اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

نظرتون در مورد خرید مک بوک ایر چیه؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• نظرتون در مورد خرید مک بوک ایر چیه؟

سلام به همه شیفتگان مک!
    بالاخره بعد از 300 روز انتظار برای من ، مک بوک ایر جدید هم ریلیز شد...اولش خیلی خورد تو ذوقم...که خبری از سی پی یو core i نبود، اما بعد که خوب بررسی کردم با احتساب تعدیل قیمتی که کرده دارم وسوسه می شم بخرم...خواستم ببینم نظر شما چیه؟
    (فقط قبلش بگم که من قصدم خرید مک بوک هست...پس اگر مقایسه ای هم می کنید با مدل های دیگه مک بوک مقایسه کنید...نیاید بگید سونی z بگیر یا چه می دونم Toshiba R700) با تشکر قبلی...
    مدلی که مد نظر منه این یکی هست
    CPU:2.13 Core2Duo...SL9600.6MB cache.
    4GB Ram DDR3.
    256GB Flash Storage Hard!
    VGA : GT 320
    13"
    قیمت این مدل در میاد 1799$ البته خدا می دونه این وقتی بیاد تو ایران چقدر می شه؟(قطعا بالای 2 میلیون دیگه نه؟؟؟ )...ممنون از راهنماییاتون...در ضمن این اولین لپ تاپ مک بنده هستش ...

دوست عزیز اگه معیار هات برای خرید لپ تاپ باریکی ، زیبایی و سبکی هست شک نکن و بگیر
    ولی اگه مشخصات بالایی می خوای یکی باید روش فکر کنی
    ولی هرچی باشه به قیمتش می ارزه . واقعا" قیمت خوبی داره (البته مدل 11 انچش ،مدل های 13 اینچ یه ذره قیمتش میره بالا )
    البته من نمی خوام از خریدت پشیمونت کنم . می خوام از خریدت اگاه باشی
    ولی در هر صورت در خرید مک شک نکن
    موفق باشی

نظر

به نظر من یه مک بوک معمولی انتخاب بهتریه...باید توجه کنید که این مدل درایو نداره و کاملا لوکسه و با این اندازه نمی شه انتظار زیاد ازش داشت (به نظر من آیپد بیشتر می ارزه)

نظر

شک نکن من که یکی می خوام سفارش بدم دیشب هی خوابش رو دیدم

نظر

با تشکر از همه دوستان که نظر دادن...
          در مورد اینکه چی می خوام بخرم ، و مشخصاتش چیه! و اینکه سی پی یوش مثلا Core2Duo هستش نه Core i (به قول خیلیا تکنولوژی دموده 3 سال پیش) یا مثلا اینکه نمی تونم رم یا هاردش رو ارتقا بدم کاملا آگاهم...شاید به قول شما بشه گفت همون شیفته نازکی ، زیبایی و از همه مهمتر خاص بودن این لپتاپ شدم...الآن تنها ترسم از اینه که آیا به اصطلاح لپ تاپ سوسولی نیست؟ یعنی اینجور نباشه که به خاطر کوچک کردن لپ تاپ! با هر ضربه ناچیز یا چه می دونم محکم بستن در لپ تاپ بخواد خراب بشه!(مثل سری اول ایر که گویا لولا هاشون می شکسته) یا مثل لپ تاپ فعلی مزخرف خودم (dell XPS) داغ کنه و بعد وسط کار خاموش شه یا حتی آسیب ببینه قطعاتش!...این اولین بحثیه که ذهنم رو مشغول کرده
          و دومیش هم اینکه اگه حالا خدای نکرده بلایی سر لپ تاپ اومد (اتفاق دیگه ، میفته) آیا اصلا امکان تعمیرش تو ایران هست؟ کسی جرا می کنه دست به این بزنه؟ (حتی قطعات بزرگش...مثلا ال سی دیش...یا تاچ پدش...)...
          و اگر هم کسی مدل های قدیمی تر ایر رو داره می خواستم نظرش رو کاملا در مورد ایر بدونم...

نظر

نوشته اصلی توسط snow leopard نمایش پست ها
            شک نکن من که یکی می خوام سفارش بدم دیشب هی خوابش رو دیدم
            دوست عزیز از کدوم کشور می خوای سفارش بدی؟
            انشالا اگه زود رسید دستت ، خوشحال می شیم یه رویویی ازش اینجا بنویسی..یا حتی اگه امکانش باشه من بیام سمتت و یه ملاقاتی با این کوچولوی دوست داشتنی داشته باشم...
            راستی تو مد نظرت 13 یا 11؟

نظر

نوشته اصلی توسط vista_66 نمایش پست ها
              با تشکر از همه دوستان که نظر دادن...
              در مورد اینکه چی می خوام بخرم ، و مشخصاتش چیه! و اینکه سی پی یوش مثلا core2duo هستش نه core i (به قول خیلیا تکنولوژی دموده 3 سال پیش) یا مثلا اینکه نمی تونم رم یا هاردش رو ارتقا بدم کاملا آگاهم...شاید به قول شما بشه گفت همون شیفته نازکی ، زیبایی و از همه مهمتر خاص بودن این لپتاپ شدم...الآن تنها ترسم از اینه که آیا به اصطلاح لپ تاپ سوسولی نیست؟ یعنی اینجور نباشه که به خاطر کوچک کردن لپ تاپ! با هر ضربه ناچیز یا چه می دونم محکم بستن در لپ تاپ بخواد خراب بشه!(مثل سری اول ایر که گویا لولا هاشون می شکسته) یا مثل لپ تاپ فعلی مزخرف خودم (dell xps) داغ کنه و بعد وسط کار خاموش شه یا حتی آسیب ببینه قطعاتش!...این اولین بحثیه که ذهنم رو مشغول کرده
              و دومیش هم اینکه اگه حالا خدای نکرده بلایی سر لپ تاپ اومد (اتفاق دیگه ، میفته) آیا اصلا امکان تعمیرش تو ایران هست؟ کسی جرا می کنه دست به این بزنه؟ (حتی قطعات بزرگش...مثلا ال سی دیش...یا تاچ پدش...)...
              و اگر هم کسی مدل های قدیمی تر ایر رو داره می خواستم نظرش رو کاملا در مورد ایر بدونم...
              خب مطمعنا اپل مشکلات ضربه رو پیشبینی کرده و قرار نیست با هر ضربه ای خراب بشه همون طوری که اول آیپاد تاچ رو برای اولین بار دستت میگیری انقدر زریفه فکر میکنی داره میشکنه اما واسه من ۱۰ بار روی آسفالت افتاده و به غیر از پشتش که خش افتاده دیگه هیچ مشکلی نداره...
              البته با محصولات اپل توی ایران باید با احتیاط رفتار کرد مخصوصا مک بوک ها . چون اگه به هر دلیلی مشکل جدی واسش پیش بیاد تعمیرش تقریبا غیر ممکنه !

نظر

دوست عزیز اول از همه بهت بگم که هر مشکلی که واسش پیش بیاد مستقیم باید بفرستیش آمریکا !
                دوم اینکه به نظر من نخر چون فقط خوشگله و به جاش ipad بخری خیلی بهتره ٫ من خودم مک بوک پرو دارم و با انواع و اقسام
                مک بوک ٫ مک بوک پرو و آی مک از سری جدیدش تا سری های قدیمیش کار کردم ٫ بزرگترین مشکل اینا هنگ کردن و داغ کردن موقع استفاده ی نسبتا سنگین ه که هر چی سایز لپ تاپ بزرگتر باشه و cpu قویتر باشه این مشکل خیلی کم میشه
                مثلا ۱۵ اینچ ها مخصوصا سری جدیدشون خیلی کمتر این مشکلو دارن تا ۱۳ اینچ ها یا تو ۱۷ اینچ ها تقریبا این مشکل وجود نداره ٫ دیگه خودت فکرش رو بکن که تو مک بوک ایر به این باریکی و سخت افزار نچندان قوی این مشکل تا چه حد اذیت کننده
                خواهد بود ٫ به نظر من که اگه لپ تاپ میخوای بخری حتما مک بوک پرو بخر

نظر

اتفاقا به پرو خریدن هم زیاد فکر کردم...اینم نتایج تفکراتمه!
                  من اگه بخوام پرو بگیرم! 15 که نمی گیرم...چون وزن تا حدود زیادی برام مهمه
                  مک بوک پرو 13 هم که الان فقط از سی پی یو Core2Duo استفاده می شه توش...خوب فرض کن بهترین مدل رو بخوام بگیرم مشخصاتش می شه چی؟
                  CPU 2.66 Core2Duo 4MB Cache, 4GB Ram,320 Hard eSata,Geforce GT320...با قیمت 1499$
                  خوب حالا جالبه بدونید اگه من ایر هم بخوام بگیرم ، با مشخصات
                  CPU 2.16 , 6MB Cache,4GB Ram DDR3 1066,256 GB Hard SSD,Geforce GT320... و قیمت 1799$...
                  خوب همونجور که می بینید تفاوتی توی مشخصات این دو لپتاپ نیست جز 2 مورد زیر
                  1.مک بوک پرو سی پی یو مک بوک پرو 0.5 گیگاهرتز ، فرکانسی بیشتری داره ، در عوض کش مموری سی پی یو مک بوک ایر 2 مگابایت بالاتره...(نمی گم سی پی یو هاشون در یه سطحن...ولی واقعا تفاوت چنان محسوسی نداره که بخوام بخاطرش از ایر دل بکنم)
                  2.هارد مک بوک ایر اس اس دی هستش که سرعت فوق العاده بالاتری داره از هارد معمولی ، و البته همین امر باعث سرعت و روونی بیش از پیش کار با لپ تاپ می شه. نکته جالب اینکه اگه همین مک بوک پرو رو بخوای با هارد 256 اس اس دی بگیری ، 700 دلار به قیمت نهاییت اضافه می شه، یعنی در میاد 2199$ ...).
                  خارج از این بحث هم که هیچکی در زیبایی ، ظرافت ، سیکی و خاص بودن مک بوک ایر شک نداره!
                  اینا دلایلیه که من رو از خرید مک بوک پرو ، بجای ایر پشیمون می کنه! حالا می خواستم نظر شمارم بدونم...
                  اگه جایی اشتباه کردم بم بگید...اگرم دلیل دیگه ای برای نخریدن مک بوک ایر دارید ارئه کنید ممنون می شم.

البته حرف AshmaN رو هم در مورد اینکه هرچی لپ تاپ کوچیک تر باشه ، قطعا بخاطر فضای داخلی کمتر، بیشتر گرم می کنه رو قبول دارم...اما اینکه مک بوک های 13 اینچ موقع کار سنگین و فقط بخاطر داغ کردن هنگ می کنه رو قبول ندارم! چون 2 تا از دوستام مک بوک پروی 13 اینچ دارن و هیچکدومشون تا حالا با همچین مشکلی بر نخوردن...من فکر می کنم شرکت اپل بزرگ تر از این حرفاس که فکر همچین مسایلی رو توی ساخت مک بوک ایرهاش نکرده باشه!...
                  ویرایش توسط VISTA_66 : https://i-phone.ir/forums/member/864-vista_66 در ساعت 22-10-2010, 05:31 PM

نظر

یعنی درایو نوری برای شما مهم نیست ؟

نظر

نوشته اصلی توسط vista_66 نمایش پست ها
                      دوست عزیز از کدوم کشور می خوای سفارش بدی؟
                      انشالا اگه زود رسید دستت ، خوشحال می شیم یه رویویی ازش اینجا بنویسی..یا حتی اگه امکانش باشه من بیام سمتت و یه ملاقاتی با این کوچولوی دوست داشتنی داشته باشم...
                      راستی تو مد نظرت 13 یا 11؟
                      چشم دوست عزیز آیفون 4 رو هم همینجوری خریدم و از اولین خریدارا بودم:d
                      از امریکا جفتشون رو می خوام هم 13 هم 11 یکی واسه خودم یکی واسه داداشم منتظرم فروشش شروع شه یکی از اولین خریدارا باشم هفته پیش اونجا بودم اگه می ونستم قراره بیاد بر نمی گشتم
                      الان یکی از دوستان گوش به زنگه که به محض آغاز فروشش بره تو صف خریدارا

نظر

نوشته اصلی توسط AshmaN نمایش پست ها
                        دوست عزیز اول از همه بهت بگم که هر مشکلی که واسش پیش بیاد مستقیم باید بفرستیش آمریکا !
                        دوم اینکه به نظر من نخر چون فقط خوشگله و به جاش ipad بخری خیلی بهتره ٫ من خودم مک بوک پرو دارم و با انواع و اقسام
                        مک بوک ٫ مک بوک پرو و آی مک از سری جدیدش تا سری های قدیمیش کار کردم ٫ بزرگترین مشکل اینا هنگ کردن و داغ کردن موقع استفاده ی نسبتا سنگین ه که هر چی سایز لپ تاپ بزرگتر باشه و cpu قویتر باشه این مشکل خیلی کم میشه
                        مثلا ۱۵ اینچ ها مخصوصا سری جدیدشون خیلی کمتر این مشکلو دارن تا ۱۳ اینچ ها یا تو ۱۷ اینچ ها تقریبا این مشکل وجود نداره ٫ دیگه خودت فکرش رو بکن که تو مک بوک ایر به این باریکی و سخت افزار نچندان قوی این مشکل تا چه حد اذیت کننده
                        خواهد بود ٫ به نظر من که اگه لپ تاپ میخوای بخری حتما مک بوک پرو بخر
                        دوست عزیز این شایعه ها چیه می نویسی من دیگه پیر اپل هستم از همون اول تمام محصولاتشو داشتم دوستامم ئاشتن سنگین ترین نرم افزارا رو روشون هم اجرا کردیم هیچ وقت چنین مشکلی نداشتیم الان یه iMac 27inch تو خونه دارم یه mac book pro یه power book G4 که مال 2005 هستش دو تا iphone 4 یه 3gs و ipad 3g 64 gb و بابامم یه mac book Air هیچ کدوم این ایراداتو ندارن خواهشا رو تکنولوزی روز ایراد...
                        اگه خیلی مشکل داری برو یه vaio بگیر قدر عافیت دستت بیاد!!!!
                        نرم افزارایی که ازشون استفاده می کنم و هنگی نمی بینم!!!:
                        1) فاینال کات پرو
                        2) افتر افکت
                        3) فتوشاپ cs4 و cs4
                        5) فاینال کات مجیک
                        6) 3 دی استودیو مکس!!!!

فکر نکنم از اینا قوی تر و سنگین تر نرم افزار باشه...

نظر

نوشته اصلی توسط VISTA_66 نمایش پست ها
                          اتفاقا به پرو خریدن هم زیاد فکر کردم...اینم نتایج تفکراتمه!
                          من اگه بخوام پرو بگیرم! 15 که نمی گیرم...چون وزن تا حدود زیادی برام مهمه
                          مک بوک پرو 13 هم که الان فقط از سی پی یو Core2Duo استفاده می شه توش...خوب فرض کن بهترین مدل رو بخوام بگیرم مشخصاتش می شه چی؟
                          CPU 2.66 Core2Duo 4MB Cache, 4GB Ram,320 Hard eSata,Geforce GT320...با قیمت 1499$
                          خوب حالا جالبه بدونید اگه من ایر هم بخوام بگیرم ، با مشخصات
                          CPU 2.16 , 6MB Cache,4GB Ram DDR3 1066,256 GB Hard SSD,Geforce GT320... و قیمت 1799$...
                          خوب همونجور که می بینید تفاوتی توی مشخصات این دو لپتاپ نیست جز 2 مورد زیر
                          1.مک بوک پرو سی پی یو مک بوک پرو 0.5 گیگاهرتز ، فرکانسی بیشتری داره ، در عوض کش مموری سی پی یو مک بوک ایر 2 مگابایت بالاتره...(نمی گم سی پی یو هاشون در یه سطحن...ولی واقعا تفاوت چنان محسوسی نداره که بخوام بخاطرش از ایر دل بکنم)
                          2.هارد مک بوک ایر اس اس دی هستش که سرعت فوق العاده بالاتری داره از هارد معمولی ، و البته همین امر باعث سرعت و روونی بیش از پیش کار با لپ تاپ می شه. نکته جالب اینکه اگه همین مک بوک پرو رو بخوای با هارد 256 اس اس دی بگیری ، 700 دلار به قیمت نهاییت اضافه می شه، یعنی در میاد 2199$ ...).
                          خارج از این بحث هم که هیچکی در زیبایی ، ظرافت ، سیکی و خاص بودن مک بوک ایر شک نداره!
                          اینا دلایلیه که من رو از خرید مک بوک پرو ، بجای ایر پشیمون می کنه! حالا می خواستم نظر شمارم بدونم...
                          اگه جایی اشتباه کردم بم بگید...اگرم دلیل دیگه ای برای نخریدن مک بوک ایر دارید ارئه کنید ممنون می شم.

البته حرف AshmaN رو هم در مورد اینکه هرچی لپ تاپ کوچیک تر باشه ، قطعا بخاطر فضای داخلی کمتر، بیشتر گرم می کنه رو قبول دارم...اما اینکه مک بوک های 13 اینچ موقع کار سنگین و فقط بخاطر داغ کردن هنگ می کنه رو قبول ندارم! چون 2 تا از دوستام مک بوک پروی 13 اینچ دارن و هیچکدومشون تا حالا با همچین مشکلی بر نخوردن...من فکر می کنم شرکت اپل بزرگ تر از این حرفاس که فکر همچین مسایلی رو توی ساخت مک بوک ایرهاش نکرده باشه!...

کاملا با نظراتت موافقم و 100 درصد بهتره گرمم نمی کنه!!!!
                          برو بگیر شک نکن و از تکنولوژی استفاده کن!!!!

نظر

نوشته اصلی توسط Queen نمایش پست ها
                            یعنی درایو نوری برای شما مهم نیست ؟
                            100 تومن میدی یه درایو نوری USB 3.0 بیست می گیری هر وقت خواستی وصل می کنی!! الان عصر عصر SSD هستش درایو نوری هم مثل فلاپی چند مدت دیگه دفن می شه!

نظر

نوشته اصلی توسط Snow leopard نمایش پست ها
                              100 تومن میدی یه درایو نوری USB 3.0 بیست می گیری هر وقت خواستی وصل می کنی!! الان عصر عصر SSD هستش درایو نوری هم مثل فلاپی چند مدت دیگه دفن می شه!
                              مگه usb3.0 هست؟
                              مک بوک پرو چه طور؟

نظر

صبر کنید ..
                              X