حمله امروز هکرهای اینترنتی به اپل

securitymac

 

 

به گزارش رویتز امروز اپل تایید کرده است که هکرها به عده ای از کامپیوترهای مکینتاش حمله کرده و کامپیوترها دچار آلودگی شده اند. این شرکت گفت این عده همان گروه ناشناسی هستند که اخیرا به به فیسبوک حمله کرده و تعداد زیادی از کاربران را آلوده کرده اند. اپل تا کنون هیچ مدرکی که ثابت کند چه اطلاعاتی به سرقت رفته بدست نیاورده است.

بر اساس گزارشها این حمله به دلیل نقص پلاگین جاوا در مرورگرهای مکینتاش بوده و از همین طریق فیس بوک ، هزاران نفر و کمپانی با نرم افزارهای مخرب و تروجان آلوده شده بودند . به گزارش رویترز اپل گفته به زودی ابزار نرم افزاری برای محافظت در برابر حملات برای کاربران خود ارسال خواهد کرد.
همچنین اپل بیانیه ای خطاب به نشریه AllThingsD منتشر کرده است:
اپل به دنبال شناسایی نرم افزارهای مخرب است که برخی از از سیستمهای مکینتاش کاربرانش را که از طریق یک نقص امنیتی در پلاگین جاوا آلوده کرده است ، بوده است، بدافزار اخیر که در یک حمله به سمت اپل و یکی از شرکتهای دیگر بکار گرفته شده است ، از طریق یک وبسایت برای توسعه دهندگان نرم افزار پخش شده است ، ما تعدادی از کامپیوترهای آلوده را از شبکه جدا کرده ایم ، هنوز هیچ مدرکی که ثابت کند اطلاعاتی به سرقت رفته است بدست نیامده ، و ما اکنون در حال همکاری با مجریان قانون برای شناسایی منابع مخرب نرم افزاری هستیم.
هم اکنون تمام نسخه های شیر کوهی بدون نصب جاوا در اختیار قرار میگیرد ، و به عنوان یک اقدام امنیتی پلاگین جاوا به مدت ۳۵ روز غیر فعال بوده است ، ما در حال بروزرسانی جاوا و حذف نرم افزارهای و پیدا کردن تروجان مخرب هستیم.

منبع خبر: ۹to5mac

برچسب ها:

دیدگاه ها ۰

دیدگاه خود را ارسال کنید.