اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

مشاوره برای خرید لپ تاپ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• مشاوره برای خرید لپ تاپ

سلام به همه دوستای گل و عزیز انجمن
    می خواستم مشاوره ای ازتون بگیرم برای خرید لپ تاپ

کارایی که با لپ تاپ می کنم :
    1- اینترنت و کتاب و فیلم
    2- کار با نرم افزارهایی مثل Matlab - C## - Office و یه چن تا نرم افزار دیگه
    3- بازی ( البته خیلی اهلش تیستم ولی خب یه چیزی مثل Assassins Creed حال می کنم باش )

حالا سوال من اینه که به نظر شما سمت مک بوک بیام یا نه ؟ چون تا حالا تجربه کار باهاش رو ندارم !!!!!
    بعد به نظر شما مک بوک ایر بگیرم یا پرو ؟ آخه حمل و نقل برام مهمه ولی مثلا 80- 70 %
    یا برم سمت اولترا بوک هایی مثل HP Envy Ultrabook 6t و ....
    بعد نیاز هست که رو مک بوک ویندوز نصب کرد ؟ خب کسی که مک می گیره مگر برای سیستم عاملش نمیگیره ؟!؟!؟!؟

بودجمم در حد 1400-1300 دلاره !!!!

ببخشید اگه کلی سوال پرسیدم چون دارم تو این بازار دیوونه میشم !!!!
    پیشاپیش ممنون بابت جواباتون .

با این قیمت شاید بتونی مدل 2010 ( منظورم از شاید این هست که اگر کسی موجود داشته باشه*) بخری یا دست دوم بخرید.
    باید شما دنبال macbook های MC374 یا MC700 باشید. که قیمت MC700 کمی بالاتر هست که دست دوم شاید ارزونتر بشه خرید.

اگر شما C# میخوای کار کنی که باید windows هم روش نصب کنی.

بسته به این چه مدلی را بتونید بخرید ، بازی های سنگینتر میتونید انجام بدید!

بله ، اگر کسی Macbook بخره و با windows کار کنه فقط! در واقع اشتباه بزرگی را مرتکب شده! چون یا پول مک بوک میتونه بهترین Laptop PC را بخره با قدرت خیلی بالاتر. مکبوک با مک قوی هست.
    ویرایش توسط E H S A N : https://i-phone.ir/forums/member/37262-e-h-s-a-n در ساعت 25-07-2012, 03:22 AM
    " MICROSOFT'S MONSTER OF SOFTWARE, APPLE'S MONSTER OF HARDWARE "
    TECHNOLOGY NEEDS BOTH OF THEM

نظر

نوشته اصلی توسط alireza72
      مرسی احسان جون که جواب دادین

یعنی واقعا اینقدر وضع خرابه که با 1400 دلار باید لپ تاپ سه سال پیش رو بگیرم ؟!؟!؟!؟

اینجوری که به نظر می یاد باید قید مک رو بزنم !!!!!!!
      با بودجه شما بايد دست دوم بگيرين
      البته اگه لپ تاپ ويندوزي بگيرين بهترين كانفيگ رو ميتونين بگيرين

نظر

نوشته اصلی توسط dandelion نمایش پست ها
        با بودجه شما بايد دست دوم بگيرين
        البته اگه لپ تاپ ويندوزي بگيرين بهترين كانفيگ رو ميتونين بگيرين
        ممنونم که جواب دادین
        نا امید شدیم رفت !!!! آخه تو سایت اپل مک بوک ایر خوب تقریبا 1300 دلار می شد !!! حالا نمیدونم چرا شما دوستان گل اون لپ تاپ ها رو معرفی نمی کنین !!!!!!

حالا اگه اپل نشد تو برندای دیگه چه مارکی رو توصیه می کنید ؟

بازم ممنون که جواب من رو دادین .

نظر

نوشته اصلی توسط alireza72 نمایش پست ها
          ممنونم که جواب دادین
          نا امید شدیم رفت !!!! آخه تو سایت اپل مک بوک ایر خوب تقریبا 1300 دلار می شد !!! حالا نمیدونم چرا شما دوستان گل اون لپ تاپ ها رو معرفی نمی کنین !!!!!!

حالا اگه اپل نشد تو برندای دیگه چه مارکی رو توصیه می کنید ؟

بازم ممنون که جواب من رو دادین .
          شما دلار را ۱۰۰۰ حساب کردین ؟ :d الان نزدیک به ۱۹۰۰ هست ، حالا به اختلاف ۱۰۰ تومان. + سود وارد کننده + پخش کننده + فروشنده!

Asus خوب هست! حتی acer هم عالیه! من ۲.۵ پیش یکیشو خریدم! هنوز داره مثل ساعت کار میده!
          دیگه باید برید بازار بگردید و بهترین مدل را بخرید! لپتاپهای sony بخاطر اسمش گرون هست ولی واقعا مانیتور با کیفیت بسیار عالی داره که ارزشش را داره بخرید اگر بتونین sony بخرید!

نظر

نوشته اصلی توسط e h s a n نمایش پست ها
            شما دلار را ۱۰۰۰ حساب کردین ؟ :d الان نزدیک به ۱۹۰۰ هست ، حالا به اختلاف ۱۰۰ تومان. + سود وارد کننده + پخش کننده + فروشنده!

Asus خوب هست! حتی acer هم عالیه! من ۲.۵ پیش یکیشو خریدم! هنوز داره مثل ساعت کار میده!
            دیگه باید برید بازار بگردید و بهترین مدل را بخرید! لپتاپهای sony بخاطر اسمش گرون هست ولی واقعا مانیتور با کیفیت بسیار عالی داره که ارزشش را داره بخرید اگر بتونین sony بخرید!
            بازم ممنون احسان جان ولی من به صورت مستقیم ( نه مغازه ای ) می خوام ایشالا بخرم بعد یه نکته ای من گفتم 1400 دلار که تقریبا میشه 2800-2700 خودمون .

بازم ممنون از اینکه وقت گذاشتین .

نظر

بازم ممنون احسان جان ولی من به صورت مستقیم ( نه مغازه ای ) می خوام ایشالا بخرم بعد یه نکته ای من گفتم 1400 دلار که تقریبا میشه 2800-2700 خودمون .

دقت نکردم به کلمه دلار! دیگه عاقبت کم خوابیدن همین هست .
              پس کلا میتونید مک بخرید! با ۲۸۰۰ میتونید ! البته ۱۳ اینچ .

رایانه و ماشین های اداری :: اپل :: MacBook Pro :: MacBook Pro 13.3 inch - چاره: فروشگاه اینترنتی
              توی این لیست :

این مدل خوب هست! : رایانه و ماشین های اداری :: اپل :: MacBook Pro :: MacBook Pro 13.3 inch :: نوت بوک MacBook Pro 13.3" MD101LL/A - سیما رایانه بدون گارانتی‎ - چاره: فروشگاه اینترنتی

همین با گارانتی ۲۰۰ گرونتر هست! البته قیمت های chare با بازار اختلاف را دارن! اما حدود قیمت را میشه ازش در آورد! که شما اگر میخوای مستفیم بخری همین مدل را بردار!
              رایانه و ماشین های `اداری :: اپل :: MacBook Pro :: MacBook Pro 13.3 inch :: نوت بوک MacBook Pro 13.3" MD101LL/A - گارانتی شاب - چاره: فروشگاه اینترنتی

دارای CPU core i5 را قدرت پردازش ۲.۵ گیگاهرتز . رم ۴ گیگ . بسیار عالی هست! فقط گارت گرافیک intel هست که باید مقداری از رم را براش Share کنید که رم را در صورت نیاز بیشتر میتونید به ۸ ارتقا بدید.

پیشنهاد دوم : (بهتر مدل قبلی )
              http://www.chare.ir/index.php?dispat...oduct_id=62085

اگر هم میخوای AIR برداری که دیگه انتخابت بسته به پولی که داری باید باشه! اگر از Apple Store های خارج از کشور میخوای بخری! در کل AIR بخار داشتن هارد SSD خیلی عالی هست! اما باید نبود DVD-ROM را تحمل کنی یا یک DVD-ROM External بخری.
              ویرایش توسط E H S A N : https://i-phone.ir/forums/member/37262-e-h-s-a-n در ساعت 25-07-2012, 05:58 AM

نظر

معذرت منم اشتباه متوجه شدم فک کردم تومان عرض میکنین
                شما اولا چند اینچی میخواین؟
                یعنی سایز صفحه چقد براتون مهمه؟
                نیاز به درایو دی ی دی دارین یا نه؟
                میزان کاری که باهاش بیرون انجام میدین چقدره؟

نظر

نوشته اصلی توسط E H S A N نمایش پست ها
                  دقت نکردم به کلمه دلار! دیگه عاقبت کم خوابیدن همین هست .
                  پس کلا میتونید مک بخرید! با ۲۸۰۰ میتونید ! البته ۱۳ اینچ .

رایانه و ماشین های اداری :: اپل :: MacBook Pro :: MacBook Pro 13.3 inch - چاره: فروشگاه اینترنتی
                  توی این لیست :

این مدل خوب هست! : رایانه و ماشین های اداری :: اپل :: MacBook Pro :: MacBook Pro 13.3 inch :: نوت بوک MacBook Pro 13.3" MD101LL/A - سیما رایانه بدون گارانتی‎ - چاره: فروشگاه اینترنتی

همین با گارانتی ۲۰۰ گرونتر هست! البته قیمت های chare با بازار اختلاف را دارن! اما حدود قیمت را میشه ازش در آورد! که شما اگر میخوای مستفیم بخری همین مدل را بردار!
                  رایانه و ماشین های `اداری :: اپل :: MacBook Pro :: MacBook Pro 13.3 inch :: نوت بوک MacBook Pro 13.3" MD101LL/A - گارانتی شاب - چاره: فروشگاه اینترنتی

دارای CPU core i5 را قدرت پردازش ۲.۵ گیگاهرتز . رم ۴ گیگ . بسیار عالی هست! فقط گارت گرافیک intel هست که باید مقداری از رم را براش Share کنید که رم را در صورت نیاز بیشتر میتونید به ۸ ارتقا بدید.

پیشنهاد دوم : (بهتر مدل قبلی )
                  رایانه و ماشین های اداری :: اپل :: MacBook Pro :: MacBook Pro 13.3 inch :: نوت بوک MacBook Pro 13.3" MD102LL/A - سیما رایانه بدون گارانتی‎ - چاره: فروشگاه اینترنتی

اگر هم میخوای AIR برداری که دیگه انتخابت بسته به پولی که داری باید باشه! اگر از Apple Store های خارج از کشور میخوای بخری! در کل AIR بخار داشتن هارد SSD خیلی عالی هست! اما باید نبود DVD-ROM را تحمل کنی یا یک DVD-ROM External بخری.
                  مرسی احسان جون ببخشید اشتباه از من بود بد موقعی سوال پرسیدم !!!!

در مجموع اینکه مک بوک پرو از ایر بهتره ؟ حالا این Core i5 ضغیف نیست ؟

بازم شرمنده

نظر

مرسی احسان جون ببخشید اشتباه از من بود بد موقعی سوال پرسیدم !!!!

در مجموع اینکه مک بوک پرو از ایر بهتره ؟ حالا این Core i5 ضغیف نیست ؟

بازم شرمنده
                    ببینید ایر ssd داره خیلی سریع تره
                    و صفحه ش خیلی با کیفیت تر هست
                    و سبک تر هست
                    اما درایو نداره فضاش کمتره و البته گرونتر
                    core i 5 پرو ها ivy bridge هست نه اصلا اتفاقا خیلی خوبه
                    فقط گرافیکشون متاسفانه intel هست
                    جفتشون

نظر

نوشته اصلی توسط dandelion نمایش پست ها
                      ببینید ایر ssd داره خیلی سریع تره
                      و صفحه ش خیلی با کیفیت تر هست
                      و سبک تر هست
                      اما درایو نداره فضاش کمتره و البته گرونتر
                      core i 5 پرو ها ivy bridge هست نه اصلا اتفاقا خیلی خوبه
                      فقط گرافیکشون متاسفانه intel هست
                      جفتشون
                      ممنون مرسی که راهنماییم کردین

حالا به نظر اگر ایر خواستم بگیرم 11" یا 13 " ؟ بعد حتما ، چه مک بوک پرو و چه مک بوک ایر ، رم رو ارتقا بدم به 8 ؟

نظر

ممنون مرسی که راهنماییم کردین

حالا به نظر اگر ایر خواستم بگیرم 11" یا 13 " ؟ بعد حتما ، چه مک بوک پرو و چه مک بوک ایر ، رم رو ارتقا بدم به 8 ؟
                        اين سوال رو فقط خودتون مي تونيد جواب بدين
                        بسته به سليقه و نياز شماست
                        من ١١ اينچ واسم كوچيكه
                        من باشم ١٣ برميدارم
                        رم هم جوابگو هست اما اگه نياز داشته باشين و البته هزينه شم مشكلي نباشه خوبه

نظر

مساله اي كه يادم رفت بهتون بگم
                          من اصلا از گرافيك هاي اينتل راضي نيستم
                          كارهاي عادي حتي اتوكد و اينا رو همه اين مدل ها به راحتي اجرا ميكنن الان تنها جايي كه قدرت سيستم به چالش كشيده ميشه بازيه كه اين مدل ها متاسفانه در اون حدي كه بايد باشن نيستن
                          منظورم فقط گيمه
                          برندهاي ديگه يا پروهاي بالاتر خيلي گرافيكشون بهتره
                          اگه گيم اولويت اصليتون نيست گزينه هاي مناسبي هستن

نظر

لطف كردين جواب دادين
                            اهل بازي هستم ولي نه خيلي مثلا بازي Assassins
                            رو بازي مي كنم و نه بيشتر
                            پس يعني مي خواين بگين كه Intel 4000 تواناييش كمه ، درسته ؟
                            ولي خب اينجور كه به نظر مي أد كلا نبايد ultrabook
                            بگيرم !!!!!!

بازم ممنون بابت جواب دادنتون .

نظر

قابلیت Turbo Boost به چه دردی میخوره؟ الان مکبوک ایر 1.8GHz هست ولی با Turbo Boost میشه 2.8GHz !

نظر

صبر کنید ..
                              X