اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

مهاجرت از اپل(بررسی نقاط ضعف و قوت ios و آندرویید)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

اندرویید خالص همون سری نکسوس هست درسته؟؟؟پس نکسوس 7 فارسی رو پشتیبانی میکنه؟؟؟
    این رقابت یه ویندوز فون کم داشت که اونم اومد

نظر

نوشته اصلی توسط Po0oya نمایش پست ها
      اندرویید خالص همون سری نکسوس هست درسته؟؟؟پس نکسوس 7 فارسی رو پشتیبانی میکنه؟؟؟
      این رقابت یه ویندوز فون کم داشت که اونم اومد
      بله اندروید استوک همون نکسوس است!
      بله کاملا فارسی میشه
      میتونی این ویدئو هم ببینی :
      نقد و بررسی گوگل نکسوس 7

نظر

Re: مهاجرت از اپل(بررسی نقاط ضعف و قوت ios و آندرویید)

عزیز سری نکسوس فارسی نداره چرا اطلاعات اشتباه میدی من از ٣ مدل تلفن نکسوس استفاده کردم و در رام های اصلی اصلا فارسی نداشته و فقط رام های کوک شده فارسی داشته

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2
        Livin' in ruins of a palace within my dreams

نظر

محمد فکر کنم پشتیبانی از فونت فارسی منظورشونه که از اندروید ۴ اضافه شده

نظر

نوشته اصلی توسط parham7 نمایش پست ها
            محمد فکر کنم پشتیبانی از فونت فارسی منظورشونه که از اندروید ۴ اضافه شده
            نه خوب نداره حتی تو وبگردی فقط هم توی سری نکسوس اینطوری هست

نظر

نوشته اصلی توسط I-MAD نمایش پست ها
              عزیز سری نکسوس فارسی نداره چرا اطلاعات اشتباه میدی من از ٣ مدل تلفن نکسوس استفاده کردم و در رام های اصلی اصلا فارسی نداشته و فقط رام های کوک شده فارسی داشته

دوست عزیز اونی که شما استفاده کردی جلی بین یا 4.1 نبوده!
              کلا اندروید 4.1 فارسی را ساپورت میکند!
              ربطی به نکسوس و غیره نداره سیستم عامل زبان فارسی را دارد

منظور هم فوت نیست هم کیبورد هم زبان سیستم عامل مثلا به جای Phone بنویسه تلفن!
              lمثل تصویر زیر که نوت 2 ای است که از آلمان خریداری شده است! و رام خود سامسونگ است و روت هم نشده

نکسوس هم عینه همین هست منتهای مطلب الان نکسوس دم دست نیست وگرنه اسکرینی هم از اون میگرفتم!

البته یک چیز رو هنوز نمیدونم که آیا HTC در آپدیت جلی بین وان ایکس این امکان رو برداشته یا نه ون هنوز وان ایکسی که دارم بیلد 707 است و آپدیت نشده به محض آپدیت شدن اون رو هم به شما اعلام میکنم
              ویرایش توسط mysqld : https://i-phone.ir/forums/member/106287-mysqld در ساعت 31-10-2012, 01:08 AM

نظر

عزیز من نکسوس اس با گلگسی نکسوس ٤٠١ استفاده کردم

نظر

نوشته اصلی توسط I-MAD نمایش پست ها
                  عزیز من نکسوس اس با گلگسی نکسوس ٤٠١ استفاده کردم

شاید کاستوم رامی بوده دوست عزیز من الان براتون با عکس نشون دادم
                  من با تمام نکسوس ها کار کردم و همه تو 4.1 اوکی هستند چون اندروید فارسی را رسما ساپورت میکنه...
                  ممکنه اون نکسوس اس نخصوص امریکا یا یه کشور خاص بوده تو رام های امریکا این قابلیت نیست به خاطر تحریم و ....

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

نظر

عزیزان من هم گلکسی نکسوس دارم رام رسمی روی خودش کیبورد فارسی داره و نیازی به کاستوم رام برای کیبورد و فونت فارسی نیست

نظر

پس تا این جای بحث این مطالب رو داشتیم:

ios:
                      1..اپدیت همگانی داره.
                      2..روان و بدون لگ و پایدار هست.
                      3..ایمن هستش و ویروسی نمیشه.
                      4..کیفیت بالای نرم افزاری رو داراست.

اما نقاط ضعفش:

1..باید بابت نرم افزارهاش پول پرداخت بشه در غیر اینصورت نیاز به جیلبریک داره که گاها برای افراد مبتدی مشکل سازه..
                      2..سیستم عاملش خیلی تکراری شده و چیز جدید و جذابی توش دیده نمیشه مگر اینکه باز جیلبریک کنی.
                      پس در نهایت میشه گفت جیلبریک در سیستم عامل ios اکثر مشکلات رو حل میکته.

آندرویید
                      1..رابط های کاربری مختلفی داره که میتونه هر کدوم به نوعی جذاب باشه..
                      2..استفاده از رام های مختلف کوک شده.
                      3..کمبود نرم افزاری احساس نمیشه مخصوصا برنامه های ایرانی.

اما روان بودن و پایداری iios رو نداره و برای هر دیوایس اپدیت عرضه نمیشه مگه اینکه از رام های کاستوم استفاده کرد..
                      میمونه بحث ایمن بودن که در ios هست ولی اکثر دوستان میکن اندرویید نداره بحث رو در رابطه با ایمنی این سیستم عامل ها و ویروسی شدن اندرویید ادامه بدیم...در کل منظور از نا امنی این سیستم عامل چیه؟؟؟

نظر

ابتدا این دو تا اسکرین شات که یکی از دوستان خوبم برام ارسال کرد از نکسوس رام رسمی 4.1.2 که کلا فارسی شده سیستم عامل!
                        uploadfromtaptalk1351661632234.jpguploadfromtaptalk1351661665400.jpg
                        یک مثال در مورد سکیوریتی در اندروید به خاطر اینکه برنامه بدون ساین هم میشه نصب کرد (تو iOS باید اکانت دولوپر داشته باشی و...) خیلی از هکر ها میان یک برنامه رو با یک ویروس integrate می کنند و مثلا اطلاعات اکانت گوگل شما رو در میارن و ...
                        یک موردش اینه!
                        البته جلوی این مدل کارا رو خیلی راحت با یک آنتی ویروس مثل کسپراسکی یا دکتروب میشه حل کرد!

اینم از قابلیت های اندرید 4.2 (منبع دیجی کالا)
                        از قابليت*هاي اصلي اضافه شده در اندرويد 4.2، مي*توان به موارد زير اشاره کرد:
                        1. رابط کاربري دوربين تغييرات چشمگيري داشته است. حالت جديدي به نام کره*ي تصوير (Photo Sphere) اضافه شده است که به کاربر امکان مي*دهد که بتواند عکس*هاي بسيار زيباي 360 درجه اي ثبت کند.
                        2. سپس نوبت به کيبورد سيستم عامل مي*شود که قابليت جديدي به نام Gesture Typing به آن افزوده شده است. اين قابليت دقيقا همانند عملکرد نرم افزار Swype مي*باشد و کاربر مي*تواند به جاي انتخاب کردن کليدهاي کيبورد، انگشت دست خود را روي کليدهاي مورد نظر حرکت دهد. Voice Typing نيز در اندرويد 4.2 به صورت آفلاين عمل مي*کند.
                        3. بالاخره امکان تعيين چند اکانت کاربري (همانند ويندوز) به اندرويد اضافه شد! کاربران مي*توانند صفحه هاي Home جداگانه داشته و برنامه*ها، ويجت ها و بازي*هاي متفاوتي دارند. البته اين امکان فقط بر روي تبلت ها وجود خواهد داشت.
                        4. اندرويد 4.2 امکاني به نام Wireless Mirroring دارند که به کمک مي*توانيد به راحتي هر آنچه را که بر روي محصول اندرويدي خود مي*بينيد، به تلويزيون خود (در صورتي که هر دو دستگاه به يک شبکه*ي Wi-Fi متصل شده باشند) انتقال دهيد.
                        5. و آخرين امکان اضافه شده Daydream نام دارد و به کمک آن مي*توانيد اطلاعات و تصاوير جالبي را هنگامي که گوشي در حالت Lock است مشاهده کنيد.
                        ویرایش توسط mysqld : https://i-phone.ir/forums/member/106287-mysqld در ساعت 31-10-2012, 12:06 PM

نظر

من قديما يدونه گلكسي اس ٢ داشتم و شش ماه ازش استفاده كردم،
                          من هم اون موقع بخاطر تنوع رفتم سراغ اندرويد ولي خيلي زود پشيمون شدم!
                          به اين دلايل:

١- محيط هاي كاربري و رام ها، جديد و متنوع بود ولي واقعا دربرابر آي او اس، بدردنخور و بي مصرف بودند، شما وقتي اسكرين شاتهاشون رو ميبينيد بوجد ميايد ولي بعد از دو روز استفاده از همونا زده ميشيد...

٢- با فارسي ظاهرا مشكلي نداره ولي در عمل هنگام سلكت كردن متني كه فارسي و انگليسي درهم ادغام هستند، كلافه خواهيد شد، همينطور در اينترنت فارسي را بعضي مواقع بهم ريخته نشان ميداد و دركل مشخص بود كه اوضاع فارسي زياد استيبل نيست...

٣- برنامه ها به وفور يافت ميشوند ولي اكثرا درپيت و درب و داغون هستند و گرافيكها اصلا جالب نيستند، و انگاه كيلو كيلو برنامه براي اندرويد ساخته بودند كه فقط بگويند اندرويد برنامه زياد دارد ! بعضي بازي هاي معروف و مهم هم كه امتحان كردم، نسبت به مشابه آيفون از منو ها و امكانات كمتري برخوردار بودند...
                          مثل يه بازي فوتبال كه در مشابه آيفونش ميشد با واييفايي و بلوتوث دونفره بازي كرد ولي در اندرويد اين امكان وجود نداشت...

٣- هر رام فقط بدرد يك كاربرد خاص ميخورد... مثلا:
                          اگر ميخواستي كيفيت پخش موسيقي خوب باشد بايد فلان رام رو ميريختي، اگر ميخواستي باتري خوب باشد بايد فلان رام رو ميريختي، اگر سرعت بالا ميخواستي بايد فلان رام رو ميريختي و ... و و و و ...
                          درعمل بهترين رام همان رام ديفالت خود گوشي بود كه زاغارت بود ولي عيب و ايراد رام هاي ديگه رو نداشت...

٤- كيفيت پخش موسيقي و راحتي استفاده از موزيك پلير در اين ديوايسها عمرا به گرد پاي آيفون نميرسد و ده ها سال از آيفون در اين زمينه عقب تر هستند...

مثلا من در آيفون از اكتيويتور استفاده ميكنم كه هروقت دكمه افزايش صداي گوشي رو نگه داشتم، ترك بعدي پخش بشه و... كلي امكانات مشابه ديگه... با هزار بدبختي يك برنامه مشابه براي اين كار در اندوريد پيدا كردم ولي موقع استفاده يا كار نميكرد يا اشتباها صدارو كم و زياد ميكرد و يا هزاران عيب و ايراد ديگه داشت كه آخر ترجيح دادم ازش استفاده نكنم...

مورد هاي زياد ديگه اي هم هست كه ترجيح ميدم بهشون اشاره نكنم...

نتيجه اخلاقي اينه كه اين گوشي ها... هيچ چيز بدرد بخوري ندارند كه آيفون هم نداشته باشه... و بنظرم استفاده از اونها فقط باعث ميشه كه قدر آي ديوايسهاتون رو بيشتر بدونيد...

در مورد اونهايي كه از سياست هاي اپل شاكي هستند بايد بگم كه شايد بعد از رفتن استيو. كارها اونجوري كه بايد پيش بره، پيش نره... ولي آيفون يك دستگاه به كمال رسيده هست كه بهترين استانداردها براي يك گوشي هوشمند رو داره... و به همين خاطر تنها انتخاب براي افرادي هست كه بهترين رو ميخواهند.
                          ویرایش توسط alfredo : https://i-phone.ir/forums/member/26399-alfredo در ساعت 31-10-2012, 03:44 PM

نظر

نوشته اصلی توسط alfredo نمایش پست ها
                            من قديما يدونه گلكسي اس ٢ داشتم و شش ماه ازش استفاده كردم،
                            من هم اون موقع بخاطر تنوع رفتم سراغ اندرويد ولي خيلي زود پشيمون شدم!
                            به اين دلايل:

١- محيط هاي كاربري و رام ها، جديد و متنوع بود ولي واقعا دربرابر آي او اس، بدردنخور و بي مصرف بودند، شما وقتي اسكرين شاتهاشون رو ميبينيد بوجد ميايد ولي بعد از دو روز استفاده از همونا زده ميشيد...

٢- با فارسي ظاهرا مشكلي نداره ولي در عمل هنگام سلكت كردن متني كه فارسي و انگليسي درهم ادغام هستند، كلافه خواهيد شد، همينطور در اينترنت فارسي را بعضي مواقع بهم ريخته نشان ميداد و دركل مشخص بود كه اوضاع فارسي زياد استيبل نيست...

٣- برنامه ها به وفور يافت ميشوند ولي اكثرا درپيت و درب و داغون هستند و گرافيكها اصلا جالب نيستند، و انگاه كيلو كيلو برنامه براي اندرويد ساخته بودند كه فقط بگويند اندرويد برنامه زياد دارد ! بعضي بازي هاي معروف و مهم هم كه امتحان كردم، نسبت به مشابه آيفون از منو ها و امكانات كمتري برخوردار بودند...
                            مثل يه بازي فوتبال كه در مشابه آيفونش ميشد با واييفايي و بلوتوث دونفره بازي كرد ولي در اندرويد اين امكان وجود نداشت...

٣- هر رام فقط بدرد يك كاربرد خاص ميخورد... مثلا:
                            اگر ميخواستي كيفيت پخش موسيقي خوب باشد بايد فلان رام رو ميريختي، اگر ميخواستي باتري خوب باشد بايد فلان رام رو ميريختي، اگر سرعت بالا ميخواستي بايد فلان رام رو ميريختي و ... و و و و ...
                            درعمل بهترين رام همان رام ديفالت خود گوشي بود كه زاغارت بود ولي عيب و ايراد رام هاي ديگه رو نداشت...

٤- كيفيت پخش موسيقي و راحتي استفاده از موزيك پلير در اين ديوايسها عمرا به گرد پاي آيفون نميرسد و ده ها سال از آيفون در اين زمينه عقب تر هستند...

مثلا من در آيفون از اكتيويتور استفاده ميكنم كه هروقت دكمه افزايش صداي گوشي رو نگه داشتم، ترك بعدي پخش بشه و... كلي امكانات مشابه ديگه... با هزار بدبختي يك برنامه مشابه براي اين كار در اندوريد پيدا كردم ولي موقع استفاده يا كار نميكرد يا اشتباها صدارو كم و زياد ميكرد و يا هزاران عيب و ايراد ديگه داشت كه آخر ترجيح دادم ازش استفاده نكنم...

مورد هاي زياد ديگه اي هم هست كه ترجيح ميدم بهشون اشاره نكنم...

نتيجه اخلاقي اينه كه اين گوشي ها... هيچ چيز بدرد بخوري ندارند كه آيفون هم نداشته باشه... و بنظرم استفاده از اونها فقط باعث ميشه كه قدر آي ديوايسهاتون رو بيشتر بدونيد...

در مودر اونهايي كه از سياست هاي اپل شاكي هستند بايد بگم كه شايد بعد از رفتن استيو. كارها اونجوري كه بايد پيش بره، پيش نره... ولي آيفون يك دستگاه به كمال رسيده هست كه بهترين استانداردها براي يك گوشي هوشمند رو داره... و به همين خاطر تنها انتخاب براي افرادي هستن كه بهترين رو ميخواهند.
                            تمامی این مشکلات تو اندروید 4 به بعد و دستگاه های جدید حل شده
                            مثلا در رابطه با رام ها رام های میوی آی و سانوژن و روولوشن فوقالعلده اند
                            در مورد فارسی از 4.1 فارسی رو 100 در صد در همه حال ساپورت میده
                            در مورد گرافیک بازی های thd در اندروید اومدن که من خودم تست کردم و گرافیک بسیار بسیار بالایی ارایه میدن خیلی خیلی بالاتر از ایفون
                            که این بازی ها برای تگرا هستند
                            همچنین بازی جدید با فیزیکس انویدیا هستند که کیفیت کنسول دارند

و نکته بسیار عالی در اینده بازی های موبایل انقلابی ایجاد خواهد کرد playstation mobile هست که روی htc و sony خواهد بود و بازی های پلی استیشن رو رو گوشی میشه بازی کرد یه چیزی مثلا شبیه ویتا خواهد شد

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

نظر

خوب پس امنیت خیلی پایینی داره و ios از این نظر هم عالیه.
                              ویروس کش ها هم مجانی هستند؟؟؟
                              و اینکه منابع امنی واسه نصب برنامه برای اندرویید مثله app store وجود داره یا نه؟؟؟
                              با توضیحات بالا میشه گفت اندرویید 4.2 بهترین و کامل ترین ورژنی هست که ارایه شده که نیاز به روت کردن و استفاده از رام های کاستوم نداره درسته؟؟البته واسه کاربران عادی.
                              چون کاربران عادی در ios هم نیازی به جیلبریک ندارن.

نظر

نوشته اصلی توسط Po0oya نمایش پست ها
                                خوب پس امنیت خیلی پایینی داره و ios از این نظر هم عالیه.
                                ویروس کش ها هم مجانی هستند؟؟؟
                                و اینکه منابع امنی واسه نصب برنامه برای اندرویید مثله app store وجود داره یا نه؟؟؟
                                با توضیحات بالا میشه گفت اندرویید 4.2 بهترین و کامل ترین ورژنی هست که ارایه شده که نیاز به روت کردن و استفاده از رام های کاستوم نداره درسته؟؟البته واسه کاربران عادی.
                                چون کاربران عادی در ios هم نیازی به جیلبریک ندارن.
                                پویا جان قضیه امنیت اون قدر ها هم ترسناک نیست
                                خیلی ها از ویندوزی استفاده میکنن که هزاران ویروس براش هست
                                منبع نصب برنامه که play store هست
                                در کنار اون بازار و اینا هم هستن و کلی نرم افزار تو نت که دردسر ios برای نصب رو ندارن با خود گوشی دانلود میکنی فایل apk رو واسه خودت آرشیو میکنی و نصب هم خیلی ساده س
                                این قضیه فارسی و اینا هم که دیگه خیلی قدیمی شده الان شما دیوایس میخری ورژنش بالاست
                                بعضی از دوستان راجع به مشکل فارسی گفتن در مورد نسخه های قدیمی که خیلی عجیب بود برای من
                                مثلا من گوشی خودم الان داداش نکسوس وان هست(سری اول مروبط به اندروید 2.1 )
                                من یه رام خاورمیانه 2.2بریزم ساپورت فارسی تو خود سیستم عامل به صورت پیش فرض هست
                                اگر هم با رام اصلی حال کردی فارسی ساز نصب مبکنی
                                اگر هم کاستوم نصب کردی که اکثرا ساپورت فارسی دارن
                                روت هم صدمه ای به سیستم عامل نمیزنه مثل جیلبریک نیست که یه توییک نصب کنی بزنه همه چی رو نابود کنه
                                یه قضیه دیگه
                                من مثلا یه بک آپ میگیرم الان از گوشیم یه ایمیج مانندی میگیره برام بعد مثلا 2 سال دیگه بیام این بک آپ رو ریکاوری کنم خود سیستم عامل با رامش با تنظیمات و اطلاعاتت مثل اس م اس ها و یادداشت هات و برنامه هات برمیگردن
                                حتی سیستم عامل رو کلا عوض کرده باشی

اما یه چیزی واقعا کیفیت نرم افزارها در ios و اندروید واقعا تفاوت دارن
                                همین تاپاتاک تو اندروید در حد فاجعه س
                                روان بودن سیستم عامل مقابل ios حرفی برای گفتن نداره
                                دیتای بازی ها هم که همه اشاره کردن
                                ویرایش توسط dandelion : https://i-phone.ir/forums/member/23496-dandelion در ساعت 31-10-2012, 03:37 PM

نظر

صبر کنید ..
                                X