اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آموزش ساخت فونت فارسی برای آیفون و آیپد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

متاسفانه من ios8 ندارم، و دسترسی به فونتهه.

نظر

نوشته اصلی توسط alijiz نمایش پست ها
      پیمان عزیز یعنی با تغییر پسوند مشکل حل میشه ؟
      یعنی با rename کردن پسوند ؟
      یک اسکرین شات میگذاری
      فونت های TTC (TrueType Collection) درواقع تشکیل شده از چندین فونت TTF هست در ios8 همین فونت GeezaPro.ttc از شش تا فونت بنام های GeezaPro_6.ttf ..... GeezaPro_0.ttf ساخته شده حالا چطوری دوباره این فونت هارو باید تبدیل کرد به TTC ؟؟ خیلی تو نت گشتم نرم افزاری یا روشی که این کارو انجام بده پیدا نکردم کسی میدونه راهنمایی کنه؟؟

نظر

نوشته اصلی توسط iM@jid نمایش پست ها
        فونت های TTC (TrueType Collection) درواقع تشکیل شده از چندین فونت TTF هست در ios8 همین فونت GeezaPro.ttc از شش تا فونت بنام های GeezaPro_6.ttf ..... GeezaPro_0.ttf ساخته شده حالا چطوری دوباره این فونت هارو باید تبدیل کرد به TTC ؟؟ خیلی تو نت گشتم نرم افزاری یا روشی که این کارو انجام بده پیدا نکردم کسی میدونه راهنمایی کنه؟؟
        من روشش رو بلدم فقط تبدیل میکنم به ttc فونت ها درست نشون نمیده
        اسم نرم افزار
        Makettc
        هست اگه پیدا نکردی بگو اپلود کنم

نظر

دنبال یه برنامه میگردم که فونتهای با فرمت ttc رو اصلاح کنم.
          فونتهای فارسی در ios8 در قالب ttc قرار گرفتن.
          دوستان اگه کسی چگونگی یا برنامه ای که اینکار رو انجام بده معرفی کنه ممنون میشم
          میخوام فونتهای بیشتری برای ios8 درست کنم

نظر

نوشته اصلی توسط Momeks نمایش پست ها
            درود ، خیلی وقت بود که میخواستم نحوه ساخت فونت فارسی رو برای شما آموزش بدم منتهی وقت کافی نداشتم ، این آموزش برای OS 3.0 به بالا هست .... من برای ساخت فونت از برنامه FontCreator Professional استفاده میکنم که تحت ویندوز هست و تاکید میکنم که فقط از این برنامه استفاده کنید ، چون برنامه های زیادی رو امتحان کردم و هیچ کدوم مثل این برنامه عمل نکردن .
            متاسفانه لینک دانلودش رو پیدا نکردم .
            فونت عربی ای که در آیفون بکار میره به اسم GeezaPro و GeezaProBold هستش که در این مسیر میتونید پیدا کنید :

کد:
            System/Library/Fonts/Cache
            .
            سلام شما فرمودید تو این ادرس ولی این ادرس وجود ندارد ممنون
            .

نظر

صبر کنید ..
            X