اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

جیلبریک بکنم یا نه ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

بنظرمن که دیگه ارزششونداره کسی وقتشوبداره برای جلبریک.
    بخصوص اینکه اپل شدیداجلوشوگرفته وباهرآپدیتی ردیف داره ضدحال میزنه.
    من خودم هم ازاون اولی که آیفون3جی روخریدم بلافاصله جلبریکش کردم وبعدش هم
    3جی اس و4وهم همینطورتاچندماه پیش هم زرت زرت جبلریک ورستورشده بودکارهفتگیم.ولی وقتی نشستم و
    دودوتاکردم دیدم حیف وقته.
    آره یه زمانی ازجلبریک خیلی استقبال شداونم مال اونموقع بودکه 3جی اومدومثلادوربین فیلمبرداری نداشت و
    باجلبریک کردن میشددوربین فیلمبرداری رونصب کرد.واقعاهم سورپرایزبود.وخیلی کارهای دیگه.
    مگه بغیراینه که باجلبریک فقط میشه یه خورده شکل وریخت آیفون روتغییردادوبامثلا اس بی ستینگ
    یکی دوتاoptionاضافه کردوچندتاچیزدیگه که بنظرمن اصلابه دردسرش نمی ارزه واپل خودش بازرنگی
    روزبروزداره این برنامه هاروواردآیفون میکنه.
    بالاترین دلیلی که خیلی هامیرن سراغ جلبریک فقط بخاطراینه که برنامه هارومجانی بریزن توگوشیشون.بقیش بهونست.
    من خودم هم جزوهمین خیلیهابودم.
    آنچیزکه عیان است چه حاجت به بیان است؟
    اون دوستمون میگه قاعدتا کسانی که دنبال جیلبریک کردن هستند احتمالا هوش بالاتری دارند.بهونه بهترنبود؟

نظر

نوشته اصلی توسط shams نمایش پست ها
      بنظرمن که دیگه ارزششونداره کسی وقتشوبداره برای جلبریک.
      بخصوص اینکه اپل شدیداجلوشوگرفته وباهرآپدیتی ردیف داره ضدحال میزنه.
      من خودم هم ازاون اولی که آیفون3جی روخریدم بلافاصله جلبریکش کردم وبعدش هم
      3جی اس و4وهم همینطورتاچندماه پیش هم زرت زرت جبلریک ورستورشده بودکارهفتگیم.ولی وقتی نشستم و
      دودوتاکردم دیدم حیف وقته.
      آره یه زمانی ازجلبریک خیلی استقبال شداونم مال اونموقع بودکه 3جی اومدومثلادوربین فیلمبرداری نداشت و
      باجلبریک کردن میشددوربین فیلمبرداری رونصب کرد.واقعاهم سورپرایزبود.وخیلی کارهای دیگه.
      مگه بغیراینه که باجلبریک فقط میشه یه خورده شکل وریخت آیفون روتغییردادوبامثلا اس بی ستینگ
      یکی دوتاoptionاضافه کردوچندتاچیزدیگه که بنظرمن اصلابه دردسرش نمی ارزه واپل خودش بازرنگی
      روزبروزداره این برنامه هاروواردآیفون میکنه.
      بالاترین دلیلی که خیلی هامیرن سراغ جلبریک فقط بخاطراینه که برنامه هارومجانی بریزن توگوشیشون.بقیش بهونست.
      من خودم هم جزوهمین خیلیهابودم.
      آنچیزکه عیان است چه حاجت به بیان است؟
      اون دوستمون میگه قاعدتا کسانی که دنبال جیلبریک کردن هستند احتمالا هوش بالاتری دارند.بهونه بهترنبود؟
      کاملا با حرفتون موافقم ...
      به احتمال 100 % این چند مزیتی که با جیلبریک کردن تو آیفون4 بدست میاری ...
      مطمئن باش همه ی اینا تو آیفون5 برطرف و ایجاد میشه ...
      به نظر من افرادی که جیلبریک میکنن ... به نوعی دارن سر خودشون شیره میمالن ...

نظر

نوشته اصلی توسط MehradCreative نمایش پست ها
        کاملا با حرفتون موافقم ...
        به احتمال 100 % این چند مزیتی که با جیلبریک کردن تو آیفون4 بدست میاری ...
        مطمئن باش همه ی اینا تو آیفون5 برطرف و ایجاد میشه ...
        به نظر من افرادی که جیلبریک میکنن ... به نوعی دارن سر خودشون شیره میمالن ...
        آخه دوست خوب من، شما یه سؤال خوب مطرح کردی، بذار لااقل یه روز بگذره اطلاعاتت کامل بشه، بعد احکام ۱۰۰ درصدی صادر کن و تمام کسانی رو که جیلبریک می کنن به یه چوب برون!
        ۱- جیلبریک تو هیچ کجای دنیا غیرقانونی نیست. غیرانسانی هم نیست. تو آمریکا که من آیپدم رو خریدم تو خود فروشگاه retail پیشنهاد جیلبریک به خریدار میشد، مطلقا هم غیرقانونی یا یواشکی نبود. البته اپل خیلی سعی کرد جلوی این حق بدیهی خریداران محصولاتش رو بگیره، ولی کتابخانه ملی کنگره ی آمریکا (که مسئول قوانین مربوط به کپی رایت در این کشوره) رأی رو به نفع جیلبریکرها داد و جیل بریک رو fair use یا استفاده ی درست از دستگاه خوند. این هم دو تا منبع از مطرحترین سایتهای خبری دنیا یعنی تایم و بلومبرگ، برای کسانی که هنوز فکر می کنن با جیلبریک نکردن دارن کار انسانی می کنن!

http://www.time.com/time/nation/arti...006956,00.html
        http://www.bloomberg.com/news/2010-0...lications.html

عصاره مطلب هم در این جمله س:
        "Now the Library of Congress, which operates the Copyright Office, has taken away Apple's copyright argument. Jailbreaking is "fair use," it decided, and therefore not a copyright violation."

۲- وقتی شما بپذیری جیلبریک کردن حق توئه، باقیش دیگه البته به قول دوستان انتخاب شماست. شما ممکنه فردا تلویزیونی بخری از شرکت ایکس که کیفیت و صدا و نور و رزولوشن و همه چیزش عالی باشه، ولی کارخونه ش بگه شما فقط باید کانالهایی رو که من می گم تماشا کنی! (این مثال از همین مقاله ی سایت تایمه) شما یا مثل بچه های خوب میگی چشم، یا مثل بچه های شیطون میگی آخه چرا!؟ تلویزیون مال منه، پولشو دادم و به کسی مربوط نیست کدوم کانال رو نگاه می کنم! البته مثل هر کار دیگه ای، اگه شما ناوارد باشی و پشت جعبه ی تلویزیون رو باز کنی و برق بگیردت، مشکل از خودته؛ نمیشه گفت باز کردن تلویزیون غیرقانونی یا غیرانسانیه! دوستانی که امروز آیفون می خرن فردا هر برنامه ای از هر سورسی دستشون میاد نصب می کنن و کارشون به ریستور می کشه، البته باید هم بعداً بشینن بگن جیلبریک خیلی بده و کند می کنه و گیر می کنه و غیره. اصولاً اینجور دوستان بهتره (مثل دوست "تیزهوشمون!") بچه های خوبی باشن و بگن چشم. ولی خوب، یادتون نره که دنیا رو کسانی میسازن که "چشم" نگفته ن و نمیگن.
        ۳- اما نصب نرم افزار کرک شده، در کشورهایی که کپی رایت رو رعایت می کنن غیرقانونیه. این در واقع مثل اینه که شما دریچه ی پشت اون تلویزیون کذایی رو باز کنید (که قانونیه) ولی تو داخل تلویزیون دوربین مخفی کار بذارید که غیرقانونیه. ولی یادمون باشه کشور ما تابع قانون کپی رایت نیست. دوستانی که اینقدر دم از انسانیت میزنن، روی لپتاپشون ویندوز اوریجینال نصبه!؟ یا آفیس اوریجینال!؟ کتابهایی که انشاالله می خونن با رضایت نویسنده ترجمه شده و قانون کپی رایت رعایت شده؟ اصلاً ورودشون به اپ استور که با صد جور قندشکن و چیز پی ان انجام میشه قانونیه!؟
        ۴- و حرف آخر من: اگه امکان جیلبریک ندارید (مثل خیلی از این عزیزان که یا اشتباهی به ورژن بالاتر رفتن و اعصابشون خورده، یا کسانی که دستگاهشون رو با ورژن بالاتر خریدن) خوب طبیعیه که براتون جیلبریک بده! خیلی هم بده و از قدیم این قانون طبیعت بوده! و اگر هم با روش صحیح کار آشنا نیستید، بازم بهتره این صندوقچه ی عجایب رو باز نکنید: همینجوری نگاهش کنید و لذت ببرید! ولی اگه دوست دارید درهای این دنیای جدید به روتون باز بشه، اگه کنجکاوید و به کنجکاویتون افتخار می کنید، اگه به نصیحت استیو جابز گوش می کنید که می گفت: stay hungry, stay foolish پس آستیناتونو بالا بزنید و تجربه کنید و یاد بگیرید و لذت ببرید. حتی اگه مجبورید تترد جیلبریک کنید. کوتاه نیایید و نترسید:
        Stay hungry; stay foolish!
        ویرایش توسط moosavir : https://i-phone.ir/forums/member/33455-moosavir در ساعت 19-12-2011, 01:05 AM

نظر

جناب موسوى عزيز اين تلويزيونى كه شما ازش حرف ميزنى اگه كانالاى مورد علاقه ما باشه چى؟
          بازم برميگرده به سليقه و نياز هر فرد.
          اگه پست هاى قبلى من رو بخونيد بهتر متوجه منظورم ميشيد كه نيازه هر فرد اين مسير رو براش مشخص ميكنه نه حرف امثال من و شما چون هركسى به عقايدش پايبنده عزيزم.

Life is short...be happy and grateful

نظر

نوشته اصلی توسط po0oya نمایش پست ها
            جناب موسوى عزيز اين تلويزيونى كه شما ازش حرف ميزنى اگه كانالاى مورد علاقه ما باشه چى؟
            بازم برميگرده به سليقه و نياز هر فرد.
            اگه پست هاى قبلى من رو بخونيد بهتر متوجه منظورم ميشيد كه نيازه هر فرد اين مسير رو براش مشخص ميكنه نه حرف امثال من و شما چون هركسى به عقايدش پايبنده عزيزم.

خوب پویا جان من که گفتم، اگه به همون کانالها قانعید، خوب خوشا به حال شما، لذت ببرید. ولی نگید کانالهای دیگه بد هستن و گیر می کنن و برق آدمو می گیره و قانونی نیست و این حرفها. بهترین حرف رو شما زدی: "همینجوری که هست می پذیریمش."

نظر

حق با شماست عزيز دليلشم اينه طرز فكر بنده با شما متفاوت هست.
              اين تفاوت طرز فكر هست كه ادم رو به نتيجه دلخواه از نظر همون شخص ميرسونه.
              من حقيقتا خيلى دلم ميخواد يه نفر پيدا بشه يك خاصيت درست و حسابى از جيلبريك رو بگه كه منم جيل كنم ولى كو؟؟؟!!!

نظر

نوشته اصلی توسط Po0oya نمایش پست ها
                حق با شماست عزيز دليلشم اينه طرز فكر بنده با شما متفاوت هست.
                اين تفاوت طرز فكر هست كه ادم رو به نتيجه دلخواه از نظر همون شخص ميرسونه.
                من حقيقتا خيلى دلم ميخواد يه نفر پيدا بشه يك خاصيت درست و حسابى از جيلبريك رو بگه كه منم جيل كنم ولى كو؟؟؟!!!

شما حتما با يكنواختي در زندگيت مشكلي نداري
                انسان موجودي طالب هست و دوست داره هر چيزي رو داشته باشه مثلا من دوست دارم وقتي مي خوام لاك اسكرين گوشيمو باز كنم صداي دزد گير ماشين بده و با كمك جيل بريك راحت اين كار رو كردم
                هميشه ميگن شنيدن كي بود مانند ديدن

بعضي جاها براي فهميدن و پي بردن تجربه لازم نمي شه همينجور بياي و يه حرفي بزني

اكثر كسايي كه جيل نمي كنن يكي از دلايل محكم خودشون حفظ باطري هست كه من فكر نمي كنم در نهايت بيش از ٤ يا ٥ ماه تاثيري در عمر باطري بذاره يعني به جاي اينكه ٣ سال كار كنه ٢ سال و ٧ ماه كار ميكنه كه بعد از گذر اين همه سال زياد فرقي نمي كنه

----------------
                TapaTalk(TT)

Iphone 4 4.3.1

Don't forget Steve

نظر

نوشته اصلی توسط information1371 نمایش پست ها
                  شما حتما با يكنواختي در زندگيت مشكلي نداري
                  انسان موجودي طالب هست و دوست داره هر چيزي رو داشته باشه مثلا من دوست دارم وقتي مي خوام لاك اسكرين گوشيمو باز كنم صداي دزد گير ماشين بده و با كمك جيل بريك راحت اين كار رو كردم
                  هميشه ميگن شنيدن كي بود مانند ديدن

بعضي جاها براي فهميدن و پي بردن تجربه لازم نمي شه همينجور بياي و يه حرفي بزني

اكثر كسايي كه جيل نمي كنن يكي از دلايل محكم خودشون حفظ باطري هست كه من فكر نمي كنم در نهايت بيش از ٤ يا ٥ ماه تاثيري در عمر باطري بذاره يعني به جاي اينكه ٣ سال كار كنه ٢ سال و ٧ ماه كار ميكنه كه بعد از گذر اين همه سال زياد فرقي نمي كنه

----------------
                  TapaTalk(TT)

Iphone 4 4.3.1

Don't forget Steve
                  دوست عزيز انگار شما متوجه منظور بنده نشدى كه ميگم اين بحث سليقه اى هست.
                  صداى دزدگير ماشين و عوض كردن اسم ايكون ها واسه شما جالبه نه من.

نظر

نوشته اصلی توسط Po0oya نمایش پست ها
                    صداى دزدگير ماشين و عوض كردن اسم ايكون ها واسه شما جالبه نه من.

پس چي واسه شما جالبه؟؟؟
                    هر چي بقيه ساخت شما خوشت اومد نه. !!!!
                    سليقه چيزيه كه خودت ميسازيش
                    تيپت رو متناسب با سليقت ميزني
                    اتاقت رو مناسب با سليقت مي چيني

----------------
                    TapaTalk(TT)

Iphone 4 4.3.1

Don't forget Steve

نظر

نوشته اصلی توسط moosavir نمایش پست ها
                      آخه دوست خوب من، شما یه سؤال خوب مطرح کردی، بذار لااقل یه روز بگذره اطلاعاتت کامل بشه، بعد احکام ۱۰۰ درصدی صادر کن و تمام کسانی رو که جیلبریک می کنن به یه چوب برون!
                      ۱- جیلبریک تو هیچ کجای دنیا غیرقانونی نیست. غیرانسانی هم نیست. تو آمریکا که من آیپدم رو خریدم تو خود فروشگاه retail پیشنهاد جیلبریک به خریدار میشد، مطلقا هم غیرقانونی یا یواشکی نبود. البته اپل خیلی سعی کرد جلوی این حق بدیهی خریداران محصولاتش رو بگیره، ولی کتابخانه ملی کنگره ی آمریکا (که مسئول قوانین مربوط به کپی رایت در این کشوره) رأی رو به نفع جیلبریکرها داد و جیل بریک رو fair use یا استفاده ی درست از دستگاه خوند. این هم دو تا منبع از مطرحترین سایتهای خبری دنیا یعنی تایم و بلومبرگ، برای کسانی که هنوز فکر می کنن با جیلبریک نکردن دارن کار انسانی می کنن!

The iPhone Jailbreak Ruling: Copyright Law's New Twist - TIME
                      `Jailbreaking' of IPhones to Add Apps Backed by U.S. - Bloomberg

عصاره مطلب هم در این جمله س:
                      "now the library of congress, which operates the copyright office, has taken away apple's copyright argument. Jailbreaking is "fair use," it decided, and therefore not a copyright violation."

۲- وقتی شما بپذیری جیلبریک کردن حق توئه، باقیش دیگه البته به قول دوستان انتخاب شماست. شما ممکنه فردا تلویزیونی بخری از شرکت ایکس که کیفیت و صدا و نور و رزولوشن و همه چیزش عالی باشه، ولی کارخونه ش بگه شما فقط باید کانالهایی رو که من می گم تماشا کنی! (این مثال از همین مقاله ی سایت تایمه) شما یا مثل بچه های خوب میگی چشم، یا مثل بچه های شیطون میگی آخه چرا!؟ تلویزیون مال منه، پولشو دادم و به کسی مربوط نیست کدوم کانال رو نگاه می کنم! البته مثل هر کار دیگه ای، اگه شما ناوارد باشی و پشت جعبه ی تلویزیون رو باز کنی و برق بگیردت، مشکل از خودته؛ نمیشه گفت باز کردن تلویزیون غیرقانونی یا غیرانسانیه! دوستانی که امروز آیفون می خرن فردا هر برنامه ای از هر سورسی دستشون میاد نصب می کنن و کارشون به ریستور می کشه، البته باید هم بعداً بشینن بگن جیلبریک خیلی بده و کند می کنه و گیر می کنه و غیره. اصولاً اینجور دوستان بهتره (مثل دوست "تیزهوشمون!") بچه های خوبی باشن و بگن چشم. ولی خوب، یادتون نره که دنیا رو کسانی میسازن که "چشم" نگفته ن و نمیگن.
                      ۳- اما نصب نرم افزار کرک شده، در کشورهایی که کپی رایت رو رعایت می کنن غیرقانونیه. این در واقع مثل اینه که شما دریچه ی پشت اون تلویزیون کذایی رو باز کنید (که قانونیه) ولی تو داخل تلویزیون دوربین مخفی کار بذارید که غیرقانونیه. ولی یادمون باشه کشور ما تابع قانون کپی رایت نیست. دوستانی که اینقدر دم از انسانیت میزنن، روی لپتاپشون ویندوز اوریجینال نصبه!؟ یا آفیس اوریجینال!؟ کتابهایی که انشاالله می خونن با رضایت نویسنده ترجمه شده و قانون کپی رایت رعایت شده؟ اصلاً ورودشون به اپ استور که با صد جور قندشکن و چیز پی ان انجام میشه قانونیه!؟
                      ۴- و حرف آخر من: اگه امکان جیلبریک ندارید (مثل خیلی از این عزیزان که یا اشتباهی به ورژن بالاتر رفتن و اعصابشون خورده، یا کسانی که دستگاهشون رو با ورژن بالاتر خریدن) خوب طبیعیه که براتون جیلبریک بده! خیلی هم بده و از قدیم این قانون طبیعت بوده! و اگر هم با روش صحیح کار آشنا نیستید، بازم بهتره این صندوقچه ی عجایب رو باز نکنید: همینجوری نگاهش کنید و لذت ببرید! ولی اگه دوست دارید درهای این دنیای جدید به روتون باز بشه، اگه کنجکاوید و به کنجکاویتون افتخار می کنید، اگه به نصیحت استیو جابز گوش می کنید که می گفت: Stay hungry, stay foolish پس آستیناتونو بالا بزنید و تجربه کنید و یاد بگیرید و لذت ببرید. حتی اگه مجبورید تترد جیلبریک کنید. کوتاه نیایید و نترسید:
                      Stay hungry; stay foolish!
                      ما رو که گرفت ! اساسی هم گرفت !!!!!!!!
                      من هم کاملا موافقم اما نه فقط به خاطر اینکه با سلیقه من جور در میاد یا راهی که من هم میرم رو تایید میکنه ، موافقم چون منطقی به نظر میاد!

نظر

عجب بحثي شده اينجا

نظر

نوشته اصلی توسط mohsen-big نمایش پست ها
                          عجب بحثي شده اينجا
                          به انجمن خوش اومدید دوست عزیز.
                          چیز عجیبی نیست . اختلاف نظر همه جا وجود داره . و تا جایی که بحث از موضوع خارج نشه و شلوغی و هرج و مرج بوجود نیاره میتونه سازنده هم باشه .
                          که اصلا بهتره اسمش رو تبادل نظر گذاشت تا بحث!

نظر

پویا جان

من توی پست قبلیم گفتم که بحث جیلبرک :

نوشته اصلی توسط nejatian نمایش پست ها
                            پویا جان
                            سلیقه و شخصیته و فرد به فرد متغیر در عین حال قابل احترام.
                            شما گفتی :
                            کاملا مخالفم.
                            با تمام احترامی که واستون قایلم دلیلتون کاملا شخصی و غیر منطقی هست.
                            میشه لطفا این پستت رو مجدد بخونی به من بفهمونی حرف من و شما کجاش با هم تفاوت داره که ماله من میشه غیر منطقی؟؟

نظر

جناب نجاتیان عزیز این حرف شما نیست:
                              بحث شخصی : اینکه من تنوع طلب هستم و کلا انحصار گساری رو به انحصار گرایی ترجیح می دم چیزی هست که قابل انتقاد نیست
                              بحث انتخاب درست: شما هر چیزی که میخری دو حالت داره ، یا حق برگشت پول به معنای refund رو باید داشته باشی یا اینکه دوره تست به معنای trail . تحقیق در مورد یه نرم افزار "لازم هست ولی جامع و کافی نیست
                              باید از من اپ پ بخرید ، دوره تست هم ندارید ، اگه خوشتون نیومد ، پولتون رو بهتون بر نمیگردونیم ولی " شاید " اجازه بدیم به جاش یه چیزه دیگه از ما بخرید ". واقعا این منطقی هست ؟ با منطقه من جور در نمیاد
                              شما داری میگی انتخاب درست کاریه که من انجام میدم به این دلیل گفتم نظر شما شخصیه عزیزم.
                              ویرایش توسط Po0oya : https://i-phone.ir/forums/member/74329-po0oya در ساعت 19-12-2011, 11:39 AM

نظر

جناب نجاتیان عزیز این حرف شما نیست:

شما داری میگی انتخاب درست کاریه که من انجام میدم به این دلیل گفتم نظر شما شخصیه عزیزم.
                                دوسته جوان
                                این برداشته شماست از حرف من . با این حال سوال قبلی من بی جواب موند! " اینکه شما اشاره میکنید که از روی سلیقه شخصی جیلبریک نمیکنی " منطقی به شمار میاد ولی اگه من " از روز سلیقه جیلبریک کنم " بی منطق محسوب میشه ...؟!

نظر

صبر کنید ..
                                X