اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

مک برای مهندس کامپیوتر مناسب است ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• مک برای مهندس کامپیوتر مناسب است ؟

سلام
    من امسال مهندسی کامپیوتر امیر کبیر قبول میشم میخوام یه لپتاپ تا 4300 بگیرم که تا 5-4 سال عوضش نکنم
    دقیقا نمیدونم تو دانشگاه چه لپتاپی مورد نیازه و میخوام ازیت نشم
    ولی خیلی مکو دوست دارم
    بین مک بوک پرو 13' و asus n552vw موندم
    از یه طرف ایسوس 15.6 اینچه ولی سنگین
    از طرف دیگه هم مک سبکه ولی 13 اینچ
    اگه مک بگیرم و سیستم عاملش واسه پروژه ها و ... سخت باشه ویندوز بریزم ؟
    کلا چه کنم؟
    ممنون

سال اول هستی اصلا مک پیشنهاد نمیشه ! چون دروس پایه رو یادمیدن و متاسفانه ویندوز دوست هستن به مشکل میخوری

دوم اینکه مک بوک 13 نیست 15 هم داره میتونی 15 بگیری . اگرهم ویندوز بریزی روش چه دلیلی داره یه ایسوس بگیر خب

بنظر من اگه خیلی مک دوست داری یه مک بوک بگیر با یه لبتاب ویندوزی لنوو 1 تومنی

تو سال های بالاتر که مباحث تخصصی کارمیکنند مشکلی نداری با مک ولی الان مک بگیری پدرت درمیاد

نظر

این که بگم هیچ مشکلی نداری خب نه یهو دیدی یه واحد کارگاه دادن که توش icdl باشه دروس دانشگاه قابل پیش بینی نیست یا مثلا یه جا مجبور شی .net کار کنی... ولی می تونی کنارش یه ویندوز پارالل نصب کنی که اگه کار ویندوزی داشتی انجام بدی ولی اکثر کاراتو میتونی با همون مک انجام بدی نگران نباش

نظر

نوشته اصلی توسط Laravel نمایش پست ها
        سال اول هستی اصلا مک پیشنهاد نمیشه ! چون دروس پایه رو یادمیدن و متاسفانه ویندوز دوست هستن به مشکل میخوری

دوم اینکه مک بوک 13 نیست 15 هم داره میتونی 15 بگیری . اگرهم ویندوز بریزی روش چه دلیلی داره یه ایسوس بگیر خب

بنظر من اگه خیلی مک دوست داری یه مک بوک بگیر با یه لبتاب ویندوزی لنوو 1 تومنی

تو سال های بالاتر که مباحث تخصصی کارمیکنند مشکلی نداری با مک ولی الان مک بگیری پدرت درمیاد
        بودجم به 13 اینچیش میرسه
        به خاطر حمل و نقل راحتش و طراحیش خیلی دوسش دارم
        این ایسوسی که میگم 2.6 کیلوگرمه و حملش واسم سخته
        اگه پرو 13 بگیرم یه سال روش ویندوز نصب کنم و بعد از یه سال به مک برگردم چطوره؟
        13 اینچ بودنش به خاطر کوچکی مشکلی ایجاد نمیکنه؟

نظر

نوشته اصلی توسط hesamo نمایش پست ها
          این که بگم هیچ مشکلی نداری خب نه یهو دیدی یه واحد کارگاه دادن که توش icdl باشه دروس دانشگاه قابل پیش بینی نیست یا مثلا یه جا مجبور شی .net کار کنی... ولی می تونی کنارش یه ویندوز پارالل نصب کنی که اگه کار ویندوزی داشتی انجام بدی ولی اکثر کاراتو میتونی با همون مک انجام بدی نگران نباش
          Apple MacBook Pro MF839 with Retina Display

اینو میتونم بخرم , اگه ویندوز نصب کنم قدرتش در حد همون مشخصاتش خواهد بود ؟ مثلا کور ای 5 اش در هنگام نصب ویندوز به اندازه ی i7 دیگر ویندوزی ها نخواهد بود ؟(یا رم 8 گیگش)
          آخه من خودم نوت 4 و 5s دارم به 5s تو اجرای برنامه ها خیلی سرتره

نظر

نوشته اصلی توسط aryabartar نمایش پست ها

اینو میتونم بخرم , اگه ویندوز نصب کنم قدرتش در حد همون مشخصاتش خواهد بود ؟ مثلا کور ای 5 اش در هنگام نصب ویندوز به اندازه ی i7 دیگر ویندوزی ها نخواهد بود ؟(یا رم 8 گیگش)
            این مدل هارد خیلی کمی داره 128 گیگ خیلی کم هست ویندوز هم میخوای بریزی درکنارش کلا هیچ ... بهتره نسخه 256 گیگ بخرید

نه عزیز ربطی نداره شما ویندوز بریزی قدرت دستگاه بشدت افت میکنه چون برای ویندوز بهینه نشده و زود باتری خالی میکنه البته میتونی مجازی ویندوز نصب کنی

نظر

سعی کن یه مک بوک بگیری که ظرفیت هاردش بیشتر باشه
              بعد میتونی خیلی راحت یه ویندوز در کنار مک نصب کنی و از هر دوتاش استفاده کنی.
              فقط سعی کن ظرفیت هاردت بیشتر باشه که بعد از نصب ویندوز مشکل کمبود جا نداشته باشی

نظر

به نظر من asus Zenbook UX303UB رو بگیر. core i7، هشت گیگ رم و 512 گیگ ssd داره، خیلی هم سبک هست و شیک. قیمتش هم حدود 4 تومنه. مک بگیری برای کارای دانشگاه حتما باید ویندوز روش نصب کنی، کلا برای دانشگاه خیلی سیستم عامل مک بدردت نمی خوره. مخصوصا رشته کامپیوتر.

نظر

نوشته اصلی توسط nzone نمایش پست ها
                  سعی کن یه مک بوک بگیری که ظرفیت هاردش بیشتر باشه
                  بعد میتونی خیلی راحت یه ویندوز در کنار مک نصب کنی و از هر دوتاش استفاده کنی.
                  فقط سعی کن ظرفیت هاردت بیشتر باشه که بعد از نصب ویندوز مشکل کمبود جا نداشته باشی
                  نهایتش میتونم 256 بگیرم ولی 13 اینچ هست
                  فکر نمیکنی 13 اینچ اذیت کنه ؟

نظر

نوشته اصلی توسط cotgnx نمایش پست ها
                    به نظر من asus Zenbook UX303UB رو بگیر. core i7، هشت گیگ رم و 512 گیگ ssd داره، خیلی هم سبک هست و شیک. قیمتش هم حدود 4 تومنه. مک بگیری برای کارای دانشگاه حتما باید ویندوز روش نصب کنی، کلا برای دانشگاه خیلی سیستم عامل مک بدردت نمی خوره. مخصوصا رشته کامپیوتر.
                    اندازش 13 اینچه
                    به نظرتون 13 واسه کسی که اکثر کارش با لپ تاپه اذیت کننده نیست؟

نظر

به احتمال زیاد در بیشتر مواقع سیستم عامل مورد نیاز شما ویندوز خواهد بود.
                      به نظر من یه لپتاپ کانفیگ بالای (پردازنده اصلی و گرافیکی) ویندوزی خیلی بهتر از مک بوک پرو با کانفیگ متوسطه. (مک بوک های 13 اینچی پردازنده 4 هسته ای و پردازنده گرافیکی مجزا ندارن)
                      لپتاپ ها 13 اینچی برای کسانی که خیلی جابجا میشن مناسبتره. چون سبکی و جمع جور بودنشون نسبت به لپتاپ های 15 اینچی در حمل و نقل کاملا محسوسه. ولی اگر لپتاپ رو زیاد جابجا نمیکنید 15 اینچی بخرید.
                      در کل اگر 15 اینچی بخرید بعد از یه مدت به سنگین بودنش عادت میکنید و اگر 13 اینچی بخرید به کوچیک بودنش!!

به نظر من یه لپتاپ 13 اینچ با بالاترین کانفیگ رو بخرید.

نظر

من خودم 13 اینچ دارم با هارد 256
                        البته همیشه یه هارد اکسترنال 1 ترابایت باهامه
                        از نظر سایز و اندازه اصلا اذیت نمیکنه اتفاقا خیلی خیلی هم سایز مناسب و جمع و جوریه و برای حمل و نقلش به هیچ وجه اذیت نمیشم
                        من خودم الان 80گیگ برای ویندوز گذاشتم ولی خب من رشته ام کامپیوتر نیست و فوق فوقش یه نرم افزار تخصصی روی مک بوکم نصب بوده به علاوه آفیس. ولی شما ممکنه نیاز به چندین برنامه همزمان داشته باشین که بعد مشکل کمبود جا پیش بیاد براتون.
                        اما اگه مشکلت فقط سایزشه بدون که اصلا اذیت نمیشی و در دراز مدت خواهی فهمید که بهترین کارو کردی که 13 گرفتی!

نظر

اندازش 13 اینچه
                          به نظرتون 13 واسه کسی که اکثر کارش با لپ تاپه اذیت کننده نیست؟
                          به نظر من سایز 13 اینچ اصلا اذیت کننده نیست، بسیار سایز مناسبیه، از نظر سبکی و حمل و نقل هم بسیار راحته. سایز 13 اینچ برا کسی که رشتش کامپیوتر هست بسیار عالیه. حالا اگه کار شما گرافیک بود خب سایز بزرگ بهتر بود.

نظر

پس 13 به نظرم بهتره
                            خیلی مکو دوست دارم
                            پرو 13 اینچ 256 g بگیرم و روش ویندوز هم نصب کنم میتونم بین ویندوز و mac os همش چینج کنم ؟ مشکلی از لحاظ سرعت و ... پیش نمیاد؟

نظر

لپ تاپ با هارد 128 رو اصلا پیشنهاد نمی کنم خیلی اذیت کنندس حداقل 256.... ...من زمان کارشناسی مک نداشتم ولی بودن بچه هایی که داشتن از پس درسا بر می اومدن تازه قبلنا دسترسی به نرم افزار های مک به راحتی الان نبود .. در نهایت اینکه چه تصمیمی بگیری به روحیات خودت بستگی داره اگر مک رو دوست داری و کمی هم چالش پذیر هستی( چون داری کامپیوتر میخونی باید باشی) توی خرید مک شک نکن....... ولی اگر میخوای core های cpu رو بشماری و صبح تاشب کارت با ویندوزه برو سراغ یه لپ تاپ ویندوزی... قدرت اپل به سیستم عامل مکشه ....
                              ویرایش توسط hesamo : https://i-phone.ir/forums/member/9093-hesamo در ساعت 30-08-2016, 10:13 PM

نظر

صبر کنید ..
                              X