با Continuity دستگاههای اپل باهم صمیمی تر میشوندامسال شاهد یکی از بهترین کنفرانس های توسعه دهندگان اپل با محوریت تمام بر روی آنچه که برنامه نویسان آرزو داشتند بودیم، و اپل درهایی را که سالها با اتکا بر سیاستهای خاصش بسته نگه داشته بود، با رونمایی قابلیتهای مختلف در سیستم عاملهای جدید خود یعنی iOS 8 و OS X Yosemite، این درها را به صورت نیمه باز بر روی توسعه دهندگان بازگشایی کرد.
چند ویژگی جدید و قابل تامل توانست سیستم عامل موبایلی یعنی iOS و سیستم عامل دسکتاپ یعنی مکینتاش را بیش از پیش به هم نزدیک و مرتبط کند.
این قابلیتها شامل:
Handoff
Calling
SMS and MMS
AirDrop
Instant Hotspot
تمام این قابلیتها با نام Continuity خوانده میشود، که در این پکیج، iOS8 و OS X Yosemite بهتر از قبل باهمدیگر کارکرده و ارتباط نزدیکتری خواهند داشت. و ما اینجا نگاه کوتاهی به ویژگیهای جدید در بسته Continuity خواهیم انداخت:
Handoff:
این ویژگی به شما اجازه میدهد تا کارهای خود را بر روی یک دستگاه اپلی تان شروع کرده و ادامه آن را در دستگاه دیگر ادامه دهید. برای مثال: شما میتوانید شروع به نوشتن ایمیل بر روی آیفون خود کنید و ادامه ان را بر روی دستگاه مک خود ادامه دهید، یا اینکه در دستگاه مک خود شروع به مرور صفحات وب کنید و ادامه آن را در آیپد خود ادامه دهید.
برای استفاده از این ویژگی، دستگاههایتان باید با یک اکانت iCloud مشابه، Sign in شده باشند. در حال حاضر Handoff از برنامه های ایمیل، سافاری، Page, Numbers, Keynote، نقشه ها، پیامها، هشدارها، تقویم و اطلاعات تماس، پشتیبانی مینماید. همچنین توسعه دهندگان میتوانند این ویژگی را به برنامه هایی که خود ساخته اند، اضافه نمایند.
اگر این قابلیت فعال باشد، هنگامی که بر روی مک خود شروع به کار بر روی یکی از برنامه های ذکر شده نمایید، آیکون مربوط به برنامه در گوشه سمت چپ پایین لاک اسکرین دستگاه دیگرتان مثل آیفون، آیپاد یا آیپد ظاهر میگردد، اگر بر روی آن بکشید تا برنامه باز شود، میتوانید از آخرین فعالیت در مک خود، ادامه آن را در آیفونتان ادامه دهید.
و این اتفاق بر عکس هم میتواند رخ دهد، یعنی اگر شروع به کار با یک برنامه در آیفون یا آیپد خود نمایید، یک آیکون مربوط به برنامه در گوشه برنامه مربوطه اش در داک دستگاه مک شما ظاهر میگردد که با کلیک بر روی آن میتوانید ادامه کار را آنجا ادامه دهید. مانند تصویر بالا.
با این حال، با تحقیقات اولیه نشان داده شده است که این ویژگی در دستگاههای مکینتاش که دارای نسخه بلوتوث LE یا همان ورژن ۴ هستند، پشتیبانی میگردد و فعلا هم اپل این ویژگی را در نسخه های فعلی بتا آماده نکرده است.


خبر جدید:
خبر جدید اینکه طی یک هفته گذشته، نسخه ۷ آزمایشی دستگاه رسانه ای اپل یعنی Apple TV برای توسعه دهندگان منتشر شده است که نشان از یکپارچگی بیشتر این دستگاه با اعضای دیگر خانواده اپل دارد و یعنی اینکه قابلیت Handoff هم در اپل تی وی فعال خواهد شد، و شما ادامه فعالیت های ذکر شده فوق را میتوانید در اپل تی وی و بر روی تلویزیون خود مشاهده و دنبال کنید، که گفته میشود این ویژگی در ۲ نسخه از نسل سوم این دستگاهها پشتیبانی میگردد، و نسل های قدیمی از این قاعده مستثتی میشوند.


Calling


چنانچه دستگاه هایتان در یک شبکه Wi-Fi یکسان باشد، اکنون میتوانید تماسهای آیفون خود را بر روی مک یا آیپد دریافت نمایید، تماسهای ورودی قادر به نمایش اطلاعات شخص، تصویر ، تعداد تماس خواهد بود، و میتوانید با کلیک یا کشیدن بر روی آن به تماس جواب داده، رد تماس یا با ارسال یک پیام کوتاه به آن جواب دهید.
به راحتی میتوانید یک تماس تلفنی هم ایجاد کنید: بر روی شماره مورد نظر در آیپد یا مک خود کلیک کنید، در هر برنامه ای مانند اطلاعات تماس، ایمیل یا سافاری همانند تصویر زیر.

SMS and MMSهمینطور شما میتوانید اقدام به دریافت و ارسال پیامک های خود بر روی مک یا آیفون نمایید. زمانیکه یک پیغام دریافت مینمایید میتوانید بر روی هر دستگاهی که دوست دارید یا راحت هستید یا در دسترس شما است پاسخ دهید، صرف نظر از اینکه SMS , MMS یا iMessage باشد.

AirDropدر نسخه جدید مکینتاش با نام Yosemite، شما میتوانید از طریق AirDrop اسناد و فایلهای خود را بین مک و iOS تبادل کنید. این قابلیت که در iOS7 بر روی دستگاههای موبایلی که از آن پشتیبانی میشد فعال گردید، به همان طریق بر روی مک هم برای دستگاههای نزدیک فعال میگردد که ارتباطی بسیار امن و همچنین اطلاعات به صورت رمزنگاری شده تبادل میگردد، در این قابلیت هم بلوتوث در دستگاههای مک باید نسخه چهارم یا LE باشد.Instant Hotspot

زمانیکه شما در محدوده پوششی شبکه Wi-Fi برای اتصال به اینترنت نیستید، میتوانید این قابلیت با بهترین ویژگی به کمک شما می آید و با اشتراک گذاشتن شبکه LTE یا ۳G بر روی دستگاه خود مثلا آیفون، دستگاههای دیگرتان مثل آیپد، آیپاد یا مک میتوانند شبکه آیفون شما را به عنوان یک نقطه دسترسی Wi-Fi پیدا و به آن متصل شوند، درست است که قابلیت Hotspot از قبل هم بر روی دستگاههای موبایلی وجود داشت اما در این نسخه شما نیاز به تایپ رمز عبور هم ندارید، و همچنین اینکه وقتی شما از شبکه Hotspot شده خود استفاده نمی نمایید، به صورت هوشمندانه قطع شده تا در مصرف باتری صرفه جویی شود.

برچسب ها:

دیدگاه ها ۳

 1. Pofa10

  ۲ تیر ۱۳۹۳ ۵:۳۰ ب٫ظ

  چه مک بوک هایی از بلوتوث نسل چهارم پشتیبانی می کنه؟

 2. حسین

  ۲ آبان ۱۳۹۳ ۳:۱۳ ق٫ظ

  با سلام
  میخوام بدونم چه مکبوک هایی قابلیت هندزآف رو پشتیبانی میکنن؟

  • i-Phone.ir Team

   ۲ آبان ۱۳۹۳ ۱۰:۰۴ ق٫ظ

   با سلام
   تمامی مک هایی که دارای بلوتوث ورژن ۴ هستند
   یا به عبارتی٬ نسخه های زیر

   MacBook Air (Mid 2012 and later
   (MacBook Pro (Mid 2012 and late
   (iMac (Late 2012 and late
   (Mac mini (Late 2012 and later
   (Mac Pro (Late 2013

دیدگاه خود را ارسال کنید.