اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آموزش باز کردن تروفی های بازی ها در پلی استیشن 3 ( PS3 Trophies )

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• آموزش باز کردن تروفی های بازی ها در پلی استیشن 3 ( PS3 Trophies )

بسیار خوب دوستان عزیز سلام !! امروز آموزش باز کردن تروفی های بازی ها در ps3 رو واسه اون دسته از دوستانی که دلشون میخواد تروفی های بازی های مختلف رو بصورت 100% و کامل داشته باشن میگم !!

این آموزش رو توی انجمن های تخصصی بازی هم ندیدم که کسی گفته باشه و هر کس که بلده خودش فقط بلده و آموزش نداده و سایت های خارجی هم همیشه یه جای کارشون ایراد داره یا ما درست متوجه نمیشیم !!

خوب برای شروع اول اینکه ps3 شما باید کپی خور باشه یا در واقع جیلبریک شده باشه و قابلیت اتصال به اینترنت رو هم داشته باشه ( Rogero 4.50.00 و Sen enabler 4.55.00 و multiman 4.55 ) در حال حاظر آخرین ورژن ها هستند !!

تمام موارد مورد نیاز برای قابلیت اتصال به اینترنت هستش و به راحتی در انجمن های بازی و گیم قابل دسترسی هستن بنابراین از هر گونه سوال در مورد مسائل کپی خور و غیره لطفا خودداری کنید چون اینجا نمیشه جواب داد !! ممنون

نکته های لازم و ضروری رو هم در آخر آموزش میگم که حتما قبل از هر اقدامی موارد رو با نکته ها چک کنید

ابتدا این فایل رو که برای ارتباط بین ps3 و کامپیوتر هستش رو دانلود کنید دانلود blackb0x FTP for rar

بعد از دانلود فایل رو از زیپ خارج کرده و روی فلش دیسک کپی کنید و بعد فلش رو به ps3 متصل کرده و در قسمت install pakage files اون رو پیدا کرده و نصب کنید به آسونی !!

حالا در کامپیوتر باید برنامه filezila رو دانلود کرده و نصب کنید که این برنامه هم رابط بین کامپیوتر و ps3 هستش , به 64 یا 32 بودن ویندوز دقت کنید قبل از دانلود http://filezilla-project.org/download.php دانلود کردن filezila رو به عهده خودتون میزارم ببینیم چیکار میکنید !! سرچ + پیدا کردن فایل مورد نظر + دانلود + نصب

خوب حالا امتحان میکنیم برای ایجاد ارتباط به ابن ترتیب

برنامه نصب شده روی ps3 رو اجرا کنید و میبینید که یه صفحه باز میشه که وسطش یه آی پی نوشته شده مثل این 192.168.1.3 ( آی پی ps3 خودتون رو دقیقا همون طور که روی صفحه تلویزیون میبینید رو باید وارد برنامه filezilla کنید )

پلی استیشن به همون صورت رها کنید و در کامپیوتر وارد برنامه filezilla بشید و در فیلد خالی HOST آی پی پلی استیشن رو وارد کنید و روی گزینه quickConnect کلیک کنید مانند عکس http://upload7.ir/imgs/2014-02/19878861121406553558.jpg

بعد از چند ثانیه اتصال برقرار میشه و حالا همون طور که در عکس بالا میبینید قسمت سمت چپ مربوط به کامپیوتر شما هستش و سمت راست مربوط به ps3

حالا در قسمت سمت راست به این مسیر برید dev_hdd0 > home > 00000XX > trophy > NPWRXXXXX _ XX ( بجای حرف X که اینجا نوشته شده در پلی استیشن شما مسلما عدد های مختلف هست که 0000XX برای یوزرنیم و NPWRXXXXX برای فولدر تروفی مربوط به بازی های مختلف که هر کدوم شماره خاص خودشون رو دارن که مهم نیست چی باشه

حالا با استفاده از ماوس فولدر NPWRXXXXX رو به سمت چپ برنامه و به desktop انتقال بدید ( فولدر رو به desktop انتقال بدید و بعد توی دسکتاپ وارد اون فولدر بشید و عکس ها رو نگاه کنید که متوجه بشید مربوط به کدوم بازی هستش )

بعد از اینکه فولدر بازی دلخواه رو پیدا کردید و به دسکتاپ انتقال دادید این فایل رو که برای باز کردن تروفی ها لازمه و به این راحتی ها برای دانلود گیر نمیاد رو از این لینک دانلود کنید دانلود PSTIG zip

برنامه دانلود شده رو از زیپ خارج کرده و اجرا کنید و با استفاده از ماوس اون فولدر مربوط به تروفی که در دسکتاپ هستش رو به داخل برنامه بکشید

میبینید که تمام تروفی های مربوط به اون بازی مورد نظر در اینجا هستند که حالا باید برای باز شدن اون ها روی تب advanced کلیک کرده و سپس روی Instant Platinum کلیک کنید http://upload7.ir/imgs/2014-02/62150303645080822137.jpg

بسیار خوب حالا همونطور که در عکس می بینید در سمت راست تاریخ و زمان باز شدن تروفی ها توسط شما وجود داره که باید دقت کنید و بصورت کامل تمامی تاریخ ها رو بصورت یک زمان نسبتا منظم عوض کنید ( این برنامه تمامی تاریخ هارو بصورت رندوم وارد میکنه و شما باید خودتون تغیرش بدید که بعدا دچار مشکل نشید )

مثال اینکه وقتی یه بازی سال 2011 تازه وارد بازار شده چطور ممکنه بعضی از تروفی های اون بازی سال 2010 یا 2009 باز شده باشه ؟؟ پس لطفا دقت کنید !! باز هم مثال اینکه برای باز کردن کل تروفی های یک بازی 3 روز یا 4 روز زمان مناسبی هستش , پس تاریخ ها همه باید جدید و بین 3..الی 4 روز باشه که البته ساعت و دقیقه اصلا مهم نیست و نیاز به عوض کردن نداره

یک نکته اینکه برای جلو گیری یا پیش گیری از بن شده اکانت شما توسط PSN بهتره که تاریخ آخرین باری رو که به PSN وصل شدید رو مد نظر داشته باشید و تاریخ های باز شدن تروفی ها رو بعد از اون زمان قرار بدید

حالا بعد از اتمام تنظیم تاریخ ها روی تب فایل کلیک کرده و گزینه Save رو انتخاب کنید و و بعد از یک بار Refresh کردن برای اطمینان , برنامه رو ببندید

این بار باید فولدر موجود در دسکتاپ که تروفی هاش و زمان هاش قبلا تنظیم شده رو با استفاده از ماوس وارد برنامه Filezila کنید درست در همون مسیر قبلی !! dev_hdd0 > home > 00000XX > trophy

اگر با پرسش overwrite مواجه شدید ok کنید و ادامه ماجرا تا زمانی که بطور کامل فایل ها جایگزین بشه

حالا برنامه filezila رو بسته و برنامه FTP روی PS3 رو هم ببندید و همون بازی رو که تروفی هاش رو باز کردید رو اجرا کنید !! ( فقط بازی لود بشه و منوی بازی بیاد کافی هستش )

حالا بازی رو quit کرده و به قسمت trophy در پلی استیشن برید و میبینید که تمامی تروفی ها باز شده و بصورت 100% یا platinum موجود هستش

نکته 1 - سعی کنید بلافاصله بعد از باز کردن تروفی ها آی دی خودتون رو sign in نکنید و بعد از گذشت 1.. الی 2 روز sign in کنید که شک برانگیز نشه

نکته 2 - برای انجام کل این عملیات خیلی خیلی خیلی بهتره که تمامی یوزر های قبلی یا یوزر قبلی رو که روی پلی استیشن وجود داره رو حذف کنید و بعد از انجام این عملیات آی دی مورد نظرتون رو دوباره وارد کنید و سپس sign in کنید که تروفی های فعلی با تروفی های قبلی در سرورهای PSN سیو بشه

نکته 3- با پاک کردن یوزر قبلی هیچ ایرادی متوجه دستگاه و کپی خور بودنش نمیشه فقط تمام سیو های بازی ها و تروفی های سینک نشده و هرچیزی که مربوط به اون یوزر بوده از بین میره که البته برای بعضی ها خیلی مهم هستش پس دقت کنید که بعدا شاکی نشید

نکته 4 - بین باز کردن تروفی های بازی های مختلف فاصله بزارید چون نمیشه که آدم توی 3..4 روز همزمان 3..4 تا بازی رو بطور کامل بازی کنه .. درسته ؟؟

نکته 5 - اگر در هنگام انتقال فولدر تروفی ها از filezilla به دسکتاپ با خطا و ارور مواجه شدید باید در ps3 و در multiman وارد فایل منیجر شده و مسیر مورد نظر رو که در بالا هم ذکر شده ( dev_hdd0 > home > 00000XX > trophy ) رو پیدا کنید و روی گزینه premissions کلیک کنید ( در ps3 )

نکته 6 - دقت کنید برای ارتباط باید ps3 و کامپیوتر شما روی یک روتر باشند ( فرقی نمیکنه چه با کابل چه بصورت وای فای )

نکته 7 - بهتره از پلی استیشن های جیلبریک شده برای بازی کردن آنلاین استفاده نشه چون ریسک بن شدن اکانت رو بشدت بالا میبره و تمامی زحمات پوچ میشه !! اگه فقط به sign in کردن برای سینک شدن تروفی ها بسنده کنید خیلی بهتره !! پلی استیشن اوریجینال و اپدیت شده رو توصیه میکنم برای بازی های آنلاین

نکته 8 - تمام عواقب و ریسک این کار مثلا تنظیم نکردن زمان تروفی ها و یا بن شده اکانت توسط PSN و هر مشکلی احتمالی که بعد از sign in پیش بیاد فقط و فقط متوجه شخص خودتون هستش پس یا همین الان بی خیال شید و این کار رو انجام ندید یا ریسک و عواقب رو گردن بگیرید و بعدا نگید نگفتی چون گفتم !!

نکته 9 - سعی کنید از اکانت اصلی تون که قبلا باش کلی بازی کردید و یا DLC خریداری کردید و یا PSN PLUS رو با اون اکانت خریداری کردید استفاده نکنید چون اگه خراب کاری کنید همه چیز از دست میره برگشتی هم اگر باشه از 0 هستش !! که البته این مورد رو خودم اصلا رعایت نکردم

نکته 10 - همیشه تروفی نهایی یعنی تروفی پلاتینیوم به فاصله 1 یا 2 ثانیه بعد از آخرین تروفی بصورت خودکار باز میشه ( در روش معمولی ) , پس با توجه به این موضوع برای استفاده از هک , همیشه دقت کنید که فاصله زمانی یکی از تروفی ها با تروفی پلاتینیوم 1 یا 2 ثانیه باشه که مشکلی پیش نیاد !!

حالا من این همه نوشتم و توضیح دادم , دیگه بستگی به نظر و صلاح دید مدیران این انجمن داره که بمونه یا حذف بشه !! چون واقعا متفرقه هستش و ربطی به اپل نداره !!

از شما هم ممنون اگه خوندید و من خودم این کار رو کاملا تست کردم که آموزش گذاشتم این همه !! اما بازم میگم که ریسکه و عواقبش متوجه شخص خودتونه !! سوالی هم باشه در حد توانم جواب میدم اما خواهشا در مورد کپی خور و rogero و rebug و habib و cobra و این جور چیزا نباشه چون خودم تازه 1 هفته هستش که ps3 رو کپی خور کردم و تقریبا هیچی نمی دونم

یک نکته دیگه رو هم باید بگم که اگر بعد از باز کردن تروفی های یک بازی به روشی که گفتم , مشاهده شد که تروفی های بعضی از بازی ها نشون میده 100% ولی در لیست تمام تروفی ها خالی هستند و زمان هم ندارند , اصلا جای نگرانی نیست و در اولین sign in شدن با آی دی , همشون درست طبق همون زمانی که قبلا براشون تعیین کردید باز شده و به اکانت شما اضافه میشوند

یک عکس هم با برنامه مخصوص پلی استیشن در آیفون گرفتم از تروفی هایی که با همین روش 100% یا هر چقدر % بصورت دلخواه وارد اکانتم کردم !! اگه دقت کنید و به پراکندگی تروفی های باز شده توجه کنید مشکلی بابت
    بن شدن توسط psn انشاا... نخواهید داشت http://upload7.ir/imgs/2014-02/67385264741818633424.jpg

یا علی
    ویرایش توسط Curva N Milano : https://i-phone.ir/forums/member/126209-curva-n-milano در ساعت 24-02-2014, 07:33 AM

سلام رفیق.شما خودتون انجام دادید؟
    میچسبه یا نه؟

نظر

نوشته اصلی توسط iman0013 نمایش پست ها
      سلام رفیق.شما خودتون انجام دادید؟
      میچسبه یا نه؟
      سلام از ماست !! مخلصیم..بله تست کردم از همون 1 هفته پیش تا حالا 2 تا از بازی هایی رو که روی هارد برام کپی کرده بودن رو بصورت 100% پلاتینیوم وارد اکانتم کردم و مشکلی ایجاد نشده !! از نظر چسبیدن هم باید بگم آره هرچی اکانت سنگین تر و پر تر باشه خیلی بهتره !! الان هم یک بازی دیگه رو 100 % کردم منتظر هستم 1..2 روز بگذره که سینک کنم و تروفی ها با سرور سینک بشه !! البته خیلی کار خطرناکیه چون اکانتم 3 ماه PS plus داره و همچنین از همین اکانت روی ps4 و ps vita هم دارم استفاده میکنم !! اینقدر میترسم که نگو چون ممکنه بن بشم اگه دقت نکنم !!

نظر

نوشته اصلی توسط curva n milano نمایش پست ها
        سلام از ماست !! مخلصیم..بله تست کردم از همون 1 هفته پیش تا حالا 2 تا از بازی هایی رو که روی هارد برام کپی کرده بودن رو بصورت 100% پلاتینیوم وارد اکانتم کردم و مشکلی ایجاد نشده !! از نظر چسبیدن هم باید بگم آره هرچی اکانت سنگین تر و پر تر باشه خیلی بهتره !! الان هم یک بازی دیگه رو 100 % کردم منتظر هستم 1..2 روز بگذره که سینک کنم و تروفی ها با سرور سینک بشه !! البته خیلی کار خطرناکیه چون اکانتم 3 ماه ps plus داره و همچنین از همین اکانت روی ps4 و ps vita هم دارم استفاده میکنم !! اینقدر میترسم که نگو چون ممکنه بن بشم اگه دقت نکنم !!
        من که انلاین بازی نمیکنم.لااقل چند تا پلات بگیرم.:d

نظر

نوشته اصلی توسط iman0013 نمایش پست ها
          من که انلاین بازی نمیکنم.لااقل چند تا پلات بگیرم.:d
          اره خوبه بعدا هم میتونی اکانت رو سینک کنی و تمام تروفی ها رو بفرستی توی سرور !!

Sent from my iPhone using Tapatalk

نظر

سلام.هر کاری میکنم تاریخ بعضی تروفی ها عوض نمیشه.
            ویرایش توسط iman0013 : https://i-phone.ir/forums/member/154814-iman0013 در ساعت 18-02-2014, 02:42 AM

نظر

سلام !! خوب دقت کنید همه تاریخ ها قابل تغییر هستند !! مگر در مواردی که گزینه is synced روی حالت yes باشه و این یعنی این تروفی قبلا با سرور سینک شده که دیگه قابل تغییر نیست !!

Sent from my iPhone using Tapatalk

نظر

سلام مجدد !! خوب دوستان توی این چند وقت که از این جریان گذشته خیلی چیزا یاد گرفتم و تجربه کردم !!

1- پلی استیشن نتورک یا همون PSN اصلا به تاریخ های عوض شده توسط کاربران توجهی نمیکنه و فقط کافیه برای احتیاط زمان های باز شدن تروفی ها رو از زمان انتشار بازی به بعد تنظیم کنید !!

2- اگر دلتون خواست میتونید تروفی های بازی هارو تک تک باز کنید و اصلا نیاز به باز کردن همه با هم بصورت یکجا نیست !!

3- بعد از هر بار حذف کردن یوزر یا نام کاربری بعد از اضافه کردن نام کاربری مجدد لازمه که وارد مالتیمن ( multiman ) شده و در قسمت فایل منیجر قسمت های مربوط به اون نام کاربری و فولدر تروفی هاش رو Permissions کنید که البته برای بازی هایی که تازه دارید شروع میکنید هم هر بار لازمه همین عمل تکرار بشه

و در آخر اینکه اکانت خودم که این همه روش حساس بودم و کلی باش خرید کرده بودم و غیره و غیره متاسفانه بن شد که به احتمال 90 % بخاطر استفاده از این جور هک کردن ها نیستش و دلیلش آنلاین کردن و چک کردن یک اکانت بطور همزمان در دیوایس های مختلف سونی بهمراه کامپیوتر و از طریق سایت سونی بوده که در هر صورت الان چند روزه بیچاره شدم دقیقا !! ولی با این وضعیت مسلما اگه چک کنن میفهمن که این اکانت متعلق به یک آدم حقه باز و چیت گر هستش که همه بازی هاش رو 100% زده !!

همونطور که میدونید پلی استیشن نتورک بعد از بن شدن اکانت و بعد از گذشت چند روز یک ایمیل برای کاربر میفرسته و علت بن شدن و ساسپند شدن اکانت رو اطلاع میده !! انشاا.. کور بشن نبینن و فقط مدت زمان باقی مونده تا باز شدنش رو اعلام کنن

راستی اینم عکسش http://upload7.ir/imgs/2014-03/86277250075629313185.jpg
                ویرایش توسط Curva N Milano : https://i-phone.ir/forums/member/126209-curva-n-milano در ساعت 03-03-2014, 10:21 AM

نظر

صبر کنید ..
                X