اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آموزش نصب Hazard 10.6.6i بر لپ تاپ و PC + فیلم ویدیویی آموزشی نصب

Collapse
این تاپیک مهم علامت‌گذاری شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• نوشته اصلی توسط u_frist نمایش پست ها
    مارو فراموش کردین.
    دوست عزیز، من در همین تاپیک بالای 5 بار برای دوستان شرح دام که چطور درایو رو اکتیو و سپس Chameleon رو نصب کنن. اینم برای شما :

شما dvd ویندوز 7 رو بوت کنید.

موقع نصب در صفحه اول next رو بزنید و در صفحه دوم repair computer رو بزنید.

در صفحه جدید که باز میشه، گزینه بالایی رو انتخاب کنید و next رو بزنید. حالا در پنجره بعدی برنامه dos رو باز کنید و طبق دستورات زیر بزین جلو :

Diskpart
    ( حالا اینتر رو بزنین. )

list disk
    ( حالا اینتر رو بزنین. )
    ( اینجا هاردی که مک تون روش نصب هست، یه شماره داره، اون شماره رو به خاطر بسپارید. )

sel disk x
    ( به جای x شما باید عددی که در مرحله قبلی بدست آورده بودید رو وارد کنید. )
    ( حالا اینتر رو بزنین. )

list part
    ( حالا اینتر رو بزنین. )
    ( اینجا هم عددی که پارتیشن مک ات داره رو به خاطر بسپار. )

sel part x
    ( به جای x عددی که در مرحله قبل ( پارتیشنی که مک روش نصبه. ) رو وارد کن. )
    ( حالا اینتر رو بزنین. )

active
    ( حالا اینتر رو بزنین. )

exit
    ( حالا اینتر رو بزنین. )

exit
    ( حالا اینتر رو بزنین. )

حالا گزینه ریستارت رو بزن.

حالا با iboot یا با خود dvd هازارد، مک رو لود کن. در داخل مک یکبار دیگه chameleon رو نصب کن.
    با kext هایی که در همین پست برات آپلود کردم، میتونی در خروجی به غیر از خروجی اصلی ات ( External Display ) گرافیک رو کامل لود کنی و استفاده کنی.

این lkext ها رو به پوشه System/Library/Extensions کپی کن، بعدش داخل terminal برای هر کدوم طبق دستور العمل زیر سطح دسترسی به فایل ها رو ست کن :

در Terminal عبارت sudo -s را تایپ کن، سپس password اکانتت رو وارد کن و بعدش دستور زیر رو وارد کن :
    sudo chown -R 0:0
    حالا یکبار space رو بزن و فایلی که کپی کردی ( در محل کپی شده ) رو به داخل ترمینال بپش و رها کن، بعدش enter رو بزن. این کار رو برای عبارت زیر هم انجام بده :
    sudo chmod -R 775
    و بعدش بکیار sapce رو بزن و فایل رو از محلی که کپی کزدی، توی ترمینال بکش و رها کن.
    این کار رو برای هر دو فابل انجام بده.

بعدش داخل Disk Utility برو و در سمت چپ روی درایو مک ات کلیک کن و در سمت راست روی گزینه Repai Permissions کلیک کن. بعد از اتمام کار، سیستم رو ریستارت کن و با kernel flag زیر مک رو لود کن :
    f-

اگر برای شما در آپدیتی که در پست اول توسط دوست خوبم آرین جان، شرح داده شد، مشکلی پیش میاد، شما لزومی نداره آپدیت کنید و میتونید از همین 10.6.6 هم استفاده کنید.

نظر

• نوشته اصلی توسط reza_rpd نمایش پست ها
      میخواستم بدونم 10.6.6 رو روی هارد ide میتونم نصب کنم یا حتما باید sata باشه؟؟؟
      دوست عزیز، با این آموزش بله میتونید.

نظر

• نوشته اصلی توسط sadegh_mcse نمایش پست ها
        ممنونم از این که جوابمو دادید
        و این که نصب شد (البته با استفاده از درایور ها)
        اما الان چطوری به وایرلس وصل شم!!!؟
        چون شبکه ای رو پیدا نمیکنه ؟ نکته ای دارد؟!!!

از هم بسیار تشکر
        دوست عزیز، متاسفانه روی بعضی از سیستم ها، این USB Wireless Adapter شما جواب نمیده. و در کل سازگاریش با مک خوب نیست.
        دوستانی که میخوان از Wireless USB Adapter استفاده کنند، من در نت این چند مورد رو پیدا کردم، ولی هیچ تظمینی نمیدم که 100% کار کنند، ولی تست شده هستند و احتمال جواب دهی شون زیاد هستش :

D-Link DWA-131 Wireless USB Adapter

D-Link DWL-G122 Wireless USB Adapter - Hardware Revision B1 only

Gigabyte GN-DWKG USB based on RT2500 chipset

Linksys WUSB54GC ver.3 Wireless USB Adapter

RT2500 802.11b/g USB Wireless Chipset

Realtek USB N 8191SU adaptor

Broadcom BCM4306 chipset

Asus Spacelink WL-167g USB2

بعنوان نمونه من خودمم یه USB Wireless Adapter دارم که مدل D-Link DWA 120 هستش و تا حالا خودم نتونستم روی مک ام راش بندازم.

پس دوستان هنگام خرید این USB Adapter ها حتما حتما از فروشنده بپرسید که آیا درایور مک داره یا نه ؟ و اگر گفت آره، تا فایل درایور با پسوند DMG رو یا خودش بهتون نداده، یا توی DVD یا CD کارت ندیدید، اون مدل رو نخرید.

نظر

• نوشته اصلی توسط i-sh نمایش پست ها
          دوست عزیز شما چک کنید ببینید که از دیسک نصب نیست؟
          اخه من خودم این مشکل رو داشتم وقتی دیسک رو عوض کردم درست شد
          نه .. عوض کردم باز هم همینحوریه.....

به هر حال، از شما و بقیه اساتید ممنونم که ما رو راهنمایی می کنید

دم همتون گرم

نظر

• نوشته اصلی توسط siwa نمایش پست ها
            شما DVD ویندوز 7 رو بوت کنید.

موقع نصب در صفحه اول Next رو بزنید و در صفحه دوم Repair Computer رو بزنید.

در صفحه جدید که باز میشه، گزینه بالایی رو انتخاب کنید و Next رو بزنید. حالا در پنجره بعدی برنامه DOS رو باز کنید و طبق دستورات زیر بزین جلو :

diskpart
            ( حالا اینتر رو بزنین. )

list disk
            ( حالا اینتر رو بزنین. )
            ( اینجا هاردی که مک تون روش نصب هست، یه شماره داره، اون شماره رو به خاطر بسپارید. )

sel disk X
            ( به جای X شما باید عددی که در مرحله قبلی بدست آورده بودید رو وارد کنید. )
            ( حالا اینتر رو بزنین. )

list part
            ( حالا اینتر رو بزنین. )
            ( اینجا هم عددی که پارتیشن مک ات داره رو به خاطر بسپار. )

sel part X
            ( به جای X عددی که در مرحله قبل ( پارتیشنی که مک روش نصبه. ) رو وارد کن. )
            ( حالا اینتر رو بزنین. )

active
            ( حالا اینتر رو بزنین. )

exit
            ( حالا اینتر رو بزنین. )

exit
            ( حالا اینتر رو بزنین. )

حالا گزینه ریستارت رو بزن.

حالا با iBoot یا با خود DVD هازارد، مک رو لود کن. در داخل مک یکبار دیگه Chameleon رو نصب کن.

با این روش مشکلت 100% حل میشه.
            سالار عزيز
            ممنون از زحمتهايي كه ميكشي
            من پارتيشن هم اكتيو كردم ولي باز بدون DVD ارور ميده هنگام بوت boot0 error ميده
            دوباره هزارد نصب كردم ولي بازم نميشه،
            راستي تو كاستومايز اگر درايو گرافيك و صدا چيزي تيك بزنم روي ارم اپل گير ميكنه و نصب نميشه ولي وقتي هيچي انتخاب نميكنم نصب ميشه علتش چيه؟!!!

نظر

• لینک نسخه ideneb رو میخوام ... کسی داره ؟

من هر چی گشتم پیدا نکردم

نظر

دوست عزیز، من در همین تاپیک بالای 5 بار برای دوستان شرح دام که چطور درایو رو اکتیو و سپس chameleon رو نصب کنن. اینم برای شما :

با kext هایی که در همین پست برات آپلود کردم، میتونی در خروجی به غیر از خروجی اصلی ات ( external display ) گرافیک رو کامل لود کنی و استفاده کنی.

این lkext ها رو به پوشه system/library/extensions کپی کن، بعدش داخل terminal برای هر کدوم طبق دستور العمل زیر سطح دسترسی به فایل ها رو ست کن :

در terminal عبارت sudo -s را تایپ کن، سپس password اکانتت رو وارد کن و بعدش دستور زیر رو وارد کن :
                Sudo chown -r 0:0
                حالا یکبار space رو بزن و فایلی که کپی کردی ( در محل کپی شده ) رو به داخل ترمینال بپش و رها کن، بعدش enter رو بزن. این کار رو برای عبارت زیر هم انجام بده :
                Sudo chmod -r 775
                و بعدش بکیار sapce رو بزن و فایل رو از محلی که کپی کزدی، توی ترمینال بکش و رها کن.
                این کار رو برای هر دو فابل انجام بده.

بعدش داخل disk utility برو و در سمت چپ روی درایو مک ات کلیک کن و در سمت راست روی گزینه repai permissions کلیک کن. بعد از اتمام کار، سیستم رو ریستارت کن و با kernel flag زیر مک رو لود کن :
                F-

اگر برای شما در آپدیتی که در پست اول توسط دوست خوبم آرین جان، شرح داده شد، مشکلی پیش میاد، شما لزومی نداره آپدیت کنید و میتونید از همین 10.6.6 هم استفاده کنید.
                خب دستت درد نکنه.
                چند مورد. 1 وقتی من توی دی وی دی ویندوز دستور میست رو میزنم کل هارد من رو در یک قالب پارتیشن 500 گیگ نشون میده در صورتی که من 4 5 تا درایو دارم.

2. این روشی که گفتی برای کارت گرافیک یعنی بازم روی لپ تاپ کارت گرافیک رو کاملاً ندارم فقط در خروجی این موردم ممکن هست؟؟

3. دسستتم درد نکنه شدیم سوهان روحت .

نظر

دوست عزیز، با این آموزش بله میتونید.
                  پس مک با هارد ide مشکلی نداره؟؟راحت نصب میشه؟؟

نظر

• بله شکلی نداره میتونید نصب کنید

نظر

دوست عزیز، متاسفانه روی بعضی از سیستم ها، این USB Wireless Adapter شما جواب نمیده. و در کل سازگاریش با مک خوب نیست.
                      دوستانی که میخوان از Wireless USB Adapter استفاده کنند، من در نت این چند مورد رو پیدا کردم، ولی هیچ تظمینی نمیدم که 100% کار کنند، ولی تست شده هستند و احتمال جواب دهی شون زیاد هستش :

D-Link DWA-131 Wireless USB Adapter

D-Link DWL-G122 Wireless USB Adapter - Hardware Revision B1 only

Gigabyte GN-DWKG USB based on RT2500 chipset

Linksys WUSB54GC ver.3 Wireless USB Adapter

RT2500 802.11b/g USB Wireless Chipset

Realtek USB N 8191SU adaptor

Broadcom BCM4306 chipset

Asus Spacelink WL-167g USB2

بعنوان نمونه من خودمم یه USB Wireless Adapter دارم که مدل D-Link DWA 120 هستش و تا حالا خودم نتونستم روی مک ام راش بندازم.

پس دوستان هنگام خرید این USB Adapter ها حتما حتما از فروشنده بپرسید که آیا درایور مک داره یا نه ؟ و اگر گفت آره، تا فایل درایور با پسوند DMG رو یا خودش بهتون نداده، یا توی DVD یا CD کارت ندیدید، اون مدل رو نخرید.
                      siwa جان بالاخره مشکل من حل شد :
                      Dlink 125 usb
                      اینم لینک ککست :
                      http:/tsd.dlink.com.tw
                      از لینک بالا میتونید مدل مربوطه رو دانلود کنید.

نظر

• نوشته اصلی توسط mohsen_one نمایش پست ها
                        لینک نسخه ideneb رو میخوام ... کسی داره ؟

من هر چی گشتم پیدا نکردم
                        کسی لینک نداره ؟

نظر

• بفرما :

کد:
                          http://www.freshwap.com/mac-applications/13835-ideneb-v1.5-10.5.7-leopard.html

نظر

• یه سوال :
                            درایوی که میخوایم روش هکینتاش نصب کنیم باید primary باشه ؟ system باشه ؟active باشه یا extended ?

اخه جدیدا هرچی مک نصب میکنم بوت لودر seven خراب میشه !

نظر

• نوشته اصلی توسط miladrock نمایش پست ها
                              سالار عزيز
                              ممنون از زحمتهايي كه ميكشي
                              من پارتيشن هم اكتيو كردم ولي باز بدون DVD ارور ميده هنگام بوت boot0 error ميده
                              دوباره هزارد نصب كردم ولي بازم نميشه،
                              راستي تو كاستومايز اگر درايو گرافيك و صدا چيزي تيك بزنم روي ارم اپل گير ميكنه و نصب نميشه ولي وقتي هيچي انتخاب نميكنم نصب ميشه علتش چيه؟!!!
                              به این دلیل که درایور هایی که شما دارید نصب میکنید، با قطعات شما همخوانی ندارد. در این صورت بعد از نصب، مک بالا نمیاد و به اصطلاح Kernel Panic به شما نشون میده.

اگر شما موفق به نصب مک شده اید، خب میتونید بعدا از روی قطعات سخت افزاریتون، درایور های مناسب با اونها رو پیدا کرده و نصب کنید.

نظر

• نوشته اصلی توسط u_frist نمایش پست ها
                                خب دستت درد نکنه.
                                چند مورد. 1 وقتی من توی دی وی دی ویندوز دستور میست رو میزنم کل هارد من رو در یک قالب پارتیشن 500 گیگ نشون میده در صورتی که من 4 5 تا درایو دارم.

2. این روشی که گفتی برای کارت گرافیک یعنی بازم روی لپ تاپ کارت گرافیک رو کاملاً ندارم فقط در خروجی این موردم ممکن هست؟؟

3. دسستتم درد نکنه شدیم سوهان روحت .
                                دوست عزیز :

3 - شما سوهان روح من نیستید ... ( بار کنین خوشحال میشم که میتونم به هم زبون هام کمک کنم و تجربیات خودمو بهشون منتقل کنم. )

1 - منظورت از میست !! List هستش ؟ خب با زدن list disk فقط هارد ها رو بهتون نشون میده ( نه پارتیشن ها رو ) و با زدن list part به شما پارتیشن ها رو نشون میده ( در هاردی که در مراحله قبلش با دستور Sel disk X انتخاب کرده بودید. )

2 - درسته دوست عزیز، شما با این روش فقط در خروجی کارت گرافیکتون میتونید از تمام امکانات گرافیک استفاده کنید. متاسفانه تا قبا از لایون به دلیل اینکه اپل از قطعات nVidia استفاده میکرد، ساپورت AMD ضعیف بود. ولی الان با سازگار شدن Lion با AMD دیگه برای این کارت گرافیک ها هم درایور های بهتری رو شاهد خواهیم بود.

نظر

صبر کنید ..
                                X