اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

مهاجرت از اپل(بررسی نقاط ضعف و قوت ios و آندرویید)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

روت کردن یه فایده ی دیگه هم داره برنامه های خاصی هستن که نیاز به روت بودن گوشی دارن واسه نصب شدن و استفاده کردن ، مثلا برنامه ی فوق العاده ی prox..re , که متاسفانه واسه ای او اس نه وجود داره نه میاد .

کیفیت ساخت برنامه ها تو اندروید واقعا دو سه مرحله کمتره ای او اس خدایی دیگه اینو نمیشه انکار کرد ، مثلا همین tapatalk از نظر گرافیک و کارایی که هیچی ، حتی مثلا داخلش نمیشد متن فارسی رو select کرد ، واقعا دیوانه کنندس تایپ کردن با اندروید ، مثلا select و کپی کات کردن متن تو ای او اس خیلی سادس با یه انگشت ، تو اندروید یه کلمرو بخوای سلکت کنی پیر میشه ، تا گزینه ی کپی بیاد و .. .

در مورد موزیک پلیر هم که دوستمون گفتن واقعا تایید میکنم ، نه کیفیت پخش ، نه راحتی استفاده ، نه نظم و انظباط اهنگ ها یک دهم ای او اس نیست ، در عوض مثه کلیت اندروید که گفتم شاید ۱۰۰ تا امکانات جور وا جور داره ولی تو کارای ساده لنگ میمونی ، مثلا برنامه ی poweramp بهترین برنامه ی پخش موزیک مارکت ، شاید ۱۰ برابر امکانات music ایفون رو داره از اکولایزر های فوق العاده تا تنظیمات واسه هدفون و تنظیمات تخصصی صدا ، ولی کیفیت پخش که اصلا حرفشو نمیشه زد ملوی ایفون ، پس اون اکولایزر و ... عملا جذبیتی واسه من نداره وقتی نمیتونم صدای خوب بگیرم ، از اون طرف search کردن اهنگ دوباره اعصابتو خورد میکنه ، تو ایفون خیلی راحت اسکرول میکنی بالا اهنگو سرچ میکنی با نظم انظباط اهنگو البوم خواننده رو برات میاره .

این یه مثالش بود ، مثلا واسه message دادن هم میتونم همین مقایسه رو بکنم ، گالری ، برنامه نصب کردن ،... هر کدوم اینا از همین دنگو فنگا داره .

البته شاید چون من ۳ سال قبلش ایفون داشتم با ایفون شدیدا راحت تر باشم ولی دیگه این مسایل رو نمیشه گفت فقط عادت ، اندروید دوست داشتنی نیست اصلا باهاش کار با اینکه هزاران امکانات داره بعضی اوقات بیشتره ایفون حتی .

تازه همین facetime و imessage ای که اپل رایگان در اختیار من میذاره باور کنید صد تا اندروید برام میارزه ، شما فقط یک بار facetime رو با skype یا ovoo و imessage رو با whatsapp داخل اندروید مقایسه کنید .
    ویرایش توسط parham7 : https://i-phone.ir/forums/member/14861-parham7 در ساعت 31-10-2012, 03:46 PM

نظر

نوشته اصلی توسط parham7 نمایش پست ها
      روت کردن یه فایده ی دیگه هم داره برنامه های خاصی هستن که نیاز به روت بودن گوشی دارن واسه نصب شدن و استفاده کردن ، مثلا برنامه ی فوق العاده ی prox..re , که متاسفانه واسه ای او اس نه وجود داره نه میاد .

کیفیت ساخت برنامه ها تو اندروید واقعا دو سه مرحله کمتره ای او اس خدایی دیگه اینو نمیشه انکار کرد ، مثلا همین tapatalk از نظر گرافیک و کارایی که هیچی ، حتی مثلا داخلش نمیشد متن فارسی رو select کرد ، واقعا دیوانه کنندس تایپ کردن با اندروید ، مثلا select و کپی کات کردن متن تو ای او اس خیلی سادس با یه انگشت ، تو اندروید یه کلمرو بخوای سلکت کنی پیر میشه ، تا گزینه ی کپی بیاد و .. .

در مورد موزیک پلیر هم که دوستمون گفتن واقعا تایید میکنم ، نه کیفیت پخش ، نه راحتی استفاده ، نه نظم و انظباط اهنگ ها یک دهم ای او اس نیست ، در عوض مثه کلیت اندروید که گفتم شاید ۱۰۰ تا امکانات جور وا جور داره ولی تو کارای ساده لنگ میمونی ، مثلا برنامه ی poweramp بهترین برنامه ی پخش موزیک مارکت ، شاید ۱۰ برابر امکانات music ایفون رو داره از اکولایزر های فوق العاده تا تنظیمات واسه هدفون و تنظیمات تخصصی صدا ، ولی کیفیت پخش که اصلا حرفشو نمیشه زد ملوی ایفون ، پس اون اکولایزر و ... عملا جذبیتی واسه من نداره وقتی نمیتونم صدای خوب بگیرم ، از اون طرف search کردن اهنگ دوباره اعصابتو خورد میکنه ، تو ایفون خیلی راحت اسکرول میکنی بالا اهنگو سرچ میکنی با نظم انظباط اهنگو البوم خواننده رو برات میاره .

این یه مثالش بود ، مثلا واسه message دادن هم میتونم همین مقایسه رو بکنم ، گالری ، برنامه نصب کردن ،... هر کدوم اینا از همین دنگو فنگا داره .

البته شاید چون من ۳ سال قبلش ایفون داشتم با ایفون شدیدا راحت تر باشم ولی دیگه این مسایل رو نمیشه گفت فقط عادت ، اندروید دوست داشتنی نیست اصلا باهاش کار با اینکه هزاران امکانات داره بعضی اوقات بیشتره ایفون حتی .

تازه همین facetime و imessage ای که اپل رایگان در اختیار من میذاره باور کنید صد تا اندروید برام میارزه ، شما فقط یک بار facetime رو با skype یا ovoo و imessage رو با whatsapp داخل اندروید مقایسه کنید .
      تایید میکنم حرف هات رو
      اما مثلا تو ادروید یه برنامه ای میخوای خیلی راحت از اینترنت دانلود میکنی همونجا تو گوشی نصب میکنی (حتی اگه یه چیزی مثل بازار رو در نظر نگیریم)
      اما تو ios تو خیلی چیزها گیری
      البته همین کار هم تو ios راه حل داره مثل منتقل کردن با ifile و نصب با installous اما خب باید جیلبریک باشی
      یا همین وابسته بودن به آیتونز که اونم دست وپا گیره البته در کنار دست و پا گیر بودن اگه درست استفاده بشه یه نقطه قوته
      به هر حال دید و استفاده فرد هم مهمه
      ویرایش توسط dandelion : https://i-phone.ir/forums/member/23496-dandelion در ساعت 31-10-2012, 03:56 PM

نظر

درسته ، ای او اس هم کم مشکل نداره ، من خودم صدها انتقاد به ای او اس مردم تو همین انجمن ولی در هر صورت اعتقاد دارم که موارد مثبتش خیلی خیلی بیشتر از منفی ها و کمبود هاشه و واقعا واسه مصرف کننده روون تره ، ما بعضی وقتا یادمون میره چی رو واسه چی میخوایم ، مثلا اندروید هزار تا امکانات داره ولی روون نیست ، اندروید عالی ، ولی وقتی لذت بخش و راحت نیست چرا واسه اون امکانات بریم سمت اندروید ؟ من ترجیه میدم با ای او اس اس ام اس بدم موزیک گوش کنم زنگ بزنم ولی همین دو سه تا کارو راحت انجام بده ، یه ایفون جیلبریک نشده ، نرم افزار نصب نشده شاید ۶۰-۷۰ درصد کارایی که من میخوام رو برام انجام میده . حالا بگذریم که من روزانه کارای زیادی میکنم با ایفون از سرگرمی ... به لطف اپ استور ، حتی اکر ویندوزفون امکانات کمتری نسبت به اندروید داشته باشه ولی روون و راحت باشه به نظرم ارجعیت داره .

نظر

ما یکی از فواید ios رو همونطور که گفتم همگانی بودنش میدونیم ios6 رو ایپد با ایفون بیسش فرقی نداره اما در اندرویید رابط های مختلفی هست..
          آیا اندروید های htc با سامسونگ و سری نکسوس از نظر کارایی متفاوتن؟؟
          میشه گفت این نقطه فوت هست که هر شرکت یه رابط رو ارایه میده که با سلایق جور در بیاد چون سیستم عامل منحصر به فرد یک شرکت نیست اما اگه جواب سوال بالا مثبت باشه میشه گفت یه فاجعست.

نظر

دوستان خواهشاً به مم كمك كنيد من يه ايفون ٤ دارام مي خوام بفروشم چون واقعاً خسته شدم از صفحه كوچيكش ايفون ٥ هم زده تو ذوقم چون صفحش بازم از لحاظ عرضي كوچيكه بعد sony xperia t رو ديدم خيلي ازش حال كردم خداييش بگين من چيكار كنم چي بخرم خواهشاً بدون تعصب جواب بدين تازه از اين يكنواخيتي ios هم خسته شدم چيكار كنم كمكككككككك كنينننن....

نظر

اگر صفحه ی بزرگ و با کیفیت واقعا نیاز دارید گلکسی و وان اکس و فبلت ۱۰۸۰ p اچ تی سی خوبن تو این مورد سونی رو من نمیدونم ، سیستم عامل هم که بحث شده تو این تاپیک چند صفحه ، فقط صفحه بزرگ با اینکه خیلی خوبو راحته فقط یکم تو دست گرفتنش مشکله .

نظر

نوشته اصلی توسط galivet نمایش پست ها
                دوستان خواهشاً به مم كمك كنيد من يه ايفون ٤ دارام مي خوام بفروشم چون واقعاً خسته شدم از صفحه كوچيكش ايفون ٥ هم زده تو ذوقم چون صفحش بازم از لحاظ عرضي كوچيكه بعد sony xperia t رو ديدم خيلي ازش حال كردم خداييش بگين من چيكار كنم چي بخرم خواهشاً بدون تعصب جواب بدين تازه از اين يكنواخيتي ios هم خسته شدم چيكار كنم كمكككككككك كنينننن....
                ببینید دوست عزیز ما نمیتونیم به شما بگیم چیکار کنید
                اینجا ما نفاط قوت و ضعف هر کدوم رو میگیم شما با توجه به نیاز و سلیقه تون تصمیم می گیرین
                در مورد یکنواختی من هم موافقم همین سیستم عامل روان چون بعد از سالها هنوز همون ظاهر رو داره یکنواخت میشه
                در آینده نزدیک هم قرار نیست تغییرات ظاهری بزرگی ببینیم مدرک حرفم نسخه های مک هستن که امکانات و قدرتشون افزایش پیدا کرده اما ظاهر خیلی کم
                نوشته اصلی توسط Po0oya نمایش پست ها
                ما یکی از فواید ios رو همونطور که گفتم همگانی بودنش میدونیم ios6 رو ایپد با ایفون بیسش فرقی نداره اما در اندرویید رابط های مختلفی هست..
                میشه گفت این نقطه فوت هست که هر شرکت یه رابط رو ارایه میده که با سلایق جور در بیاد چون سیستم عامل منحصر به فرد یک شرکت نیست اما اگه جواب سوال بالا مثبت باشه میشه گفت یه فاجعست.
                پویا جان سوالت رو دقیق متوجه نشدم
                منظورت از کارایی چیه دقیقا؟
                کارکرد سیستم عامل که یکیه اما مثلا یه چیزی مثل سنس htc ویجت های خیلی خوب و کاربردی داره
                شما با یه ویجت کلی مخاطب رو یه جا میذارین برای دسترسی سریع برای تماس گرفتن
                اصولا اندروید یه ستونه که هر شرکتی میتونه اون رو سفارشی کنه یا کاربردهای متفاوتی به اون اضافه کنه
                مثل این که یه شرکتی که حق استفاده از ios روی گوشی هاش رو داره(مثلا!!!) اون رو با توییک های مفید سیدیا ارائه کنه
                ویرایش توسط dandelion : https://i-phone.ir/forums/member/23496-dandelion در ساعت 31-10-2012, 07:09 PM

نظر

نوشته اصلی توسط Po0oya نمایش پست ها
                  پویا جان ،
                  یک نکته رو اینجا داشته باش تو اپل ما آپدیت همگانی نداریم یک آپدیت داریم چون کلا یک دستگاه هدف داریم و فقط یک شرکت تولید کننده هست که اونم اپل هست!
                  در بحث اندروید اینطوری نیست .... اندروید سیستم عاملی هست که چند تا شرکت برای گوشی هاشون نصب میکنند!
                  اما سری نکسوس یا به تعبیری آیفون گوگل آپدیت همگانی دارند یعنی وقتی اندروید جدید میاد برای اونا میاد اول ... چون پشتیبانی نرم افزاریش کلا با خود گوگل هست!
                  اما شرکت های دیگه مثل HTC و سامسونگ و الجی و سونی هر کدوم یک رابط کاربری خاص و متفاوت برای خودشون دارند مثلا سامسونگ Touch Wiz یا HTC Sense یا Optimus UI....
                  و در نتیجه ظاهرشون تا حدی باهم متفاوت هست!
                  کیفیت نرم افزار هم که می فرمایند به نظر من درست نیست .... کیفیت نرم افزار یکی هست و تاپاتاک ملاک نیست (من به شخصه با تاپاتاک اندروید راحت ترم) ... شما مثلا بازی Shadow gun THD رو با Shadowgun آیفون و آیپد مقایسه کن ... فرق کیفیت از زمین تا هواست گرافیک THD بسیار بسیار بالا تره ........
                  در مورد آنتی ویروس خیر اما کرک شدش بسیار زیاد و کاملا آپدیت هست و نکته این که فقط آنتی ویروس نیست فایروال و call blocker و anti theft و . هم هست ....

نوشته اصلی توسط galivet نمایش پست ها
                  به جامعه اوپن سورس خوش اومدی!
                  نظر من روی اول روی نکسوس 4 الجی و بعدش وان ایکس پلاس و یا گلکسی اس 3 هستش :
                  پردازنده 4 هسته ای
                  صفحه نمایش خب
                  ساپورت خوب (مخصوصا نکسوس 4)
                  نوشته اصلی توسط parham7 نمایش پست ها

کیفیت ساخت برنامه ها رو بالاتر تو همین پست توضیح دادم!

نظر

دوستان من اپل نداشتم ولی 3 سال و نیم هستش که htc desire رو دارم. یعنی همین که اومد گرفتمش. htc hd2 هم داشتم. ویندوز فون کلا افتضاحه!!! دوستان قاطعانه میگم که ویندوز به جایی نمیرسه چون فرکانس عملیاتی بالایی میخواد واسه بعضی برنامه هاش! اما جالبی سیستم آندروید اینه که بیشتر برنامه هاش با فرکانس پایین اجرا میشه و فقط بازی ها هستند کق فرکانس بالایی میخوان! اما اینکه چرا آندروید سی پی یو هاشو بالا میبره این هستش که حافظه رام های تولید شده سرعت کمتری داشتند و تعداد خطوط دستوری برنامه اندروید زیاده!!!! اما الان اگز دقت کنید رام ها دارن به 2 گیگ میرسن! یه جوری جبران میکنن!
                    اپن سورس بودنش یه مزیته واقعا! میشه همه کار کرد....اما عمردستگاه های آندرویدی کوتاه تره به دلایل استفاده از کاستوم رام های متعدد و آسیب رساندن به board دیوایس!
                    اما نظر من اینه که اپل بهتره! اینو من میگم که سالهاست تو آندرویدم...
                    یک دیوایس یک برنامه یک شرکت یک گارانتی برنامه یک عمرآسایش
                    آندروید یادش رفته تفاوت بین تبلت و موبایل! موبایل باید دم دستی باشه نه یه بشقاب!!!
                    بخدا یه هفته نوت دستم بود... از بس این شصتم کشیده شده بود احساس میکردم کم مونده بیفته از جاش!!!

نظر

• نوشته اصلی توسط mysqld نمایش پست ها
                      به جامعه اوپن سورس خوش اومدی!
                      جامعه اوپن سورس؟!!!
                      احیانا منظورتون اندروید که نیست
                      نوشته اصلی توسط chelsea2005 نمایش پست ها
                      دوستان من اپل نداشتم ولی 3 سال و نیم هستش که htc desire رو دارم. یعنی همین که اومد گرفتمش. Htc hd2 هم داشتم. ویندوز فون کلا افتضاحه!!! !!!
                      hd2 که ویندوز موبایله
                      الانم بحث ویندوز فون 8 هست نه ویندوز موبایل
                      ویرایش توسط dandelion : https://i-phone.ir/forums/member/23496-dandelion در ساعت 31-10-2012, 07:24 PM

نظر

• فرقی نمیکنن در ماهیت! فقط ظاهرشون فرق میکنه!!!
                        این همه حرف زدم گیر دادی به همون یه دونه!؟ :d

نظر

• نوشته اصلی توسط chelsea2005 نمایش پست ها
                          فرقی نمیکنن در ماهیت! فقط ظاهرشون فرق میکنه!!!
                          این همه حرف زدم گیر دادی به همون یه دونه!؟ :d
                          نه دوست عزیز حرفتون هیچ مشکلی نداره اتفاقا حرفتون کاملا درست بود بجز اون مورد که خداییش خیلی فرق میکنن
                          ویندوز فون 8 با اون ویژگی های عالی کجا, ویندوز موبایل با اون آیکون های گنده و بد ترکیب کجا

نظر

• ویندوز موبایل مال یه شرکته پس نمیشه گفت جدا ار هم هستن! بهتره بگیم پیشرفته تر شده!!! منظورم از یکی بودن برنامه نویسیش هستش!!!
                            یکیه!
                            رابط گرافیکیش بهتر شده به لطف دیوایس های قوی هستش که اومده!

نظر

• مشکل اصلی اینه که خیلی از کاربران نمیدونن چی از دیوایس میخوان..
                              همین دوستمون میگه از اندرویید خسته شده و میخواد بیاد به سمت ios ولی به نظرم باید همگی از تجربیات صحیح هم استفاده کنیم نه احساسی و نه تعصب چون الان دوره ای هست که همه حداقل دو تا دیوایس با سیستم عامل های مختلف دارن پس این وسط قرار نیست نفعی به کسی از این شرکت ها برسه ما فقط اساس سیستم عامل هارو مورد بررسی قرار میدیم..
                              و شما دوست عزیز مطمین باش هیچ سیستم عاملی پایداری و روان بودن ios رو نداره حتما تجربش کن چون کاربر اندرویید هم بودی برات کار کردن با نظم و ترتیبی که داره فوق العاده لذت بخشه اما واسه کاربرای قدیمی تر تکراری شده.
                              ویرایش توسط Po0oya : https://i-phone.ir/forums/member/74329-po0oya در ساعت 31-10-2012, 08:00 PM

نظر

• مهاجرت از اپل(بررسی نقاط ضعف و قوت ios و آندرویید)

من اگه جاي كاربراي قديمي باشم سعي ميكنم از تم و فونت هاي جديد استفاده كنم...
                                قبل از اينكه به فكر خريد گوشي جديدي باشم...

هرچند، تجربه گوشي جديد هم خوبه! اينطوري قدر آيفون رو بيشتر ميدونيد!

اون گلكسي اس ٢ رو فروختم به يكي از آشناها كه ٣جي اس داشت !

اون طرف هم بعد از چند ماه اس٢ رو فروخت و يه ٣ جي اس ديگه براي خودش خريد...

امكانات اس٢ كجا و ٣جي اس كجا ؟؟؟؟

نظر

صبر کنید ..
                                X