اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

با استفاده از Boot Camp ویندوز هفت را روی مک خود نصب کنید!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• سلام . من یک
    Apple MacBook Air 2014 - MD761B تازه خریدم. میخوام برای اولین بار ویندوز 7 نصب کنم. سوالم اینه که سی دی ویندوزم باید چه شرایطی داشته باشه.؟ باید اورجینال باشه؟ چون من دو تا سی دی امتحان کردک که هر دو bootable هست اما وقتی ایمیج میگیرمو میخوام توی Boot camp ادرس بدم که جلو برم ارور میده که ویندوزت باید 64 بیت باشه و نمیذاره ادامه بدم. فایل ایزو یی هم که میسازم تماما مطابق دستورالعمل سایت اپل پیش میرم. سی دی من ایراد داره یا تو ایمیجم ایراد دارم؟

نظر

• سلام
      ممنون از اطلاعاتتون
      من ویندوز 7 نصب کردم اما این دی وی دی mac os x رو ندارم. چه جوری تهیش کنم؟

نظر

• دوستان به یک مشکل برخوردم ممنون میشم راهنمایی بفرماییذ
        برای مک بوک پرو ام که مدل 2011 هست هارد اس اس دی خریدم به جای هارد خوده مک گذاشتم و هارد مک رو با کدی به جای دی وی دی رایتر و دی وی دی رایتر رو هم باکس خریدم و داخل اش گذاشتم
        حالا که مک رو تعویض کردم و میخوام با بوت کمپ ویندوز بریزم بهم میگه نمیتونی دی وی دی رام اکسترنال نصب کنی.
        حتی با نصب ویندوز خواستم روی فلش با فلش بریزم باز هم این ارور ها رو میده
        ممنون میشم راهنمایی کنید به ویندوز واقعا احتیاج دارم
        فایل های پیوست شده

نظر

• دوستان با عرض سلام
          من همه مراحل رو انجام میدم ولی ویندوز درایو بوت کم رو فرمت نمیکنه
          میشه بگین اشکال از چیه؟

نظر

• با عرض سلام و خسته نباشید یه سوال داشتم . من ویندوز رو بدون مشکل ریختم اجرا هم شد تا یه مدتم کار کرد بعد از یه مدت دیگه ویندوز تو startup disk نشان داده نشد پیگیری کردم دیدم به خاطر برنامه tuxera هستش ( برنامه برای read/write های ntfs) با پاک کردن برنامه ویندوز هم برگشت می خواستم ببینم راهی نیست تا هم این برنامه را نگه داشت هم ویندوز رو ؟ یا باید قید یکیشو بزنم؟؟

نظر

• نوشته اصلی توسط xpline20022 نمایش پست ها
              من هم یوسمیت رو کلین اینستال کردم و بعدش ویندوز ۷ نصب کردم با بوتکمپ و همهٔ درایور هارو هم آنلاین خودش دانلود کردش ولی‌ وقتی‌ ۷ اومد بالا اصلا پارتیشن مک رو نمی‌دیدم
              تا اینکه بعدش آیه نرم افزار به اسم مک درایو نصب کردم توسط اون تونستم ببینم ولی‌ چون کرک نمی‌شد بد از چند روز دیگه نتونستم ببینم و بعدش خوندم که برای ۶۴بیت کرک نداره اصلا و فقط برا ۳۲ اوکی می‌شه ظاهراً و ویندوز من ۶۴ بیتِ
              در صورتی‌ که قبلاً روش لیون بود هیچ مشکلی‌ نداشتم و تا ماوریکس همش آپدیت می‌کردم و اولین بر بود که کلین اینستال کردم
              به نظرتون اگه پارتیشن مک رو با verify disk va verify disk permissions va repair disk permisions مشکلم حل می‌شه یا نه ؟ حقیقتاً میترسم اطلاعاتم به هم بریزه و پاک بشه ؟
              و اینکه کلا در مک اگه بخوام کل هارد رو لؤ لول فرمت کنم ابزاری هست ؟
              ممنون میشم اگه راهنمایی‌ کنید
              آفرین دقیقا منم همین مشکل رو دارم و همین راه رو هم رفتم
              نه با این کار مشکل حل نمیشه
              نیاز ب درایوری به نام HFS+ هست که با verify و اینا درست نمیشه
              این HFS+ توی درایورای که از اپل دانلود میکنیم هست ولی مثکه هنوز با el capitan و yosemite همخونی نداره
              حالا دیگه نمیدونم باید چکار کنیم گیر کردم

نظر

• نوشته اصلی توسط sinaxex نمایش پست ها
                دوستان به یک مشکل برخوردم ممنون میشم راهنمایی بفرماییذ
                برای مک بوک پرو ام که مدل 2011 هست هارد اس اس دی خریدم به جای هارد خوده مک گذاشتم و هارد مک رو با کدی به جای دی وی دی رایتر و دی وی دی رایتر رو هم باکس خریدم و داخل اش گذاشتم
                حالا که مک رو تعویض کردم و میخوام با بوت کمپ ویندوز بریزم بهم میگه نمیتونی دی وی دی رام اکسترنال نصب کنی.
                حتی با نصب ویندوز خواستم روی فلش با فلش بریزم باز هم این ارور ها رو میده
                ممنون میشم راهنمایی کنید به ویندوز واقعا احتیاج دارم
                برای اینکه بوتکمپ درست کنید طوری برنامه نویسی شده که فقط باید ۱ پارتیشن جدا وجود داشته باشه بر روی مک
                شما که الان ۲ پارتیشن یا در واقع ۲ ت هارد دارید
                تا اونجا که من میدونم لازمه یکتا باشه پارتیشنش

نظر

• با استفاده از Boot Camp ویندوز هفت را روی مک خود نصب کنید!

نوشته اصلی توسط information1371 نمایش پست ها
                  آفرین دقیقا منم همین مشکل رو دارم و همین راه رو هم رفتم
                  نه با این کار مشکل حل نمیشه
                  نیاز ب درایوری به نام HFS+ هست که با verify و اینا درست نمیشه
                  این HFS+ توی درایورای که از اپل دانلود میکنیم هست ولی مثکه هنوز با el capitan و yosemite همخونی نداره
                  حالا دیگه نمیدونم باید چکار کنیم گیر کردم
                  ویندوز قابلیت خوندن پارتیشن core storage رو نداره.
                  باید پارتیشن Core Storage رو دوباره به +HFS تبدیل کنید.
                  برای نشون دادن پاریشن های CS توی ترمینال دستور diskutil cs list رو وارد کنید.
                  برای تبدیل CS به HFS هم میتونید از این سایت استفاده کنید.
                  https://awesometoast.com/yosemite-co...artition-woes/

* اگر از fusion drive استفاده میکنید نمیتونید CS رو غیر فعال کنید.
                  ویرایش توسط HaEN : https://i-phone.ir/forums/member/43305-haen در ساعت 28-11-2015, 03:00 AM

نظر

• سلام به دوستان گل
                    قبلا یک ویندوز زده بودم که پاک کرده بودم ۱ سال پیش حالا دوباره ویندوز لازمم شده و متاسفانه نمی تونم پارتیشن بسازم!
                    boot camp این ارور رو می دهThe startup disk must be formatted as a single Mac OS Extended (Journaled) volume or already partitioned by Boot Camp Assistant for installing Windows.
                    و تو disk utility اصلا گزینه های اضاه کردن پارتیشن کار نمی کنن!
                    یعنی الان مجبور هستم کلا هارد رو پاک کنم و دوباره کلین اینستال مک و بعدش اینستال ویندوز؟!
                    ایا می تونم رو هارد اکسترنال ویندوز بزنم الان؟

نظر

• نوشته اصلی توسط haen نمایش پست ها
                      ویندوز قابلیت خوندن پارتیشن core storage رو نداره.
                      باید پارتیشن core storage رو دوباره به +hfs تبدیل کنید.
                      برای نشون دادن پاریشن های cs توی ترمینال دستور diskutil cs list رو وارد کنید.
                      برای تبدیل cs به hfs هم میتونید از این سایت استفاده کنید.
                      https://awesometoast.com/yosemite-co...artition-woes/

* اگر از fusion drive استفاده میکنید نمیتونید cs رو غیر فعال کنید.
                      ممنونم از توضیحاتتون ولی راستشو بگم هیچی متوجه نشدم
                      یعنی باید بیام توسط ترمینال هاردی که مک توشه رو به hfs تبدیل کنم؟؟؟
                      بعد مشکلی برای مک به وجود نمیاد؟؟

نظر

• نوشته اصلی توسط information1371 نمایش پست ها
                        ممنونم از توضیحاتتون ولی راستشو بگم هیچی متوجه نشدم
                        یعنی باید بیام توسط ترمینال هاردی که مک توشه رو به hfs تبدیل کنم؟؟؟
                        بعد مشکلی برای مک به وجود نمیاد؟؟
                        بله باید با ترمینال CS رو به HFS+ تبدیل کنید.
                        اگر از fusion drive استفاده نمیکنید مشکلی پیش نمیاد.

دستور اول رو وارد کنید تا شناسه پارتیشن رو نشون بده (قسمت هایی که مشخص کرده) . بعد دستور دوم رو با شناسه پارتیشن خودتون وارد کنید.

نظر

• سلام ممنون از توضیحات خوبتون
                          فکر کنم ۱۰ بار د،ی سیستممmc 700 ویندوز نصب کردم ولی ۲ روزه هرچی تلاش کردم نیمتونم ویندوز جدید بریزم bootcamp 5,1 دارم انواع و اقسام ویندوز فایل windows 7 ultimate هم بصورت ایزو دارم ولی این ارور هارو میده
                          فایلهای سیستمی هم همه آپدیت شدن به ۱۰.۱۰.۵
                          وقتی دی وی دی وین مال شرکتهای مختلف که حاوی چند ورزن هستند میزارم ،
                          و بوت کمپ اجرا میکنم ۲تا گزینه میاد من تیک اینستال وین ۷ … رو میزنم که میگه

وقتی usbحاوی فایل ایزو وین وصل میکنم مشکلات زیر

لطفا راهنماییم کنید
                          ویرایش توسط alib : https://i-phone.ir/forums/member/89098-alib در ساعت 03-01-2016, 02:27 PM

نظر

• نحوه ساخت usb bootable ویندوز هم توضیح بدین

نظر

• با عرض سلام
                              من نی خواهم با بوت کم‍‍پ ویندوز به مک بوک ایر مدل ۷۶۰ نصب کنم ولی توی برنامه بوت کمپ به فلش اوور میده
                              من پرسیدم می گن باید فلشت به بوت کمپ مجهز هشه تا بشناسه
                              اگه میشه کمکم کنید تا من به مک بوک ویندوز ۸.۱ نصب کنم
                              با تشکر از شما

نظر

• مرسی از آموزش خوبتون.
                                بنده چند تا سوال دارم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

1- توی توضیحات عرض کرده بودید:
                                داشتن OS X Leopard or Snow Leopard روی یک دی وی دی.
                                این چی هست اصلاً ؟! نرم افزاره؟ همون DVD مک هستش؟

2- بعد از این که ویندوز رو نصب و فعال سازی اون رو انجام دادیم، گفتید برای نصب درایوها (گرافیک و صدا ...) باید از
                                DVD مک استفاده کنیم.
                                بفرمایید،
                                DVD مک چی هست و باید اون رو از کجا تهیه کنیم؟ از اینترنت یا جای دیگه؟

3- برای نصب کارت گرافیک و صدا، نمیشه از طریق بروزرسانی های خود ویندوز 7 اقدام کرد و اون ها رو نصب کرد که دیگه نیازی به DVD مک هم نباشه؟ اینترنت پر سرعت دارم و از این بابت نگرانی ای وجود نداره.

حقیقت من تازه مک بوک خریدم (ایر)، و به خاطر این که حتما باید ویندوز نصب کنم یکم سردرگم شدم!

ممنون میشم هر چه زودتر بنده رو راهنمایی جامعی بفرمایید.

نظر

صبر کنید ..
                                X