اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

اولین بازی کامپیوتری در 50 سال پیش

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• اولین بازی کامپیوتری در 50 سال پیش

اگر شما از علاقه*مندان بازی*های کامپیوتری هستید، باید خود را مدیون " Spacewar" بدانید!

بازی SpaceWar 50 سال پیش به همت گروهی از محققان در موسسه تکنولوژی ماساچوست ساخت شد. این

بازی اولین بازی کامپیوتری ساخت دست بشر است.

در این هفته MIT به مناسبت پنجاهمین سالگرد ساخت این بازی، جشنی را ترتیب داده است. MIT از ساخت این بازی به عنوان

یک رویداد ویژه یاد می*کند که قرار است، دانشجویان این دانشگاه با انجام این بازی و سایر بازی*های کامپیوتری به تفریح و سرگرمی

بپردازند.

در این مراسم دانشجویان با همان دستگاه اولیه به بازی می*پردازند. به گزارش سافت*گذر؛ بازی*ای که در این دستگاه قرار داه شده

بود به 2 گیمر احتیاج داشت که هر کدام یک کشتی فضایی را کنترل می*کردند و هریک باید دیگری را از طریق اژدر خود، خراب

و نابود می*ساختند.

همچنین هریک از گیمرها یک ستاره شبیه*سازی شده بودند که باید برای جلوگیری از برخورد با دیگر اجسام سعی می*کردند.

این بازی توسط "استفان راسل"، "پیتر سامسون" و "دن ادواردز" در دانشگاه MIT بر روی کامپیوتر DEC PDP-1 که یک

پردازنده 18-بیتی داشت، ساخته شده بود. سرعت این بازی 200 کیلو هرتز در ساعت بوده است.

بعدها مایکروسافت نسخه به روز رسانی شده Spacewar! را به عنوان یک بازی رایگان با نام " XNA Game " منتشر

کرد.

منبع:

متاسفانه نتونستم عکسو آپلود کنم تو سرور انجمن.مثل اینکه سرور انجمن خرابه عکسو آپلود میکنه اما با هیچ مرورگری نمیاره.

شماها یادتون نمیاد اون زمون من این بازی رو تمومش کردم حتی توgame center هم top rate بودم یادش بخیر

ولی از شوخی گذشته خیلی جالب بود برام ممنون نیما جان

نظر

صبر کنید ..
    X