بروزرسانی سخت‌افزاری مکبوک ایر و مکبوک پرو ۱۳-اینچ رتینا

220304-1280

شب گذشته اپل در کنار معرفی نسل جدید مکبوک، یک بروزرسانی سخت‌افزاری برای نسل کنونی مکبوک ایر و مدل ۱۳-اینچی مکبوک پرو رتینا نیز ارائه کرد.

مدل ۱۳-اینچی مکبوک پرو رتینا، همراه با ترک‌پد جدید اپل با تکنولوژی Force Touch ارائه خواهد شد. در این تکنولوژی ترک‌پد به صورت کاملا لمسی خواهد بود و میزان فشار شما به ترک‌پد، نوع کار را تعیین میکند و هر میزان فشار، در محیط‌های مختلف کار متفاوتی را انجام می‌دهد. همچنین پردازنده به کار رفته در این مدل نیز به نسل پنجمن پردازنده‌های اینتل ارتقا پیدا کرده است. گرافیک به کار رفته در این دستگاه نیز مدل Iris Graphics 6100 است. همچنین به گفته اپل، SSD به کار رفته در این مدل، دو برابر از نسل قبلی خود سریع‌تر است و همچنین باتری آن مدت زمان بیشتری را نگاه می‌دارد.

در کنار مکبوک پرو، اپل نسل کنونی مکبوک ایر را نیز بروز کرد. پردازنده به کار رفته در این مدل به نسل پنجمن پردازنده‌های اینتل افزایش پیدا کرده است. گرافیک به کار رفته در این دستگاه نیز مدل Iris Graphics 6000 است. همچنین همانند فوق، SSD به کار رفته در این مدل نیز، دو برابر از نسل قبلی خود سریع‌تر است و همچنین باتری آن مدت زمان بیشتری را نگاه می‌دارد.

مدل ۱۳-اینچی مکبوک پرو رتینا با پردازنده Core i5 و قدرت ۲.۷ GHz و همچنین میزان ۸ گیگ رم و ۱۲۸ گیگ SSD با قیمت $۱,۲۹۹ هم اینک قابل خرید است. مدل دیگر آن نیز با قدرت ۲.۷ GHz و ۲۵۶ گیگ SSD با قیمت $۱,۴۹۹ در دسترس است. و در نهایت آخرین مدل آن، با قدرت ۲.۹ GHz و ۵۱۲ گیگ SSD با قیمت $۱,۷۹۹ به فروش می‌رسد. در مدل‌های کاستوم این دستگاه نیز امکان انتخاب پردازنده Core i7 با قدرت ۳.۱ GHz و ۱۶ گیگ رم نیز وجود دارد.

همچنین، مدل ۱۱-اینچی مکبوک ایر با قدرت ۱.۶ GHz و همچنین میزان ۴ گیگ رم و ۱۲۸ گیگ SSD با قیمت $۸۹۹ هم اینک قابل خرید است. مدل دیگر آن نیز با ۲۵۶ گیگ SSD با قیمت $۱,۰۹۹ در دسترس است. مدل ۱۳-اینچی مکبوک ایر با قدرت ۱.۶ GHz و همچنین میزان ۴ گیگ رم و ۱۲۸ گیگ SSD با قیمت $۹۹۹ هم اینک قابل خرید است. مدل دیگر آن نیز با ۲۵۶ گیگ SSD با قیمت $۱,۱۹۹ در دسترس است. در مدل‌های کاستوم این دستگاه نیز امکان انتخاب پردازنده Core i7 با قدرت ۲.۲ GHz و ۸ گیگ رم و ۵۱۲ گیگ SSD نیز وجود دارد.

برچسب ها:

دیدگاه ها ۴

 1. LP

  ۲۰ اسفند ۱۳۹۳ ۱۰:۱۶ ب٫ظ

  چرا مدل ١۵ اینچی ارتقاء نداده؟؟!!
  میدونید شما؟

  • علیرضا خدام

   ۲۰ اسفند ۱۳۹۳ ۱۰:۲۴ ب٫ظ

   دلیل خاصی ندارد

  • سجاد کیوان‌مرز

   ۲۱ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۰۶ ب٫ظ

   احتمالا قراره مدل ۱۵ اینچی در ۶ ماه آینده یک آپدیت بزرگ و متحول کننده تر داشته باشه !

 2. mohsen rastegar

  ۲۱ اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۵۷ ق٫ظ

  سلام
  میخواستم ببینم شما این مک بوک رو کی میارید، ایا قبل عید هم میارید ؟! 🙂

دیدگاه خود را ارسال کنید.