اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

سوالات و مشکلات در XCode(برنامه نویسی آیفون)

Collapse
این تاپیک مهم علامت‌گذاری شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• سلام و عرض خسته نباشید
    ببخشید من اگه ۳ قسمت برای مثال Phone و Recents و More را داشته باشم و بخوام About به More اضافه کنم به طوری که به Phone و Recents اضافه نشه چیکار باید بکنم؟
    ممنون

نظر

• نوشته اصلی توسط iArmanS نمایش پست ها
      سلام و عرض خسته نباشید
      ببخشید من اگه ۳ قسمت برای مثال Phone و Recents و More را داشته باشم و بخوام About به More اضافه کنم به طوری که به Phone و Recents اضافه نشه چیکار باید بکنم؟
      ممنون
      میتونی بهتر بگی منظورتونو! من درست نفهمیدم چه میخواهین!
      " MICROSOFT'S MONSTER OF SOFTWARE, APPLE'S MONSTER OF HARDWARE "
      TECHNOLOGY NEEDS BOTH OF THEM

نظر

• نوشته اصلی توسط E H S A N نمایش پست ها
        میتونی بهتر بگی منظورتونو! من درست نفهمیدم چه میخواهین!
        مثل وایبر وقتی که می ریم تو اپپلیکیشن هر تبی که می زنیم یه صفحه میاد
        این کارو میشه تو Single View Application کرد؟

نظر

• خود Xcode داره یک Template برای کاری که میخواهید! اما اگر اصرار به این دارید که توی single view باشه! باید یک Tap Bar View درست کنید!

نظر

• نوشته اصلی توسط E H S A N نمایش پست ها
            خود Xcode داره یک Template برای کاری که میخواهید! اما اگر اصرار به این دارید که توی single view باشه! باید یک Tap Bar View درست کنید!
            نه می دونم اونو فقط چون تازه شروع کردم فعلا میخوام اینجوری باشه تا ببینم می تونم اونم درست کنم یا نه

نظر

• سلام دوستان
              من جدیداً ورژن xCode 4.6 رو نصب کردم اما وقتی پروژه جدید توش ایجاد میکنم متاسفانه تو فایلهایی که واسه پروژم ایجاد میکنه فایل .xib نیست که بشه با Interface Builder محیط رو طراحی کرد ممنون میشم تو این مورد راهنماییم کنید ...
              پیشاپیش با تشکر..

نظر

• هنگام ایجاد پروژه تیک Storyboard را میزنید برای اینکه xib داشته باشید این تیک را بردارید! البته توصیه بنده این هست که کار با Storyboard را یاد بگیرید!

نظر

• سلام
                  ممنون از راهنماییتون .. میشه بیشتر توضیح بدین چرا برداشتن تیک storyboard رو توصیه نمیکنید ؟؟؟

نظر

• خوب Storyboard یک امکان جدید توی xcode 4.x و iOS 5 هست که بسیار راحتتر و با امکانات بیشتر شما میتونید با View ها کار کنید.

نظر

• دوستان من یه مشکل ابتدایی دارم اگه لطف کنید منو راهنمایی کنید

ببینید من تازه با xcode شروع ب کار کردم و هدفمم ران کردن برنامه های زبان c یا c++ روی xcode هستش

مشکل اینه من مثلا وقتی ی پروژه ی جدید سی رو ایجاد میکنم و کد هام رو میزنم و ران میکنم خوب ی فایل از برنامم ذخیره میکنه در ی ادرس خاص

ولی فایلی ک ذخیره میکنه عملا ی فایله با پسوند c. ک وقتی روش کلیک میکنم xcode باز میشه و کد هامو نشون میده
                      چجور من ی برنامه ایی رو مینویسم را ب صورت ی فایل اجرایی ذخیره کنم ک مثلا ووقتی بعدا ک xcode رو میبندم و رو فایل کلیک میکنم برنامه اجرا بشه

مثلا وقتی با codeblocks برنامه مینویسم ی فایل اجرایی بهم میده ک وقتی روش کلیک میکنم ترمینال باز میشه و کدهای تو برنامم اجرا میشه

ببخشید اگه سوالم زیادی ابتدایی بود

نظر

• سلام دوستان من یه مشکل ابتدایی دارم اگه میشه منو راهنمایی کنید

من یه کتاب تهیه کردم که کتاب برنامه xcode با ورژن ۳.۲.۵ رو توضیح میده ولی من ورژن ۴.۵.۱

وقتی create a new Xcode project رو میزنم بعد کدوم رو باید انتخاب کنم ؟

master_datail
                        apengl game
                        page-based application
                        single view application

بعد که هر کدوم رو انتخاب میکنم
                        یه صفحه میاره واسم که باید پر کنم
                        اگه میشه در مورد این صفحه هم واسه من توضیح بدین ؟
                        ممنون میشم

نظر

• نوشته اصلی توسط tatikiss67 نمایش پست ها
                          سلام دوستان من یه مشکل ابتدایی دارم اگه میشه منو راهنمایی کنید

من یه کتاب تهیه کردم که کتاب برنامه xcode با ورژن ۳.۲.۵ رو توضیح میده ولی من ورژن ۴.۵.۱

وقتی create a new Xcode project رو میزنم بعد کدوم رو باید انتخاب کنم ؟

master_datail
                          apengl game
                          page-based application
                          single view application

بعد که هر کدوم رو انتخاب میکنم
                          یه صفحه میاره واسم که باید پر کنم
                          اگه میشه در مورد این صفحه هم واسه من توضیح بدین ؟
                          ممنون میشم
                          بستگی به نوع برنامه ای که میخوای بسازی داره
                          ۱- master detail برای برنامه هایی مثل دیکشنری بدرد بخوره که جدولی رو در اختیار کاربر قرار میده که با انتخاب هر ستون به اطلاعات مربوط به اون بخش دسترسی پیدا میکنه
                          ۲- از اسمش مشخصه برای ساخت بازی ها مخصوصا 3D که از موتور opengl es استفاده میکنه ،
                          هر کدوم از این پروژه ها یک template اماده برای شما مهیا کرده که میتونید ادامه اون کار رو انجام بدید
                          برای شروع شما بهتره single view application رو انتخاب کنید که یک تمپلیت خام رو در اختیارتون میگذاره

نظر

• ممنون
                            حالا میشه در مورد صفحه ای که میاد یه توضیح بهم بدین ؟
                            product name :
                            organization name
                            company ldentifire
                            class prefix

الان ۳ تا گزینه هست که تیک میخواد میشه منظورش رو بهم بگین ؟
                            use storyboards
                            use automatic reference
                            include unit tests

نظر

• کسی نیس جواب ما رو بده ؟

نظر

• من 5.1.1 Xcode روی VMware نصب کردم و مشکلی هم نبود
                                اولین بار هست که میخواستم با Xcode کار کنم و تا حالا تجربه ای نداشتم برا همین چندتا ویدئو نگاه کردم و طبق اون پیش رفتم
                                وقتی برنامه را باز میکنی همه آبجکت ها در قسمت Library وجود داره از جمله Button ، ولی وقتی تو سرچ میزنی مثلا Button یک مرتیه پاک میشه و دیگه وجود نداره که بتونم مثلا بزارمش رو برنامه
                                حالا اگه میشه یه راهنمایی بکنید ممنون میشم

نظر

صبر کنید ..
                                X