اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آموزش نصب Mavericks بصورت هکینتاش

Collapse
این تاپیک مهم علامت‌گذاری شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• آموزش نصب Mavericks بصورت هکینتاش

همانطور که میدانید به تازگی اپل نسخه ی نهایی سیستم عامل خود را به نام Mavericks (شیر دریایی) عرضه کرد و طبق روال همیشه٬ این پلتفرم٬ مختص سیستم های خود اپل خواهد بود که برای کاربران مک قابل استفاده است اما بسیاری از کاربران سیستم های غیر اپل نیز علاقمند به استفاده از این سیستم عامل دوست داشتنی هستند که با توجه به توسعه روش ها و فرایندهای انجام شده توسط برخی تیم های هکری٬ نصب این سیستم عامل بر روی سیستم های غیر اپل نیز به روش های متفاوت میسر شده٬ در اینجا ما قصد داریم با روشی که توسط سایت tonymacx86 منتشر شده٬ Mac OS X Mavericks را بصورت سریع و آسان بر روی یک سیستم غیر اپل نصب کنیم.

نکته: قبل از هر چیز٬ ابتدا شما باید به سیستم عامل مک برای ساخت یک کول دیسک با قابلیت بوت و نصب سیستم عامل مک٬ دسترسی داشته باشید.

سیستم تست شده برای نصب Mavericks لپتاپ Hp Probook 4530s بوده٬ یکی از بهترین سیستم ها برای نصب مک لپتاپ های Hp سری Probook هستش.

ملزومات

۱. دانلود سیستم عامل Mavericks از اینجا.

۲. دانلود برنامه UniBeast 3.0.1 از اینجا.

۳. دانلود برنامه 1.myHack 3.3 از اینجا.

۴. دانلود برنامه MultiBeast برای نصب بوت لودر و درایورها از اینجا.

۵. داشتن یک کول دیسک به ظرفیت حداقل ۸ گیگابایت.

مرحله ۱ ساخت Bootable USB برای نصب مک

۱. کول دیسک خود را به سیستمی که مک بر روی آن نصب است وصل کنید.

۲. وارد مسیرApplications/Utilities/Disk Utility شوید.

۳. طبق عکس زیر کول دیسک خود را انتخاب کنید.

۴. بر روی تب Partition کلیک کنید.

۵. بر روی گزینه Current کلیک و 1 Partition را انتخاب کنید.

۶. سپس بر روی Options کلیک و گزینه Master Boot Record انتخاب کنید.

۷. در تکست Name یک نام برای فلاش خود انتخاب کنید که ما نام USB را انتخاب کرده ایم.

۸. در قسمت Format نیز گزینه (Mac OS Extended (Journaled انتخاب کنید.

۹. در نهایت بر روی Apply کلیک کنید تا تغییرات اعمال شود.

۱۰. در این مرحله سیستم عامل Mac OS X Mavericks را که دانلود کرده اید به پوشه Applications انتقال دهید.

نکته: در این آموزش از ۲ روش توسط ۲ برنامه برای ساخت Bootable USB Mavericks استفاده شده که هر ۲ روش تست شده و جواب داده اما عزیزانی که موفق به استفاده از برنامه UniBeast نشدند میتونند از برنامه myHack استفاده کنند.

ساخت Bootable USB Mavericks توسط برنامه UniBeast

۱. برنامه UniBeast را که دانلود کرده اید اجرا کنید (بهتر است بعد از دانلود برنامه٬ یکبار سیستم را ریستارت کنید).
    ۲. نیاز است که گزینه های Continue, Continue, Continue, Agree را برای ادامه روند کار استفاده کنید.

۳. در مرحله زیر٬ USB را انتخاب و بر روی گزینه Continue کلیک کنید.

۴. در این مرحله Mac App Store Mavericks 10.9 را تیک بزنید٬ دقت داشته باشید که اگه می خواهید سیستم عامل را بر روی لپتاپ نصب کنید حتما‌ تیک گزینه LapTop Support را هم فعال کنید٬ در صورتی که از PC با Socket 1156 استفاده می کنید تیک گزینه Legacy USB Support را بزنید در غیر اینصورت گزینه ایی را بجز Mac App Store Mavericks 10.9 فعال نکنید و در نهایت بر روی Continue کلیک و با زدن پسورد سیستم٬ مراحل تنظیم و آماده سازی کول دیسک را به اتمام برسانید.

۵. همانطور که در تصویر زیر میبینید فرایند ساخت Bootable USB با توجه به کانفیگ سیستم شما٬ کمی زمان بر است که معمولا مدت زمان آن ۱۰ تا ۳۰ دقیقه هست.

۶. بعد از اتمام کار کول دیسک شما آماده است٬ سیستم رو ریستارت کنید و وارد تنظیمات بایوس سیستمتون بشید و کنترلر I/O هاردتون رو بر روی AHCI تنظیم کنید.

ساخت Bootable USB Mavericks توسط برنامه myHack

۱. برنامه myHack را که دانلود کرده اید اجرا کنید و رمز سیستم خود را برای ادامه، وارد کنید.

۲. Create OS X Installer را انتخاب کنید.

۳. در این بخش باید ورژن سیستم عامل مورد نظر رو انتخاب کنید که گزینه مورد نظر ما ورژن ۱۰.۹ هستش.

۴. سپس مسیر مورد نظر برای ساخت بوتیبل بصورت اتوماتیک برای شما نمایش داده می شود، دقت کنید که مسیر اخر اسم کول دیسک شماست یعنی همان USB، اگر مسیر مغاییرت داشت آن را تغییر بدید.

۵. در بخش زیر باید مسیر سیستم عامل مک را که دانلود کرده اید به برنامه بدید.

۶. برنامه در حال پردازش ...

۷. بعد از مانت کردن فایل های سیستم عامل، برنامه با نمایش پیغام زیر مبنی بر eras target volume usb از شما می خواهد که با قبول کردن، ادامه کار را پیش ببرید.

۸. برنامه در حال پردازش ...

۹. در صورت روبه رو با پیغام زیر اگر می خواهید سیستم عامل، بر روی پارتیشن mbr هم قابل نصب باشد قبول کنید در غیر اینصورت خیر.

۱۰. بعد از گذشت مدت زمانی با تایید پیغام زیر Bootable USB شما آماده است.

مرحله ۲ نصب Mac OS X Mavericks

1. ابتدا باید Bootable USB رو که ساختید بوت کنید٬ برای اینکار سیستم رو در صورتی که روشن هستش ریستارت و یا در صورت خاموشی٬ روشن بکنید و با فشار دادن کلیدهای تابعی F12 در مادربردهای Gigabyte یا F8 در ASUS یا F9 در Hp کول دیسک خود را انتخاب و بوت بکنید و یا در تنظیمات بایوس First Boot بر روی USB Drive تنظیم بکنید٬ که بعد از اینکار با صفحه زیر روبه رو خواهید شد و باید درایوی رو که ساختید انتخاب کنید با توجه به نامی که قبلا وارد کردید که برای ما USB بود.

نکته: دقت داشته باشید که بعد از انتخاب درایو در برخی از سیستم ها نیازی به وارد کردن Kernel Flag نیست و به راحتی میشه مک رو بر روی این کانفیگ از سیستم ها نصب کرد اما در صورتی که هنگام بوت شدن با مشکلاتی چون گیر کردن بر روی لوگوی اپل مواجه شدید میتونید از کرنل فلاگ های زیر استفاده کنید.
    PCIRootUID=1 یا PCIRootUID=0 یا npci=0x3000 یا GraphicsEnabler=Yes یا GraphicsEnabler=No ویا x- البته میتونید از این کرنل فلاگ ها بصورت ترکیبی هم استفاده کرد.

۲. بعد از بوت کردن با صفحه خوش آمدگویی زیر روبه رو خواهید شد.

۳. با کلیک بر روی فلش پایین صفحه به مرحله ی بعد می روید که باید هارد رو پارتیشن بندی کنید دقت کنید که هنگام پارتیشنبندی احتمال از بین رفتن اطلاعات زیاده و از قبل باید از اطلاعات مورد نیازتان بکاپ گرفته باشید که در صورت مواجه با مشکل٬ دیتایی رو از دست ندید.

۴. برای پارتیشنبندی باید با توجه به تصویر بالا از منوی بالای صفحه Utilities و بعد Disk Utility را انتخاب کنید.

برای پارتیشنبندی من به این صورت عمل کردم شما میتونید بصورت دیگری هاردتون رو پارتیشنبندی کنید.

.. ابتدا هارد رو انتخاب میکنیم
    .. سپس در سمت راست تب پارتیشن رو انتخاب میکنیم و گزینه Current را بر روی 1 Partition تنظیم میکنیم
    .. بعد از اینکار با کلیک بر روی Options گزینه GUID Partition Method برای مپ پارتیشن هارد انتخاب می کنیم
    و در نهایت با انتخاب یک نام برای پارتیشن مک به نام Mavericks یا هر نام دیگری و انتخاب فرمت (Mac OS Extended (Journaled با زدن دکمه Apply کار را تمام می کنیم.

۵. در این مرحله با انتخاب درایوی که برای نصب مک آماده کرده ایم منتظر می مانیم که نصب مک تمام شود که بعد از اتمام آن با پیغام موفقیت نصب روبه رو خواهید شد و سیستم ریستارت می شود.

۶. در این قسمت باید مجددا کول دیسک را بوت کنید و اینبار درایوی را که ساختید و مک را بر روی آن نصب کردید انتخاب کنید٬ در صورتی که قبلا از کرنل فلاگ خاصی استفاده کرده اید مجددا باید آن را وارد کنید و بعد از پیش تنضیمات وارد سیستم عامل مک خواهید شد.

۷. شما تونستید Mac OS X Maverick را نصب کنید اما باید درایورهای مورد نظر را به مک بشناسونید تا بتونید از این سیستم عامل استفاده کنید٬ برای اینکار ابتدا باید بوت لودر را بر روی سیستمون نصب کنید که برای بوت کردن نیازی به Bootable USB نداشته باشید٬ میتونید از برنامه MultiBeast که دانلود کردید٬ برای نصب بوت لودر و درایورها اقدام کنید.

نکته: برای پیدا کردن و نصب درایورها میتونید از سایت های زیادی استفاده کنید که کاملترین آن ها tonymacx86 و osx86 هستش اما دوستانی که لپتاپ hp سری ProBook دارند میتونند از پکیج Hp ProBook Installer استفاده کنند که کار براشون خیلی راحت تر هستش و درایورهای سیستم کامل نصب میشه٬ اگر باز هم به مشکل برخوردید در انجمن جستجو کنید یا سوال و مشکلاتتون رو مطرح کنید مطمعن باشید عزیزانی هستن که شمارو راهنمایی کنند تا به نتیجه برسید.

موفق باشید
    ویرایش توسط Aryansam : https://i-phone.ir/forums/member/176810-aryansam در ساعت 06-11-2013, 07:39 PM

ممنون از aryansaman عزیز.فقط 2تا سوال
    اول اینکه اگه فرمت هارد رو به GUID تبدبل کنیم ویندوز 8.1 میتونیم نصب کنیم؟آخه موقع نصب همیشه mbr میخواد
    دوم اینکه اگه بعد از نصب با بوت کمپ بخواهیم ویندوز نصب کنیم چطوره؟بوت کمپ مثه ماشین مجازی ه

نظر

(​تاپيك مهم شد)

نظر

نوشته اصلی توسط saeid_ms نمایش پست ها
        ممنون از aryansaman عزیز.فقط 2تا سوال
        اول اینکه اگه فرمت هارد رو به GUID تبدبل کنیم ویندوز 8.1 میتونیم نصب کنیم؟آخه موقع نصب همیشه mbr میخواد
        دوم اینکه اگه بعد از نصب با بوت کمپ بخواهیم ویندوز نصب کنیم چطوره؟بوت کمپ مثه ماشین مجازی ه
        درود
        خیر متاسفانه نمیشه ویندوز رو بر روی مپ پارتیشن guid نصب کرد٬ تنها با استفاده از برنامه های مجازی ساز میشه ویندوز رو بر روی سیستم های غیر اپل نصب کرد٬ البته میشه بر روی mbr هم ویندوز و هم مک رو با ویرایش سیستم عامل مک نصب کرد٬ بر روی لپتاپ های غیر اپل بوت کمپ قابل اجرا نیست.

نظر

ممنون فقط لطفا تصاویر رو به آپلود سنتر انجمن منتقل کنید

نظر

من همیشه مشکلم این بوده که نتونستم روی لپ تاپ هکینتاش نصب کنم و واسه همین هم به فکر فروش لپ تاپ افتادم !
            سونی وایو f11-dgx دارم ولی همه تلاشهای من بی ثمر بوده
            اگه کسی تونسته روی این مدل از سونی هکینتاش نصب کنه ممنون میشم منم راهنمایی کنه.هیچوقت نتونستم از بوت لوگو اپل جلوتر برم متاسفانه.
            اگرم کسی مک بوک پرو داره و مایل به تعویض باشه یه خبر بده.

نظر

نوشته اصلی توسط HamidReza-LN نمایش پست ها
              من همیشه مشکلم این بوده که نتونستم روی لپ تاپ هکینتاش نصب کنم و واسه همین هم به فکر فروش لپ تاپ افتادم !
              سونی وایو f11-dgx دارم ولی همه تلاشهای من بی ثمر بوده
              اگه کسی تونسته روی این مدل از سونی هکینتاش نصب کنه ممنون میشم منم راهنمایی کنه.هیچوقت نتونستم از بوت لوگو اپل جلوتر برم متاسفانه.
              اگرم کسی مک بوک پرو داره و مایل به تعویض باشه یه خبر بده.
              منم لپ تاپ سونی دارم و بارها هکینتاش ریختم.البته هکینتاش منظورم نسخه های iATKOS هست که زیاد مال نبودن و سازگاری نداشتن.ولی این نسخه رو اگه بتونیم نصب کنیم نسخه اورجینال هست.شما اینو دانلود کن.با هم پیش میریم.منم تازه دارم دانلود میکنم.تا فردا شب

نظر

نوشته اصلی توسط aryansaman نمایش پست ها
                درود
                خیر متاسفانه نمیشه ویندوز رو بر روی مپ پارتیشن guid نصب کرد٬ تنها با استفاده از برنامه های مجازی ساز میشه ویندوز رو بر روی سیستم های غیر اپل نصب کرد٬ البته میشه بر روی mbr هم ویندوز و هم مک رو با ویرایش سیستم عامل مک نصب کرد٬ بر روی لپتاپ های غیر اپل بوت کمپ قابل اجرا نیست.
                این ویرایش سیستم عامل مک منظور استفاده از OS X 10.9 Mavericks MBR Patch هست؟؟
                [NEW] OS X 10.9 Mavericks MBR Patch [ Final / GM ] - OSx86.net Hackintosh

نظر

ایشالا تا نیم ساعت دیگه نصبش میکنم
                  نتیجه رو میگم
                  سپاس از عزیزی که این اموزش رو گذاشته
                  ویرایش توسط navid 007 : https://i-phone.ir/forums/member/106390-navid-007 در ساعت 26-10-2013, 09:28 PM

نظر

نوشته اصلی توسط navid 007 نمایش پست ها
                    ایشالا تا نیم ساعت دیگه نصبش میکنم
                    نتیجه رو میگم
                    سپاس از عزیزی که این اموزش رو گذاشته
                    نوید جان نصب کن 4تا اسکرین شات بزار ببینیم حال کنیم.راستی رو لپ تاپ یا پی سی؟اگه لپ تاپ مدل و مشخصاتشو بگو.مرسی

نظر

هم رو پی سی هم رو لپ تاپ
                      لپ تاپ:
                      lenovo z 500
                      i5
                      6gb
                      6gb

نظر

عاغا این نصب بشو نیست
                        از ساعت 5 دارم روش کار میکنم ولی نصب نمیشه
                        UniBeast هم که فایل هارو نمیسازه
                        از روش های دیگه هم امتحان کردم ولی نشد
                        اگه راه دیگه ای به زهنتون میرسه بگید
                        سپاس

نظر

نوشته اصلی توسط navid 007 نمایش پست ها
                          عاغا این نصب بشو نیست
                          از ساعت 5 دارم روش کار میکنم ولی نصب نمیشه
                          UniBeast هم که فایل هارو نمیسازه
                          از روش های دیگه هم امتحان کردم ولی نشد
                          اگه راه دیگه ای به زهنتون میرسه بگید
                          سپاس
                          این unibeast که اصلا به هیچ صراطی مستقیم نیست که نیست......
                          من هنوز تو کف شیر کوهی موندم......
                          نمیدونم بروبچ چطور راهش انداختن ولی باور بفرمایید هر چی اون مک رو با آموزشش میریزیم تو پوشه app این نرمافزار unibeast (حتی ورژن 3) اون رو نمیشناسه و زیر 2 دیقه پیغام تایید میده

دوست عزیز شما از myhack استفاده کن ببین درست نمیشه. با این روش برای من ساخت.....
                          موفق باشید
                          ویرایش توسط abbas.ir : https://i-phone.ir/forums/member/55758-abbas-ir در ساعت 27-10-2013, 07:29 AM

نظر

سلام به همه
                            من این سیستم عامل رو از همین سایت دانلود کردم و حالا میخوام برا ماشین مجازی به iso تبدیلش کنم(فایل installesd.dmg). ولی وقتی دکمه ی کانورت رو میزنم این ارور رو میده (( DMG file is actually a XAR archive (normally with actual DMG file inside) that can be only extracted. Please choose extract operation to proceed ))

این ارور یعنی چی؟؟؟؟ تو نت هم چیزی پیدا نکردم.....

وقتی پوشه Install OS X Mavericks.app رو هم از فایل dmg استخراج میکنم، از تو مک مجازی که قبلا هم ساختم میرم فایل رو میبینم یه علامت ورود ممنوع روشه...

خواهشا منو جای دیگه پاس ندید و جوابم رو بدید.... خواهشا
                            ویرایش توسط abbas.ir : https://i-phone.ir/forums/member/55758-abbas-ir در ساعت 27-10-2013, 08:00 AM

نظر

سلام خسته نباشید... چندتا سوال داشتم.
                              1. من میخوام در کنار مک ویندوز 7 هم داشته باشم ، این دوتا در کنار هم خوب کار می کنن؟ مشکلی پیش نمیاد؟
                              2 . وقتی مک نصب کردم نصب ویندوز به صورت معمولی (Boot DVD Rom) انجام میشه یا باید از Boot Camp استفاده کنیم؟
                              3 . وقتی هم ویندوز داریم هم مک ، موقع بوت دستگاه سوال میشه که با کدوم بیاد بالا؟
                              4 . من میخوام روی لپ تاپ نصب کنم با مشخصات زیر ، به نظر شما با این مشخصات تو نصب درایور به مشکل نمیخورم؟
                              Lenovo E530 :
                              CPU :
                              Intel 3210M 2.5 GHz Core i5 3.1 GHz - Cache 3MB - BUS 1333 MHz
                              Ram : 4GB DDR3
                              H.D.D : 750GB 5400RPM
                              Graphic : Intel HD 4000 / NVIDIA GeForce GT 635M 2048 MB

نظر

صبر کنید ..
                              X