گزارش اقتصادی اپل برای سه ماهه اول ۲۰۱۵ در ۲۷ آپریل

گزارش اقتصادی اپل برای سه ماهه اول ۲۰۱۵ در ۲۷ آپریل

اپل روز گذشته بنا بر سنت چندین ساله خود, زمان ارائه کنفرانس تلفنی پیرامون وضعیت اقتصادی این شرکت در سه ماهه اول ۲۰۱۴ را اعلام کرد. در این کنفرانس تلفنی, تیم کوک و مدیر بخش اقتصادی شرکت اپل, در روز ۲۷ آپریل پیرامون محصولات و البته میزان فروش و درآمد شرکت اپل سخن خواهند گفت. به طور کلی, پیش از آغاز کنفرانس تلفنی, شرکت اپل میزان فروش محصولات خود را اعلام می کند و پس از برقراری کنفرانس تلفنی, پرسش و پاسخ ها پیرامون محصولات اپل آغاز خواهد شد. در آمار هایی که ارائه داده خواهد شد, میزان فروش و درآمد شامل ساعت اپل نخواهد شد, زیرا این محصول جدید در ماه چهارم ۲۰۱۵ منتشر خواهد شد, اما به طور مشخص در بخش پرسش و پاسخ, اطلاعات زیادی پیرامون میزان فروش و پیش خرید ساعت های اپل در ماه چهارم ۲۰۱۵ گفته خواهد شد.

در آخرین گزارش اقتصادی اپل برای سه ماهه چهارم ۲۰۱۴ , این شرکت به مانند سنت هرساله خود در سه ماهه آخر سال رکورد فروش خود را شکست و به درآمد بالای ۷۴ میلیارد دلار با سود خالص بیش از ۱۸ میلیارد دلار دست یافت. در آن سه ماهه ,شرکت اپل توانست ۷۴.۴ میلیون آیفون, ۲۱.۴ میلیون آیپد و ۵.۵ میلیون مک را به فروش برساند. اما گفتن این نکته خالی از لطف نیست که به طور کلی سه ماهه چهارم هر سال شامل فروش و تقاصای بالای محصولات در تعطیلات آخر سال میلادی نیز می شود و بنابراین میزان فروش شرکت اپل در این بازه به بیشترین حد خود در سال می رسد. بنابراین هیچ کس انتظار ندارد که در آمد سه ماهه اول ۲۰۱۵ به مانند سه ماه چهارم ۲۰۱۴ برای اپل به میزان بسیار بالایی باشد.
کارشناسان بازار بورس پیش بینی کرده اند که اپل در سه ماهه اول ۲۰۱۵ , به درآمدی در حدود ۵۲ تا ۵۵ میلیارد دلار دست یافته و بیش از ۵۵ میلیون آیفون را نیز فروخته است. اگر شرکت اپل به نتایجی فراتر از پیش بینی ها دست یابد, احتمالا شاهد یک جهش در وضعیت سهام این شرکت خواهیم بود و برعکس اگر اپل نتایجی کمتر از پیش بینی ها ارائه کند احتمالا برای مدتی سهام اپل دچار افت موقتی خواهد شد.
در نهایت مثل همیشه, گزارش کاملی از این کنفرانس تلفنی در انجمن تخصصی آیفون ارائه خواهیم کرد.

برچسب ها:

بدون برچسب

دیدگاه ها ۰

دیدگاه خود را ارسال کنید.