اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

سوالات قبل و بعد از نصب Mac OS بر روی PC

Collapse
این تاپیک مهم علامت‌گذاری شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

نوشته اصلی توسط m-iphone نمایش پست ها
    هاردت رو AHCI تنظیم کن فکر کنم مشکلت حل بشه
    کردم ولی نشد. هم ahci گذاشتم هم ide

نظر

سوال در مورد نصب Mac روی PC

خب ! پس از مدتی بلاخره تصمیم گرفتم mac بریزم !
      اولا این مشخصات سیستمم هستش :

Cpu Intel Core i7 920
      Motherboard Asus P6T SE
      3*1gb OCZ DDR3
      Hard 1TB Maxtor
      VGA Geforce Inno3D 260 GTX
      Power Green580B
      Modem & Ap TP-Link

می خواستم ببینم اول از همه چه نسخه ای رو دانلود کنم ؟
      خودم "Mac OS X 10.6 Snow Leopard" تو فکرم هست
      دوم اینکه الان من XP دارم ! بهترین کار برای داشتن Mac اینه که Dual boot کنم ( نصب کنم ) یا با نرم افزار هایی مثل vmware بیارم بالا ؟!
      سوم اینکه اگه مورد خاصی به ذهنتون میرسه حتما بگین چون اطلاعات من در این ضمینه 0 هستش !

نظر

دوست عزیز سلام

برای نصب مک روی PC خودتان باید از هکینتاش یا مشابهاتش استفاده کنید.
        چون خود مکینتاش روی PC عادی نصب نمیشه

برای آموزش نصب هکینتاش میتونید به لینک زیر مراجعه کنید:
        سفر به دنیای شگفت انگیز Mac - قسمت چهارم: داستان نصب

در صورتی که مشتاق به خریداری دیسک هکینتاش میتونید به من پیغام خصوصی بدید!

موفق و پیروز باشید

نظر

برای سیستم های 64 نسخه ی خاصی هست؟

اگه بخوای رو لب تاپ نصب کنی، مشکلی برای درایور ها پیش نمیاد؟!

نظر

سلام
            من نتونستم نسخه ideneb و iatkos رو پیدا کنم یه نسخه کپی از snowleopard پیدا کردم یه هارد 500g sata هم خریدم حالا میخوام نصب کنم چون اولین بارمه میخوام نصب کنم چند تا سوال برام پیش اومده اگه ممکنه راهنمائی کنید تا به تاپیک مورد نظر برم و بین این همه تاپیک سردرگم نشم
            1- روش نصب هارد جدید رو pc
            2- روش نصب snowleopard
            3- نصب درایورها
            4- میخوام وقتی با xp بالا اومدم دیگه درایو های mac رو نشون نده و برعکس وقتی با mac بالا اومدم درایوهای xp رو نشون نده
            5- وقتی pc رو روشن میکنم گزینه ای برای انتخاب mac یا xp باشه (فکر کنم دوال بوت باید باشه)
            6- چون باره اوله دارم نصب میکنم نمیدونم چیزع دیگه ای لازم باشه یا نه اگه بغیر از اینا چیزی لازمه لطف کنید توضیح بدین خیلی ممنون

نظر

نوشته اصلی توسط b_shahri نمایش پست ها
              سلام
              من نتونستم نسخه ideneb و iatkos رو پیدا کنم یه نسخه کپی از snowleopard پیدا کردم یه هارد 500g sata هم خریدم حالا میخوام نصب کنم چون اولین بارمه میخوام نصب کنم چند تا سوال برام پیش اومده اگه ممکنه راهنمائی کنید تا به تاپیک مورد نظر برم و بین این همه تاپیک سردرگم نشم
              1- روش نصب هارد جدید رو pc
              2- روش نصب snowleopard
              3- نصب درایورها
              4- میخوام وقتی با xp بالا اومدم دیگه درایو های mac رو نشون نده و برعکس وقتی با mac بالا اومدم درایوهای xp رو نشون نده
              5- وقتی pc رو روشن میکنم گزینه ای برای انتخاب mac یا xp باشه (فکر کنم دوال بوت باید باشه)
              6- چون باره اوله دارم نصب میکنم نمیدونم چیزع دیگه ای لازم باشه یا نه اگه بغیر از اینا چیزی لازمه لطف کنید توضیح بدین خیلی ممنون

راجب نکته اول ! تو فروشگاه سایت موجود هست
              1- کاری نداره کابل برق و دیتا رو نصب میکنی
              2- روش نصب os x ها تقریبا همگی شبیه همه میتونی از تاپیک های زیر استفاده کنی :
              http://www.i-phone.ir/forums/thread737.html
              http://www.i-phone.ir/forums/thread4216.html

3- درایور ها به صورت پچ همراه با os x نصب میشن ، آموزش های بالا رو بخونی متوجه میشی
              4- اگه 2 تا هارد داری کافی کابل یکیشون رو بیاری بیرون !
              5- رو یه هارد میشه دوال بوت کرد اما رو 2تا هارد جدا از هم نه ! یعنی تاحالا جایی ندیدیم که بشه
              6- توصیه های لازم تو آموزش گفته شده

نظر

در مورد سوال 5 خوب اگه من mac رو نصب کردم رو یه هارد و xp رو یه هارد دیگه چطورمیتونم رو این 2 سیسنم عامل مانور کنم یعنی اگه بخوام mac استفاده کنم چیکار باید کنم و برعکس xp بخوام چطور ممنون اگه توضیح بدبن و در مورد سوال اولم یعنی نسخه snowleopard رو نصب نکنم باید حتما iatkos.ideneb باشه؟
                ویرایش توسط b_shahri : https://i-phone.ir/forums/member/9388-b_shahri در ساعت 21-11-2009, 01:43 PM

نظر

سازگاری

خواستم ببینم لپ تاپ من با اسنو لئوپارد جدید سازگاره یا نه؟
                  COLOR="RoyalBlue"]SONY FW 550 F/B]
                  CPU: INTEL CENTRINO 2 CORE 2 DUE 2.53
                  FSB: 1066
                  L2 CASH: 3MB
                  RAM: 4GB DDR2
                  HDD: 320GB
                  VGA: ATI Mobility Radeon® HD 4650 (1G Dedicated) Mobile Intel® PM45 Express Chipset

در پایان ضمن تشکر لازم می دونم بپرسم به طور کلی برای تشخیص امکان نصب سیستم عامل مک روی دستگاه ها و اینکه کدام ورژن مناسبه باید چه کرد؟ از کسی شنیدم نصب خود سیستم عامل راحته ولی درایورهای مرتبط سخت پیدا می شن.
                  سؤالاتم رو دسته بندی می کنم:
                  1. اسنو لئوپارد جدید روی سیستم مذکور نصب میشه؟ (اگه نه پس چی بریزم؟)
                  2. چطور میشه تشخیص داد؟
                  3. مراحل نصب چیه؟ (ترجیحا مصور!)
                  4. درایور ها رو از کجا بیارم؟
                  5. لیست منظمی برای نرم افزارهای ضروری این سیستم عامل و چگونگی دسترسی به اونها (خرید یا دانلود مجانی) در دسترس هست؟
                  ممنون

نظر

سلام
                    باید نسخه ی هک شده بریزی نه خود لئوپارد رو جوون
                    اضافه کنم که برای cpu اینتل از ideneb و برای AMD از iAktos استفاده کن
                    می تونی از اینترنت دانلود کنی یا ز فروشگاه سایت بخری.
                    حق

نظر

سلام دوستان من 50 بار این mac رو ریختم آخرشم روی ارم apple میمونه و دوستان گفتند که به خاطر گرافیک هست اگه میشه بهم کمک کنید نا گزینه های رو که باید تیک بزنم و تیک نزنم رو بهم بگید از مشخصات سیستم هم عکس گرفتم فقط بهم بگید دقیق کدوم قسمت هارو کلیک کنم و جریان Snow leoprt با iAktos چی هست چه فرقی میکنه ما میتونیم بریزیم یا نه و قبلا یکی از دوستان گفتند که به سیستم شما iAktos میخوره اینو باید بریزی ممنون منتظر جوایتون هستم

اینم عکس

ویرایش توسط saeid_natf : https://i-phone.ir/forums/member/542-saeid_natf در ساعت 21-12-2009, 07:32 PM

نظر

سلام...آخر ما نفهمیدیم iDeneb برای intel بهتره یا iAktos؟؟؟؟
                        هر کی یه چیزی میگه...
                        1 - یکی به من بگه فرق iDeneb با iAktos تو چی هست؟؟
                        2 - فرق بین iDeneb و iAktos با snow leopart چیه؟

نظر

نوشته اصلی توسط saeid_natf نمایش پست ها
                          سلام دوستان من 50 بار این mac رو ریختم آخرشم روی ارم apple میمونه و دوستان گفتند که به خاطر گرافیک هست اگه میشه بهم کمک کنید نا گزینه های رو که باید تیک بزنم و تیک نزنم رو بهم بگید از مشخصات سیستم هم عکس گرفتم فقط بهم بگید دقیق کدوم قسمت هارو کلیک کنم و جریان Snow leoprt با iAktos چی هست چه فرقی میکنه ما میتونیم بریزیم یا نه و قبلا یکی از دوستان گفتند که به سیستم شما iAktos میخوره اینو باید بریزی ممنون منتظر جوایتون هستم

اینم عکس

اگر مشکلت از کارت گرافیک هست بهتره بدون نصب درایورای گرافیک و با سوییچ -x تو safe mode بالا بیاریش. اگر اینطوری نشد زیاد امیدوار نباش. اینجا یه نفر مشکل شما رو داشته و تونسته با کارت گرافیک شما بالا بیاره مک رو.
                          nvidia geforce 8500 gt - Hackint0sh

نظر

نوشته اصلی توسط p_mcse_it نمایش پست ها
                            سلام...آخر ما نفهمیدیم iDeneb برای intel بهتره یا iAktos؟؟؟؟
                            هر کی یه چیزی میگه...
                            1 - یکی به من بگه فرق iDeneb با iAktos تو چی هست؟؟
                            2 - فرق بین iDeneb و iAktos با snow leopart چیه؟
                            قبلا فقط یکیشون روی سی پی یو های intel خوب بود یکی روی amd. ولی هر دوشون تو آخرین ورژن هم intel رو ساپورت میکنن هم amd رو. فرقشون الان تو یه سری درایورا هست. snow leopard هم فعلا مشکلات زیادی داره و روی سیستم های کمی قابل نصبه.

نظر

من چند تا سوال دارم
                              1- منظور از 2 بوت چیه؟
                              2- میشه رو یک PC هم ویستا داشت هم مک؟
                              3- بالاترین و بهترین ورژن برای intel چیه و از کجا می تونم تهیه کنم؟
                              اگه سریع تر بهم جواب بدید ممنون میشم.

نظر

نوشته اصلی توسط fedros نمایش پست ها
                                من چند تا سوال دارم
                                1- منظور از 2 بوت چیه؟
                                2- میشه رو یک PC هم ویستا داشت هم مک؟
                                3- بالاترین و بهترین ورژن برای intel چیه و از کجا می تونم تهیه کنم؟
                                اگه سریع تر بهم جواب بدید ممنون میشم.
                                1- منظور دوال بوت هست
                                2- آره میشه جفتشو کنار هم داشت ویستا که بیخیال اول ویندوز 7 رو بریز بعد مک رو جفتشون با هم کار میکنن
                                3- اگه منظورت کدوم مک و پچشه که من iAktus رو پیشنهاد میکنم از فروشگاه سایت میتونی بخری
                                اگرم منظورت CPU هستش که فکر کنم بالاترین CPU Intel الان سری Core i7 باشه

نظر

صبر کنید ..
                                X