با watchOS 2 بیشتر آشنا شویم

برای بهره مندی از اندازه و حتی محل قرار گیری اپل واچ روی مچ دست سیستم عامل منحصر به فرد آن به کمکش می‌آید، WatchOS.
این سیستم عامل طی زحماتی طولانی توسط اپل پالایش شد. این پالایش به WatchOS 2 انجامید.
با WatchOS 2 شکل‌ ها و طرح های بیشتری را برای انتخاب به عنوان face ساعتتان دارید. سریع و برنامه هایی با قدرت بیشتر. قدرت انتخاب بیشتر در زمینه‌ی ارتباطتان با بقیه! بهتر است بگوییم راه های بسیار زیادی که باعث می‌شود اپل واچتان اپل واچ شما باشد…
این سیستم عامل در پاییز به عموم عرضه می‌شود.

 

انتخاب شکل های ظاهری جدید برای ساعت

سیستم عامل جدید اپل واچ به شما این اجازه را می‌دهد که با دستی بازتر و به سلیقه‌ی خودتان Watch face یا همون طرح صفحه ی مربوط به ساعت رو انتخاب کنید…. چه بسا آن را به سلیقه ی خود بسازید! یکی از خصوصیات این طرح جدید انتخاب نمای ۲۴ساعته از ۵ مکان مشهور لندن،هنگ کنگ، شانگهای، مک لیک و نیویورک به صورت TimeLaps (مانند فیلمی که روی دور تند گذاشته شود) است. شما نیز می‌توانید عکسی که درون آلبوم آیفونتان دارید را به عنوان چهره‌ی ساعتتان انتخاب کنید.انتخاب جالب دیگری که دارید انتخاب یک آلبوم عکس است که اینگونه شما با هر بار روشن کردن صفحه ی اپل واچ و دیدن ساعت عکسی جدید را مشاهده میکنید. در جهت انتخاب طرح و تنظیمات ساعت شایان ذکر است که می‌توانید در WatchOS 2 قسمتی از فیس ساعتتان را به برنامه هایی که از appstore دریافت کردید اختصاص بدید. مانند اپلیکیشن مخصوص به ماشینتان.


گذر در زمان
وظیفه‌ی اصلی یک ساعت چیست؟ مسلم است که وظیفه ی اصلی یک ساعت نشان دادن زمان است، ولی تصور کنید ساعتی داشته باشید که به زمان آینده برود و شما را از تمام روی داد ها و پیش آمد‌ها مانند دیدار آینده‌ی تیم های ورزشی، جلسه و قرار‌هایی که شما در چند روز آینده دارید و یا حتی میتوانید بفهمید که مثلا در ۲ ساعت آینده باتری ماشین برقیتان چه مقدار است! WatchOS 2 باعثمیشودکهاینتصوربهواقیع تبپیوندد؛ و آن هم تنها با چرخاندن Digital Crown.

NightStandMode
قابلیت دیگر بسیار هیجان انگیز آن Nightstand است. با شارژ کردن شب‌هنگام اپل واچتان می توانید از قابلیتی استفاده کنید که Nightstand mode نام دارد.شما نیز میتوانید برای اپل واچتان آلارم ست کنید و با Side button آنرا کنترل کنید.

اجرای کامل برنامه توسط اپل واچ
در سیستم عامل جدید اکثر برنامه ها مستقیما توسط خود اپل واچ اجرا میشود و برنامه ها برنامه های مادر و اصلی هستند به همین خاطر اجرا و لود شدن آنها سرعت بیشتری دارد.
توسعه دهندگان میتوانند برای برنامه‌هایشان، به قابلیتهای سخت افزاری مهمی اعم از Tapic Engine، سنسور‌های مختلف، Digital Crown و حتی به اسپیکر ومیکروفون دسترسی داشته باشند و می توانند آنهارا کنترل کنند و در برنامه‌شان به کار گیرند.
که به عنوان مثال می‌توانید با اپل واچتان صدا ضبط کنید یا ویدئویی را مشاهده کنید که برای پخش صدا از اسپیکرهای ساعت استفاده می‌کند.


کارایی بیشتر برنامه‌های آشنا

تا الان دسترسی به ایمیل ها و خواندن آنها از اپل واچ امکان پذیر بود. ولی حال شما میتوانید با ساعتتان به ایمیل هایی که دارید جواب بدهید!


اضافه کردن دوستان بیشتر

شما میتوانید در قسمت دوستان خود در اپل واچ، دوستان بیشتری را خودتان اضافه کنید یا به طور کل دایره ی جدیدی که به معنای کروهی جدید است اضافه کنید(مانند گروه دوستان مدرسه). به این شکل لیست دوستانتان نظم خاصی پیدا میکند. هر کدام از این گروه های دایره مانند ۱۲ نفر را میتوانند در خود جای دهند. شما میتوانید در قسمت کشیدن Sketch نیزبرای هرشکل از چند رنگ متفاوت استفاده کنید!

 

Apple Pay

سیستم Apple Pay نیز کردیت کارت های بیشتری رو ساپورت میکنه.


سیری

سیری نیز پیشرفت چشمیگری داشته. چک کردن glances، پیدا کردن معنی یک کلمه در دیکشنری از کوچکترین پیشرفت‌های سیری بود.


ایمنی بیشتر، خیال راحت تر

ساعت از وسایل شخصی است که امکان جا گذاشتن آن در اماکن عمومی زیاد و احتمال دزدیده شدن آن هم بسیار است. به همین خاطر در WatchOS 2،ساعت شما، به iCloud وپسورد نیازمند است به همین سبب زمانی که اپل واچ شما گم یا دزدیده شود توسط این قابلیت جدید که Activation Lock نام دارد درامان خواهد بود.

برچسب ها:

دیدگاه ها ۱

  1. Armin

    ۱۴ مهر ۱۳۹۴ ۱:۴۲ ق٫ظ

    این سریع دو ساعت ها همین شکلی مربعه یا قراره گرد بشه ؟
    ولی خدا کنه مربع باشه گرد نشه

دیدگاه خود را ارسال کنید.