اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

مشکل امنیتی دستگاه های iOS

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• [ تبادل نظر ] مشکل امنیتی دستگاه های iOS

با سلام .

نمی دونم قبلا اینجا راجع به این موضوعی بحث شده یا نه ... یکدفعه با دیدن این پست روزبه عزیز :

نوشته اصلی توسط roozbeh7000 نمایش پست ها
    وقتی یک دیوایس ios ٬ جیلبرک میشه کاربر میتونه براحی با عوض کردن پسورد root در ترمینال جلوی همه مشکلات امنیتی رو بگیره
    اما در آندروید٬ وقتی یک دیوایس روت می شود٬ تقریبا هیچ محافظی برای میلیون ها بد افزار و مشکلات امنیتی موجود در آندروید ندارد و ... تمام!
    دوباره یاد این موضوع افتادم... گرچه ربطی به حرفم نداره چندان ولی منو یاد مبحث امنیت OS ها انداخت .

خب بریم سر اصل مطلب .
    در دستگاه های اندرویدی از ورژن ۲.۳ به بعد (قبلی هارو اطلاع ندارم) وقتی دستگاه با کابل به کامپیوتر وصل میشه به هیچ وجه دسترسی به فایل های موجود در گوشی نیستش . مگر این که یوزر٬ خودش تیک usb storage رو بزنه و اجازه بده .

ولی در دستگاه های iOSیی بدون هیچ محدودیتی با وصل کردن به کامیپوتر میشه به تمامی اطلاعات گوشی دسترسی داشت . حتی اگه دستگاه کد و پسورد داشته باشه . عکس ها ٬ ویدیوها٬ شماره ها٬ و ... کلا تمامی اطلاعات گوشی قابل دسترسی هستند بدون کوچکترین سوال یا اجازه از یوزر .

برای مثال شما اگر یک نکسوز ۷ و یک آیپد رو کنار هم بذارید و روی هر دو پسورد بذارید در کمتر از چند ثانیه میشه کل اطلاعات آیپد رو در اختیار داشت (توسط برنامه ی iExplorer یا برنامه های مشابه)ولی در نکسوز ۷ این گونه نیست . یا اگر هست برنامه ای مشابه iExplorer معرفی کنید که این کارو بکنه .

این موضوع به هیچ وجه به به جیلبریک کردن و این ها هم ربط نداره . یعنی جیلبریک هم نباشه این مشکل هستش . حتی در iOS 6 ...

محتوای مخفی - انجمن تخصصی آیفون
    ویرایش توسط Nav ! D : https://i-phone.ir/forums/member/16549-nav-d در ساعت 29-10-2012, 02:06 PM

خوب شما وقتی جیلبرک نباشه دستگاه چجوری میتونید با برنامه ای به غیر از ایتیونز کار کنید ؟

Sent from my iPad using Tapatalk HD

نظر

نوشته اصلی توسط parham7 نمایش پست ها
      خوب شما وقتی جیلبرک نباشه دستگاه چجوری میتونید با برنامه ای به غیر از ایتیونز کار کنید ؟

من دستگاه هام جیلبریک نیست و رو مــکَم iExplorer دارم . وقتی وصل می کنم بدون هیچ مشکلی به تمامی اطلاعات گوشیم دسترسی دارم . جیلبریک هم نکردم .
      اگه دستگاهی دارید که جیلبریک نکردین میتونید امتحان کنید خودتون

نظر

برنامه iphone backup extractor هم میتونه ریز به یز کل بک آپ رو از کنتاک و اس ام و عکس و ... رو به تفکیک بدون جلبریک نیز دربیاره

نظر

من از یکی شنیدم که توی ios تا وقتی ویروس نمی ره و امنیتش زیاده که جیلبریک نشده باشه.به همین دلیل من جیلبریک نیستم.
          ویرایش توسط mr.apple : https://i-phone.ir/forums/member/106077-mr-apple در ساعت 29-10-2012, 03:16 PM

نظر

نوشته اصلی توسط mr.apple نمایش پست ها
            من از یکی شنیدم که توی ios تا وقتی ویروس نمی ره و امنیتش زیاده که جیل نشده باشه.به همین دلیل من جیل نیستم.
            البته صحیحش جیلبریک هست و جیل معنی عکس رو میده در هر حال ویروسی شدن ios خیلی بعیدتر از سیستم عامل های دیگه هستش..
            ویرایش توسط Po0oya : https://i-phone.ir/forums/member/74329-po0oya در ساعت 29-10-2012, 03:49 PM

نظر

البته بکاپ رو تا وقتی انکریپت نکرده باشید میتونید بهش دسترسی پیدا کنید با ایتیونز میشه بکاپ رو انکریپت کرد .

iexplorer
              رو هم فکر نکنم به اس ام اس ها و کانتکت ها یا ایمیل ها ، یا اطلاعات داخل برنامه های پسوورد دار دسترسی داشته باشه . که اکه اینجوری باشه اصلا جالب نیست !

مورد دیگه هم عکس های دوربین که بدون هیچ برنامه ای میاد تو خود کامپیوتر اونم جالب نیست ، چون تقریبا خصوصی ترین مورد تو کوشی معمول عکسها هست .

نظر

من وقتی برای اولین بار می خواستم ایفونمو به لپتاپم وصل کنم نشد چون روی گوشیم پسورد داشت. وقتی که گوشی به لپتاپ وصل بود پسوردو زدم اجازه داد محتویاتشو ببینم.
                در مورد ieplorer نمی دونم ولی pc suit هم اینجوری بود.

- - - - - - - - - -

من وقتی برای اولین بار می خواستم ایفونمو به لپتاپم وصل کنم نشد چون روی گوشیم پسورد داشت. وقتی که گوشی به لپتاپ وصل بود پسوردو زدم اجازه داد محتویاتشو ببینم.
                در مورد ieplorer نمی دونم ولی pc suit هم اینجوری بود.

نظر

نوشته اصلی توسط Nav ! D نمایش پست ها
                  با سلام .

نمی دونم قبلا اینجا راجع به این موضوعی بحث شده یا نه ... یکدفعه با دیدن این پست روزبه عزیز :

دوباره یاد این موضوع افتادم... گرچه ربطی به حرفم نداره چندان ولی منو یاد مبحث امنیت OS ها انداخت .

خب بریم سر اصل مطلب .
                  در دستگاه های اندرویدی از ورژن ۲.۳ به بعد (قبلی هارو اطلاع ندارم) وقتی دستگاه با کابل به کامپیوتر وصل میشه به هیچ وجه دسترسی به فایل های موجود در گوشی نیستش . مگر این که یوزر٬ خودش تیک usb storage رو بزنه و اجازه بده .

ولی در دستگاه های iOSیی بدون هیچ محدودیتی با وصل کردن به کامیپوتر میشه به تمامی اطلاعات گوشی دسترسی داشت . حتی اگه دستگاه کد و پسورد داشته باشه . عکس ها ٬ ویدیوها٬ شماره ها٬ و ... کلا تمامی اطلاعات گوشی قابل دسترسی هستند بدون کوچکترین سوال یا اجازه از یوزر .

برای مثال شما اگر یک نکسوز ۷ و یک آیپد رو کنار هم بذارید و روی هر دو پسورد بذارید در کمتر از چند ثانیه میشه کل اطلاعات آیپد رو در اختیار داشت (توسط برنامه ی iExplorer یا برنامه های مشابه)ولی در نکسوز ۷ این گونه نیست . یا اگر هست برنامه ای مشابه iExplorer معرفی کنید که این کارو بکنه .

این موضوع به هیچ وجه به به جیلبریک کردن و این ها هم ربط نداره . یعنی جیلبریک هم نباشه این مشکل هستش . حتی در iOS 6 ...

محتوای مخفی - انجمن تخصصی آیفون
                  شما هر دستگاه اندروید که دلت خواست بیار من در کم تر از نیم ساعت برات pattern و هر کدی داشت روبر می دارم بدون پاک شدن اطلاعات

در ضمن ios زمانی که قفل داشته باشه به هیچ عنوان هیچ برنامه ای نمی تونه با اون ارتیاط برقرار کنه

نظر

نوشته اصلی توسط parham7 نمایش پست ها
                    البته بکاپ رو تا وقتی انکریپت نکرده باشید میتونید بهش دسترسی پیدا کنید با ایتیونز میشه بکاپ رو انکریپت کرد .

iexplorer
                    رو هم فکر نکنم به اس ام اس ها و کانتکت ها یا ایمیل ها ، یا اطلاعات داخل برنامه های پسوورد دار دسترسی داشته باشه . که اکه اینجوری باشه اصلا جالب نیست !

مورد دیگه هم عکس های دوربین که بدون هیچ برنامه ای میاد تو خود کامپیوتر اونم جالب نیست ، چون تقریبا خصوصی ترین مورد تو کوشی معمول عکسها هست .

راستش اس ام اس هارو نمیدونم در کجای فایل های گوشی و با چه فرمتی میشه پیدا کرد که بخوام دنبالش بگردم . با usb storage تو اندروید هم بعید میدونم اصلا بشه دسترسی داشت به اس ام اس ها . (برنامه هایی مثل AirDroid که همچین دسترسی هایی میدونن موقع نصب اجازه میگیرن و خود یوزر اجازه میده)
                    مشکل اینه من یه سری فایل تو دستگاهم دارم . حالا هرچی ٬ عکس ٬ پی دی اف ٬ فایل های دانلودیم ٬ هرچی... . رو دستگاهم پسورد گذاشتم و خیالم راحته که کسی دسترسی نداره . درسته با آیتونز کسی دسترسی نداره ولی با برنامه های دیگه به همه چیم دسترسی دارن . این یعنی این که من آیپدم رو جایی جا بذارم و یا گم کنم به هیچ عنوان نمیتونم مطمئن باشم که اطلاعات شخصیم بی آسیب بمونن . ( بحث ریموو دیتا از طریق فایند مای آی یه داستان دیگه ست البته و به اینحا ربطی نداره)
                    نوشته اصلی توسط FARZIN-GSM نمایش پست ها
                    شما هر دستگاه اندروید که دلت خواست بیار من در کم تر از نیم ساعت برات pattern و هر کدی داشت روبر می دارم بدون پاک شدن اطلاعات

در ضمن ios زمانی که قفل داشته باشه به هیچ عنوان هیچ برنامه ای نمی تونه با اون ارتیاط برقرار کنه
                    بحث سر برداشتن پسورد و پترن لاک نیست اصلا .

ددر مورد قسمتی که بولد کردم اشتباه می کنید کاملا . من دقیقا تست کردم همه ی حالات رو . با آیپد تست کردم - وقتی رمز هم میذارم نیازی نیست باز شه تا دسترسی داشته باشید . اگه دستگاه جیلبریک نشده دارید خودتون تست کنید همین الان .
                    ویرایش توسط Nav ! D : https://i-phone.ir/forums/member/16549-nav-d در ساعت 29-10-2012, 06:41 PM

نظر

بازها و بازها این مسله رو تست کردم به هیچ عنوان نمیشه

نظر

عزیزم اگه دستگاه قفل باشه به این معنی که اگه بخوای باهاش کار کنی نیاز به واردن کردن رمز داشته باشی هیچ نرم افزاری بازش نمی کنه فقط آیتیونز بک آپ می گیره
                        شما گوشی رو در حالت باز می زنی به لبتابت امیدوارم مطلب و رسونده باشم

نظر

نوشته اصلی توسط FARZIN-GSM نمایش پست ها
                          بازها و بازها این مسله رو تست کردم به هیچ عنوان نمیشه
                          دقیقا چیکار کردین شما ؟
                          میخواید از چندتا دستگاه فیلم بگیرم و بذارم که متوجه طرز کار شید؟

نوشته اصلی توسط rosvayejanan نمایش پست ها
                          عزیزم اگه دستگاه قفل باشه به این معنی که اگه بخوای باهاش کار کنی نیاز به واردن کردن رمز داشته باشی هیچ نرم افزاری بازش نمی کنه فقط آیتیونز بک آپ می گیره
                          شما گوشی رو در حالت باز می زنی به لبتابت امیدوارم مطلب و رسونده باشم
                          مطلب رو رسوندین ... ولی اینجوری نیست . دستگاه قفله . رمز هم داره . اصلا صفحه هم خاموشه . دستگاه رو با کابل وصل میکنم و iExplorer رو اجرا میکنم بدون این که دست به گوشی بزنم میتونم با iExplorer یا برنامه های مشابه به تمامی حافظه دسترسی داشته باشم .

نظر

عزیز من شما با کامپیوترت اتورایز هستی برو رو یه کامپیوتر دیگه تست کن اگه تونستی چیزی بدون زدن اپل ایدی و پسووردش بکش.
                            بعدش هم احتمالاً این iExpelorer از بکاپی که توی کامپیوتر هست استفاده میکنه.
                            ویرایش توسط Am.M : https://i-phone.ir/forums/member/68562-am-m در ساعت 29-10-2012, 10:21 PM

نظر

به نظر من اندروید بهتره اپ هایی که میشه ازش جاسوسی گوشی رو بکنن بره از بازار جمع کنه!!

نظر

صبر کنید ..
                              X