اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

نظرات شما درباره آیپد جدید و آیپد مینی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

نظر

من اگه جای اپل بودم تو هر دستگاه یک خصیصه ای می گذاشتم که خاص اون دستگاه باشه و افراد برای خرید جداگانه ی اون نیاز پیدا کنند
      خوب این ایده شما که جیب ملت رو خالی می کنه
      الان حداقل میدونیم که ios 6 در همه دستگاه های نسل آخر یه جوره٬ پس کاربر نیازش رو با اندازه یا قیمتش یا قدرت سخت افزارش میسنجه
      اگر قرار من یه کارایی رو بخوام آیپد مینی بگیرم
      و به یه چیز دیگه نیاز پیدا کنم آیپد نسل ۴
      و یک مورد دیگه رو تو آیفون ۵ پیدا کنم که باید لباسام هم بفروشم واسه خرید اینا
      من که آیپد دارم میدونم دقیقا کارایی سیستم عاملم مثل آیپد نسل ۴ هست پس نیازی نیست که واسه هر امکان خاصی حول بزنم واسه خرید و شاید فقط افزایش پردازنده من رو مجاب به خرید یک محصول جدید کنه

دقیقا همین دلیل هست که آیفون ۴ رو من ۲ ساله دارم و هنوز کاملا راضیم چون چیزی رو اجرا می کنه که آیفون ۵ هم اجرا می کنه و چیزی برای آیفون ۵ نیومده تو اپ استور که روی ۴ هم جواب نده

این اتفاقا مشتری مداری اپل رو میرسونه
      شما یک آیپد یا آیفون می خرید و علنا نیازی ندارید تا حداقل ۳ سال عوضش کنید مگه اینکه خودتون حوس یک مدل جدیدتر رو کنید
      اما در مقابل همین سامسونگ خودمون
      با معرفی مثلا گالاکسی اس ۳ ٬ کاربرا گالاکسی اس ۲ رو مجبور به خرید مدل بعدی می کنه
      میگه اگه فلان چیزو می خوای خوب گالاکسی اس ۳ رو بخر
      الان گالاکسی اس ۳ با ۴.۱ آپدیت شده ولی گالاکسی اس ۲ هنوز نه
      گالاکسی اس ۲ به ۴.۲ شاید اصلا آپدیت نشه
      اینجا سامسونگ میگه خب! اگر آپدیت میخوای خوب ۵۰۰-۶۰۰ دلار بزار کنار

شما دقیقا همین رو می خواین؟
      i-phone.ir
      The Best or Nothing

Twitter : Rouzbeh7000

نظر

نوشته اصلی توسط roozbeh7000 نمایش پست ها
        خوب این ایده شما که جیب ملت رو خالی می کنه
        الان حداقل میدونیم که ios 6 در همه دستگاه های نسل آخر یه جوره٬ پس کاربر نیازش رو با اندازه یا قیمتش یا قدرت سخت افزارش میسنجه
        اگر قرار من یه کارایی رو بخوام آیپد مینی بگیرم
        و به یه چیز دیگه نیاز پیدا کنم آیپد نسل ۴
        و یک مورد دیگه رو تو آیفون ۵ پیدا کنم که باید لباسام هم بفروشم واسه خرید اینا
        من که آیپد دارم میدونم دقیقا کارایی سیستم عاملم مثل آیپد نسل ۴ هست پس نیازی نیست که واسه هر امکان خاصی حول بزنم واسه خرید و شاید فقط افزایش پردازنده من رو مجاب به خرید یک محصول جدید کنه

دقیقا همین دلیل هست که آیفون ۴ رو من ۲ ساله دارم و هنوز کاملا راضیم چون چیزی رو اجرا می کنه که آیفون ۵ هم اجرا می کنه و چیزی برای آیفون ۵ نیومده تو اپ استور که روی ۴ هم جواب نده

این اتفاقا مشتری مداری اپل رو میرسونه
        شما یک آیپد یا آیفون می خرید و علنا نیازی ندارید تا حداقل ۳ سال عوضش کنید مگه اینکه خودتون حوس یک مدل جدیدتر رو کنید
        اما در مقابل همین سامسونگ خودمون
        با معرفی مثلا گالاکسی اس ۳ ٬ کاربرا گالاکسی اس ۲ رو مجبور به خرید مدل بعدی می کنه
        میگه اگه فلان چیزو می خوای خوب گالاکسی اس ۳ رو بخر
        الان گالاکسی اس ۳ با ۴.۱ آپدیت شده ولی گالاکسی اس ۲ هنوز نه
        گالاکسی اس ۲ به ۴.۲ شاید اصلا آپدیت نشه
        اینجا سامسونگ میگه خب! اگر آپدیت میخوای خوب ۵۰۰-۶۰۰ دلار بزار کنار

شما دقیقا همین رو می خواین؟
        دقیقا همینه مشتری مداری اینه که اگه من دلیوری میخوام برام تعبیه کنه اگه تغییر می حوام customization بزاره برام نه اینکه ایفون 5 مثل 2 جی باشه و شما بگی من 2 جی برام کافیه چون شرکت های دیگه دارن امکاناتشونو افزایش میدن با قیمت کمتر
        و جیب شما اون موقه حداقل برای یک امکانات بیشتر خالی میشد نه برای همون سرفیس قدیمی اپل داره لز اسمش سو استفاده می کنه و با تغییر یک cpu به شما جنسی رو میفروشه که شما همون رو دو سال پیش هم داشتین عین پراید میمونه که چراغشو عوض میکنن 2 میلیون رو قیمتش میره ولی اگخ به شما میگن 206 میخوای باید انقدر بدی پولت صرف یه چیز بهتر میشه اپل داره با یک سوم پولی که شما میدین دیوایس رو میزنه
        و در مورد اندروید شاید آپدیت رسمی نشه ولی رام ها ساخته میشن گروهی هست به نام cyanogen که رام اندریود پورت میکنن و حتی برای گالکسی اس هنوز این آپدیت ها میاد ولی ایفون شما رئ محتاج خودش کرده و اجازه ی اینکار رو هم نمیده و با در دست داشتن جیلبریک بار دیگه افراد رو محدود کرده
        چیزی که من فکر می کنم اینه که شما دیوایس رو برای امکاناتش نمیخواهید و فقط میخواهید بالاترین باشه و بهترش نیاد تا مجبور نشید پول بدین برای بهتر
        ویرایش توسط soharbz : https://i-phone.ir/forums/member/88770-soharbz در ساعت 25-10-2012, 03:57 AM

نظر

نوشته اصلی توسط soharbz نمایش پست ها
          دقیقا همینه مشتری مداری اینه که اگه من دلیوری میخوام برام تعبیه کنه اگه تغییر می حوام customization بزاره برام نه اینکه ایفون 5 مثل 2 جی باشه و شما بگی من 2 جی برام کافیه چون شرکت های دیگه دارن امکاناتشونو افزایش میدن با قیمت کمتر
          و جیب شما اون موقه حداقل برای یک امکانات بیشتر خالی میشد نه برای همون سرفیس قدیمی اپل داره لز اسمش سو استفاده می کنه و با تغییر یک cpu به شما جنسی رو میفروشه که شما همون رو دو سال پیش هم داشتین عین پراید میمونه که چراغشو عوض میکنن 2 میلیون رو قیمتش میره ولی اگخ به شما میگن 206 میخوای باید انقدر بدی پولت سرف یه چیز بهتر میشه اپل داره با یک سوم پولی که شما میدین دیوایس رو میزنه
          و در مورد اندروید شاید آپدیت رسمی نشه ولی رام ها ساخته میشن گروهی هست به نام cyanogen که رام اندریود پورت میکنن و حتی برای گالکسی اس هنوز این آپدیت ها میاد
          خوب این به انتخاب اشتباه مشتری ها برمیگرده
          اپل ۱۰ ساله که فرم کلی مک رو عوض نکرده پس فرم کلی ios هم عوض نخواهد کرد
          پس اگر شما سمت دیوایس های اپل میرید به علم اینکه اینا رو میدونید باید برید

ios از نظر نرم افزار بخصوص در تبلت ها کاملا برتر هست نسبت به آندروید٬ اگر این رو قبول ندارید خیلی ساده می تونید چند نرم افزار واقعا مفید رو در google play سرچ کنید. با یک جمله روبرو میشید که نتیجه جستجو پیدا نشد
          مثلا نرم افزار Pdf expert
          بدون شک این نرم افزار بهترین نرم افزار ممکن برای کار با pdf هاست که تقریبا هر کاری روی pdf انجام میده. شما تو هر رشته ای که درس بخونید این نرم افزار مثل یه جواهر ۱۰ دلاری میمونه
          بد نیست همین الان توی google play سرچش کنید
          https://play.google.com/store
          و اون تعداد محدودی اپلیکیشن که واسه تبلت ها هم هست اغلب کیفیت پایینی دارن

پس اپل فعلا واقعا از نظر نرم افزاری به بهترین شکل ممکنه رسیده برای آیپد. پس نیاز نیست برای دوشیدن کاربرا هر روز یک قابلیت خاص روی تبلت های مختلفش بزاره که هرکس مجبور بشه یکسال یکبار همه چیزو عوض کنه
          میمونه سخت افزار
          و سخت افزار چند قسمت اصلی مهم برای کاربر داره
          ۱- صفحه نمایش
          ۲- پردازنده
          ۳- باطری
          ۴-دوربین

نیازی نیست که بگم تو ۴ مورد بالا٬ آیپد بهترین نمره رو داره
          پس اپل نیاز نیست که هربار ایپد رو کلا از نو با یک طراحی جدید بسازه یا فرم کلی ios رو کاملا عوض کنه که افرادی شبیه شما نگن آیفون ۵ مثل آیفون نسل اول هست
          اپل سخت افزار ها به قدر کافی بالا میبره و بقیه کار رو نرم افزار های فوق العاده app store انجام میدم
          به همین سادگی٬ اپل بیس کار رو آماده می کنه و برنامه نویسان٬ برنامه های کاربردی براش می نویسند

اما در آندروید نه بیس کار آماده هست نه کسی دنبال برنامه کاربردی نوشتن براش هست
          i-phone.ir
          The Best or Nothing

نظر

خوب این به انتخاب اشتباه مشتری ها برمیگرده
            اپل ۱۰ ساله که فرم کلی مک رو عوض نکرده پس فرم کلی ios هم عوض نخواهد کرد
            پس اگر شما سمت دیوایس های اپل میرید به علم اینکه اینا رو میدونید باید برید

ios از نظر نرم افزار بخصوص در تبلت ها کاملا برتر هست نسبت به آندروید٬ اگر این رو قبول ندارید خیلی ساده می تونید چند نرم افزار واقعا مفید رو در google play سرچ کنید. با یک جمله روبرو میشید که نتیجه جستجو پیدا نشد
            مثلا نرم افزار Pdf expert
            بدون شک این نرم افزار بهترین نرم افزار ممکن برای کار با pdf هاست که تقریبا هر کاری روی pdf انجام میده. شما تو هر رشته ای که درس بخونید این نرم افزار مثل یه جواهر ۱۰ دلاری میمونه
            بد نیست همین الان توی google play سرچش کنید
            https://play.google.com/store
            و اون تعداد محدودی اپلیکیشن که واسه تبلت ها هم هست اغلب کیفیت پایینی دارن

پس اپل فعلا واقعا از نظر نرم افزاری به بهترین شکل ممکنه رسیده برای آیپد. پس نیاز نیست برای دوشیدن کاربرا هر روز یک قابلیت خاص روی تبلت های مختلفش بزاره که هرکس مجبور بشه یکسال یکبار همه چیزو عوض کنه
            میمونه سخت افزار
            و سخت افزار چند قسمت اصلی مهم برای کاربر داره
            ۱- صفحه نمایش
            ۲- پردازنده
            ۳- باطری
            ۴-دوربین

نیازی نیست که بگم تو ۴ مورد بالا٬ آیپد بهترین نمره رو داره
            پس اپل نیاز نیست که هربار ایپد رو کلا از نو با یک طراحی جدید بسازه یا فرم کلی ios رو کاملا عوض کنه که افرادی شبیه شما نگن آیفون ۵ مثل آیفون نسل اول هست
            اپل سخت افزار ها به قدر کافی بالا میبره و بقیه کار رو نرم افزار های فوق العاده app store انجام میدم
            به همین سادگی٬ اپل بیس کار رو آماده می کنه و برنامه نویسان٬ برنامه های کاربردی براش می نویسند

اما در آندروید نه بیس کار آماده هست نه کسی دنبال برنامه کاربردی نوشتن براش هست
            چیزی که میگین بیشتر مثل یه قانون میمونه ولا غیر اینجوری نیست راستش من اصلا تبلت رو تا زمانی که سرفیس نیاد یک وسیله ی کاربردی نمیدونم
            ولی اینو قبول دارم که الان اپ استور قوی هست
            ولی اگه فردا شما رو سرفیس تونستی با autocad همون کاری که رو لب تاپ میکنی رو انجام بدی باز هم این حرفو میزنی اگه به بیس باشه ویندوز ار Windows 3.1 پایه داره
            و من تبلت اندرویدی نداشتم و نمی تونم نظر بدم ولی برای گوشی اپ های اندروید از اپ استور چیزی کم نداره و چه یسا قوی تر هم هستند به دلیل open source بودن
            و حرف من اینه که مردم یک روز خسته میشن از تکرار و اون روز اپل یا عوض میکنه خودشو یا مشتری از دست میده همین طور که الان هم از دست داده اپل دیگه تنها گوشی تاچ دنیا رو نداره
            ویرایش توسط soharbz : https://i-phone.ir/forums/member/88770-soharbz در ساعت 25-10-2012, 04:16 AM

نظر

نوشته اصلی توسط soharbz نمایش پست ها
              چیزی که میگین بیشتر مثل یه قانون میمونه ولا غیر اینجوری نیست راستش من اصلا تبلت رو تا زمانی که سرفیس نیاد یک وسیله ی کاربردی نمیدونم
              ولی اینو قبول دارم که الان اپ استور قوی هست
              ولی اگه فردا شما رو سرفیس تونستی با autocad همون کاری که رو لب تاپ میکنی رو انجام بدی باز هم این حرفو میزنی اگه به بیس باشه ویندوز ار Windows 3.1 پایه داره
              و من تبلت اندرویدی نداشتم و نمی تونم نظر بدم ولی برای گوشی اپ های اندروید از اپ استور چیزی کم نداره و چه یسا قوی تر هم هستند به دلیل open source بودن
              به نظر من سرفیس RT هم چیزی بیش از آیپد نداره و چه بسا کمتره٬ نسخه پرو کاربردی هست که اون هم گرون خواهد بود
              تازه مشکل بدتر هم میشه که شما چجوری اتوکد رو می تونی با صفحه لمسی کار کنی

از نظر من سیستم عامل تنها یک بیس برای اجرای بهتر نرم افزار هست. قرار نیست خود سیستم عامل همه کاری برای شما کنه
              مثل ویندوز که تا به امروز حتی یک pdf هم نمی تونه به تنهایی باز کنه
              سیستم عامل یک بیس هست و ابزاری به برنامه نویسان میده که برنامه های بهتر بنویسند
              وقتی برنامه ها هر روز بهتر میشن٬ خوب نیاز به سخت افزار بهتری هم هست
              اپل اون رو بیس رو به برنامه نویسان داده٬ برنامه نویسان هر روز نرم افزار های بهتری تولید می کنند و اپل هم هر سال سخت افزارش رو برای اجرای بهتر اونها قوی تر می کنه
              به همین سادگی

و خوشبختانه اپل جوری سخت افزارش رو قوی نگه میداره که شما براحتی با یک محصول دو یا حتی سه ساله براحتی ۹۹ درصد نیازهاتون برآورده میشه

اما در آندروید
              در مورد همین کیفیت بهتر برنامه ها که گفتید به دلیل opensource بودن
              وقتی اپل یک محصول معرفی می کنه که رزولوشن اون با بقیه محصولات فرق می کنه مثل آیفون ۵ یا آیپد ۳
              ۱۰ دقیقه از عرضه اون محصول نمیگذره که تمامی برنامه های اصلی app store سریع خودشونو برای محصول جدید آپدیت می کنن
              این دقیقا اکوسیستمی هست که اپل پیاده کرده. یعنی وقتی آیپد ۳ با اون رزولوشن بالا اومد به یک روز نکشید که کوهی از برنامه های براش آپدیت شدند

اما شما فرض بگیرید همچین اتفاقی برای یک تبلت آندرویدی پیش بیاد که یهو رزولوشن بره بالا
              واقعا خیال می کنی چند ماه یا شاید چند سال طول بکشه که اکثر برنامه ها باش هماهنگ بشن؟
              بنابراین حتی در گوشی های آندرویدی هم کیفیت نرم افزار ها به مراتب پایین تر از app store هست. این یه واقعیتی است که نصب کرک نرم افزار در آندروید خیلی راحت تر از ios هست برای همین درصد زیادی از برنامه نویسان اول ترجیح میدن برای ios برنامه آماده کنند تا آندروید
              برای همین هست که از بازی گرفته تا برنامه هایی مثل اینستاگرام که حتی رایگان هستند با تاخیر ۱۰ روزه تا ۲ یا ۳ ساله برای آندروید میان
              نکته خنده دار این هست که مثلا در تبلیغات گالاکسی اس ۳ ٬ خیلی ها مشغول بازی با بازی آسفالت ۷ دیده شدند٬ اما این بازی برای ios اومد و حدود یک تا دو ماه بعد برای آندروید اومد !
              جدای از همه اینها گوگل هیچ نظارتی روی استورش نداره بخاطر همین هست که هر روز کلی اخبار پیرامون آلوده شدن دیوایس ها می شنویم٬ من الان ۹۹ درصد جزوه هام روی آیپدم هست اما حداقل خیالم از ثبات کار راحته٬ فرض کن یک تبلت آندرویدی داشتم٬ هر لحظه ممکن بود همه چیز بپره

بنابراین باید بگم اشتباه می کنید و کیفیت نرم افزار های آندروید چه در تبلت و چه در گوشی ها بسیار پایین تر از app store هست و بخاطر بی نظمی آندروید٬ دیگه هیچ وقت نمیشه این استور مشکل دار آندروید رو درست کرد

در مورد اپن سورس بودن آندروید هم واقعا نمی تونید بگید آندروید اپن سورس هست
              لینوکس رو باید اپن سورس بگید که واقعا می تونید هرکاری بخواین باش کنید
              اما در آندروید ماکسیسم دسترسی کاربران عوض کردن چیدمان آیکون ها و ویجت هاست٬ این دقیقا همون شخصی سازی هست؟ مثلا رابط تاچ ویز رو سامسونگ روی محصولاتش میزاره٬ شما در حالت عادی هیچ انتخابی جز این ندارید

در نهایت باید بگم که اپل همینکه سخت افزاراش رو بروز نگه میداره و نظارت روی بالا رفتن کیفیت اپلیکیشن ها داره٬ کاملا یک حرکت مشتری مدارانه هست
              برنامه ها ها روز بهتر میشن و سخت افزار هم هر سال بهتر. همین برای کسی که از برنامه های اپ استور استفاده می کنه کاملا کافیه !
              i-phone.ir
              The Best or Nothing

نظر

تا الان تو اینتاپیک ۷تا نظر دیدم که همگی نوشتن که آیپد نسل ۴ apu مدل a6 داره در صورتی که تو مشخصات a6x است و باید با پردازنده آیفون۵ تفاوت داشته باشه .ولی هیچ جا خبری ندیدم در مورد این موضوع !!!جریان چیه دوستان؟اپل هم ویشب راحت گذشت از این موضوع

نظر

کلا اپل زیاد رو پردازنده مانور نمیده معرفی میکنه و میره یه جور کلاس گذاشتنم هست چون فردا پس فردا بنچ مارک a6x میاد همه شرکت ها شوک میشن از بس قویه..

نظر

A6x بطور مشخص از A6 قوی تره
                    کلا تست پردازنده ها در دو حالت انجام میشه
                    حالت اول٬ قدرت پردازنده زمانی محاسبه میشه که تست می کنن ببند با فاکتور هایی مثل صفحه نمایش و ... قدرت پردازنده در چه حدی هست
                    حالت دوم٬ تنها قدرت پردازنده رو حساب می کنن و مثلا کاری ندارند این پردازنده برای چه صفحه نمایشی هست

بنابراین وقتی صفحه نمایش آیپد رو در نظر می گرن با اون رزولشون غول آسا٬ احتمالا عملکرد A6x دقیقا به اندازه A6 خواهد بود (*دقیقا مثل A5x که در تست ها با صفحه نمایش به اندازه A5 کارایی داشت )
                    چون بخش زیادی از قدرت پردازنده صرف رسیدگی به صفحه نمایش میشه

در حالت دوم٬ وقتی صرفا قدرت پردازنده رو در نظر میگرن احتمالا با یک بنچ مارک وحشتناک روبرو میشیم که شاید به اندازه دو برابر A6 پرفرمنس داشته باشه

مثل نتایج زیر که برای آیپد نسل سوم هست

میبینید که زمانی که فاکتور صفحه نمایش حساب میشه٬ حتی تو شرایطی آیپد نسل سوم با A5x هم عملکرد کمتری نسبت به A5 آیپد ۲ داره

اما وقتی فاکتور صفحه نمایش از تست عملکرد حذف میشه میبنیم که A5x چند برابر A5 هست

i-phone.ir
                    The Best or Nothing

نظر

تو نظرات دیدم دوستان گفتن مشکل اومدن نسل چهارم برای نسل سوم چی هست؟!
                      از نظر من طبق رویه اخیر در ساپورت دستگاه ها مشکل اینجاست که چندروز دیگه
                      سیستم عامل جدید اومد گیر میدن که آیپد نسل سوم نمیتونه اون رو ساپورت کنه
                      و تمامی برنامه های جدیدی که برای اون سیستم عامل دارن واسه ی این نسل
                      حذف میشه.
                      از طرف دیگه تو مملکت ما هم که همیشهمشکلات مضاعف هست.وای به روزی که
                      آیپدهای نسل سوم فروشنده ها تموم بشه و نسل چهارم بیاد تا باز شاهد قیمت های
                      نجومی و الکی باشیم تنها برای تعویض یک پردازنده!
                      اما مشکل اصلی من ساپورت هست که هنوز مشخص نشده به چه صورت هست ولی
                      زیاد هم دور از ذهن نیست.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

نظر

اتفاقا اینطوری نیست دوست عزیز هنوز ایپد2 ساپورت میشه چه برسه به ایپد 3 با پردازنده قویتر مگه چند سال از یه دیوایس میخواییم استفاده کنیم بالاخره اپل باز جماعت باید اپدیت کنه

نظر

درسته ساپورت میشه اما برنامه هایی که روی نسل سوم هست روش قابل اجرا نیست دیگه مثل siri...

نظر

نوشته اصلی توسط parsasat نمایش پست ها
                            درسته ساپورت میشه اما برنامه هایی که روی نسل سوم هست روش قابل اجرا نیست دیگه مثل siri...

فقط و فقط سیری هست. یک مورد دیگه هم وجود نداره
                            i-phone.ir
                            The Best or Nothing

نظر

به نظر من سرفیس RT هم چیزی بیش از آیپد نداره و چه بسا کمتره٬ نسخه پرو کاربردی هست که اون هم گرون خواهد بود
                              تازه مشکل بدتر هم میشه که شما چجوری اتوکد رو می تونی با صفحه لمسی کار کنی

از نظر من سیستم عامل تنها یک بیس برای اجرای بهتر نرم افزار هست. قرار نیست خود سیستم عامل همه کاری برای شما کنه
                              مثل ویندوز که تا به امروز حتی یک pdf هم نمی تونه به تنهایی باز کنه
                              سیستم عامل یک بیس هست و ابزاری به برنامه نویسان میده که برنامه های بهتر بنویسند
                              وقتی برنامه ها هر روز بهتر میشن٬ خوب نیاز به سخت افزار بهتری هم هست
                              اپل اون رو بیس رو به برنامه نویسان داده٬ برنامه نویسان هر روز نرم افزار های بهتری تولید می کنند و اپل هم هر سال سخت افزارش رو برای اجرای بهتر اونها قوی تر می کنه
                              به همین سادگی

و خوشبختانه اپل جوری سخت افزارش رو قوی نگه میداره که شما براحتی با یک محصول دو یا حتی سه ساله براحتی ۹۹ درصد نیازهاتون برآورده میشه

اما در آندروید
                              در مورد همین کیفیت بهتر برنامه ها که گفتید به دلیل opensource بودن
                              وقتی اپل یک محصول معرفی می کنه که رزولوشن اون با بقیه محصولات فرق می کنه مثل آیفون ۵ یا آیپد ۳
                              ۱۰ دقیقه از عرضه اون محصول نمیگذره که تمامی برنامه های اصلی app store سریع خودشونو برای محصول جدید آپدیت می کنن
                              این دقیقا اکوسیستمی هست که اپل پیاده کرده. یعنی وقتی آیپد ۳ با اون رزولوشن بالا اومد به یک روز نکشید که کوهی از برنامه های براش آپدیت شدند

اما شما فرض بگیرید همچین اتفاقی برای یک تبلت آندرویدی پیش بیاد که یهو رزولوشن بره بالا
                              واقعا خیال می کنی چند ماه یا شاید چند سال طول بکشه که اکثر برنامه ها باش هماهنگ بشن؟
                              بنابراین حتی در گوشی های آندرویدی هم کیفیت نرم افزار ها به مراتب پایین تر از app store هست. این یه واقعیتی است که نصب کرک نرم افزار در آندروید خیلی راحت تر از ios هست برای همین درصد زیادی از برنامه نویسان اول ترجیح میدن برای ios برنامه آماده کنند تا آندروید
                              برای همین هست که از بازی گرفته تا برنامه هایی مثل اینستاگرام که حتی رایگان هستند با تاخیر ۱۰ روزه تا ۲ یا ۳ ساله برای آندروید میان
                              نکته خنده دار این هست که مثلا در تبلیغات گالاکسی اس ۳ ٬ خیلی ها مشغول بازی با بازی آسفالت ۷ دیده شدند٬ اما این بازی برای ios اومد و حدود یک تا دو ماه بعد برای آندروید اومد !
                              جدای از همه اینها گوگل هیچ نظارتی روی استورش نداره بخاطر همین هست که هر روز کلی اخبار پیرامون آلوده شدن دیوایس ها می شنویم٬ من الان ۹۹ درصد جزوه هام روی آیپدم هست اما حداقل خیالم از ثبات کار راحته٬ فرض کن یک تبلت آندرویدی داشتم٬ هر لحظه ممکن بود همه چیز بپره

بنابراین باید بگم اشتباه می کنید و کیفیت نرم افزار های آندروید چه در تبلت و چه در گوشی ها بسیار پایین تر از app store هست و بخاطر بی نظمی آندروید٬ دیگه هیچ وقت نمیشه این استور مشکل دار آندروید رو درست کرد

در مورد اپن سورس بودن آندروید هم واقعا نمی تونید بگید آندروید اپن سورس هست
                              لینوکس رو باید اپن سورس بگید که واقعا می تونید هرکاری بخواین باش کنید
                              اما در آندروید ماکسیسم دسترسی کاربران عوض کردن چیدمان آیکون ها و ویجت هاست٬ این دقیقا همون شخصی سازی هست؟ مثلا رابط تاچ ویز رو سامسونگ روی محصولاتش میزاره٬ شما در حالت عادی هیچ انتخابی جز این ندارید

در نهایت باید بگم که اپل همینکه سخت افزاراش رو بروز نگه میداره و نظارت روی بالا رفتن کیفیت اپلیکیشن ها داره٬ کاملا یک حرکت مشتری مدارانه هست
                              برنامه ها ها روز بهتر میشن و سخت افزار هم هر سال بهتر. همین برای کسی که از برنامه های اپ استور استفاده می کنه کاملا کافیه !
                              الان اگه نگاه کنید چیزهایی همانند s pen اومده که کار کردن با اتوکد و برنامه های دیگه رو راخت تر می کنه
                              سیستم عامل یک سری امکاناتی به برنامه نویس میده که تحت اون برنامه بنویسه و هرچی این سیستم باز تر باشه دست برنامه نویس رو بازتر میزاره
                              شما ادعا میکنید که اپ استور بهترین هست و ای او اس بستر خوبی برای برنامه نویس ایجاد کرده برنامه ای هست در اندروید به نام droid money برای مدریت مالی هستش
                              که قابلیت Autosave و ذخیره در هارد داخلی یا خارجی در dropbox داره و در input ماشین حساب داره که میتوان راحت به خساب ها رسید وای در ios بهترین چیزی که پیدا کردم
                              pocket money بود و این امکانات و به برنامه نویس پیشنهاد کردم بهم جواب داد که بک آپ فقط در icloud امکان پذیر خواهد بود اگه اپل باهاش موافقت کنه و اپل با استفاده ماشین حساب در این برنامه مخالفت کرده
                              خالا بگذریم از برنامه های مجانی برای ضیط مکالمه و Answermachine که ایفون تو خواب هم نمیبینه
                              کیفیت مهم هست ولی نه به قیمت از دست دادن کارایی من ترجیخ میدم یه وسیله کارا داشته باشم تا یک چیز قشنگ برای پز دادن
                              اپ هایی که رنگ های قشنگی دارن ولی در عمل نصف استفاده ی یک اپلیکشن بیریخت اندروید رو ندارن
                              اندروید انقدر هم که شما میگید unstable نیست شما همیشه بک آپ در drobbox دارید و امکان نداره یهو همه چیز بپره
                              اندروید اپن سورس هست چون شما میتونید رابط های مختلف رو دانلود کنید و مثل یک اپلیکشن در هود دیوایس بدون نیاز اه برنامه ای دانلود کنید شما برای ریختن برنامه به itunes احتیاج ندارید و برنامه نویس ها آزادی کامل دارند که هرکاری رو انجام دهند و سر این نمیتونیم بحث کنیم این دیگه ثابت شده هست می تونیم هزاران مقاله براتون بیارم
                              اپل همیشه نو آوری در وسایلش داشته ولی این رو باید قبول کرد که این نو آوری ها ته کشیده اند و فقط برای اینکه از شرکت های دیگر کم نیاره به آپگرید سخت افزاری روی آورده
                              اگر شما یک بار آزادی اندروید رو امتحان کنید دیگه نمی تونید محدودیت های اپل رو تاب بیارید

نظر

آيپد مينى خوب بود فقط قيمتش بالا بود اونم ديگه عادت كرديم!
                                اگه رتينا ميزد كيفيت صفحه نجومى ميشد .

نظر

صبر کنید ..
                                X