اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

سوالات قبل و بعد از نصب Mac OS بر روی PC

Collapse
این تاپیک مهم علامت‌گذاری شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• من هم لپ تاپ ACER Aspire 5750G دارم و همین مشکل دوستمون رو دارم.البته کانفیگ من یکم فرق داره.اما به نظر شما مشکل از چیه؟
    (البته این ایسر ها 2 تا کارت گرافیک دارن.اما من حالت گرافیک رو تو بایوس از Switchable به integrated تغییر دادم،اما فرقی نکرد)
    Intel Corei7 2630 QM 2.0Ghz(up tp 2.9)
    6GB ram
    Nvidia Geforce GT540m 2GB
    640GB SATA hard
    کارت گرافیک intel hd3000 series هم گرافیک دومشه که رو خود سی پی یو هست
    قبل نصب یکی از رم ها رو در آورم،اما بازم کار نکرد و رو بوت میمونه
    ویرایش توسط farzad021 : https://i-phone.ir/forums/member/63738-farzad021 در ساعت 31-10-2011, 12:25 AM

نظر

• نوشته اصلی توسط siwa نمایش پست ها
      پس این اشکال مربوط به تنظیمات Clock مربوط به CPU تون هستش. شما اگر میتونی بایوس رو یکبار آپدیت کن. اگر هم نمیتونی آپدیت کنی، یکبار تنظیمات Optimized رو Load کن.
      دوست عزیز من تنظیمات Optimized رو Loadکردم رجواب نداد همون مشکل رو دارم.
      آپدیت بایوس هم فعلا براش نیومده تو سایت ایسر همون ورژن خودمو واسه دانلود گذاشته. که حتی یه بار هم دانلود و بایوس رو آپدیت کردم .
      ولی همچنان همان مشکل رو دارم.

نظر

• تو هازارد 10.6.6i رو بوت لودر هر دکمه ای رو که بزنم هنگ میکنه و سی دی از کار میافته.وقتی هم به هیچی دست نمیزنم،باز هم بعد از 1 دقیقه دوباره سیدی از کار میافته .
        تو ورژن های دیگه هم عین اتفاقی که تو صفحه ی قبل عکسش هست،برام میافته.همونجا گیر میکنه.

نظر

• تو یه سایت خارجی اینجوری جواب مشکل نصب رو لپ تاپ 5750G رو داده:
          the better "always" is made a retail install...
          یعنی نصب ریتیل.
          برای نصب ریتیل باید چیکار کنم؟؟؟
          بعد گفته تکنولوژی sandy bridge مربوط به cpu های i7 از نسخه 10.6.7 به مک اضافه شده.یعنی من باید برای نصب حد اقل از ورژن 10.6.7 استفاده کنم؟
          به نظر اساتید ممکنه مشکل از همین cpu باشه؟

نظر

• مک iAktos L1 10.7.1 رو هم دانلود کردم.اما باز هم همون اتفاقی که تو 10.6.6i میافته،تو این ورژن هم می افته.بعد از بوت هر دکمه ای میزنم هنگ میکنه.دست هم که نمی زنم،هیچ اتفاقی نمیافته و هنگ می کنه.

اساتید خواهشا کمک کنید.
            کممممکککککککککک
            ویرایش توسط farzad021 : https://i-phone.ir/forums/member/63738-farzad021 در ساعت 02-11-2011, 01:25 PM

نظر

• مشکلم حل شد!
              کاربر گرامی،invisible_hs برای اینکه بتونی مک رو سیستمت نصب کنی،اول

باید تو تنظیمات BIOS،حالت گرافیک رو از switchable به integrated تغییر بدی.
              بعد باید برنامه iBoot یا rBoot LE رو دانلود کنی.(من نسخه 10.7.1 lion رو میخواستم نصب کنم،پس rboot le ر و دانلود کردم).
              بعد iboot یا rboot رو روی سیدی رایت کن و سیستمتو باهاش بوت کن.بعد که صفحه ی انتخاب درایو میاد؛سیدی iboot یا rboot رو دربیار و سیدی مک رو بذار داخل دستگاه.بعد از 30 ثانیه دکمه ی F5 رو بزن تا لیست درایوها refresh بشه.حالا روی درایو سیدی اینتر کن.بعد مک بوت خواهد شد.
              من با این روش iAktos L1 10.7.1 رو روی لپتاپ خودم(Acer 5750G -corei7)نصب کردم.گرافیک رو هم شناخنه.

(همه ی سخت افزار ها رو که شناخت،اسکرین شات میذارم تو همین پست)
              موفق باشی

نظر

• مرسیییییییییییییییییییییییی از پشت کاری که داری من که دیگه نا امید شده بودم.
                میرم تو کارش برای نصب.
                خیلی خیلی ممنون

نظر

• دوست عزیز من مشکل برخوردم
                  برای نصب 10.6.5 (هازارد) با iboot که بالا میام و دیسک نصب مک رو که میزارم روی لوگوی اپل گیر میکنه و دیگه کار نمیکنه. از سویچ -v و-X هم استفاده کردم ولی جواب نداد.
                  احتمال داره از DVD باشه ؟؟؟؟
                  چون DVD رو که میزارم F5 رو میزنم نوشته زیر DVD ناخوانا میاد.
                  ویرایش توسط invisible_hs : https://i-phone.ir/forums/member/32766-invisible_hs در ساعت 03-11-2011, 11:16 AM

نظر

• میخوام iAtkos L1 رو دانلود کنم.
                    میتونی به من بگی rboot le رو از کجا دانلود کردی .
                    یه لینک هم به من بدی.
                    ممنون

نظر

• نوشته اصلی توسط invisible_hs نمایش پست ها
                      دوست عزیز من مشکل برخوردم
                      برای نصب 10.6.5 (هازارد) با iboot که بالا میام و دیسک نصب مک رو که میزارم روی لوگوی اپل گیر میکنه و دیگه کار نمیکنه. از سویچ -v و-X هم استفاده کردم ولی جواب نداد.
                      احتمال داره از DVD باشه ؟؟؟؟
                      چون DVD رو که میزارم F5 رو میزنم نوشته زیر DVD ناخوانا میاد.
                      ورژن 10.6.5 رو اصلا نصب نکنید چون ورژن پر از باگ و ایرادی هست (البته هک شدش اصلیشو تست نکردم )

بعد عرضم به حضورتون که CPU خود شما هم مهم هست.

نوشته اصلی توسط invisible_hs نمایش پست ها
                      میخوام iAtkos L1 رو دانلود کنم.
                      میتونی به من بگی rboot le رو از کجا دانلود کردی .
                      یه لینک هم به من بدی.
                      ممنون
                      اگر iAtkos L1 نصب کنی هیچ نیازی به rBoot le نداری چون همزمان با نصبش خود به خود iBoot هم نصب میکنه (موقع کپی فایلهای مک فایلهایی هم در درایو ویندوز کپی میکنه)

خب الان دیگه سوال و مشکلات شما میره برای بعد نصب
                      موفق باشید

نظر

• سلام.خوشحالم که تونستم کمکت کنم.
                        اول اینکه شما نمی تونید 10.6.5 رو روی acer خودتون نصب کنید.دلیلش رو دقیقا نمی دونم.تو سیستم من به خاطر corei7 بودن cpu و داشتن تکنولوژی sandy bridge هست که از نسخه 10.6.7 مک میتونه با سیستم من که cpu اش اینطوریه کنار بیاد.ولی مال شما رو نمیدونم.(تو فروم های خارجی هم اونطوری که من می خوندم،هیچ کس نتونسته بود روی acer aspire 57xx خودش نسخه پایینتر از 10.6.7 رو نصب کنه).
                        دوم اینکه rBoot LE رو از یه سایت خارجی دانلود کردم که ف---ی----ل----ت----ر بود.برای شما پیوست کردم اینجا.دانلود کنید.

در ضمن یه نکته در مورد نصب iAktos L1 بگم.اگر موقع نصب تو کاستومایز،برای کارت صدا لپ تاپت چیزی انتخاب کنی،بعد نصب در اولین وود اسپیکر هات بوق ممتد میکشن.(صداش مثل بمب صوتیه) و باید سیستم رو خاموش کنی و از اول مک رو نصب کنی.پچ کارت صدا رو هم برات بعدا آپ میکنم

دوست عزیز prp-e
                        کاربر invisible_hs برای نصب مک rboot رو لازم داره.چون iAktos L1 (و هیچ مک دیگه ای) تو acer 5750 خودش بوت نمیشه و باید حتما حتما حتما با rboot بوت کنی تا بتونی بری تو محیط نصب مک.
                        بعد هم یه سوال: چرا سیستم من با نصب مک، iboot رو نصب نکرد و هیچ فایلی تو درایو ویندوز کپی نکرد؟
                        ویرایش توسط farzad021 : https://i-phone.ir/forums/member/63738-farzad021 در ساعت 03-11-2011, 05:01 PM

نظر

• واقعا ممنونم ازشما
                          هنوز دانلود iAtkos l1 تموم نشده.
                          تموم بشه سریعاً میرم تو کار نصبش .
                          یه سوال از دوست عزیزfarzad021 شما با بوت ویندوز در کنار مک الان هیچ مشکلی نداری.
                          به پارتیشن های هاردت مشکلی وارد نشده.
                          من فقط از این میترسم چون دو دفعه به خاطر نصب هکینتاش بوت سکتور پروندم.
                          بازم از دوست عزیز farzad021 و prp-e ممنونم.

نظر

• ممنون از لطف شما
                            نه.البته من یعد از نصب مک،ویندوز رو start up repairکردم و الآن اگر سی دی rboot تو دستگاه نباشه،یه راست میره تو ویندوز و اگر سی دی rboot تو دستگاه باشه،میرم تو صفحه بوت لودر که وقتی میخوام برم تو مک،این سیدی رو تو دستگاه می ذارم.دنبال راه حلی میگردم که بتونم بدون سیدی برم تو مک.ولی در کل الآن به راحتی دارم از هر دو استفاده میکنم.
                            به پارتیشن های هاردم هم هیچ مشکلی وارد نشده.
                            اگر درست برید جلو هیچ اتفاقی برای هاردتون نمی افته.

الآن تو مک همه چیز عالیه.گرافیک و کارت صدا رو شناخته.همه چیز هم روون اجرا میشه.تاچ پد هم به صورت کامل کار میکنه.(Scroll,tap)

فقط 2 تا مشکل دارم که دنبال راه حل هستم براشون.اولی اتصال به اینترنته،چه به صورت وای فای و چه یه صورت کابل.دومی هم اینه که usb کار نمیکنه.(البته مشکل دوم وقتی با x- بوت میکنم وجود نداره)
                            برای اینترنت هم چند تا kext pack acer aspire 5750g دانلود کردم و نصب کردم،اما هیچ کدوم کار نکرد.

اگر اساتید منو تو حل این 2 تا مشکل کمک کنند...

نظر

• آقا تو قسمت کاستومایز هنگام نصب یه تیک به اسم usb3 داره با اون usb فعال نمیشه
                              (از اونجایی که لب تاب من و شما usb3 داره)؟؟؟؟

نظر

• ببخشيد من يه مشكل دارم
                                لب تاب مك پرو ٧٢٤ دارم و سيستم عاملش ١٠.٦.٧ هستش با وايرلس راحت به اينترنت وصل ميشم اما با كابل نميتونم
                                يعني كابل رو كه وصل ميكنم با كانكشن اينترنتي كه معرفي كردم وصل ميشم اما هيچ صفحه اي نميتونم بگيرم و هيچ سايتي رو نميتونم ببينم يعني انگار اينترنت وصل نيست شايد جايي يا چيزي رو بايد تنظيم كنم لطفا راهنمايي بفرماييد
                                ممنون ميشم

نظر

صبر کنید ..
                                X