اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آیفون 6اس و مشکل رجیستر کردن گوشی و پرداخت گمرک

Collapse
این تاپیک بسته شده است
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• آیفون 6اس و مشکل رجیستر کردن گوشی و پرداخت گمرک

سلام دوستان
    من قصد خرید آیفون 6اس داشتم و توی اخبار خوندم که دولت ازین به بعد گوشی هایی که شماره سریالشون در سیستم گمرک نباشه با سیم کارت های تو ایران کار نمیکنه.
    لینک خبر: طرح رجیستری موبایل از مهر ماه دوباره آغاز می‌شود | فارنت
    من میخواستم بگم برام از آمریکا یک 6اس بیارن. میخواستم بدونم کسی میدونه که تعرفه گمرک برای گوشی چنده و آیا واقعا این طرح از اول مهر شروع شده یا نه؟ و این که کجا باید پرداخت بشه این هزینه؟
    مرسی

نوشته اصلی توسط DrVirus نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من قصد خرید آیفون 6اس داشتم و توی اخبار خوندم که دولت ازین به بعد گوشی هایی که شماره سریالشون در سیستم گمرک نباشه با سیم کارت های تو ایران کار نمیکنه.
    من میخواستم بگم برام از آمریکا یک 6اس بیارن. میخواستم بدونم کسی میدونه که تعرفه گمرک برای گوشی چنده و آیا واقعا این طرح از اول مهر شروع شده یا نه؟ و این که کجا باید پرداخت بشه این هزینه؟
    مرسی
    نه عزيز. در حد حرف هستش فعلا.

نظر

سلام دوستان
      مرسی
      سلام
      بنده کامل در جریان هستم و به زودی اجرا میشه.
      از این به بعد فقط گوشی هایی در شبکه ریجیستر می شوند که از طریق نمایندگی های مجاز وارد کشور شده باشند(هیچ شرکت یا فردی بجز نماینگی ها نمی تونه گوشی وارد کشور و یا ریجیستر کنه)
      و فقط گوشی هایی که در کشور نمایندگی و خدمات رسمی داشته باشند.
      اپل هم با توجه به نداشتن نمایندگی در ایران از این به بعد کلا گوشی هاش ریجیستر نخواهد شد.
      هر گوشی که سیمکات بندازی ۱۵ روز به صورت مهمان میتونه انتن داشته باشه و بعد از ۱۵ روز انتنش میره.
      افراد خارجی مقیم ایران میتونند هر ۲ سال با پرداخت ۲ برابری هزینه گمرکی یک گوشی ریجیستر کنند.
      افراد ایرانی امکان ریجیستر ندارند فقط باید گوشی از طریق نمایندگیهای مجاز خریداری کنند.
      دانشحو های ایرانی که مقیم خارج از کشور بودند می تونند فقط برای یک باز با پرداخت ۲ برابری هزینه گمرک و.. یک گوشی در لیست گمرک موجود باشه و نمایندگی مجاز در کشور داشته باشه ریجیستر کنند.

- - - - - - - - - -

سلام دوستان
      مرسی
      سلام
      بنده کامل در جریان هستم و به زودی اجرا میشه.
      از این به بعد فقط گوشی هایی در شبکه ریجیستر می شوند که از طریق نمایندگی های مجاز وارد کشور شده باشند(هیچ شرکت یا فردی بجز نماینگی ها نمی تونه گوشی وارد کشور و یا ریجیستر کنه)
      و فقط گوشی هایی که در کشور نمایندگی و خدمات رسمی داشته باشند.
      اپل هم با توجه به نداشتن نمایندگی در ایران از این به بعد کلا گوشی هاش ریجیستر نخواهد شد.
      هر گوشی که سیمکات بندازی ۱۵ روز به صورت مهمان میتونه انتن داشته باشه و بعد از ۱۵ روز انتنش میره.
      افراد خارجی مقیم ایران میتونند هر ۲ سال با پرداخت ۲ برابری هزینه گمرکی یک گوشی ریجیستر کنند.
      افراد ایرانی امکان ریجیستر ندارند فقط باید گوشی از طریق نمایندگیهای مجاز خریداری کنند.
      دانشحو های ایرانی که مقیم خارج از کشور بودند می تونند فقط برای یک باز با پرداخت ۲ برابری هزینه گمرک و.. یک گوشی در لیست گمرک موجود باشه و نمایندگی مجاز در کشور داشته باشه ریجیستر کنند.

نظر

باور نکردنیه آخه مگر همچین چیزی امکان داره!! ماشینو تحریم کردن حالا رو آوردن به موبایل ها !! این طوری حتما بازار موبایل با افزایش 30% قیمت مواجه خواهد شد

تکلیف توریست ها و دانشجوها که سالی یک بار میایم ایران چی میشه!!

به نظرم این قانون اجرایی نمیشه!

نظر

به نظر من كه اين طرح فعلا در كشو قوس هستش

نظر

نوشته اصلی توسط Janangz نمایش پست ها
            باور نکردنیه آخه مگر همچین چیزی امکان داره!! ماشینو تحریم کردن حالا رو آوردن به موبایل ها !! این طوری حتما بازار موبایل با افزایش 30% قیمت مواجه خواهد شد

تکلیف توریست ها و دانشجوها که سالی یک بار میایم ایران چی میشه!!

به نظرم این قانون اجرایی نمیشه!
            خیر قیمت ها پایین خواهد اومد در حال حاظر یک مرکز و دفتری در وازرت صنعت و معدن راه اندازی شده که از ۱۵ شهریور هم شورع به کار کرده که تمام نماینده هایی که می خواهند گوشی وارد کنند. فاکتور رو میبرن و ارز دولتی یا همون مبادله ای(به صورت حواله در امارات و چین و کره) دریافت میکنند.و طبق همون فاکتور پس از ورود دستگاه ها باید imei های گوشی ها رو + برگ سبز گمرک در فایل اکسلی که نمونش رو صنعت و معدن داده روی سی دی تحویل بدن که تا ۷۲ ساعت بعدش تمام گوشی ها روی شبکه تمامی اپراتور ها میاد.
            فقط دیگه گوشی مثل اپل و بلک بری وارد کشور نخواهد شد.
            فقط گوشی هایی که شرکت سازنده با توجه به حقوق مصرف کنند در ایران نمایندگی و خدمات پس از فروش رسمی داشته باشه اجازه ورود به بازار ایران رو خواهد داشت.
            بالاتر گفتم هر گوشی میتونه به عنوان مهمان ۱۵ روز از شبکه استفاده کنه.

نظر

عزیزان کاری به نمایندگی داشتن یا نداشتن یک گوشی ندارند فقط میگن قاچاق نباشه.از گمرک رد شده باشه

نظر

سلام

ببخشید قصد توهین ندارم اما دوستی که میگید دیگه گوشی اپل و بلک بری وارد نمیشه و بعد از 15 روز هم آنتن میپره شما بشین تا این کار انجام بشه .
                حتی 1 هزارم درصد فکر نکنید که اینطوریه
                این طرح قبل از مرحله اجرا کاملا شکست خورد

نظر

تکلیف گوشی های فعلی ک رجیستر نباشن چی میشه ؟ ، ضمنا این طرح شاید در همراه اول اجرا شه ، اما فک نمیکنم بتونن ایرانسل رو ک نصف شرکت مربوط ب ترک سل میشه رو وادار ب اجرای همچین طرح مسخره ی بکنن .

قبلا یکبار اجرا شد و نتیجه اش این بود ک یک مغازه میگفت این گوشی رجیستر شده است ۵۰۰،۰۰۰ تومن گرون تر ه !! اون زمان ۵۰۰،۰۰۰ تومن خودش پول سه تا گوشی بود ، یادمه خود من یک i-mate jasjar رو خریدم ۱۵۰۰،۰۰۰ (قیمت رجیستر نشده اش ۹۰۰ تومن بود !!).
                  ویرایش توسط alireza24 : https://i-phone.ir/forums/member/106907-alireza24 در ساعت 25-09-2015, 02:18 PM

نظر

آیفون 6اس و مشکل رجیستر کردن گوشی و پرداخت گمرک

نوشته اصلی توسط alireza24 نمایش پست ها
                    تکلیف گوشی های فعلی ک رجیستر نباشن چی میشه ؟ ، ضمنا این طرح شاید در همراه اول اجرا شه ، اما فک نمیکنم بتونن ایرانسل رو ک نصف شرکت مربوط ب ترک سل میشه رو وادار ب اجرای همچین طرح مسخره ی بکنن .

قبلا یکبار اجرا شد و نتیجه اش این بود ک یک مغازه میگفت این گوشی رجیستر شده است ۵۰۰،۰۰۰ تومن گرون تر ه !! اون زمان ۵۰۰،۰۰۰ تومن خودش پول سه تا گوشی بود ، یادمه خود من یک i-mate jasjar رو خریدم ۱۵۰۰،۰۰۰ (قیمت رجیستر نشده اش ۹۰۰ تومن بود !!).
                    الآن هم داره همون جوري ميشه مخصوصاً كه تقاضا براي محصولات اپل داره در ايران بيشتر ميشه
                    همراه اول هيچ وقت نمياد بصورت انحصاري همچين طرحي رو اجرا كنه چون كاملاً به ضررش هست يعني اگه قرار به انجام طرح باشه رايتل و ايرانسل هم اجرا مي كنن
                    مشخصه كه خود دلال ها و وارد كننده هاي اصلي خواستار اجراي اين طرح هستن تا روي قيمت ها كشيده بشن
                    گوشي هاي قبلي رو شنيدم مشكلي نيست

Sent from my iPhone using Tapatalk
                    ویرایش توسط Babak 8 : https://i-phone.ir/forums/member/167951-babak-8 در ساعت 25-09-2015, 02:31 PM

نظر

به نظر من که اصلا این طرح اجرا نمیشه حالا اینا یه حرفی زدن باید ببینیم موقع عمل هم فرا میرسه یا نه!
                      نظرات مختلفی در این رابطه وجود داره که نظر شخصی بنده منفیست
                      شما فقط پاساژ پایتخت رو درنظر بگیرید، ۹۸ درصد مغازه ها اجناس اپل رو میارن یعنی اگه این طرح اجرا بشه کل فروشنده های اونجا ....
                      حالا فقط اونجا نیست بازار موبایل ... علائدین و....
                      به همین دلیله که میگم این طرح قابل اجرا نیست

نظر

نوشته اصلی توسط alidav286 نمایش پست ها
                        خیر قیمت ها پایین خواهد اومد در حال حاظر یک مرکز و دفتری در وازرت صنعت و معدن راه اندازی شده که از ۱۵ شهریور هم شورع به کار کرده که تمام نماینده هایی که می خواهند گوشی وارد کنند. فاکتور رو میبرن و ارز دولتی یا همون مبادله ای(به صورت حواله در امارات و چین و کره) دریافت میکنند.و طبق همون فاکتور پس از ورود دستگاه ها باید imei های گوشی ها رو + برگ سبز گمرک در فایل اکسلی که نمونش رو صنعت و معدن داده روی سی دی تحویل بدن که تا ۷۲ ساعت بعدش تمام گوشی ها روی شبکه تمامی اپراتور ها میاد.
                        فقط دیگه گوشی مثل اپل و بلک بری وارد کشور نخواهد شد.
                        فقط گوشی هایی که شرکت سازنده با توجه به حقوق مصرف کنند در ایران نمایندگی و خدمات پس از فروش رسمی داشته باشه اجازه ورود به بازار ایران رو خواهد داشت.
                        بالاتر گفتم هر گوشی میتونه به عنوان مهمان ۱۵ روز از شبکه استفاده کنه.
                        این حرفا سندش کجاس ؟!
                        به شرکت های واردات کالا های مورد نیاز مردمی هم دلار دولتی نمیدن !
                        هر چند الان دلار دولتی و آزاد قیمت هاشون نزدیک و نزدیکتر شده و ادامه داره

نظر

لطفا اگر کسی نظری چیزی داره با رفرنس بیاد بگه ، مردم رو الکی گمراه نکنین !

اخه تخیلات ذهن شما چه به درد این تاپیک میخوره ؟ تو همه موارد باید نظر بدیم ؟!

نظر

دوستان شما گوشی مسافری رو میبرید مخابرات براتون تو سیستم ثبت میکنه و بعد از 20 تا 30 رو تو سیستم ریجیستری میشه.میتونید از تلفن 9990 بپرسید.

نظر

شاید بعضی ها که اولین ایفون رو داشتن یادشون بیاد:
                              این طرح قبلا هم انجام شده بود البته در فاصله زمانی کم وخیلی زود ورداشتن طرح رو
                              من خودم ایفونم از انگلستان اومد و همین مشکل رو داشتم، رجیستر نبود و بعد از جیل و آنلاک کردن گوشی همچنان نو سرویس بود
                              همون موقع ها یه برنامه ای اومد که IMEI گوشی رو با یه گوشی دیگه که ثبت بود تغییر میدادیم و مشکل حل میشد
                              الانم اگه این اتفاق بیوفته یه برنامه ای میاد و مشکل رو حل میکنه
                              خدارو شکر ما ایرانی ها اینقدرتو محدودیت بودیم که خلاقیتمون خیلی بالاست.

امکان اجرایی شدن طرح هم خیلی زیاده

نظر

صبر کنید ..
                              X