اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

اپل در مسیر دهه 90

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• [ تبادل نظر ] اپل در مسیر دهه 90

لطفا نظرات خود را در ارتباط با تاپیک خبری اپل در مسیر دهه نود با ما در میان بگذارید.

فقط میتونم بگم دیکتاتوری محکوم به فناست حالا می خواد تکنولوژی باشه یا سیاست یا اقتصاد یا ....... و در این بین عده ی زیادی قطعاً متضرر خواهند شد .

نظر

اپل در مسیر دهه 90

دقيقا داره همون مسيري كه بار قبل كه استيو رفت رو طي ميكنه ، بازاري كردن محصولات ، كم شدن خلاقيت و جنگ با رقيب ...
      كاش استيو حداقل ٥ سال ديگه زنده بود تا اين شركتي كه با اين همه سختي به اوج رسيد رو كنترل مي كرد ...

نظر

در مورد maps کاملا موافقم . به نظرم هر کمپانی بهتره در حیطه ی تخصص خودش عمل کنه.مثل گوگل با +google کار بیهوده ای انجام داد . فقط امیدوارم که برنامه google maps هر چه زودتر توی app store وارد بشه.

نظر

کاملا درسته. خیلی خوشحالم که در این انجمن همچین مقالاتی هم گذاشته میشود.
          یکی به اپل بگه، حالا سامسونگ کپی میکنه. بزار آنقدر کپی کنه تا جونش در آد. تو راه خودتو ادامه بده، نوآوری و خلاقیت خودتو داشته باش، بزار دیگران هم کپی کنند. کاربران (آنهاییکه لیاقت محصولات با کیفیت دارند) خودشون چشم و گوش دارند. خودشون میفهمند.
          در جنگ با سامسونگ، اپل پیروز شد. ولی مطمئن باشید جنگ با گوگل 100 درصد به ضرر اپل تمام خواهد شد. در حال حاضر google حاکم مطلق در اینترنت هست. از جستجو بگیرید تا نقشه و ویدیو و ... . من یادم میاد چند سال پیش یک پیرزن از گوگل به خاطر اینکه نقشه اونو به جای اشتباه (وسط اتوبان) هدایت کرد، شکایت کرده بود. گوگل تمام این اشتباهات و سختی ها را پشت سر گذاشته تا نقشه به این کاملی (البته نه ایده آل) در اومد. تکنولوژی دلیلی نداره به خاطر یک شرکت به عقب برگرده و دوباره یک عده و کاربران بیان وقت و فکر و انرژی خودشون به خاطر بچه بازی یک شرکت، صرف یک چیزی کنند که قبلا بصورت کامل ساخته شده.
          امیدوارم اپل زودتر از اینکه به گذشته خودش برگرده سر عقل بیاد.
          ویرایش توسط ashaebani2002 : https://i-phone.ir/forums/member/1335-ashaebani2002 در ساعت 23-09-2012, 10:27 PM

نظر

کاملا درسته. اپل اگه میخواد کاری هم انجام بده باید مثلا بیاد و با همکاری گوگلی که توی زمینه نقشه تجربه داره، همون نقشه های گوگل رو بهبود بده نه اینکه بیاد و از صفر دوباره شروع کنه. آخه چرخ رو که دوباره اختراع نمی کنن!

نظر

به نظر منم اپل فعلا داره نون وفاداری کاربراشو میخوره و اگه همین جوری پیش بره با سیاست دشمن تراشی و فقط منفعت مالی به زودی به سرنوشت شرکتایی مثل نوکیا تبدیل میشه

نظر

اتفاقاتي كه براي اپل در اين مدت افتاده ميشه گفت سيستم كلي از مديريتي منطقي و بدور از حاشيه جدا كرده
                اين ٢٠٠ ويژگي جديد در iOS كجاست چرا من كاربر آماتور نميتونم حتي ٢٠ تاشو درك كنم
                اپل ، سامسونگ نيست و هيچ وقت هم شبيه اون شركت نميشه أما ذهنيت كه در مديريت جديد شكل گرفته كه بياييم با گوگل و همزمان سامسونگ مبارزه كنيم رآه به جايي نداره
                الآن تو دوره أي زندگي ميكنيم كه همه كمپاني ها بدنبال همكاري با يكديگرند از خودروساز هاي گردن كلفت اروپايي گرفته تا شركت هاي تجاري چند مليتي ، حركتي اپل كرد دقيقا عكس جهت آب شنا كردنه
                يه برنامه بسيار كاربردي كه رضايت كاربران ( دقت كنيد كاربران يعني همون كسايي كه سرمايه هاي واقعي اپلند) به همراه داشته در ديوايس هاي مختلف امتحان خودش پس داده را بياييم جايگزين بكنيم با اپي كه رسما يه جورايي پس رفت بحساب مياد و همچنين بي اهميت جلوه دادن خواست ونظر مشتريه أصلا كار جالبي نيست كاري كه اپل كرد تنها باعث زير سؤال بردن خودش شدو بيشتر شدن محبوبيت اين برنامه شد
                ٣٠ يا ٣٠ ت غلطي موجب شد كاربران اپل در نت در به در بدنبلش باشند شايد اين برنامه تا زماني كن بود آنچنان جلوه أي نداشت ولي حالا كمبود بدجوري حس ميشه
                How to Get Google Maps on iOS 6 - IGN

أما مطمئنا به اينجا ختم نميشه اميدوارم اپل به مسير خودش برگرده امروز زماني نيست كه كاربران صبر كنند و منتظر بمونند كه مثلا مپ اپل چقدر ميتونه پيشرفت كنه در حاليكه اپ بسيار كارآمدتر وجود داره
                و يه نكته براي دوستان طرفدار سامسونگ اين تاپيك براي دردل كاربران اپل لطفا جو سازي نكنيد چون اپل تا هر جا هم پيش بره به شعور كاربرش احترام ميزاره اينه مهمترين فاكتوري كه هنوز هم اندرويدها در حسرت شند

نظر

در مورد نقشه های به نظر من جو سازی های بی موردی داره میشه
                  همه میدونیم که نقشه های اپل تازه شروع به کار کرده و اصلا و ابدا حتی نباید از نظر کیفیت کار با گوگل مپ هم مقایسه بشه
                  اما اپل راهی رو که با نقشه های جدید شروع کرده در آینده ( حالا دور یا نزدیک ) با راه نوکیا یکی میشه
                  نوکیا هرچی از همه عقب هست اما از نظر سیستم ناوبری و نقشه ها بدون شک حرف اول رو میزنه و برای یک تلفن همراه نقشه های نوکیا کاملا بهتر از گوگل است چون نوکیا نقشه هاشو با امکانات سیستم خودش جلو میبره
                  الان اگر یک لومیا رو تست کنید انواع و اقسام اپلیکیشن های تخصصی نوکیا برای نقشه های خودش منتشر میشه که کیفیت کار رو صد ها برابر بهتر گوگل میکنه. حتی به نظر من اپل خیلی مدت پیش باید این کار رو می کرد که الان شاید جایی رو داشت که نوکیا داره به همین دلیل هم هست که آمازون با اینکه از آندروید استفاده می کنه اما نقشه های نوکیا رو به گوگل ترجیح داده
                  اپل هم تازه شروع کرده و هنوز راه زیادی در پیش هست. نقشه های گوگل هم که از کاربرا دور نگه داشته نشده و بزودی تو App store میاد
                  به نظرم کمی این مورد بی خودی بزرگ نمایی شده. کاربرا از این به بعد علاوه بر نقشه های گوگل٬ نقشه های اپل رو هم دارند. فکر نکنم این به بدی باشه که میگن
                  الان اپل می تونه در کنار بالا بردن کیفیت نقشه هاش صد ها اپلیکیشن نقشه مخصوص به خودش درست کنه ( همون کاری که نوکیا کرد ) اما وقتی از اپلیکیشن گوگل استفاده می کرد عملا در این زمینه اجازه ای نداشت

اینکه بعضی از دوستان میگن کاش استیو جابز زنده بود و ... کمی باید بیشتر فکر کنن
                  اپل سالهاست شرکت های بزرگ نقشه برداری رو برای ساخت نقشه هاش می خرید پس شک نکنید که ایده ساخت نقشه های مربوط به ios ٬ از زمان استیو جابز شروع شده
                  و حتی این قضیه دادگاه ها هم از زمان استیو جابز و دقیقا زیر نظر خودش شروع شده
                  i-phone.ir
                  The Best or Nothing

Twitter : Rouzbeh7000

نظر

من راستش اصلا از مپ فعلی اپل راضی نیستم. علاوه بر اینکه کلی از اسم ها و خیابان های اطراف منزل ناپدید شده ، محیط سه بعدیش هم خیلی مصنوعیه
                    درختاش شبیه سرو های جنگل آمازون که اورانگوتان ها ازش بالا میرن ه !

نظر

نوشته اصلی توسط |RezaShah| نمایش پست ها
                      من راستش اصلا از مپ فعلی اپل راضی نیستم. علاوه بر اینکه کلی از اسم ها و خیابان های اطراف منزل ناپدید شده ، محیط سه بعدیش هم خیلی مصنوعیه
                      درختاش شبیه سرو های جنگل آمازون که اورانگوتان ها ازش بالا میرن ه !
                      همونطور که تو پست قبلی گفتم به نظر من هر چیز شروعی داره
                      اپل قطعنا با داشتن نقشه های خودش می تونه نرم افزار های واقعا مفید ناوبری ارائه کنه مثل نوکیا که با درصد زیادی از گوگل کیفیت کارش بهتره
                      اپل هم در پاسخ به مشکلات گفته که تازه کار ما شروع شده
                      قطعنا در کنار گوگل مپ که بزودی در اپ استور میاد داشتن یک آپشن جدید که نقشه های اپل باشه برای خیلی از کاربرا مخصوصا اونهایی که در کشور هایی هستند که فعلا نقشه هاش تکمیله خیلی خوب میتونه باشه
                      عجیب این باز برخورد ها درباره نقشه های اپل

الان اگر در آمریکا یا کشور های اروپایی یا استرالیا باشید نقشه های اپل کاملا کامل هست و مثلا می تونید از قابلیت turn by turn استفاده کنید و قابلیت 3d
                      این دو قابلیت توسط نقشه های گوگل ارائه میشد اما فقط برای آندروید و کاربران ios امکان خاصی نداشتند و اگر نیاز به نرم افزاری برای مثلا قابلیت turn by turn داشتند مجبور به خرید نرم افزار های گرون tomtom یا sync بودند اون هم با نقشه های بی کیفیت اونها
                      اما الان اپلیکیشن مپ اپل اگرچه مشکلات زیادی بخاطر تازه بودنش داره اما حداقل کار این هست که امکانات هم سطح بقیه پلتفرم ها رو برای کاربران ios آورده
                      در ios 5 ٬ نقشه های گوگل امکانات بسیار بسیار کمتری رو نسبت به نقشه های گوگل آندروید و نوکیا مپ ارائه میداد و عملا امکان خاصی جز سرچ عادی نداشت
                      i-phone.ir
                      The Best or Nothing

نظر

Re: اپل در مسیر دهه 90

شاید این شکایت ها تاثیر بذاره رو کل شرکت ، ولی مطمنا اونطور دهه ی نو سقوط کرد سقوط نخواهد کرد چون اولا الان از نظر مالی قوی ترین شرکت دنیا شده دوما مشتریای خیلی متعصب و وفاداری دچر خودش جمع کرده که هرچقدرم کم کاری بشه بازم به سمت شرکت های دیگه نمیرن ، سوما اونروز رقابتش با شرکت مایکروسافت بوده سامسونگ اونقدرا قدرت نداره تو بازار تلفن همراه مخصوصا با شکستی که تو دادگاه خورد.

در ضمن این یک طرف قضیس که تمرکزشون بخاطر دادگاه و دادگاه بازی کم شده طرف دیگه رقابتی هست که بینشون ایجاد شده و حداقل تو سخت افزار مفید بوده واسه مصرف کننده مطمن باشید اگر سامسونگ و اچ تی سی گوشی 4 هسته ای نزده بودن الان اپل نیازی نداشت که انقدر سخت افزار رو قوی کنه یا ال سی دی رو بزرگ کنه مطنمنا از تاثیرات رقابت بوده و به نفع مصرف کننده.

نظر

نوشته اصلی توسط roozbeh7000 نمایش پست ها
                          همونطور که تو پست قبلی گفتم به نظر من هر چیز شروعی داره
                          اپل قطعنا با داشتن نقشه های خودش می تونه نرم افزار های واقعا مفید ناوبری ارائه کنه مثل نوکیا که با درصد زیادی از گوگل کیفیت کارش بهتره
                          اپل هم در پاسخ به مشکلات گفته که تازه کار ما شروع شده
                          قطعنا در کنار گوگل مپ که بزودی در اپ استور میاد داشتن یک آپشن جدید که نقشه های اپل باشه برای خیلی از کاربرا مخصوصا اونهایی که در کشور هایی هستند که فعلا نقشه هاش تکمیله خیلی خوب میتونه باشه
                          عجیب این باز برخورد ها درباره نقشه های اپل

الان اگر در آمریکا یا کشور های اروپایی یا استرالیا باشید نقشه های اپل کاملا کامل هست و مثلا می تونید از قابلیت turn by turn استفاده کنید و قابلیت 3d
                          این دو قابلیت توسط نقشه های گوگل ارائه میشد اما فقط برای آندروید و کاربران ios امکان خاصی نداشتند و اگر نیاز به نرم افزاری برای مثلا قابلیت turn by turn داشتند مجبور به خرید نرم افزار های گرون tomtom یا sync بودند اون هم با نقشه های بی کیفیت اونها
                          اما الان اپلیکیشن مپ اپل اگرچه مشکلات زیادی بخاطر تازه بودنش داره اما حداقل کار این هست که امکانات هم سطح بقیه پلتفرم ها رو برای کاربران ios آورده
                          در ios 5 ٬ نقشه های گوگل امکانات بسیار بسیار کمتری رو نسبت به نقشه های گوگل آندروید و نوکیا مپ ارائه میداد و عملا امکان خاصی جز سرچ عادی نداشت
                          اولا میخوام بدونی من در کل از 6 راضیم و موافقم که دست کم تو کشور خودمون شاید کمتر کار شده
                          اما گرافیکش چی ؟ انگار نقاشیه اصلا تصویر برداری با دوربین ضعیف گرفته شده
                          با اینترنت پرسرعت 2مگ هرچی زوم میکنم تصویر بهتر نمیشه
                          یا خود اپل کمی محدود کرده ، یا انقد حجم داده های تصویری بالا میرفت که مجبور شدند دائما" کیفیت رو بیارن پایین
                          حالا فرض کنیم 3دی اصلا قرار نبود ارائه بشه
                          در کل میتونست این ویژگی ها رو (map) موقعی ارائه بده که برای همه کشورها کامل باشه (مپ جز اقلامی نیست که به خاطر کشورش که تحریمه ، روش کم کاری بشه. چون این وسیله ایه برای همه کشور های دنیا که میخوان سفر کنند به تمام کره)

نمیخوام ایراد بگیرم روزبه من خودم مشتری 3 ساله اپلم و با همه چیش ساختم
                          میخوام نظر خودتو بدونم. فکر میکنی بهتر میشه یا نمیشه ؟
                          احتمالی که خودم میدم اینه که با آپدیت بعدی که حدود 4-5 دیگه نهایتا هستش درست میشه

اگه نشه خیلی ستمه !
                          ویرایش توسط Reza Shah : https://i-phone.ir/forums/member/57658-reza-shah در ساعت 24-09-2012, 01:47 PM

نظر

نوشته اصلی توسط |RezaShah| نمایش پست ها
                            موافقم که دست کم تو کشور خودمون شاید کمتر کار شده
                            اما گرافیکش چی ؟ انگار نقاشیه اصلا تصویر برداری با دوربین ضعیف گرفته شده
                            با اینترنت پرسرعت 2مگ هرچی زوم میکنم تصویر بهتر نمیشه
                            یا خود اپل کمی محدود کرده ، یا انقد حجم داده های تصویری بالا میرفت که مجبور شدند دائما" کیفیت رو بیارن پایین
                            حالا فرض کنیم 3دی اصلا قرار نبود ارائه بشه
                            در کل میتونست این ویژگی ها رو (map) موقعی ارائه بده که برای همه کشورها کامل باشه (مپ جز اقلامی نیست که به خاطر کشورش که تحریمه ، روش کم کاری بشه. چون این وسیله ایه برای همه کشور های دنیا که میخوان سفر کنند به تمام کره)
                            مگه شما فراموش کردید که گوگل مپ در آیفون اگر اشتباه نکنم تا سال ۲۰۰۸ یا ۲۰۰۹ هم برای ایران کامل نبود
                            یادم میاد اهواز رو فقط با یک خیابون نشون میداد. پس هر نقشه ای نیاز به صبر کردن داره که تکمیل بشه

تصاویرش هم اتفاقا بد نیست. با تصاویر 3d گوگل مقایسه کنید. متوجه می شید
                            i-phone.ir
                            The Best or Nothing

نظر

نوشته اصلی توسط roozbeh7000 نمایش پست ها
                              مگه شما فراموش کردید که گوگل مپ در آیفون اگر اشتباه نکنم تا سال ۲۰۰۸ یا ۲۰۰۹ هم برای ایران کامل نبود
                              یادم میاد اهواز رو فقط با یک خیابون نشون میداد. پس هر نقشه ای نیاز به صبر کردن داره که تکمیل بشه

تصاویرش هم اتفاقا بد نیست. با تصاویر 3d گوگل مقایسه کنید. متوجه می شید
                              ویرایش کردم باباااااااا
                              آفلاین بودی که یهو آنلاین شدی من داشتم درستش میکردم

عرض کردم من درکل حمایت میکنم و امید دارم
                              مخالف نیستم اصلا

سگ دربون اپل شرف داره به هر پرو-وایدری که میخواد محصولشو رو دیوایس پیشرفته بقیه پیاده کنه

نظر

صبر کنید ..
                              X