معاون ارشد مهندسی iOS اپل، بازنشته شد

معاون ارشد مهندسی iOS اپل، بازنشته شد

screen-shot-2013-11-03-at-11-38-19-am

 

هنری لامیراکس (Henri Lamiraux)، قائم مقام بخش مهندسی iOS در هفته های گذشته و پس از انتشار آخرین نسخه iOS 7.0.3 بازنشسته و از سمت خود کناره گیری کرد. هنری پیشکسوت ترین فرد در بخش iOS از آغاز تا ابتدا بوده و از افراد تاثیرگذار در اکثر پروژه های این بخش محسوب میگردد. وی مدیریت اجرایی سیستم عامل iOS, مدیریت رفع باگها و ویژگیهای جدید که در نسخه های متعدد اضافه میگردد را نیز به عهده داشت. همچنین او مدیریت قالبها یا فریمورکهای iOS رابر عهده داشت، این توانمندی به برنامه نویسان و توسعه دهندگان اپل, این اجازه را میدهد تا به راحتی اقدام به ساخت برنامه های کاربردی خود کنند.
در حالیکه هنری خبره ترین فرد در iOS بشمار میرود، با ارتقاء Craig Federighi در پاییز سال گذشته به عنوان رئیس بخش نرم افزار اپل (iOS&OSX), موقعیت شغلی او کمی نگران کننده تر شد، چرا که تا قبل از اینکه هنری تحت رهبری کریگ کار کند، یک درجه بالاتر از اسکات فورستال بشمار میرفت و در کنار اسکات مشغول به طراحی و تست نرم افزارهای بیسیم iOS بود، و این طبیعی بود که در موقعیت جدید شغلی کمی ناراحت بنظر برسد.
لامیراکس، کار خود را ۲۳ سال پیش به عنوان مهندس نرم افزار در بخش مکینتاش شروع کرد، و با پیشرفت خود به سمتهای مدیر مهندسی مک، مدیر مهندسی iOS, مدیر ارشد مهندسی iOS، نائل آمد، او در سال ۲۰۰۵ به تیم iOS پیوست و جزو معدود افرادی بود که از ابتدای پروژه iOS تا کنون با اپل همراه بوده است.
با توجه به تغییرات بنیادی مدیریتی اخیر اپل، و با خروج پیشکسوت ترین فرد iOS باید دید که آینده این پلتفرم به کجا خواهد انجامید، هر چند درحال حاضر، بخش مهندسی نرم افزار اپل تحت رهبری کریگ فدریگ و کمک جانی آیو، بر روی پلتفرمهای جدید مشغول کار هستند. OS X 10.10 با نام فعلی “Syrah” با ویژگیهای جدید و طراحی دوباره رابط کاربری در حال انجام و iOS 8 تمرکز خود را بر روی قابلیتهای ناوبری و نقشه های اپل و یکپارچگی با M7 آیفون و آیپد راه خود را طی میکند.

برچسب ها:

دیدگاه ها ۰

دیدگاه خود را ارسال کنید.