اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

نظرتون در مورد خرید مک بوک ایر چیه؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

برای اوردن از امریکا مشکلی پیش نمیاد؟
    منظورم گمرک هست.

نظر

نوشته اصلی توسط Snow leopard نمایش پست ها
      دوست عزیز این شایعه ها چیه می نویسی من دیگه پیر اپل هستم از همون اول تمام محصولاتشو داشتم دوستامم ئاشتن سنگین ترین نرم افزارا رو روشون هم اجرا کردیم هیچ وقت چنین مشکلی نداشتیم الان یه iMac 27inch تو خونه دارم یه mac book pro یه power book G4 که مال 2005 هستش دو تا iphone 4 یه 3gs و ipad 3g 64 gb و بابامم یه mac book Air هیچ کدوم این ایراداتو ندارن خواهشا رو تکنولوزی روز ایراد...
      اگه خیلی مشکل داری برو یه vaio بگیر قدر عافیت دستت بیاد!!!!
      نرم افزارایی که ازشون استفاده می کنم و هنگی نمی بینم!!!:
      1) فاینال کات پرو
      2) افتر افکت
      3) فتوشاپ cs4 و cs4
      5) فاینال کات مجیک
      6) 3 دی استودیو مکس!!!!

فکر نکنم از اینا قوی تر و سنگین تر نرم افزار باشه...
      خیلی بده که اینقدر با تعصب نسبت به یه چیز نگا بشه ٫ شما که اینقدر غیرتی هستین رو کامپیوتر های اپل حتما خیلی از ایراداتش به چشمتون نمیاد اول از همه اینکه ایشون بحثشون سر لپ تاپ ه
      و اینکه شما میگین ایفون ۴ و ایپد و 3gs دارم نمیدونم چه ربطی به موضوع داشت!!!هر چند که
      همه ی این دیوایس ها از نظر سرعت و هنگ نکردن واقعا عالی هستند.
      دوم اینکه من هم گفتم که هر چی دستگاه بزرگتر و قویتر باشه این مشکلات کمتره و مقایسه
      imac ۲۷ اینچی با مک بوک ایر به اون باریکی و ظریفی اشتباهه
      سوم اینکه میگی برو وایو بخر ٫من تو پست قبلی هم گفتم که مک بهتره و فقط به نظر من لپ تاپ
      هاییش که کوچیکترن بیشتر داغ میکنن و احتمال هنگ کردن تو اونا بیشتره و در نهایت هم گفتم
      که مک بوک پرو بخر که از این نظر ها قویتره و نگفتم مثلا بره وایو بخره
      چهارم اینکه در مورد مک بوک ها بگم ( دوباره حرف از ای مک نزنی !) که اگه شما از ۹ تا دسکتاپ
      به بالا استفاده کنی و جند تا اپلیکیشن رو با هم باز بذاری بدون شک کم و بیش هنگ میکنه(هر
      چند که از این نظر نسبت به لپ تاپ های دیگه خیلی وضعش بهتره)
      ولی اینکه میگی تا حالا به همچین مشکلی بر نخوردی باعث میشه تا کلا نسبت به همه ی حرف هایی که زدی شک کنم من نرم افزار میخونم و تو دانشگاه حد اقل ۴۰ تا از بچه هامون
      لپ تاپشون مک بوک یا مک بوک پرو ه و بدون استثنا همه همین مسایل براشون پیش اومده ( فقط مشکل من نبوده )
      اگر نه به نظر من هم محصولات اپل از کیفیت خوبی برخوردار هستند و فقط خواستم به اون دوستمون به دور از تعصب اطلاعات درست بدم
      ویرایش توسط AshmaN : https://i-phone.ir/forums/member/24058-ashman در ساعت 22-10-2010, 07:50 PM

نظر

نوشته اصلی توسط VISTA_66 نمایش پست ها
        اتفاقا به پرو خریدن هم زیاد فکر کردم...اینم نتایج تفکراتمه!
        من اگه بخوام پرو بگیرم! 15 که نمی گیرم...چون وزن تا حدود زیادی برام مهمه
        مک بوک پرو 13 هم که الان فقط از سی پی یو Core2Duo استفاده می شه توش...خوب فرض کن بهترین مدل رو بخوام بگیرم مشخصاتش می شه چی؟
        CPU 2.66 Core2Duo 4MB Cache, 4GB Ram,320 Hard eSata,Geforce GT320...با قیمت 1499$
        خوب حالا جالبه بدونید اگه من ایر هم بخوام بگیرم ، با مشخصات
        CPU 2.16 , 6MB Cache,4GB Ram DDR3 1066,256 GB Hard SSD,Geforce GT320... و قیمت 1799$...
        خوب همونجور که می بینید تفاوتی توی مشخصات این دو لپتاپ نیست جز 2 مورد زیر
        1.مک بوک پرو سی پی یو مک بوک پرو 0.5 گیگاهرتز ، فرکانسی بیشتری داره ، در عوض کش مموری سی پی یو مک بوک ایر 2 مگابایت بالاتره...(نمی گم سی پی یو هاشون در یه سطحن...ولی واقعا تفاوت چنان محسوسی نداره که بخوام بخاطرش از ایر دل بکنم)
        2.هارد مک بوک ایر اس اس دی هستش که سرعت فوق العاده بالاتری داره از هارد معمولی ، و البته همین امر باعث سرعت و روونی بیش از پیش کار با لپ تاپ می شه. نکته جالب اینکه اگه همین مک بوک پرو رو بخوای با هارد 256 اس اس دی بگیری ، 700 دلار به قیمت نهاییت اضافه می شه، یعنی در میاد 2199$ ...).
        خارج از این بحث هم که هیچکی در زیبایی ، ظرافت ، سیکی و خاص بودن مک بوک ایر شک نداره!
        اینا دلایلیه که من رو از خرید مک بوک پرو ، بجای ایر پشیمون می کنه! حالا می خواستم نظر شمارم بدونم...
        اگه جایی اشتباه کردم بم بگید...اگرم دلیل دیگه ای برای نخریدن مک بوک ایر دارید ارئه کنید ممنون می شم.

البته حرف AshmaN رو هم در مورد اینکه هرچی لپ تاپ کوچیک تر باشه ، قطعا بخاطر فضای داخلی کمتر، بیشتر گرم می کنه رو قبول دارم...اما اینکه مک بوک های 13 اینچ موقع کار سنگین و فقط بخاطر داغ کردن هنگ می کنه رو قبول ندارم! چون 2 تا از دوستام مک بوک پروی 13 اینچ دارن و هیچکدومشون تا حالا با همچین مشکلی بر نخوردن...من فکر می کنم شرکت اپل بزرگ تر از این حرفاس که فکر همچین مسایلی رو توی ساخت مک بوک ایرهاش نکرده باشه!...
        من نگفتم که به خاطر داغ کردن هنگ میکنه ٫ و این دوتا ربطی به هم ندارن و cpu usage خیلی
        بالا باعث میشه که لپ تاپت به شدت داغ بشه ٫در ضمن در ضمن اون نیم گیگا هرتز تفاوت تو
        cpu رو هم دست کم نگیر ٫ چون وقتی خریدیش قدر همین نیم گیگ رو میفهمی

نظر

نوشته اصلی توسط queen نمایش پست ها
          یعنی درایو نوری برای شما مهم نیست ؟
          نه اصلا! تنها چیزی که بش فکر نمی کنم همین درایو نوریه!
          همین الانشم لپ تاپم بیش از 1 ساله دی وی دی رایترش خرابه ، نیازی به تعمیرش نمی بینم!
          در ضمن اگه خیلی درایو لازم شدم...از همین سیستم Drive Sharingی که توی سایت Apple توضیح داده استفاده می کنم و مشکل به همین راحتی حل می شه...(وسط بیابون که درایو لازم نمی شم؟ یا تو خونم که پی سی هست...یا تو دانشگاه که تا دلت بخواد لپ تاپ و پی سی درایو دار هست...یا در جوار جمعی از دوستان که اونا هم قطعا لپ تاپ هاشون درایو داره...به این می گن سو استفاده از دوستی ...)
          ویرایش توسط VISTA_66 : https://i-phone.ir/forums/member/864-vista_66 در ساعت 23-10-2010, 03:37 AM

نظر

نوشته اصلی توسط rainboy07 نمایش پست ها
            مگه usb3.0 هست؟
            مک بوک پرو چه طور؟
            نه USB3.0 نداره!
            البته من هنوز نفهمیدم چه دلیلی داره که درایو نوریمون USB 3.0 باشه؟ مگه نهایت سرعت کپی از روی DVD یا رایت روی DVD چقدره؟ که ما بخوایم از USB3.0 استفاده کنیم؟
            مگر اینکه منظورتون Blueray Drive اکسترنال باشه که فعلا به نظرم با این قیمت خریدش نا معقوله!

نظر

چشم دوست عزیز آیفون 4 رو هم همینجوری خریدم و از اولین خریدارا بودم:d
              از امریکا جفتشون رو می خوام هم 13 هم 11 یکی واسه خودم یکی واسه داداشم منتظرم فروشش شروع شه یکی از اولین خریدارا باشم هفته پیش اونجا بودم اگه می ونستم قراره بیاد بر نمی گشتم
              الان یکی از دوستان گوش به زنگه که به محض آغاز فروشش بره تو صف خریدارا
              مگه خریدش شروع نشده؟ تو کنفرانس که گفت از همین امروز می تونید بخرید؟بعدشم تو Apple Store آنلاین برای فروش گذاشته تحویل 3 روزه!...
              راستی تو که بابات مک بوک ایر داره! و طبیعتا بیشتر از نزدیک باهاش برخورد داشتی! خواستم ببینم آیا کندی سرعت توش محسوسه؟ مثلا در مقابل مک بوک پروی خودت! برای پخش فیلم اچ دی! یا مثلا کار با فتوشاپ ؟ و اینکه تا حالا مشکلی،خرابی چیزی نداشته؟یکم از باریکی بیش از حد و احتمال آسیب دیدنش می ترسم...(بم حق بدید! لپ تاپ قبلیم (همین که الان دستمه) یکی از مزخرف تریم سری های دل بود (XPS) که اولش با کلی ذوق خریدم (اون موقع جز سبک ترین لپ تاپ ها بود برای خودش) اما سر یه سال نشده ، به خاطر دمای بیش از حد کارت گرافیکش سوخت (که البته بعدها فهمیدم اصلا این مشکل توی لپ تاپ های XPS یک مشکل شناخته شده و تقریبا حل نشدنیه و مشکل در طراحیشه اصلا)...و از اونجایی که امکان تعویض گرافیکش اینجا نبود بعد از 3 ماه معطلی گارانتی با هزار زور و دردسر لپ تاپ رو فرستادن دبی ، و اونجا مادر برد رو برام عوض کردن...حالا خیلی می ترسم بلای مشابهی سرم بیاد...البته من اپل رو خیلی بیشتر از این حرفا قبول دارم و اصلا قصد مقایسه اپل با دل رو ندارم...)

نظر

دوستان ممنون میشم یکی هم جواب سوال منو بده.

نظر

نوشته اصلی توسط VISTA_66 نمایش پست ها
                  مگه خریدش شروع نشده؟ تو کنفرانس که گفت از همین امروز می تونید بخرید؟بعدشم تو Apple Store آنلاین برای فروش گذاشته تحویل 3 روزه!...
                  راستی تو که بابات مک بوک ایر داره! و طبیعتا بیشتر از نزدیک باهاش برخورد داشتی! خواستم ببینم آیا کندی سرعت توش محسوسه؟ مثلا در مقابل مک بوک پروی خودت! برای پخش فیلم اچ دی! یا مثلا کار با فتوشاپ ؟ و اینکه تا حالا مشکلی،خرابی چیزی نداشته؟یکم از باریکی بیش از حد و احتمال آسیب دیدنش می ترسم...(بم حق بدید! لپ تاپ قبلیم (همین که الان دستمه) یکی از مزخرف تریم سری های دل بود (XPS) که اولش با کلی ذوق خریدم (اون موقع جز سبک ترین لپ تاپ ها بود برای خودش) اما سر یه سال نشده ، به خاطر دمای بیش از حد کارت گرافیکش سوخت (که البته بعدها فهمیدم اصلا این مشکل توی لپ تاپ های XPS یک مشکل شناخته شده و تقریبا حل نشدنیه و مشکل در طراحیشه اصلا)...و از اونجایی که امکان تعویض گرافیکش اینجا نبود بعد از 3 ماه معطلی گارانتی با هزار زور و دردسر لپ تاپ رو فرستادن دبی ، و اونجا مادر برد رو برام عوض کردن...حالا خیلی می ترسم بلای مشابهی سرم بیاد...البته من اپل رو خیلی بیشتر از این حرفا قبول دارم و اصلا قصد مقایسه اپل با دل رو ندارم...)
                  نه دوست عزیز تفاوت سرعتی احساس نمی کنم چون ssd یودن هارد air سبب جبران تفاوت cpu میشه بعدشم cash در cpu مکبوک ایر بالا تره به نظر من که با جفتشون کار کردم ایر یه چیز دیگست من کارهای گرافیکی سختم باهاش انجام دادم اما کم نمی آره

نظر

فکر کنم دیگه وقتشه Hp و Dell و etc بزنن گاراژ !!!
                    البته هنوزم Vaio یه چیز دیگست واسه کسایی که ویندوز می خوان ران کنن !

نظر

نه دوست عزیز تفاوت سرعتی احساس نمی کنم چون ssd یودن هارد air سبب جبران تفاوت cpu میشه بعدشم cash در cpu مکبوک ایر بالا تره به نظر من که با جفتشون کار کردم ایر یه چیز دیگست من کارهای گرافیکی سختم باهاش انجام دادم اما کم نمی آره
                      ممنون دوست عزیز از اطمینانی که بهم دادید برای خرید ایر...
                      پس پیش به سوی Macbook air 2010...
                      احتمالا من هم از کانادا سفارش بدم...فقط اون قضیه شروع نشدن فروشش تو امریکا ، و صف خرید روز اول که گفتی چی بود؟...میشه بیشتر توضیح بدی؟ من فکر کردم فقط ایفون و آیپدش از این جلف بازیا (!!!) داره ... حالا ما اگه بخوایم بگیم کسی برامون بگیره بفرسته...از کی می تونه اقدام کنه؟
                      ویرایش توسط VISTA_66 : https://i-phone.ir/forums/member/864-vista_66 در ساعت 23-10-2010, 03:01 PM

نظر

نوشته اصلی توسط shayan khodaei نمایش پست ها
                        برای اوردن از امریکا مشکلی پیش نمیاد؟
                        منظورم گمرک هست.
                        اگر مسافر با خودش بیاره که تا 2-3 تا دستگاه رو هم کاری ندارند و گمرکی بش تعلق نمی گیره(حالا یا 2 تا مک بوک مثلا! یا یه مک بوک ، یه آیپد یه آیفون و ...)...اما اگه بخواد dhl کنه اینجا احتمال داره که بهش گمرکی تعلق بگیره و موقع تحویل گرفتن از گمرک ، باید پول گمرکیش رو بدی...

نظر

سلام
                          بالاخره امروز مک بوک ایرم اومد دستم و الان دارم این متن رو با اون می نویسم...به نظرم فوق العادس...و همه شک و تردید هایی که سر خریدش به خاطر *پایین بودن سی پی یوش داشتم الکی بود...سرعتش به لطف هارد اس اس دیش فوق العاده بالاس ، در خیلی موارد از پرو ۱۳ هم روون تر کار می کنه (باز کردن همزمان چندین برنامه سریع و پشت سر هم یا بالا اومدن سیستم عامل که فقط ۱۵ ثانیه طول می کشه)...سرعت کپی هاردش محشره ، همین الان تست کردم یک فولدر ۳.۵۲ گیگابایتی رو (تک فایل) تو ۴۰ ثانیه دقیقا دوپلیکیت کردم...یعنی یه چیزی حدود ۹۰ مگابایت در ثانیه ...از نظر ظاهری و وزن و کیفیت ال سی دی هم که همتون قطعا مستحضر هستید ، واقعا تک تکه! و هیچ جای بحثی نمی ذاره...
                          راستی به ویندوز سونی که توی پارالل نصب کردم ریت ۴.۴ می ده (بخاطر سی پی یوش ریت اینقدر پایینه وگرنه به رم ۵.۵ ، به گرافیک ۴.۹ و از همه جالب تر به هاردش ۷.۹ (یعنی بالاترین ریتی که می تونه بده) رو داره می ده...
                          ویندوز با بوت کمپ هم روی خودش نصب کردم ولی هنوز درایور هاشو دانلود نکردم که روش نصب کنم برای همین ریت نگرفتم هنوز! به محض اینکه ریت کردم اون رو هم خبرش و بهتون می دم...
                          خلاصه دیگه هر سوالی داشتید در مورد مک بوک ایر می تونید ازم بپرسید من هم در حد توان قطعا کمکتون می کنم (این و برای این میگم چون من خودم قبل از خرید مک بوک ایر خیلی شک داشتم و واقعا دنبال یه نفر می گشتم که الان مک بوک ایر داشته باشه و همه سوال هامو ازش بپرسم...)...

نظر

آقا مبارکه

کانفیگشو بگو و اینکه چند خریدی؟

اگه برات زحمتی نیست یه ویندوز 7 نصب کن ببین دستگاه موقع کار کردن باهاش داغ میکنه؟
                            آخه مک بوک پرو یه همچین داستانی با ویندوز داره

نظر

نوشته اصلی توسط vista_66 نمایش پست ها
                              سلام
                              بالاخره امروز مک بوک ایرم اومد دستم و الان دارم این متن رو با اون می نویسم...به نظرم فوق العادس...و همه شک و تردید هایی که سر خریدش به خاطر *پایین بودن سی پی یوش داشتم الکی بود...سرعتش به لطف هارد اس اس دیش فوق العاده بالاس ، در خیلی موارد از پرو ۱۳ هم روون تر کار می کنه (باز کردن همزمان چندین برنامه سریع و پشت سر هم یا بالا اومدن سیستم عامل که فقط ۱۵ ثانیه طول می کشه)...سرعت کپی هاردش محشره ، همین الان تست کردم یک فولدر ۳.۵۲ گیگابایتی رو (تک فایل) تو ۴۰ ثانیه دقیقا دوپلیکیت کردم...یعنی یه چیزی حدود ۹۰ مگابایت در ثانیه ...از نظر ظاهری و وزن و کیفیت ال سی دی هم که همتون قطعا مستحضر هستید ، واقعا تک تکه! و هیچ جای بحثی نمی ذاره...
                              راستی به ویندوز سونی که توی پارالل نصب کردم ریت ۴.۴ می ده (بخاطر سی پی یوش ریت اینقدر پایینه وگرنه به رم ۵.۵ ، به گرافیک ۴.۹ و از همه جالب تر به هاردش ۷.۹ (یعنی بالاترین ریتی که می تونه بده) رو داره می ده...
                              ویندوز با بوت کمپ هم روی خودش نصب کردم ولی هنوز درایور هاشو دانلود نکردم که روش نصب کنم برای همین ریت نگرفتم هنوز! به محض اینکه ریت کردم اون رو هم خبرش و بهتون می دم...
                              خلاصه دیگه هر سوالی داشتید در مورد مک بوک ایر می تونید ازم بپرسید من هم در حد توان قطعا کمکتون می کنم (این و برای این میگم چون من خودم قبل از خرید مک بوک ایر خیلی شک داشتم و واقعا دنبال یه نفر می گشتم که الان مک بوک ایر داشته باشه و همه سوال هامو ازش بپرسم...)...
                              سلام آیا لپ تاپ شما 13 اینچی هست یا 11 اینچ؟

نظر

از لب تاپ راضی هستی؟ شما چند برات تموم شد؟

نظر

صبر کنید ..
                                X