اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آینده اپل و iOS

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

مشکل قضیه این هست که شما رقابت سیستم عامل ها رو خیلی ساده گرفتید و خیلی ساده هم نتیجه گیری می کنید
    الان به سایت های ایرانی مثل نارنجی سر بزنید . یکی مثلا نوشته بود با اومدن ویندوز فون ۸ استیو توی گور لرزید
    خوب این طرز فکر های خیلی از روی احساس هست تا فکر

اولا ما نباید انتظار داشته باشیم که اپل هر سال یک نوآوری جدیدی ابداع کنه حتی اگر بتونه اینکارو نمی کنه تا بتونه با گذشت زمان ازش استفاده کنه
    برای اینکه منظورم رو بفهمید یک نگاه گذرا به امکانات آندروید ۴ می اندازیم

•طراحی یکپارچه جدیدی
    • عملکرد قفل صفحه بهتر شده است
    • اکنون می*توانید برای رد کردن پیام*ها، صفحه را جاروب (Swipe) کنید.
    • ورودی متن و غلط*یاب املایی بهبود یافته است
    • موتور تشخیص صدای قدرتمند
    • نظارت بیشتر بر روی داده*های شبکه
    • ابزارهای کمکی بهتر برای کم*بینایان و نابینایان

• برنامه People جدید و سیستم اطلاعات پروفایل بهتر که شامل تعداد بیشتری آیتم برای پروفایل،
    • تقویم یکپارچه که تمام قرار ملاقات*ها و کارهای شخصی، کاری، مدرسه و دانشگاه را در یک*جا جمع می*کند.
    •صندوق صوتی که پیام*های دریافتی، پیام صوتی در قالب فایل و … را از چندین سرویس*دهنده دریافت و به طور یک*جا ارائه می*کند.
    • قابلیت*های جدید دوربین به کاربران امکان می*دهد تصاویر واضحی بگیرند،
    • برنامه Gallery از نو طراحی شده
    • Live Effects برای انجام تغییرات بر روی ویدئو

این قابلیت های آندروید ۴ بود که در سایت سامسونگ نوشته شده است . آندروید ۴ مثل ios ۵ یک آپدیت بزرگ به حساب میومد حالا بیاین بشمارید که چند تا از اینا یک تغییر مهم است ! شاید ۲ یا ۳ مورد پیدا نکنید . مثلا تغییر اندازه ویجت ها هم یک قابلیت دونسته شده !

پس این نیست که بیایم بگیم این سیستم عامل پیشرفتش کند شده و بقیه سریع دارن پیشرفت می کنند . این خیلی نتیجه گیری ساده لوحانه است

مثلا ios ٬ اپل بعد از ios 5 تقریبا به یک حالت ایده عال رسید و لازم نبود برای ios 6 دوباره یک انقلاب برپا کنه و این هم بخاطر بسپارید که ios بنا بر تکیه بر گنجینه ای از اپلیکیشن ها که داره نیاز به تغییر هرساله نداره
    بطور مثال در ادیت عکس٬ هنوز هیج اپلیکیشنی در تمامی پلتفرم ها نمی تونه به راحتی iphoto عکس ها رو ادیت کنه یا به راحتی imovie ادیت کنه و... وقتی شما بتونید با اپلیکشین های خیلی خاصی که در ios هست همه کاری انجام بدید واقعا چه نیازی هست هرساله یک آپدیت بزرگ داشته باشیم؟

آندروید هم گنجینه ای مثل ios داره ولی نه به اون کاملی و از ضعف های امنیتی زیادی در بد افزار هاش رنج می بره پس کاربران آندروید خیلی مثل ios نمی تونن به اپلیکشین ها تکیه کنند پس گوگل هرساله با آپدیتی کمی ظاهرا یه تکونی میده ولی اگر لیست بالا رو نگاه کنید می بینید اکثر تغییرات واقعا مهم نبودند

ویندوز فون هم براساس ضعف شدیدی که تو اپلیکشین ها داره باید تغییر اساسی بده که جلوی کاهش سهم خودشو بگیره ( هرچند که به نظرم تغییر مهمی نداشت امشب )

و در مورد تبلت ها ٬ اگر بشینیم روی مبل تو خونه و فکر کنیم که یک تبلت ویندوزی چقدر میتونه خوب باشه شاید به رویاهای خیلی خوبی برسیم ولی در عمل من متتقدم که موفق نمیشه و همچنان آپید به امپراطوری خودش ادامه میده
    ظاهر مترو با صفحه تاج هماهنگه ولی محیط خود ویندوز واقعا چقدر جذاب هست برای کار با انکشت ؟
    هزاران برنامه ریز و درشت تو ویندوز هست. آیا با همین استایل کنونی می خوان روی تبلت بیان؟ آیا با استایل کنونی مناسب برای کار با انگشت هستند؟ شما چقدر می تونید درست با فتوشاپ یا اتوکد با انگشت کار کنید؟ یا اگر قرار باشه استایل ها عوض بشه چند تا از این شرکت ها حاضر به تغییر استایل ها میشن؟ و چقدر زمان میبره؟

و شما با 4.99 دلار می تونید یک ادیتور عکس فوق العاده برای آیپد بگیرید ولی برای ویندوز می تونید با این قیمت یک ادیتور خیلی ساده هم بخرید؟

در کل تبلت ویندوزی مشکلات زیادی تا رسیدن به امپراطوری تبلت ها داره

نوشته اصلی توسط arasharasharash نمایش پست ها
    ديگه اپل داره با روزاي اوجش خداحافظي ميكنه ،اپلم شد مثل نوكيا،يه زماني نوكيا استانداردارو تعريف ميكرد ولي الان....
    این همون نتیجه گیری ۱۰۰ درصد احساسی هست که میگم
    الان ارش شرکت اپل در سهام بورس ۵۴۰ بیلیون دلار هست در مقابل ارزش گوگل ۱۸۸ و مایکروسافت ۲۵۹ بیلیون دلار

یعنی ارزش اپل از ارزش گوگل و مایکروسافت روی هم بیشتره !!

اپل حدودا هر سه ماه حدود ۴۰ میلیون آیفون میفروشه در حالی که سامسونگ بهترین رکوردش فروش ۲۰ میلیون در ۱۰ ماه هست !
    کمی کنترل دستمون روی کیبورد رو به فکرمون بسپاریم نه احساسمون
    ویرایش توسط roozbeh7000 : https://i-phone.ir/forums/member/226-roozbeh7000 در ساعت 21-06-2012, 03:39 AM
    i-phone.ir
    The Best or Nothing

Twitter : Rouzbeh7000

نظر

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=3fEaqRvgSeA&sns=em]Microsoft Surface Tablet FAIL - YouTube[/ame]

نظر

دیروز یه پست توی گوگل پلاس دادم که نظر خودم بود و البته کمی تند رفتم:

دیروز یه پست دادم در مورد تبلت مایکروسافت که از لحاظ قیافش گفتم چقدرنسبت به طراحی آیپد بد بوده

اما اون پست رو حذف کردم...

دلیل هم داره......

اولین دلیلم این هست که اون تبلت مایکروسافت با همه ی طراحی بد قیافش دو مدل داره.

که یکی از اون دو مدل یه پردازنده اینتل روشه یه پورت یو اس بی یعنی شما میتونید ازش مثل یه کامپیوتر واقعی استفاده کنید
        البته خوب مشکلاتی هست که هنوز معلوم نیست مایکروسافت فکری براش کرده یا نه مثل داغ کردن بیش از حد و باتری و....

وقتی مایکروسافت داره تبلت ها رو به کامپیوتر نزدیک میکنه اپل با این دلشو خوش میکنه که آی او اس 6 که عرضه میکنه نقشه های توش دیگه مال گوگل نیست.....

واقعا که اپل خراب کرد تو این مورد
        و اگر زود سیستم عاملش رو به کامپیوتری با کارایی واقعی(مثل مک)
        نزدیک نکنه آیپد یه چیزی در حد همون اسباب بازی ای که هست خواهد موند و
        ابزاری برای بازی کردن و دل خوش کردن به این که تبلت من در حد میکروب های موجود روی کره زمین پیکسل داره و......حالاست که میفهمیم استیو جابز چی بود و...
        اما اصل این هست که برنامه های ویندوز همه باید بازنگری بشن اما به نظرم آی او اس یه مشکل بزرگ داره و اون اینه که اصولا نمیشه ازش به عنوان یه کامپیوتر در حد ساده استفاده کرد......باید با آیتونز از فایلاش استفاده کنی و...
        تبلت مایکروسافت تبی تنده که زود به عرق مینشینه اما پیش رفت قابل ملاحظه ای خواهد بود....
        اما یه عکس جالب هست که دقیقا موضوع این هست که چرا به جای سرفیس یه مک بوک ایر نخریم و .... حالا خلاصه واقعیته!
        ویرایش توسط fresh : https://i-phone.ir/forums/member/69313-fresh در ساعت 21-06-2012, 11:07 AM

نظر

پست قبلیم خیلی طولانی شد و گفتم این نکته رو این جا بگم نکته ای که من بهش توجه نکردم این هست که واقعا اگر قراره با دست با این ها کارکرد که افتضاح خواهد بود رابط کاربری فعلی...مگر این که مایکروسافت یه ذره بین مجازی تو صفحه بزاره که شما ببری رو دکمه ها و اونجوری کار کنی.....مثلا فتوشاپ آیکون هاش در حد بسیار کوچکی خواهد شد توی تبلت.

نظر

خوب دقیقا فرق دید اپل و مایکروسافت این هست
            اپل اعتقاد داره هنوز تبلت ها برای تبدیل شدن به یک کامپیوتر آماده نیستند . این عدم آمادگی می تونه از قدرت سخت افزاری بگیره یا قیمت سخت افزاری یا رابط کاربری برای های کامپیوتر برای تبلت و ...

و اگر زود سیستم عاملش رو به کامپیوتری با کارایی واقعی(مثل مک) نزدیک نکنه آیپد یه چیزی در حد همون اسباب بازی ای که هست خواهد موند
            البته آیپد برای هرکس یک کارایی داره . برای شما یک اسباب بازی است ولی بطور مثال برای جامعه پزشکان یک وسیله مهم و عین حال پایدار برای استفاده در پزشکی یا در سیستم آموزش مدرن آیپد نقش مهمی پیدا کرده و... مایکروسافت پتانسیل این رو نداره که در این بخش ها حتی بتونه با آیپد رقابت کنه

اگر زود سیستم عاملش رو به کامپیوتری با کارایی واقعی(مثل مک)
            خوب سر این میشه خیلی خیلی صحبت کرد . رابط کاربری مترو اکتبر سال ۲۰۱۰ منتشر شد و اگر منطقی نگاه کنیم زیبا بود ولی موفق نبود و سهم مایکروسافت در بازار موبایل ها بعد از یک رشد کم دوباره به سقوط نزدیک شد
            مایکروسافت خیلی عجولانه این دو رابط کاربر ( مترو و ویندوز ) رو با هم ترکیب کرد . رابط مترو برای کار با تاچ اسکرین فوق العادست و رابط ویندوز برای کار با موس . برعکسش اصلا خوب نیست
            اپل مثل مایکروسافت میدونه که کامپیوتر و تبلت روزی باید یکی شوند ولی برخلاف مایکروسافت اون روز رو امروز نمی دونه . اگر به روند تغییرات مک نگاه کنید می بینید اپل با آزمون خطا کم کم در حال وارد کردن رابط کاربری ios که ایده عال برای صفحات لمسی است به مک است . اپل در نهایت به محصولی میرسه که نه مثل مایکروسافت دو محیط کاملا مختلف رو کنار هم دیگه گذاشته بلکه اپل به یک محیطی میرسه که در یک رابط کاربری مک و ios رو به نحوی ایده عال کنار هم بزار نه اینکه شما روی یک آیکون بزنید وارد محیط ios شوید و روی آیکون بعد وارد مک

من میگم که هنوز برای کامپیوتر کردن یک تبلت زمان لازم است . برای اینکه اگر به تبلت سرفیس که ویندوز ۸ پرو رو داره نگاه کنید میبینید که احتمالا قیمت این تبلت بالای هزار دلار می شود ( هم قیمت یک لپ تاپ و دو برابر قیمت آیپد )*. این تبلت یک کیلو وزن دارد که وزن کمی برای یک تبلت نیست و احتمالا مثل آیپد نمی تواند ۱۰ ساعت شارژ رو ذخیره کند پس عملا هنوز انتخاب اول نخواهد بود
            نسخه RT ویندوز هم که همون ویندوز فون بزرگ شدست و امکان نصب برنامه ویندوزی رو نداره که کلا بحثش جداست
            i-phone.ir
            The Best or Nothing

نظر

نوشته اصلی توسط roozbeh7000 نمایش پست ها

البته آیپد برای هرکس یک کارایی داره . برای شما یک اسباب بازی است ولی بطور مثال برای جامعه پزشکان یک وسیله مهم و عین حال پایدار برای استفاده در پزشکی یا در سیستم آموزش مدرن آیپد نقش مهمی پیدا کرده و... مایکروسافت پتانسیل این رو نداره که در این بخش ها حتی بتونه با آیپد رقابت کنه
              کاملا قبول دارم که آیپد برای بعضی ها واقعا کارایی خاص خودش رو داره .حتی من هیچ وقت دستگاهی بهتر از آیپد برای خوندن پی دی اف پیدا نکردم و فکر نکنم پیدا هم بشه ...بخاطر صفحه نمایش فوق العاده،حساسیت صفحه بسیار عالی و هوشمند و نرم افزار عالی و با میحط زیبای ibook ..
              اما آیپد میتونه آروم آروم کارایی بیش تری پیدا کنه ولی توی آی او اس 6 همچین موردی نبود...
              برای مثال به نظرم فوق العادست که اپل امکانی رو اضافه کنه که شما فولدری اشته باشید که همیشه مرتب باشه و دسته بندی شده اما بتونید با اتصال آیپدتون به کامپیوتر به بعضی فایل ها دسترسی داشته باشید و البته با نیاز به پسورد که بعد از وارد کردن پسورد در آییپد بشه به اطلاعاتی مثل عکس ها و پاورپوینت ها و فایل های متنی و .. دسترسی داشت...البته من قبول دارم که ممکنه کمی نظم فایل ها به هم بریزه اما میشه مثل همون ایتونز تو کامپیوتر خود آیپد فایل ها رو مرتب کنه و سر جاشون قرار بده...

البته هنوز هم که هنوزه شکی نیست آیپد بهترین انتخابی هست که میتونه بهتر باشه.

مایکروسافت هم بدون وجود بیل گیتس واقعا معنی نداره...من هنوز نمیتونم بفهمم چرا هنوز هم باید استیو بالمر مدیر اونجا باشه.
              ویرایش توسط fresh : https://i-phone.ir/forums/member/69313-fresh در ساعت 21-06-2012, 01:37 PM

نظر

مشکل قضیه این هست که شما رقابت سیستم عامل ها رو خیلی ساده گرفتید و خیلی ساده هم نتیجه گیری می کنید
                الان به سایت های ایرانی مثل نارنجی سر بزنید . یکی مثلا نوشته بود با اومدن ویندوز فون ۸ استیو توی گور لرزید
                خوب این طرز فکر های خیلی از روی احساس هست تا فکر

اولا ما نباید انتظار داشته باشیم که اپل هر سال یک نوآوری جدیدی ابداع کنه حتی اگر بتونه اینکارو نمی کنه تا بتونه با گذشت زمان ازش استفاده کنه
                برای اینکه منظورم رو بفهمید یک نگاه گذرا به امکانات آندروید ۴ می اندازیم

•طراحی یکپارچه جدیدی
                • عملکرد قفل صفحه بهتر شده است
                • اکنون می*توانید برای رد کردن پیام*ها، صفحه را جاروب (Swipe) کنید.
                • ورودی متن و غلط*یاب املایی بهبود یافته است
                • موتور تشخیص صدای قدرتمند
                • نظارت بیشتر بر روی داده*های شبکه
                • ابزارهای کمکی بهتر برای کم*بینایان و نابینایان

• برنامه People جدید و سیستم اطلاعات پروفایل بهتر که شامل تعداد بیشتری آیتم برای پروفایل،
                • تقویم یکپارچه که تمام قرار ملاقات*ها و کارهای شخصی، کاری، مدرسه و دانشگاه را در یک*جا جمع می*کند.
                •صندوق صوتی که پیام*های دریافتی، پیام صوتی در قالب فایل و … را از چندین سرویس*دهنده دریافت و به طور یک*جا ارائه می*کند.
                • قابلیت*های جدید دوربین به کاربران امکان می*دهد تصاویر واضحی بگیرند،
                • برنامه Gallery از نو طراحی شده
                • Live Effects برای انجام تغییرات بر روی ویدئو

این قابلیت های آندروید ۴ بود که در سایت سامسونگ نوشته شده است . آندروید ۴ مثل ios ۵ یک آپدیت بزرگ به حساب میومد حالا بیاین بشمارید که چند تا از اینا یک تغییر مهم است ! شاید ۲ یا ۳ مورد پیدا نکنید . مثلا تغییر اندازه ویجت ها هم یک قابلیت دونسته شده !

پس این نیست که بیایم بگیم این سیستم عامل پیشرفتش کند شده و بقیه سریع دارن پیشرفت می کنند . این خیلی نتیجه گیری ساده لوحانه است

مثلا ios ٬ اپل بعد از ios 5 تقریبا به یک حالت ایده عال رسید و لازم نبود برای ios 6 دوباره یک انقلاب برپا کنه و این هم بخاطر بسپارید که ios بنا بر تکیه بر گنجینه ای از اپلیکیشن ها که داره نیاز به تغییر هرساله نداره
                بطور مثال در ادیت عکس٬ هنوز هیج اپلیکیشنی در تمامی پلتفرم ها نمی تونه به راحتی iphoto عکس ها رو ادیت کنه یا به راحتی imovie ادیت کنه و... وقتی شما بتونید با اپلیکشین های خیلی خاصی که در ios هست همه کاری انجام بدید واقعا چه نیازی هست هرساله یک آپدیت بزرگ داشته باشیم؟

آندروید هم گنجینه ای مثل ios داره ولی نه به اون کاملی و از ضعف های امنیتی زیادی در بد افزار هاش رنج می بره پس کاربران آندروید خیلی مثل ios نمی تونن به اپلیکشین ها تکیه کنند پس گوگل هرساله با آپدیتی کمی ظاهرا یه تکونی میده ولی اگر لیست بالا رو نگاه کنید می بینید اکثر تغییرات واقعا مهم نبودند

ویندوز فون هم براساس ضعف شدیدی که تو اپلیکشین ها داره باید تغییر اساسی بده که جلوی کاهش سهم خودشو بگیره ( هرچند که به نظرم تغییر مهمی نداشت امشب )

و در مورد تبلت ها ٬ اگر بشینیم روی مبل تو خونه و فکر کنیم که یک تبلت ویندوزی چقدر میتونه خوب باشه شاید به رویاهای خیلی خوبی برسیم ولی در عمل من متتقدم که موفق نمیشه و همچنان آپید به امپراطوری خودش ادامه میده
                ظاهر مترو با صفحه تاج هماهنگه ولی محیط خود ویندوز واقعا چقدر جذاب هست برای کار با انکشت ؟
                هزاران برنامه ریز و درشت تو ویندوز هست. آیا با همین استایل کنونی می خوان روی تبلت بیان؟ آیا با استایل کنونی مناسب برای کار با انگشت هستند؟ شما چقدر می تونید درست با فتوشاپ یا اتوکد با انگشت کار کنید؟ یا اگر قرار باشه استایل ها عوض بشه چند تا از این شرکت ها حاضر به تغییر استایل ها میشن؟ و چقدر زمان میبره؟

و شما با 4.99 دلار می تونید یک ادیتور عکس فوق العاده برای آیپد بگیرید ولی برای ویندوز می تونید با این قیمت یک ادیتور خیلی ساده هم بخرید؟

در کل تبلت ویندوزی مشکلات زیادی تا رسیدن به امپراطوری تبلت ها داره

این همون نتیجه گیری ۱۰۰ درصد احساسی هست که میگم
                الان ارش شرکت اپل در سهام بورس ۵۴۰ بیلیون دلار هست در مقابل ارزش گوگل ۱۸۸ و مایکروسافت ۲۵۹ بیلیون دلار

یعنی ارزش اپل از ارزش گوگل و مایکروسافت روی هم بیشتره !!

اپل حدودا هر سه ماه حدود ۴۰ میلیون آیفون میفروشه در حالی که سامسونگ بهترین رکوردش فروش ۲۰ میلیون در ۱۰ ماه هست !
                کمی کنترل دستمون روی کیبورد رو به فکرمون بسپاریم نه احساسمون
                روزبه جان مسئله اصلی اینجا کیفیت محصولات اپل نیست بنده هم قبول دارم این موضوع رو
                من دارم راجع به آینده صحبت میکنم
                ما شبیه همین حالت رو قبلا هم داشتیم مک و ویندوز
                اکثر کاربرای مک معتقد هستن که مک بسیار بهتر از ویندوز هست اما یه نگاه به سهم این دو پلتفرم خیلی چیزا رو نشون میده
                حالا این سوال پیش میاد کی چرخه تکامل مترو و مهاجرت مایکروسافت کامل میشه!!!
                مایکروسافت کاربرا و شرکت های تجاری رو مجبور به استفاده از مترو میکنه چون راه دیگه ای ندارن
                ویندوز تقریبا تو دنیای دسکتاپ ها بی رقیبه ترسی از بازخورد بد کاربران نداره
                چون به هر حال کاربرا مجبورن خودشون رو تطبیق بدن
                وقتی هم که این اتفاق افتاد شرکت های بزرگ هم نرم افزار هاشون رو تطبیق میدن
                زمان میبره اما اتفاق میفته
                شخصا شانسی برای اندروید روی تبلت ها قائل نیستم
                اونوقت تبلت های ویندوزی کامل میشن
                این طرف ما چی رو داریم
                یه تبلت زیبای اپلی که هنوز درگیر آیتونزه آیپد هرگز نمیتونه به کمال برسه
                چون تهش osx و ios یکی بشن
                خب بعید میدونم با انحصاری بودن و جامعه کاربری این دو تا که تا همون موقع هم کلی از سهم آی او اس کم شده اتفاق خیلی عجبیبی بیفته
                دوستان در مورد آیفون بعدی راجع به انفجار و اینا حرف میزنن
                یه ذره منطقی فکر کنین قراره چی بشه؟
                آیفونه پاشه ظرف ها رو بشوره؟
                یه شرکت چقد میتونه مردم رو انگشت به دهان کنه!!!
                دوباره یادآوری کنم روزبه جان من راجع به کیفیت این دو تا پلتفرم صحبت نمیکنم راجع به آینده تجاریشون صحبت میکنم
                من خودم حاضر نیستم هر اتفاقی بیفته با ویندوز یا ویندوز فون کار کنم
                من خودم طرف اپل هستم اما آینده در دستان اپل نیست

نظر

خب برای اونکار یه کاور مخصوص داره که هم کیبرد روشه هم ترک پد!
                  ولی بازم حرف شما درسته چون بازم بعضی از برنامه ها رو با اون کیبرد و ترک پد نمیشه استفاده کرد!!

من خوشم اومده از تبلت سورفیس البته این واضحه که به گرد پای آیپد نمیرسه ولی خب اینم چیز خوبی بود از مایکروسافت!

در مورد آی دوایسها هم بگم که من فک میکنم اپل باید بره دنبال آیفون شیشه ای و آیپد شیشه ای!
                  ولی در مورد آی او اس که به نظر من یک سیستم عامل حرفه ای به تمام معناست! و همین بسته بودنشم به نظر من یک نعمته!
                  ولی برای آیندش باید برنامه های خیلی بیشتر و عمده ای داسته باشه چون بقیه سیستم عاملا دارن بهش میرسن!
                  آی او اس اون زمانی طراحی شد که روی هیچکوم از گوشیای جهان سیستم عامل تاچ مود وجود نداشت ولی الان اکثر گوشیا دارای این ویژگی هستند.

آندروید هم همین محصولات غذایی بسته بندی شدست!
                  ویرایش توسط amgr : https://i-phone.ir/forums/member/63517-amgr در ساعت 21-06-2012, 03:34 PM
                  .:amgr:.

نظر

شما اگه با دقت نگاه کنید میبینید که اپل خیلی زیرکانه کار خودش رو توی ای او اس 6 کرده...اونهم همین سیری هست.
                    اپل استاد پول در آوردن از نو آوریهاست...اونقدی که از آیتونز پول در آورد هیچ کمپانی تولید موسیقی در نیاورد...اونقدی که از اپ استور داره درمیاره گوگل و مایکروسافت خوابش رو نمیبینن...و الانم از سیری.
                    سیری به یک شاهراه decision making system تبدیل میشه.وقتی با تمام شرکتهای خلاق دنیا قرارداد بسته مثل تام تام ، یلپ و .... مطمئن باشید در جای که بشه از اینترنت استفاده کرد تجربه آیفون و اپل انحصاری خواهد بود...این همون رمز کیفیت مداری هست.دنیا رقابت هم لازم داره و خوشحال باشیم که رقبایی وجود دارند که همه شرکتها رو به تحرک وا میدارن.
                    People!There is no way in the middle...

نظر

در مورد سرفیس هم باید بگم که بیشتر آندروید رو تهدید میکنه تا اپل...اپل هنوز برگ برنده های زیادی داره
                      People!There is no way in the middle...

نظر

نوشته اصلی توسط saeedm_99 نمایش پست ها
                        در مورد سرفیس هم باید بگم که بیشتر آندروید رو تهدید میکنه تا اپل...اپل هنوز برگ برنده های زیادی داره
                        تهدید؟
                        اندروید تو تبلت ها هیچ حرفی برای گفتن نداره
                        علت اینکه شرکت هایی که تبلت زدن با اندروید زدن اینه که هیچ گزینه دیگه ای براشون نبوده
                        که الان پیدا شد

نظر

نوشته اصلی توسط dandelion نمایش پست ها
                          مایکروسافت کاربرا و شرکت های تجاری رو مجبور به استفاده از مترو میکنه چون راه دیگه ای ندارن
                          ویندوز تقریبا تو دنیای دسکتاپ ها بی رقیبه ترسی از بازخورد بد کاربران نداره
                          چون به هر حال کاربرا مجبورن خودشون رو تطبیق بدن
                          اصلا و ابدا اینجوری نیست. الان سالهاست ویندوز ۷ اومده ولی هنوز درصد زیادی از xp استفاده می کنند پس میبینید مایکروسافت کسی رو مجبور نمی تونه کنه که از چی استفاده کنه یا نکنه
                          کاربرا یا شرکت ها خیلی راحت می تونن کارشون رو روی ویندوز ۷ ادامه بدن تا ویندوز ۸

یه تبلت زیبای اپلی که هنوز درگیر آیتونزه آیپد هرگز نمیتونه به کمال برسه
                          چون تهش osx و ios یکی بشن
                          خب بعید میدونم با انحصاری بودن و جامعه کاربری این دو تا که تا همون موقع هم کلی از سهم آی او اس کم شده اتفاق خیلی عجبیبی بیفته
                          بازم بستگی به تعریف شما از کمال داره؟ کمال تبلت ها چی هست؟ جای کامپیوتر ها رو بگیرند؟
                          بله این هست ولی اپل با سیستم انحصاری بودن خودش خیلی راحت تر از مایکروسافت میتونست آیپد رو تبدیل به یک کامپیوتر کنه ولی با هزینه زیاد تبلت می تونست چکار کنه؟ یا هزینه زیاد اپلیکشین ها یا .... هنوز زمان زیادی داریم که تبلت ها به کمال برسن . مایکروسافت داره این روند رو به کمال تبلتش رو روی کاربرا تست می کنه . ممکنه ده ها مدل تبلت ویندوز ۸ در سال ها به فروش برسند و میلیون ها نفر ضرر کنند که مایکروسافت داره کم کم کامل میشه؟ بعد اطمینان دارید بازم این تبلت ها خریدار خواهند داشت؟

دوباره یادآوری کنم روزبه جان من راجع به کیفیت این دو تا پلتفرم صحبت نمیکنم راجع به آینده تجاریشون صحبت میکنم
                          شما آینده تجاریشون رو با گسترش سهم بازار یکی می دونید
                          الان آندروید در بیشتر نقاط دنیا کاملا ios رو از نظر گسترش سهم بازار شکست داده . کم کم چیزی شبیه به ویندوز و مک داره اتفاق میوفته ولی کدوم پلتفرم واقعا راهبرد بازار هست؟ کدوم پلتفرم سود تجاری بیشتری داره

من خودم طرف اپل هستم اما آینده در دستان اپل نیست
                          چیزی که مسلمه این حرف کاملا یک پیش بینی احساسی است. آینده در دستان هیچ شرکتی نیست . گذشت اون دورانی که یک شرکت تعیین کننده بود. الان اپل به اندازه کافی در بعضی زمینه ها جای خودش رو محکم کرده و این تا جایی هست که مایکروسافت و ویندوز ۸ تا سالهای سال حتی نمی تونن به اون بازار ها فکر کنن
                          بد نیست یکبار آیتونز رو باز کنید به بخش books یا itunes u برید . اینها سرمایه های اپل هستند که مایکروسافت حتی به خودش اجازه ورود به اونها رو هم نداده پس میشه مطمئن بود تا سالهای زیاد آیپد انتخاب اول بسیاری از مردم است و تا اون سالها هم مطمئنن اپل مک و ios رو ادغام کرده و مطمئنن این کار رو خیلی بهتر از مایکروسافت انجام داده
                          مایکروسافت بیش از یک سال هست که از ویندوز ۸ حرف می زنه ولی با گذشت این مدت و این همه کنفرانس هنوز میلیون ها سوال بی جواب در فکر کاربرا است و هنوز دقیقا کسی مطمئن نیست با چه چیزی طرف هست
                          پلتفرمی که کاربرا دقیق اون رو نمی شناسند آینده بزرگی نداره

نوشته اصلی توسط fresh نمایش پست ها
                          اما آیپد میتونه آروم آروم کارایی بیش تری پیدا کنه ولی توی آی او اس 6 همچین موردی نبود...
                          ب
                          خوب دقیقا اشتباه شما اینجاست
                          الان شما ویندوز ۷ رو نصب کنید بصورت دیفالت و خالی از برنامه . چند درصد بدرد بخور است؟
                          میشه گفت هیچی
                          سیستم عامل تنها یک بیس برای پروش اپلیکشین های کاربردی است . قرار نیست تو ios همه کاری اضافه بشه . ios میتونه زمینه کاری اپلیکشین های جدیدی رو ایجاد کنه که کاربرا بهتر و کامل تر از گذشته بتونن با آیپد کار کنند
                          ویرایش توسط roozbeh7000 : https://i-phone.ir/forums/member/226-roozbeh7000 در ساعت 21-06-2012, 05:19 PM
                          i-phone.ir
                          The Best or Nothing

نظر

به نظر من
                            در مورد تبلت و مك بوك اپل در وضعيت خوبي قرار داره اما اگه آيفون بعديش مثل آيفون4اس باشه كه ديگه بايد گفت بازار گوشي رو مسلما از دست ميده

نظر

نوشته اصلی توسط hm_hitcher نمایش پست ها
                              دوست عزیز من خیلی هم با اپل آشنا هستم و با هر دو برند کار کردم که میگم. تو بنچ مارک ها هم one x از آیفون سرتر بوده
                              حالا htc نه یه شرکت یگه یه محصول دیگه
                              اپل با این وضع نمیتونه ادامه بده
                              یجورایی به نظرات مشتری احترام نمیزاره و میگه هرچی اونا گفتن باید قبول کنیم که این نمیشه. مثالش همین اینترفیس ios که تو 5 سال هیچ تغییری نکرده
                              البته از لحاظ دوربین one x از iphone 4s عقب تر هست. به مقایسه دوربین چند گوشی در زیر توجه کنید:
                              Nokia 808 PureView blind test: The sum of all pixels - GSMArena.com

ولی در کل من امیدوارم که اپل مثل سیستم عاملش که چند سال پیش از windows شکست خورد این دفعه هم تو موبایل و os و تبلت باز هم شکست بخوره. چرا که سیاست مزخرفی را در پیش گرفته.
                              اون از ios 6 که چیزی بیشتر از ios 5.2 نبود. اون از کنفرانس مسخرشون.(به غیر از macbook pro با رتینا همشون به درد نخور بودند. همون هم اصلا به قیمتش نمی ارزد)
                              و بدتر از همه گسسته کردن سیستم عامل. فکر نکنم هیچکس رقبتی برای خرید iphone 4s داشته باشه. چون دیگه باید مطمئن بود که اگر iphone 5 بیاد از لحاظ نرم افزاری برتری هایی خواهد داشت که برای نسل قبلی موجود نیست. مثل همین جریان siri برای iphone 4s و iphone 4. این مشکل یکی از دلایل مهاجرت من از نوکیا به اپل بود که مثل اینکه اپل داره میره سمت نوکیا.

نظر

اصلا و ابدا اینجوری نیست. الان سالهاست ویندوز ۷ اومده ولی هنوز درصد زیادی از xp استفاده می کنند پس میبینید مایکروسافت کسی رو مجبور نمی تونه کنه که از چی استفاده کنه یا نکنه
                                کاربرا یا شرکت ها خیلی راحت می تونن کارشون رو روی ویندوز ۷ ادامه بدن تا ویندوز ۸
                                زمان میبره اما همه شرکت ها کم کم به این سمت حرکت میکنن
                                وقتی ساپورت تموم بشه و امنیت به خطر بیفته این اتفاق میفته الان هم ۷ از ایکس پی جلو افتاده

بازم بستگی به تعریف شما از کمال داره؟ کمال تبلت ها چی هست؟ جای کامپیوتر ها رو بگیرند؟
                                بله این هست ولی اپل با سیستم انحصاری بودن خودش خیلی راحت تر از مایکروسافت میتونست آیپد رو تبدیل به یک کامپیوتر کنه ولی با هزینه زیاد تبلت می تونست چکار کنه؟ یا هزینه زیاد اپلیکشین ها یا .... هنوز زمان زیادی داریم که تبلت ها به کمال برسن . مایکروسافت داره این روند رو به کمال تبلتش رو روی کاربرا تست می کنه . ممکنه ده ها مدل تبلت ویندوز ۸ در سال ها به فروش برسند و میلیون ها نفر ضرر کنند که مایکروسافت داره کم کم کامل میشه؟ بعد اطمینان دارید بازم این تبلت ها خریدار خواهند داشت؟
                                خب همین اتفاق هم برای تبلت های اپل میفتن
                                همین چند روز پیش رسما ipad 1 از دور خارج شد
                                قطعا ابزارهای ارزانتر روی تبلت های ویندوزی نیز خواهد اومد
                                صدهزار اپ داره و شرکت ها میتونن خیلی راحت اپ های سبک تر با امکانات ساده برای این پلتفرم تولید کنن
                                همین الان که نرم افزارهای ویندوزی خیلی خوبی به صورت مجانی واسه کار با ویندوز هست
                                چند صد هزار نفر هستن که به بسته adobe creative suite نیاز دارن؟
                                اونایی که نیاز دارن و این بسته ها رو میخرن میتونن از لایسنسش روی تبلتشون هم استفاده کنن
                                شرکت ها هم بازار دیگه ای براشون باز میشه

شما آینده تجاریشون رو با گسترش سهم بازار یکی می دونید
                                الان آندروید در بیشتر نقاط دنیا کاملا ios رو از نظر گسترش سهم بازار شکست داده . کم کم چیزی شبیه به ویندوز و مک داره اتفاق میوفته ولی کدوم پلتفرم واقعا راهبرد بازار هست؟ کدوم پلتفرم سود تجاری بیشتری داره
                                خب راهبرد بازار رو شما چی میدونین اگه شما معتقدین که الان توی دنیای دسکتاپ ها مک راهبرد بازاره که حرفی نمیشه زد
                                اما آیا واقعا اینطوره؟
                                به حاشیه رفتن سود تجاری رو هم کم میکنه
                                یه نگاه به درآمد مک برای اپل بندازین
                                البته سال ۲۰۰۶ رو هم نگاه کنین موفقیت iOS توی در فروش مک ها هم تاثیر گذار بوده
                                شخصا سال ۲۰۰۷ نمیدونستم مک چیه اما با دیدن آیفون با اپل و مک آشنا شدم
                                وبه دنیای مک اومدم

چیزی که مسلمه این حرف کاملا یک پیش بینی احساسی است. آینده در دستان هیچ شرکتی نیست . گذشت اون دورانی که یک شرکت تعیین کننده بود. الان اپل به اندازه کافی در بعضی زمینه ها جای خودش رو محکم کرده و این تا جایی هست که مایکروسافت و ویندوز ۸ تا سالهای سال حتی نمی تونن به اون بازار ها فکر کنن
                                بد نیست یکبار آیتونز رو باز کنید به بخش books یا itunes u برید . اینها سرمایه های اپل هستند که مایکروسافت حتی به خودش اجازه ورود به اونها رو هم نداده پس میشه مطمئن بود تا سالهای زیاد آیپد انتخاب اول بسیاری از مردم است و تا اون سالها هم مطمئنن اپل مک و ios رو ادغام کرده و مطمئنن این کار رو خیلی بهتر از مایکروسافت انجام داده
                                مایکروسافت بیش از یک سال هست که از ویندوز ۸ حرف می زنه ولی با گذشت این مدت و این همه کنفرانس هنوز میلیون ها سوال بی جواب در فکر کاربرا است و هنوز دقیقا کسی مطمئن نیست با چه چیزی طرف هست
                                پلتفرمی که کاربرا دقیق اون رو نمی شناسند آینده بزرگی نداره

این رو قبول دارم اما به نظر شاید این چرخه رو کند کنه اما کار خودشو میکنه

خوب دقیقا اشتباه شما اینجاست
                                الان شما ویندوز ۷ رو نصب کنید بصورت دیفالت و خالی از برنامه . چند درصد بدرد بخور است؟
                                میشه گفت هیچی
                                سیستم عامل تنها یک بیس برای پروش اپلیکشین های کاربردی است . قرار نیست تو ios همه کاری اضافه بشه . ios میتونه زمینه کاری اپلیکشین های جدیدی رو ایجاد کنه که کاربرا بهتر و کامل تر از گذشته بتونن با آیپد کار کنند
                                اینا رو هم کاملا قبول دارم
                                ویرایش توسط dandelion : https://i-phone.ir/forums/member/23496-dandelion در ساعت 21-06-2012, 06:32 PM

نظر

صبر کنید ..
                                X