اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آیا اپل از دیگر شرکت ها کپی نکرده است؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• آیا اپل از دیگر شرکت ها کپی نکرده است؟

درود
    دوستان یه سوال داشت ذهن من رو آزار می داد اونم این بود که آیا واقعا اپل از دیگر شرکت ها کپی نکرده است؟
    همین دیشب بود که شاهد کپی برداری شرکت سامسونگ از اپل بودیم.منظورم سیستم S Voice هستش.

اولا آیا Notification Center اپل که قبل تر از اون در اندروید موجود بود رو اپل کپی نکرده است؟(چند مورد دیگه هم هست)
    دوما این که فکر نکنم سیستم پاسخگویی مثل سیری رو اپل به وجود آورده باشه.درسته که اپل با استفاده از دیتا بیسی که درست کرده تونسته سیری رو بهترین بکنه اما خودش اختراعش نکرده.پس ما هم نمی تونیم مثلا در مورد سیری و S Voice به اونها گیر بدیم.
    یا مثلا تو اخبار اومده بود که سامسونگ می خواد S Cloude عرضه کنه و خیلی از دوستان گفته بودند که این رو از iCloude کپی کرده است.
    حتما می دونید که قبل تر از آیکلود سیستم ذخیره ی فضای ابری وجود داشته است پس این کپی برداری از اپل نیست.

ممنون میشم از دوستان یکی جواب من رو بده تا این چالش ذهنیم حل بشه و در مواقع نیاز جواب صحیح داشته باشم.
    ویرایش توسط moosavi_69 : https://i-phone.ir/forums/member/42496-moosavi_69 در ساعت 04-05-2012, 11:20 PM

کپی برداری داریم تا کپی! iCloud یا Siri اینا یک سری سیستم هست که اپل واسه خودش داره! حالا قبلش جایی بوده کسی داشته دلیل نمیشه که بگیم اپل کپی کرده! و... شاید ایده قبلتر بوده یا اجرا شده ولی اپل با سبک خودش و طرح خودش اون ها رو ارایه میده!
    در رابطه با Notification Center اگه کنفراننس معرفی iOS5 رو دیده باشید خودشون میگن یکی از امکانات جدید ما که قبلا توی Android شاید دیده باشید Notifacation Center هست اما خوب اینجور چیزا کپی نمیشه گفت! میشه گفت استفاده از تکنولوژی یکدیگر!
    اما مثلا سامسونگ یا .... میان گوشی میزنند با طراحی آیفون خوب قضیه فرق میکنه دیگه!

نظر

البته اپل نیز کمی تقلید داشته برای مثال در مورد کپی از زیراکس که در سال های اولیه بوده
      به نظر من اپل انقلابی در این ها ایجاد کرد
      کنترل صوتی بود قبلا اما نه هیچ وقت اینگونه با این هوش مصنویی
      کلود بود اما نه با این هماهنگی و یکپارچگی

Sent from my iPhone 4s in 5.0.1 using Tapatalk

نظر

البته امیر حسین عزیز اگه تو دنیای امروزی کپی وجود نداشته پیشرفت علمی هم وجود نخواهد داشت...
        اگه سیری کپی نشه شرکت ها نمی تونن اون رو پیشرفت بدن همچنین سیستم ابری...همین امر کپی هست که ترقی رو به دنبال میاره..
        امروز اگه سیری یکه تاز باشه اپل خیالش راحته اما حالا s voice شده رقیبش و مجبوره پیشرفتش بده که بازی رو ببره.
        الان به شخصه فکر میکنم تو یه مرحله پیشرفت علم تو دنیا قرار داریم چون در عرض چند سال علم غوغا به پا کرد و الان وقت مرتب کردن این نواوری هاست نه خلق یک چیز جدید.
        شما خودت وضعیت تلویزیون رو تو 7 سال گذشته بررسی کن ببین به کجا رسید..
        یک شرکت اولین تلویزیون 3d رو ساخت اما آیا اون شرکت هنوز یکه تازه؟
        جواب منفیه چون همین کپی کردن ها نسل جدیدی از تلویزیون های سه بعدی رو وارد بازار کرد.
        من اینطور فکر میکنم که الان وقت خلق یک چیز جدید نیست وقتی 4s معرفی شد اکثر دوستان اون رو تنها سرگرم کردن مردم از جانب اپل دونستن در حالیکه اومد 4 رو با علم جدیدتر ارایه کرد و به نظرم بهترین کار بود..
        انقلاب تکنولوژی شاید هر روز و هر سال شکل نگیره اما همون تکنولوژی رو میشه از نظر چیزهای دیگه ای به روز کرد.

نظر

تقلید بستگی به این داره که شما صرفا یه اسم رو عوض کنی یا یه ایده رو
          وقتی شما میای معنی دیگه ای به گوشی میدی این یعنی نوآوری وقتی شما میای میگی گاکسی هوا چطوره شما فقط اسم سیری رو به گالکسی عوض کنی شما فقط اسم برنامه رو عوض کردی
          البته تقلید همیشه بد نیست اما اینی که منتظر دیگران باشی که شما هم از دستاورد اونا استفاده کنی میشه مشکل
          در ضمن کوردی تقلید کردن اشکالی نداره شما کارت بشه تقلید کردن این ضایعه
          کشورای شرقی واقعا دنیا رو با مشکل مواجه کردن
          ببینین ما خودمون چی میکشیم از دست چین
          اقتصاد فلج ایران رو کاملا زمین گیر کرده
          ویرایش توسط dandelion : https://i-phone.ir/forums/member/23496-dandelion در ساعت 05-05-2012, 12:00 AM

نظر

از نظر من...
            الان شرکت ها کمتر خلاقیت به خرج میدن... نمیخوام بگم خلاقیت فقط مال اپل هستش ولی در حقیقت اینجوریه که خلاقیت نیستش ، از روی هم میزنن .
            ولی مثلاً Notification Center واسه iOS خیلی جالب تر از Android است... درواقع اپل چیز هارو کاربر پسند تر میکنه.
            مثلاً همون زیراکس پارک که دوستمون گفت ، اپل ایده رو گرفت ولی خود اون رو کپی نکرد! ایده رو گرفت و بهش شاخ و برگ داد... خیلی بهترش کرد!
            ولی چیزایی مث همین S voice یا Connector های تبلت ها یا Smart Cover ، فقط و فقط کپی هستند!
            اما مثلاً GS3 به نظر من زیاد چیز خاصی نداشت!
            بدنه همون جنس قدیمی
            S VOice که باز ایده ی Siri بود ، که دقیقاً هم کپی شده! فقط میتونم بگم کپی شده ! نه اینکه ایده گرفته!
            S Beam که چیز جدیدی نیست!
            S alert و اینا هم اصلاً چیز جدیدی نیستند! اون که چشم شما رو تشخیص میده 1 در 10 تا کار میده... قول میدم بهتون!

نوآوری خاصی توشون دیده نمیشه...
            ولی مثلاً Facetime ایده ی جالبی بود و باعث شد حتی کسایی که مث ما 3G ندارند از طریق WIFI تماس ویدئویی داشته باشن!

نظر

دوست عزیز اپل اگر هرکدوم رو قرار داده برای اولین بار بوده ! بعدی میشه کپی همینطوری میشه گفت همه دارن از نوکیا کپی میکنن چون اولین بار موبایل دوربین دار زد یا از گراهامبل که تلفن رو اختراع کرد !
              اپل هر کدوم رو که گذاشته ملیون ها دولار پول بابت حق انحصارش داده!( هر شرکتی باید این پول ها رو بده پس کپی اصلا نیست امکاناتی هست که لازم هست الان روی os ها باشه و هر شرکتی موضف به ابداع کنندش حق اکتیاز بپردازه !)
              اگر اینطور که میگید باشه ( کپی کردن ) نوایفیکیشن سنتر هم قبول iOS از اندروید زده اندروید قبلش از اینترفیس htc در ویندوزفون زده همینجوری میشه رفت ولی خدایی نوتیفیکیشن اپل کجا با اون ویجت های زیباش اندروید کجا که فقط SMS و... رو نشون میده!
              یا اندروید ۴ هم از iOS روش ساختن فلدر رو کپی زده ! همچنین از توییک بسیار زیبای سیدیا به نام RecognizeMe بازکردن قفل با تشخیص چهره رو کپی زده حتی از دکمه بیضی شکل برنامه camera ایفون هم نگذشته
              سیری که جای خود داره جدیداً هم سیستمی شبیه به iCloud !

نظر

اپل ایده رو کپی میکنه و به میل خودش بهینه میکنه

Sent from my Galaxy Ace using tapatalk

نظر

صبر کنید ..
                X