اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

تاپیک مطرح کردن سوالات در مورد آي پد 1

Collapse
این تاپیک مهم علامت‌گذاری شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• سلام به همگی من 4.3.3 رو به صورت کاستوم نصب کردم
    فقط سیدیا رو دولوپر انتخواب کردم .مشکلی که نیست
    فرق دولوپر با یوزر چیه ؟
    بعد از ریستور دیدم که حجم other رو زده 430 مگ ؟؟؟؟ این برای چیه من که تازه نصب کردم و این حجم برای چیه

نظر

• نوشته اصلی توسط soshiance نمایش پست ها
      سلام به همگی من 4.3.3 رو به صورت کاستوم نصب کردم
      فقط سیدیا رو دولوپر انتخواب کردم .مشکلی که نیست
      فرق دولوپر با یوزر چیه ؟
      بعد از ریستور دیدم که حجم other رو زده 430 مگ ؟؟؟؟ این برای چیه من که تازه نصب کردم و این حجم برای چیه
      خير مشكلي نيست.
      كاربران دولوپر در سيديا اجازه دسترسي به تمامي پك هاي موجود در سيديا رو دارند اما يوزر كاربران عادي هستند و توصيه ميشه همون دولوپر انتخاب بشه.
      others قسمتي از دستگاه هست كه مربوط به فايل هاي سيستمي خود دستگاه هست و اين حجم اشغالي توسط اون طبيعي هست.

نظر

• نوشته اصلی توسط crystalboy
        ببینید شما حتی فلش دیسک هم بخرید همینطوره . یعنی اگه فلش 4 گیگ بخرید حجمش حدود 3.7 هستش. در مورد حجم other هم باید بگم خوب شما به صورت پیش فرض برنامه روی گوشیتون زیاد دارید ، مثل map . ipod . photo و ...
        خوب photo,ipod,map , ... مگه جزوه App به حساب نمیان ؟ باشه ممنون دوستان ... قانع شدم
        اره خوب از یه هارد اکسترنال 1000گیگ ... 930گیگ آزاد هست

نظر

• نوشته اصلی توسط ali_mcitp نمایش پست ها
          خوب photo,ipod,map , ... مگه جزوه App به حساب نمیان ؟ باشه ممنون دوستان ... قانع شدم
          اره خوب از یه هارد اکسترنال 1000گیگ ... 930گیگ آزاد هست
          دیلیل منطقی و علمی این قضیه این هستش :

هر 1 بیت = یک عدد که یا 0 یا 1

8 بیت = 1 بایت

هر 1024 بایت = ا کیلو بایت

هر 1024 کیلوبایت = 1 مگابایت

هر 1024 مگابایت = 1 گیگابایت

هر 1024 گیگابایت = 1 ترابایت

دلیل اینکه هم 1024 شده، اینکه کامپیوتر فقط 0 و 1 میفهمه و براش 0 و 1 راحتتره. حالا ما برای افزایش این 2 عدد نمیتونیم اونو ضرب یا جمع ببندیم، بلکه چون پایه دوتایی هستش باید اونو بتوان برسونیم. خب 2 بتوان 2 = 4 و 2 بتوان 3 = 8 و .... و میرسیم به 2 بتوان 10 = 1024 که این عدد ما بود.

نمیدونم توجه کردی یا نه، کارت های گرافیک و رم ها بخصوص وقتی مدلهای جدیدشون میاد، همیشه عدد قبلی دوبرابر شده. یهنی 2 به توان یه عدد جدید رسیده. مثلا خیلی وقت پیش ها من خودم کارت گرافیک 8 مگ داشتم. خب بعد 16 اومد ( یادش بخیر اسمش Riva TNT 2 بود. ) بعد 32 بعد 64 بعد 128 بعد 256 بعد 512 و بعد 1024 که الان همه بهش میگن 1 گیگ.

حالا این کمبود هارد هم از این قضیه تبعیت میکنه.

یه مثال میزنم متوجه بشی :

من الان یه هارد 500 گیگ دارم که در کامپیوتر من مقدار 465.76 گیگ نشون میده.

خب حالا اینو در 1024 ضرب کن، میشه فلان مگ درسته. خب حساب میکنیم :

465.76*1024= 476938.24

خب حالا این عدد بالا به مگ هستش. حالا میایم به کیلوبایت تبدیلش کنیم. پس باید در 1024 ضربش کنیم :

476938.24 * 1024 = 488384757.76

که عدد بالا به کیلو بایت هستش. حالا میخوایم به بایت تبدیلش کنیم. باید دوباره در 1024 ضرب بشه :

488384757.76 * 1024 = 500105991946.24

خب. نتیجه رو دیدی ؟

این یعنی الان هارد من که 500 گیگ هستش، در اصل میتونه 500 میلیارد بایت اطلاعات در خودش ذخیره کنه، که درست هم هستش.

البته این که عدد یه مقدار بیشتر نشون میده، برای اینه که اون عددی که در اول کامپیوتر به ما نشون میده، رند شده هستش و به اصطلاح گرد شده.

امیداورم متوجه شده باشی.
          ویرایش توسط siwa : https://i-phone.ir/forums/member/25144-siwa در ساعت 22-05-2011, 10:25 AM

نظر

• راستی اینو هم اضافه کنم، چرا این پایه دوتایی خوبه ؟؟؟

چون ما الان پایه دوتایی هستیم، درسته ؟ .. ( آره .. ) و ما در هر بایت 8 بیت داریم .. درسته ؟؟ ... خب این میشه 2 بتوان 8 که میشه 256 ...

پس ما در هر بایت میتونیم 256 کاراکتر داشته باشیم. که این میتونه همه حروف الفبا اون زبون و همه سیمبول ها و ... رو پوشش بده. برای همینه که پایه دوتایی برای کامپیوتر راحتتر فهمیده میشه. ( حالا حساب کن بخوای پایه رو بکنی 10 تایی .. بعد تو هر بایت 8 بیت باشه، میشه 10 بتوان 8 که میشه 100.000.000 یا 100 میلیون ....... میدونی یعنی چی، یعنی الان ما با 256 اش هم کلی کاراکتر ننوشته داریم، یهنی جای بعضی از اعداد هنوز خالیه، حالا بیا 100 میلیون رو پر کن ... تازه این به کنار، میدونی اگه کامپیوتر بخواد یه کلمه رو پردازش کنه، پدرش که هیچ، جد اندر جدش میاد جلو چشاش ... ابر کامپیوتر میخواد تا بتونه مثلا در کمتر از 1 ثانیه، این صفحه رو لود کنه. احتمالا هم کامپیوتری تاحالا اختراع نشده بود که بر پایه 10 تایی بتونه مثلا بازی Freecell رو اجرا کنه .... )

نظر

• سوال

با سلام
              بنده یک آی پد 1 خریدم و دادم برای من جیلبرگ کنن
              متاسفانه طرف هر چی دستش اومده تو این برنامه ریخته
              در حالی که من فقط به برنامه خواندن پی دی اف و دیدن عکس نیاز دارم
              الان هم نمیدونم چطوری باید فایل (عکس) انتقال بدم تو ای پد خودم
              یک کابل خریدم گفتن توسط برنامه ای تون میتونی توش فایل بریزی که نشد
              از دوستان یه کانکتور خریدم که مخصوص انتقال فایل هست منتها یه برنامه میخواد که توسط اون برنامه میشه فابل انتقال داد
              تو فروم هم گشتم موردی پیدا نکردم که کمکم کنه
              از دوستان خواهش میکنم راهنمایی کنند بنده رو

نظر

• نوشته اصلی توسط saed_violin نمایش پست ها
                با سلام
                بنده یک آی پد 1 خریدم و دادم برای من جیلبرگ کنن
                متاسفانه طرف هر چی دستش اومده تو این برنامه ریخته
                در حالی که من فقط به برنامه خواندن پی دی اف و دیدن عکس نیاز دارم
                الان هم نمیدونم چطوری باید فایل (عکس) انتقال بدم تو ای پد خودم
                یک کابل خریدم گفتن توسط برنامه ای تون میتونی توش فایل بریزی که نشد
                از دوستان یه کانکتور خریدم که مخصوص انتقال فایل هست منتها یه برنامه میخواد که توسط اون برنامه میشه فابل انتقال داد
                تو فروم هم گشتم موردی پیدا نکردم که کمکم کنه
                از دوستان خواهش میکنم راهنمایی کنند بنده رو
                دوست عزيز اصلا نياز به اين كارا نبود
                شما از سيديا برنامهifile رو از سورس سايت دانلود كن بعد با برنامه ifunbox فايل هاي pdf رو كپي كن توش معمولا تو دايركتري var/ mobile/... يه فولدر بساز اونجا بريز با برنامه ifile با گوشيت برو پيداش كن روش سلكت كن باز ميشه. يه راه ديگه هم داره كه با ifun box تو داكيومنت برنامه اي كه pdf ميخونه كپي كنيش var/mobile/ app اونجا ميتوني برنامه رو پيداش كني
                براي عكس هم اول تو ايتونز بريز بعد سينك كن ميره تو گوشي

نظر

• یه سوال داشتم
                  جنس پشت آیپد2 از چیه چون 2ماهه دارمش 2- 3خط افتاده ولی مثله پشته آیپاد نیست
                  به نظرتون کیس لازم داره بره پشتش یا اون خش ها هم اتفاقی بوده؟

نظر

• سلام
                    من آیپد رو در 3.2 می خواستم ببرم به 4.3.2 همه کارها رو انجام دادم و به dfu بردم که ارور 1600 رو داد بعد با ireb-r4 به dfu بردم و ریستور کردم تمام شد ،
                    اما دیگه از dfu خارج نمی شه
                    حتی جیلبریک هم می کنم تمام که میشه دیگه بالا نمیاد و میره تو dfu

حال نزاری دارم لطفا کمکم کنید
                    ویرایش توسط farmad : https://i-phone.ir/forums/member/19690-farmad در ساعت 23-05-2011, 09:22 AM

نظر

• نوشته اصلی توسط farmad نمایش پست ها
                      سلام
                      من آیپد رو در 3.2 می خواستم ببرم به 4.3.2 همه کارها رو انجام دادم و به dfu بردم که ارور 1600 رو داد بعد با ireb-r4 به dfu بردم و ریستور کردم تمام شد ،
                      اما دیگه از dfu خارج نمی شه
                      حتی جیلبریک هم می کنم تمام که میشه دیگه بالا نمیاد و میره تو dfu

حال نزاری دارم لطفا کمکم کنید

شکر خدا درست شد

1 - به نصیحت آقای MacWorld عزیز دستگاه رو نیم ساعتی به شارژ زدم
                      2 - فایل هاست رو به حالت اولیه ( دیفالت ویندوز ) برگردوندم
                      3 - جدیدترین فریمور که 4.3.3 باشه رو دانلود کردم
                      4 - ریستور کردم و شکر خدا حل شد

هرچی دکمه هوم و پاور رو می گرفتم اتفاقی نمی افتاد

ریستور رو قبلا هم کرده بودم اما فکر می کنم مشکل اصلی همون اتمام شارژ دستگاه بود

نظر

• وقتی آیپد و جلبریک کنی فقط برنامه های کرک شده میشه ریخت؟

نظر

• نوشته اصلی توسط tavileh نمایش پست ها
                          وقتی آیپد و جلبریک کنی فقط برنامه های کرک شده میشه ریخت؟
                          نه ميتونى از appStore هم هرچي خواستي بگيري و بريزي روش

نظر

• يه مشكل با ايتونز پيدا كردم اول برنامه هارو با ifunbox از ipad بكاپ گرفتم كه ipa درست ميكنه يه سري و كه نگرفت و ميپريد بيرون كسي ميدونه چرا ؟؟ بعد ريستور كردم به 4.3.3 كاستوم ريختم البته
                            برنامه هارو هم تو app ايتونز add كردم
                            ١- يه سري از برنامه هارو نريخت ولي عكسش تو ايتونز بود
                            ٢- يه سري هم كه سالم بود و ارور اوتوريز ميداد كه سيستم اوتوريز بود اين و نفهميدم كه چي ميگه
                            ٣- اين كه از همه مهمتره و خيليم مسخره هست اينه كه من برنامه هايي رو كه با ايتونز رو ايپد ريختم و از تو ايتونز پاك كردم يعني خالي خالي بعد دوباره سينك كردم كه برنامه ها از ايپدم پاك بشه كه چند تا بيشتر پاك نشد و بقيه رو دستي پاك كردم از تو ايپد !!!!!؟؟؟؟
                            ٤- برنامه هارو تو ايپد مرتب كردم و فلدر بندي كردم اومدم يه برنامه ديگه رو بريزم تو ايپد بعد از سينك با ايتونزهمه فلدر بندي ها پريد و برنامه ها همه جابه جا شد !!!؟؟ 

كسي نظري نداره
                            ویرایش توسط soshiance : https://i-phone.ir/forums/member/370-soshiance در ساعت 27-05-2011, 04:47 PM

نظر

• ی 2 روزی هست آیپد2م در هین کار یهو هنگ میکنه تاچشم از کار می افته مجبور میشم ریستور کنم به نظر شما مشکل از کجاست؟؟

ریستور کردن زیاد واسه آیپد مشکلی بوجود میاره؟؟

نظر

• نه ريستور هيچ ضرري نداره . منم دستگام خيلي داغ ميكرد و باطري وحشتناكي مصرف ميكرد ريستور كردم الانم از ايپد ٢ شما هم بهتر كار ميكنه :d

نظر

صبر کنید ..
                                X