هنگ می کرد و وقتی با unibeast خواستم هک کنم هنوز هیچی نشده اینستالیشن فایلد می داد لطفا یکی منو کمک کنه!

نظر

• با عرض سلام به همه دوستان
          بالاخره با موفقیت maverick نصب شد و کامل اجرا میشه تنها کارت صوتی ام را نمیشناسه که خود multibeast میگه درایور صوتی asus p8p67 تو حالت DSDT کار نمیکنه که VooDoo را بخاطر باگهاش تست نکردم.

تنها برای دوستانی که هنوز می خواهند نصب کنن وضعیت نصب را بگم شاید کمکی کنه:
          اول به ML3U قانع بودم و اونو دانلود کردم ولی وقتی تو usb با دو روش restore و نصب برنامه دیگه که الان اسمش یادم نیست ولی برای بک اپ گیری بود به usb ریختم ولی اصلا سیستم بوت نمیشد که فهمیدم ML3U ام بوت لودر نداره و با myhack بوت لودر براش ریختم ولی باز جای دیگه بوت شدن گیر کرد که دیگه بعد از ساعتها بی خیالش شدم.
          maverickرا از این سایتهای ایرانی دانلود کرده بودم که اصلا unibeast نمی شناختش ولی با myhack درست شد. البته به همین سادگی هم نبود از myfix و چیزای دیگه خود myhack برای اصلاح usb ساخته شده استفاده کردم و برای بوت با هم دستور -v -f به راحتی نصب شد.
          الان هم از تو maverick دارم این پست را میزارم...
          سیستم ام هم این هست :
          CPU:Core i7 2600k
          Motherboard:Asus P8P67
          Ram: 8GB corsair
          Graphic:ATI 6870

در ضمن bios هم نقش خیلی مهمی داره من bluetoothاش را غیر فعال کردم .

نظر

• سلام عزیزان...چنتا سوال:

1.میتونم سی دی هکینتاش رو از سی دی فروش ها تهیه کنم؟!

2.روش نصب لاین یا ماوریکس و ... که با هم فرقی نداره!؟ همگی از طریق فلش و ....؟! درسته؟!

3.روی لپ تاپ Lenovo Z500 مطمئنا جواب میده ولی در کنار ویندوز 8 کار میده یا فقط 7؟!

4.ممنون...

نظر

• نوشته اصلی توسط aliex نمایش پست ها
              سلام دوستان
              منم تونستم بعد از 10-20 بار مک و ویندوز نصب کردن مک رو با ویندوز دوال بوت کنم،
              فقط الان مشکل گرافیک دارم اسم 2 تا گرافیک رو که اینتل 2000 و ای ام دی 6750 هست رو توی اطلاعات سخت افزار میزنه اما نصب نیست و افکت ها پرش دارن . کسی تونسته این مشکلو حلش کنه؟
              اساتید لطفا منو راهنمایی کنید چطور گرافیکه سیستمو راه بندازم؟ فکر کنم اینتل 2000 رو ساپورت نمیکنه و رم شو 64 مگابایت نشون میده و روزولیشن 1024*768. وقتی کابل vga رو به کارت گرافیک وصل میکنم، رم کارت گرافیک رو 3 مگابایت نشون میده و روزولیشن 1024*768

چند بار ککست های مختلف رو هم امتحان کردم درست نشد.
              ویرایش توسط aliex : https://i-phone.ir/forums/member/150082-aliex در ساعت 18-02-2014, 10:11 AM

نظر

• نوشته اصلی توسط aryansaman نمایش پست ها

همانطور که میدانید به تازگی اپل نسخه ی نهایی سیستم عامل خود را به نام Mavericks (شیر دریایی) عرضه کرد و طبق روال همیشه٬ این پلتفرم٬ مختص سیستم های خود اپل خواهد بود که برای کاربران مک قابل استفاده است اما بسیاری از کاربران سیستم های غیر اپل نیز علاقمند به استفاده از این سیستم عامل دوست داشتنی هستند که با توجه به توسعه روش ها و فرایندهای انجام شده توسط برخی تیم های هکری٬ نصب این سیستم عامل بر روی سیستم های غیر اپل نیز به روش های متفاوت میسر شده٬ در اینجا ما قصد داریم با روشی که توسط سایت tonymacx86 منتشر شده٬ Mac OS X Mavericks را بصورت سریع و آسان بر روی یک سیستم غیر اپل نصب کنیم.

نکته: قبل از هر چیز٬ ابتدا شما باید به سیستم عامل مک برای ساخت یک کول دیسک با قابلیت بوت و نصب سیستم عامل مک٬ دسترسی داشته باشید.

سیستم تست شده برای نصب Mavericks لپتاپ Hp Probook 4530s بوده٬ یکی از بهترین سیستم ها برای نصب مک لپتاپ های Hp سری Probook هستش.

ملزومات

۱. دانلود سیستم عامل Mavericks از اینجا.

۲. دانلود برنامه UniBeast 3.0.1 از اینجا.

۳. دانلود برنامه 1.myHack 3.3 از اینجا.

۴. دانلود برنامه MultiBeast برای نصب بوت لودر و درایورها از اینجا.

۵. داشتن یک کول دیسک به ظرفیت حداقل ۸ گیگابایت.

مرحله ۱ ساخت Bootable USB برای نصب مک

۱. کول دیسک خود را به سیستمی که مک بر روی آن نصب است وصل کنید.

۲. وارد مسیرApplications/Utilities/Disk Utility شوید.

۳. طبق عکس زیر کول دیسک خود را انتخاب کنید.

۴. بر روی تب Partition کلیک کنید.

۵. بر روی گزینه Current کلیک و 1 Partition را انتخاب کنید.

۶. سپس بر روی Options کلیک و گزینه Master Boot Record انتخاب کنید.

۷. در تکست Name یک نام برای فلاش خود انتخاب کنید که ما نام USB را انتخاب کرده ایم.

۸. در قسمت Format نیز گزینه (Mac OS Extended (Journaled انتخاب کنید.

۹. در نهایت بر روی Apply کلیک کنید تا تغییرات اعمال شود.

۱۰. در این مرحله سیستم عامل Mac OS X Mavericks را که دانلود کرده اید به پوشه Applications انتقال دهید.

نکته: در این آموزش از ۲ روش توسط ۲ برنامه برای ساخت Bootable USB Mavericks استفاده شده که هر ۲ روش تست شده و جواب داده اما عزیزانی که موفق به استفاده از برنامه UniBeast نشدند میتونند از برنامه myHack استفاده کنند.

ساخت Bootable USB Mavericks توسط برنامه UniBeast

۱. برنامه UniBeast را که دانلود کرده اید اجرا کنید (بهتر است بعد از دانلود برنامه٬ یکبار سیستم را ریستارت کنید).
                ۲. نیاز است که گزینه های Continue, Continue, Continue, Agree را برای ادامه روند کار استفاده کنید.

۳. در مرحله زیر٬ USB را انتخاب و بر روی گزینه Continue کلیک کنید.

۴. در این مرحله Mac App Store Mavericks 10.9 را تیک بزنید٬ دقت داشته باشید که اگه می خواهید سیستم عامل را بر روی لپتاپ نصب کنید حتما‌ تیک گزینه LapTop Support را هم فعال کنید٬ در صورتی که از PC با Socket 1156 استفاده می کنید تیک گزینه Legacy USB Support را بزنید در غیر اینصورت گزینه ایی را بجز Mac App Store Mavericks 10.9 فعال نکنید و در نهایت بر روی Continue کلیک و با زدن پسورد سیستم٬ مراحل تنظیم و آماده سازی کول دیسک را به اتمام برسانید.

۵. همانطور که در تصویر زیر میبینید فرایند ساخت Bootable USB با توجه به کانفیگ سیستم شما٬ کمی زمان بر است که معمولا مدت زمان آن ۱۰ تا ۳۰ دقیقه هست.

۶. بعد از اتمام کار کول دیسک شما آماده است٬ سیستم رو ریستارت کنید و وارد تنظیمات بایوس سیستمتون بشید و کنترلر I/O هاردتون رو بر روی AHCI تنظیم کنید.

ساخت Bootable USB Mavericks توسط برنامه myHack

۱. برنامه myHack را که دانلود کرده اید اجرا کنید و رمز سیستم خود را برای ادامه، وارد کنید.

۲. Create OS X Installer را انتخاب کنید.

۳. در این بخش باید ورژن سیستم عامل مورد نظر رو انتخاب کنید که گزینه مورد نظر ما ورژن ۱۰.۹ هستش.

۴. سپس مسیر مورد نظر برای ساخت بوتیبل بصورت اتوماتیک برای شما نمایش داده می شود، دقت کنید که مسیر اخر اسم کول دیسک شماست یعنی همان USB، اگر مسیر مغاییرت داشت آن را تغییر بدید.

۵. در بخش زیر باید مسیر سیستم عامل مک را که دانلود کرده اید به برنامه بدید.

۶. برنامه در حال پردازش ...

۷. بعد از مانت کردن فایل های سیستم عامل، برنامه با نمایش پیغام زیر مبنی بر eras target volume usb از شما می خواهد که با قبول کردن، ادامه کار را پیش ببرید.

۸. برنامه در حال پردازش ...

۹. در صورت روبه رو با پیغام زیر اگر می خواهید سیستم عامل، بر روی پارتیشن mbr هم قابل نصب باشد قبول کنید در غیر اینصورت خیر.

۱۰. بعد از گذشت مدت زمانی با تایید پیغام زیر Bootable USB شما آماده است.

مرحله ۲ نصب Mac OS X Mavericks

1. ابتدا باید Bootable USB رو که ساختید بوت کنید٬ برای اینکار سیستم رو در صورتی که روشن هستش ریستارت و یا در صورت خاموشی٬ روشن بکنید و با فشار دادن کلیدهای تابعی F12 در مادربردهای Gigabyte یا F8 در ASUS یا F9 در Hp کول دیسک خود را انتخاب و بوت بکنید و یا در تنظیمات بایوس First Boot بر روی USB Drive تنظیم بکنید٬ که بعد از اینکار با صفحه زیر روبه رو خواهید شد و باید درایوی رو که ساختید انتخاب کنید با توجه به نامی که قبلا وارد کردید که برای ما USB بود.

نکته: دقت داشته باشید که بعد از انتخاب درایو در برخی از سیستم ها نیازی به وارد کردن Kernel Flag نیست و به راحتی میشه مک رو بر روی این کانفیگ از سیستم ها نصب کرد اما در صورتی که هنگام بوت شدن با مشکلاتی چون گیر کردن بر روی لوگوی اپل مواجه شدید میتونید از کرنل فلاگ های زیر استفاده کنید.
                PCIRootUID=1 یا PCIRootUID=0 یا npci=0x3000 یا GraphicsEnabler=Yes یا GraphicsEnabler=No ویا x- البته میتونید از این کرنل فلاگ ها بصورت ترکیبی هم استفاده کرد.

۲. بعد از بوت کردن با صفحه خوش آمدگویی زیر روبه رو خواهید شد.

۳. با کلیک بر روی فلش پایین صفحه به مرحله ی بعد می روید که باید هارد رو پارتیشن بندی کنید دقت کنید که هنگام پارتیشنبندی احتمال از بین رفتن اطلاعات زیاده و از قبل باید از اطلاعات مورد نیازتان بکاپ گرفته باشید که در صورت مواجه با مشکل٬ دیتایی رو از دست ندید.

۴. برای پارتیشنبندی باید با توجه به تصویر بالا از منوی بالای صفحه Utilities و بعد Disk Utility را انتخاب کنید.

برای پارتیشنبندی من به این صورت عمل کردم شما میتونید بصورت دیگری هاردتون رو پارتیشنبندی کنید.

.. ابتدا هارد رو انتخاب میکنیم
                .. سپس در سمت راست تب پارتیشن رو انتخاب میکنیم و گزینه Current را بر روی 1 Partition تنظیم میکنیم
                .. بعد از اینکار با کلیک بر روی Options گزینه GUID Partition Method برای مپ پارتیشن هارد انتخاب می کنیم
                و در نهایت با انتخاب یک نام برای پارتیشن مک به نام Mavericks یا هر نام دیگری و انتخاب فرمت (Mac OS Extended (Journaled با زدن دکمه Apply کار را تمام می کنیم.

۵. در این مرحله با انتخاب درایوی که برای نصب مک آماده کرده ایم منتظر می مانیم که نصب مک تمام شود که بعد از اتمام آن با پیغام موفقیت نصب روبه رو خواهید شد و سیستم ریستارت می شود.

۶. در این قسمت باید مجددا کول دیسک را بوت کنید و اینبار درایوی را که ساختید و مک را بر روی آن نصب کردید انتخاب کنید٬ در صورتی که قبلا از کرنل فلاگ خاصی استفاده کرده اید مجددا باید آن را وارد کنید و بعد از پیش تنضیمات وارد سیستم عامل مک خواهید شد.

۷. شما تونستید Mac OS X Maverick را نصب کنید اما باید درایورهای مورد نظر را به مک بشناسونید تا بتونید از این سیستم عامل استفاده کنید٬ برای اینکار ابتدا باید بوت لودر را بر روی سیستمون نصب کنید که برای بوت کردن نیازی به Bootable USB نداشته باشید٬ میتونید از برنامه MultiBeast که دانلود کردید٬ برای نصب بوت لودر و درایورها اقدام کنید.

نکته: برای پیدا کردن و نصب درایورها میتونید از سایت های زیادی استفاده کنید که کاملترین آن ها tonymacx86 و osx86 هستش اما دوستانی که لپتاپ hp سری ProBook دارند میتونند از پکیج Hp ProBook Installer استفاده کنند که کار براشون خیلی راحت تر هستش و درایورهای سیستم کامل نصب میشه٬ اگر باز هم به مشکل برخوردید در انجمن جستجو کنید یا سوال و مشکلاتتون رو مطرح کنید مطمعن باشید عزیزانی هستن که شمارو راهنمایی کنند تا به نتیجه برسید.

موفق باشید
                دوستان سلام
                از این اینستالر استفاده کنید جواب میده .
                BOOT USB DVD OS X MAVERICKS V7 :
                BOOT USB DVD OS X Mavericks V7.dmg.zip - Fichier ZIP

آموزش :
                http://www.youtube.com/watch?v=S***68OYbHo

نظر

• سلام
                  من از طریق my hackماوریکس را روی کامپیوترم نصب کردم وقتی می خواد لود بشه ارور system up time nanoseconds:90298305185 را میده
                  ام وقتی با سیف مود وارد میشم مشکلی نداره و وارد سیف مود میشه
                  لطفا راهنماییم کنید
                  ممنون

نظر

• طبق آموزش صفحه اول برم دوال بوت نصب میشه یا تنظیمات دیگه ای داره؟
                    روی دی وی دی میشه ریخت یا فقط فلش ؟

نظر

• ميشه رو dvd ريخت ولي بايد dvd 9 تهيه كنيد

نظر

• سلام با تشکر از تمام دوستان به خاطر راهنمایی هاشون متاسفانه مشکلی که من دارم در هیچ کدام از صفحات نبود من با نرم افزار myhack بوتیبل درست کردم و تنظیمات لپ تاپ هم روی AHCI هست مدل دستگاهم HP Proobook 450g هستش بعد از بوت کردن با فلش چه بدون فلگ چه با فلگ چه با فلگای ترکیبی صفحه ی طوسی اپل یک لحظه ظاهر می شه بلافاصله دستگاه ریستارت می شه اگر لطف کنید راه حل به من پیشنهاد کنید ممنون می شم

نظر

• سلام دوستان
                          من نصبش كردم فقط وايرلس كار نميكنه.وايرلس رو نصبش كردم ولي به روتر وصل نميشه. با چندتا روتر مختلف امتحان كردم و به هيچكدوم نميتونه كانكت بشه. مشكل من فقط وايرلسه
                          ممنون دوستان

نظر

• نوشته اصلی توسط fardin9 نمایش پست ها
                            سلام دوستان
                            من نصبش كردم فقط وايرلس كار نميكنه.وايرلس رو نصبش كردم ولي به روتر وصل نميشه. با چندتا روتر مختلف امتحان كردم و به هيچكدوم نميتونه كانكت بشه. مشكل من فقط وايرلسه
                            ممنون دوستان
                            مشكل وايرلس حل شد
                            نسخه جديد رو نصب كردم حل شد. اگه شما هم مشكل داريد نسخه جديد رو دانلود كنيد

نظر

• آقا من با مای هک ساختم فلشم رو وقتی بوت میکنم یک لحظه علامت اپل میاد و بلافاصله سیستم ریست میشه
                              سیستمم لنوو هست
                              z510
                              ci7
                              8 ram
                              2 nvidia intel
                              تمام اون کدها رو هم زدم.ضمنا ورژنی که در پست اول گذاشته شده رو دانلود کردم!
                              مشکل از کجاس؟

نظر

• ضمنا من وقتی از همین یو اس بی بر روی سیستمی که باهاش یو اس بی رو ساختم (پی سی - مک مونیش لاین) بوت میکنم به راحتی منوی نصب و ... میاد بالا!
                                چه دلیلی میتونه داشته باشه؟
                                یعنی این لب تاب هماهنگ نیست با مک؟باید بیخیالش بشم کلا؟

نظر

صبر کنید ..
                                X