اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

تفاوت کیفیت در محصولات اپل سفارش آمریکا و خاورمیانه؟راست یا دروغ!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• تفاوت کیفیت در محصولات اپل سفارش آمریکا و خاورمیانه؟راست یا دروغ!

با سلام...
    دوستان شما هم حتما مثل من زیاد شنیدین که موقع خرید و فروش محصولات اپل تو بازار یا حتی تو همین بازارچه خودمون، برای بازار گرمی هم که شده طرف میاد می گه این گوشی من مثلا خریداری شده از آمریکاس ،از این آیفون های سری خاورمیانه نیست که تو بازاره...یه چه می دونم مال کاناداس از این هنگ کنگیا ارزون نیست و خلاصه اینجور حرفا زیاد شنیده می شه...هم برای آيفون هم آیپد و حتی مک بوک ها...
    حالا خواستم ببینم از دوستانی که بیشتر تجربه دارن یا در این مورد احیانا تحقیقی کردن (لطفا به صورت مستند و در صورت امکان با منبع) ، واقعا تفاوتی توی کیفیت ساخت و محصولات ساخته شده برای کشورهای آمریکایی و اروپایی با سری که برای خاورمیانه و آسیای شرقی زده می شه هست؟البته بجز اون قضیه فیس تایم که تو سری خاورمیانه غیر فعال شده آیا کسی تفاوتی بین محصولات سفارش کشورهای مختلف دیده؟یا فقط این یه بحث کوچه بازاری برای بازارگرمی هست؟

اگه کیبرد فرقی نداششته باشه مهم نیست
    کیفیت همش یکیه!!!
    اینجا ایرانه
    برای سود بیشتر هرکاری میکنن
    نمایندگی انحصاری شرکت نقش در سه استان خراسان 
    مدیر فروش وبسایت BlackApple.Me
    --------------------------------------------------------
    فقط آن وقت است که پای کارمان را امضا می کنیم.
    طراحی شده توسط اپل در کالیفرنیا

نظر

البته تمامه محصولات آپل تو اروپا گرون تر از آمریکا هستش

خودتون بدی تو سایت اپل آلمان و اپل آمریکا قیمت*ها رو چک کنید

ممکنه تو خاور میانه همین موضوع صدق کنه ،ولی* از لحاظ کیفیت فکر نکنم فرقی* کنه
      ویرایش توسط starbucks : https://i-phone.ir/forums/member/5712-starbucks در ساعت 22-06-2011, 12:49 AM

نظر

نوشته اصلی توسط vala-pardazesh نمایش پست ها
        اگه کیبرد فرقی نداششته باشه مهم نیست
        کیفیت همش یکیه!!!
        اینجا ایرانه
        برای سود بیشتر هرکاری میکنن
        منظورتون از کیبرد توی آیمک هاست دیگه؟...پس تو آیپد و آیفون هیچ تفاوتی وجود نداره؟...

نوشته اصلی توسط starbucks نمایش پست ها
        دوست عزیز! این دوتا کیبرد اصل هستند دیگه؟ ، فقط بالایی مال سفارش های اروپا و پایینی مال سفارش های آمریکا و کاناداس...درسته قیافه فرق می کنه اما باز فکر نمی کنم تفاوتی توی کیفیتشون وجود داشته باشه...راستی کیبرد پایینی چرا دکمه های جهت نما رو نداره؟...البته فکر کنم تو عکس نیافتاده...

نظر

فکر نمیکنم کیفیتها فرق کنه اپل همچین کاری نمیکنه.

نظر

اينا همشون در يك كارخانه توليد ميشه و در مرحله ي بسته بندي مشخص ميشه براي كدوم كشور هستش.كيفيتا يكيه.

نظر

نوشته اصلی توسط iPhone-4 نمایش پست ها
              اينا همشون در يك كارخانه توليد ميشه و در مرحله ي بسته بندي مشخص ميشه براي كدوم كشور هستش.كيفيتا يكيه.
              نه دوست عزیز! تا حدودی با این حرفتون موافق نیستم...اولا از روی Part Number که از توی ستینگ خود گوشی هم قابل مشاهده اس میشه کشور مقصد این آیفون رو تشخیص داد! پس قطعا تو مرحله ساخت به این نکته واقف بودن که این گوشی قراره بره کجا و کدوم کشور...(در حقیقت همه این اطلاعات (سریال نامبر ، پارت نامبر ، IMEI و ... روی یه چیپست ذخیره می شن ، که این چیپست توی مرحله تولید با دستگاه اضافه می شه نه تو مرحله بسته بندی)...
              دوما ، توی سریال نامبر ، معروفه که می گن ، ۲ رقم اول مشخص کننده کارخونه سازنده اس ، رقم بعدی سال تولید و ۲ رقم بعدی هم هفته تولید...پس همه گوشی ها تو یه کارخونه ساخته نمی شن ،* و کارخونه های مختلفی تو چین هست که به صورت رسمی محصولات اپل رو تولید می کنند.
              در ضمن غیر فعال کردن قابلیت فیس تایم برای یکسری کشورهای خاص هم دلیل دیگری از این نکته اس که اپل از مرحله تولید به این مسیله واقفه که این آیفون قراره کجا بره...
              البته من خودم با این مسیله کاملا موافقم که اپل هیچوقت نمیاد با پایین آوردن کیفیت حتی تعداد خاصی از محصولاتش ، نام و شهرت خودش رو تو اون منطقه خراب کنه (حتی محصولاتی که می دونه قراره برن خاورمیانه)...

نظر

کلا کلیه محصولاتی که برای امریکا تولید میشه باید از یک استدارد خاص پیروی بشه که این امر در مورد ماشین کاملا مشهوده و بقیه کلا ها یی که برای امریکا تولید میشه بطور نسبی با کیفت تر هستن که اپل هم از قانون و استاندارد مثتثنی نیست

نظر

نوشته اصلی توسط daniyelo نمایش پست ها
                  کلا کلیه محصولاتی که برای امریکا تولید میشه باید از یک استدارد خاص پیروی بشه که این امر در مورد ماشین کاملا مشهوده و بقیه کلا ها یی که برای امریکا تولید میشه بطور نسبی با کیفت تر هستن که اپل هم از قانون و استاندارد مثتثنی نیست
                  دوست عزیز در اینکه محصولات برای استفاده در آمریکا باید یک استانداردهایی رو (بعضا خیلی هم سخت گیرانه) سپری کنن شکی نیست ، اما چه دلیلی داره شرکت اپل همین استانداردها رو روی محصولات بقیه کشورهاش هم نداشته باشه؟؟؟ همونجور که می دوند تو اکثر کشور ها یکی از دلایل معروفیت اپل ، کیفیت فوق العاده بالای محصولاتشه (تو هر زمینه ای)...

نظر

اگه فقط منظورتون کیفیته که مطمئنا فرق نمی کنه.
                    بعدش هم معمولا لپ تاپ هایی که تو ایران میاد اکثرا پارت نامبرشون ll/a است که مخصوص امریکاست.
                    شما باید بیشتر مواظب این باشی که اگه یه محصول اپل مربوط به یه کشور دیگست چه تفاوت های نرم افزای و سخت افزاری داره.
                    مثلا ایفون و ایپاد های ساخت خاورمیانه فیس تایم ندارند یا لپتاپ هایی که واسه خاورمیانه است کیبرد عربی داره.
                    زیاد تو نخ کیفیت اپل نباش.

نظر

نوشته اصلی توسط vista_66 نمایش پست ها
                      دوست عزیز در اینکه محصولات برای استفاده در آمریکا باید یک استانداردهایی رو (بعضا خیلی هم سخت گیرانه) سپری کنن شکی نیست ، اما چه دلیلی داره شرکت اپل همین استانداردها رو روی محصولات بقیه کشورهاش هم نداشته باشه؟؟؟ همونجور که می دوند تو اکثر کشور ها یکی از دلایل معروفیت اپل ، کیفیت فوق العاده بالای محصولاتشه (تو هر زمینه ای)...
                      پایین تر امدن قیمت یه توجیح اقتصادی

نظر

همین آیفون مگه تو چین تولید نمیشه هرکی آیفون با پارت نامبرهای مختلف کشورهای مختلف دستش بوده باز هم زده که اسمبل شده چین هستش

من فکر میکنم همه تو چین ساخته میشن و به کشور های مختلف فرستاده میشن

نظر

مک بوک من هم بازم اسمبل شده چین هستش

نظر

من هم که چند روزی هست برای خرید mc700 دنبال قیمت میگردم,ll/a ها 20 هزار تومن گرون تر از lz/pa ها هستند!
                            یعنی اپل به خاطر 20 هزار تومن یک جنس رو با کیفیت کمتری عرضه میکنه؟؟؟قطعا این طوری نیست و این بازار گرمی فروشندگان منصف ماست!

نظر

نوشته اصلی توسط iEdris نمایش پست ها
                              همین آیفون مگه تو چین تولید نمیشه هرکی آیفون با پارت نامبرهای مختلف کشورهای مختلف دستش بوده باز هم زده که اسمبل شده چین هستش

من فکر میکنم همه تو چین ساخته میشن و به کشور های مختلف فرستاده میشن
                              نوشته اصلی توسط iEdris نمایش پست ها
                              مک بوک من هم بازم اسمبل شده چین هستش
                              بله درسته! تمام محصولات اپل پشتشون نوشته : Design by apple in California.Assemble in China.
                              اما خوب اینکه همه تو چین تولید می شن دلیل نمی شه که همه یه کیفیت داشته باشن...همونجور که می دونید خود اپل چندین کارخونه داره تو چین که کارشون اسمبل محصولاته...
                              البته من تجربه شخصی خودم هم این قضیه رو اثبات می کنه که هیچ تفاوت کیفیتی بین مصحولات سفارش مناطق مختلف نیست. ولی خوب به قول معروف تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها...

من خودم ۶ ماه پیش ، بعد از کلی دردسر و هماهنگی و اذیت شدن...یک مک بوک ایر از کانادا سفارش دادم برام آوردن...جالبیش اینه درست ۳ روز بعد از اینکه رسید دستم ، مانیتورش یه مشکلی برداشت()...یه خط به قطر یه پیکسل دقیقا وسط مانیتور ، به صورت افقی همیشه وجود داره ،*از بین نمی ره...(دلم خوشه مستقیم شیپینگ کانادا بوده) ، البته خوب با یه تماس با ساپورت اپل بعد از کلی عذرخواهی ، گفتن بیارید درجا عوض می کنیم براتون ،* ضمن اینکه به قولشون این اتفاق ها همیشه امکانش هست بیفته ، تو حمل و نقل یا حتی تولید ،*ولی خوب منم خیلی بدشانس بودم که از بین این همه ،*برای من که لپتاپ رو ۱۰۰۰۰ کیلومتر از محل خریدش دور کردم ،*اتفاق افتاده...

نظر

صبر کنید ..
                              X