اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آموزش دانگرید کردن آیفون 3gs و آیپاد تاچ 3g و 2g های سری جدید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• آموزش دانگرید کردن آیفون 3gs و آیپاد تاچ 3g و 2g های سری جدید

میدونم این مدل آموزش توی سایت هست ولی به نظرم این کاملترین هست ... و کاملا تست شده ....

با سلام ...

همونطور که میدونید (شایدم ندونید :4 اپل در محصولات جدیدش (آیفون 3gs و بعد از اون) یک لایه امنیتی قرار داده ...

طریقه کار این لایه امنیتی به این صورت هستش که اگر شما بخوای مثلا آیفون 3gs خودتون رو به فریمور 3.1.2 رستور کنید ...

اول باید اجازه این کار از طرف اپل صادر بشه ... یعنی ECID آیفون شما که یک عدد منحصر به فرد هست رو آیتیونز به سرور اپل میفرسته و اپل با استفاده از او عدد یک امضای دیجیتالی رو به آیتیونز میفرسته و با اون به آیتیونز اجازه میده برای رستور ...

خب شاید بگید حالا که چی !؟:4:

مشکل از اینجا شروع میشه که اپل شیطنت خودش رو شروع کرده و دیگه اجازه رستور به فریومری غیر از جدیدترین فریمور رو نمیده ....

یعنی الان که من دارم این تاپیک رو میزنم فریمور 3.1.3 اومده که برای دستگاهایی که سریالشون با MC شروع میشه و بعضی دیگه قابلیت هک و جیلبرک رو نداره ...

من الان بخوام آیفون خودم رو رستور کنم به فریمور 3.1.2 که کاملا هک شده اپل اجازه رستور نمیده و نمیشه رستور کرد ...

خب راه حلی که شخص دوست داشتنی من یعنی نابغه دنیای برنامه نویسی جناب saurik برای این شیطنت اپل ارائه داده این است :

جناب saurik اومده سروری که آیتیونز از اون اجازه رستور میگیره رو شبیه سازی کرده .... یعنی شما میتونید کاری کنید که آیتیونز بجای اینکه از سرور خود اپل اجازه رستور بگیره از سرور جناب saurik این اجازه رو بگیره ...

ولی امضای دیجیتالی سرور اپل رو نمیشه جعل کرد برای همین در سایدیا یک امکانی قرار داده شده که ECID شما رو سایدیا میگیره و به سرور اپل میفرسته و امضای دیجیتالی رو در خود سرور جناب saurik نگهداری میکنه برای روزی که اپل شیطنت کرد ...

فکر کنم تا اینجا فهمیدید اصل مطلب چیه ...

اصل مطل از اینجا شروع میشه

برای ایکه بفهمید آیا امضای دیجیتالی شما بر روی سرور saurik وجود داره یا نه به این نکته توجه کنید که بالای سایدیا که داشتید باید یک نوشته سبز رنگ کوچیک دیده باشید .. طبق عکس

در مثال عکس زیر یعنی اینکه این دستگاه قابلیت دانگرید به فریمور 3.0 رو داره چون امضای دیجیتالی مربوط به فریمور 3.0 در سرور saurik وجود داره ...

برای دانگرید باید به سیستم عامل بفهمونید که اگر آیتیونز خواست به سرور اپل وصل بشه اونو بجای بردن به سرور اپل به سرور saurik ببره

برای این کار به آدرس زیر برید و فایل hosts رو با notepad یا یک برنامه ویرایگر متن باز کنید ..

برای ویندوز :
    کد:
    C:\Windows\System32\drivers\etc\
    برای مک :
    /etc/

آخر این فایل عبارت زیر رو وارد کنید و ذخیره کنید ..
    کد:
    74.208.105.171 gs.apple.com

خب حالا میتونید به راحتی به فریمور قبلی دانگرید کنید

خب شاید بخواید که امضای دیجیتالی دستگاهتون رو (SHSH) رو روی سیستم خودتون نگهداری کنید و برای رستور هم از سیستم خودتون استافده کنید ...

این روش یکم بیشتر کار داره ولی من توصیه میکنم که از این استفاده بشه چون نه به اینترنت ایران اعتباری هست و نه به سرور saurik ... از شانس بد ممکنه همون موقع که احتیاج به رستور دارید سرور پایین باشه ... پس این روش رو به کار ببرید خیلی بهتره ...

در این روش کامپیوتر خودتون تبدیل سرور پاسخو به آیتیونز برای رستور میشه که مسلما باید فایل SHSH رو داشته باشید تا بتونید این کار رو انجام بدید ...

برای گرفتن فایل SHSH احتیاج به یک برنامه ای داریم که درخواست رستور آیتیونز رو شبیه سازی کنه تا سرور اپل تصور کنه که آیتیونز داره درخواست رستور میده و فایل SHSH رو بده ...

برای گرفتن فایل SHSH دو تا راه دارید ... یکی گرفتن این فایل از خود سرور اپل هستش که همونطور که قبلا گفتم اپل فقط SHSH جدیدترین فریمور رو میده و فریمور های قبلی رو اصلا SHSH رو نمیده ... پس اگرSHSH جدید ترین فریمور رو بخواید از سرور اپل به راحتی میتونید بگیرید ...

راه دوم گرفتن این فایل از سرورsaurik هستش که در صورتی این کار ممکن میشه که سایدیا ی شما فایل SHSH رو در سرور خودش ذخیره کرده باشه و اون متن کوچیک سبز رنگ رو بالای سایدیا نوشته باشه ...در این روش اگر SHSH فریمور های قدیمی تر هم روی سرور saurik باشه شما میتونید اون بگیرید و روی کامپیوترتون ذخیره کنید ...

تمام برنامه هایی که توی این آموزش گفته میشه توی فایل ضمیمه به صورت پک وجود داره ...

نام برنامه ای که درخواست فایل SHSH برنامه آیتیونز رو شبیه سازه میکنه برنامه ای هست به نام umbrella که هم برای مک وجود داره و هم برای ویندوز های 32 بیتی و 64 بیتی ...

برای گرفتن فایل SHSH آیفون یا آِیپادتون باید ECID آیفون یا آیپادتون رو داشته باشید ...

.. کافیه آیفونتون رو به حالت رکاوری ببرید (آیفون رو کاملا خاموش کنید ... دکمه home رو نگهدارید و همونطور که نگهداشتید به کامپیوتر بزنید تا زمانی که عکس کابل و آیتیونز بیاد) .. اگر آِتیونز رو باز هست ببیندید و برنامه رو اجرا کنید و دکمه Get ECID رو بزنید ... ECID رو بهتون میده ... به همین راحتی ...

بعد از گرفتن ECID اون رو در umbrella وارد میکنید و فایل SHSH رو از سرور اپل و یا saurik میگیرید .

اگر از سرور اپل بخواید بگیرید که به ناچار باید آخرین فریمور که اپل ارائه داده رو انتخاب کنید و اگر از سایدیا بخواید بگیرید که شرط شو بالاتر گفتم هر فریموری رو میتونید بگیرید ...

لازمه که بگم برنامه umbrella با java نوشته شده و برای اجرا باید برنامه java runtime enviroment نصب شده باشه ...

میتونید از اینجا دانلود کنید
    ویرایش توسط abbas-h : https://i-phone.ir/forums/member/3612-abbas-h در ساعت 04-03-2010, 02:57 AM

نظر

استفاده از SHSH به صورت لوکال برای رستور ......

برای این کار احتیاج به برنامه tinytss هستش که هم برای مک میشه استفاده کرد و هم برای ویندوز ...

اگر ویندوز VISTA یا 7 دارید این برنامه رو باید به صورت Run as administrator اجرا کنید (روی برنامه راست کلیک کنید ... propertise رو انتخاب کنید و در تب campatibility تیک run as administrator رو بزنید) و OK کنید

و یادتون باشه این برنامه از پورت 80 برای ایجاد سرور استفاده میکنه پس اگه وب سروری چیزی روی کامپیوترتون اجرا هست که از پورت 80 استفاده میکنه غیر فعالش کنید ...

حالا فایل SHSH رو کنار برنامه tinytss قرار بدید ...

وارد CMD ویندوز بشید (دکمه علامت ویندوز رو روی کیبرد نگهدارید و دکمه R رو بزنید و در پنجره باز شده عبارت cmd رو وارد و enter رو بزنید)

با cmd وارد پوشه ای که برنامه tinytss و فایل SHSH هست بشید ...

و فرمان زیر رو بزنید ...

کد:
      tinytss -f X.shsh
      عبارتی که با رنگ قرمز مشخص کردم اسم فایل SHSH هست که کنار برنامه tinytss قرار دادید ..

بعد از زدن این فرمان فایروال ویندوز شما پیغامی میده که اون رو allow کنید ...

و بعد یه چیزی شبیه عکس رو در CMD میبینید

خب حالا کامپیوتر شما آماده پاسخگوی به درخواست آیتیونز برای رستور هستش ...

ولی آیتیونز همیشه به سرور اپل برای درخواست مراجعه میکنه نه کامپیوتر ما ...

برای اینکه آیتیونز رو کامپیوتر خودمون هدایت کنیم کارهای زیر رو انجام بدید ...

runs رو باز کنید ( دکمه ویندوز رو روی کیبرد نگهداشته و R رو بزنید)

عبارت زیر رو داخلش وارد کنید و enter رو بزنید ...

کد:
      C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts
      پنجره ای باز میشه که در اون notepad رو انتخاب کنید و OK کنید ...

در آخر فایل متنی که ظاهر میشه عبارت زیر رو وارد کنید و فایل رو دخیره کنید (crtl + S ) و ببندید ..
      کد:
      127.0.0.1	 gs.apple.com

تمام ....

حالا میتونید با آیتیونز فریموری رو که فایل SHSH اون رو با tinytss سرور کردید رو رستور کنید
      ویرایش توسط abbas-h : https://i-phone.ir/forums/member/3612-abbas-h در ساعت 04-03-2010, 02:38 AM

نظر

فایلهای مورد نیاز

توی سایت نشد که آپ کنم .... توی رپید آپ کردم ...

تا از رپید پاک نشده دوستان لطف کنن توی سایت آپ کنن

RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting

نظر

ممنون از زحمتي كه كشيديد و وقتي كه صرف كردين تا اين آموزش رو بصورت جامع براي همه قرار بديد.
          اميدوارم از طريق اين آموزش مشكل بسياري از دوستان كه دچار سردرگمي براي دانگريد كردن شدند حل بشه. 

نظر

به من میگه که SHSH برای مدل من وجود نداره !!! ضمنا اصلا یادم نیست که امضای دیجیتالیام روی saurik بوده یا نه.... اگه نبوده باشه نمیشه آپگرید کرد؟

نظر

از برنامه umbrellad استفاده کن ببین میتون فایل shsh فریمور 3.1.2 رو ازش بگیری یا نه ...

همونطور که گفتم اپل فقط shsh آخرین فریمور رو میده ...

نظر

با umbrellad امتحان کردم...پیغام میده که برای این ECID وجود نداره !!!!

نظر

نوشته اصلی توسط soroush نمایش پست ها
                  با umbrellad امتحان کردم...پیغام میده که برای این ECID وجود نداره !!!!
                  ECID رو مطمئنید درست میزنید ؟؟

یک عدد 16 رقمی که لولش معمولا 4-5 تا صفر هستش ...

اگر ECID درست باشه و نمیگیره پس یعنی توی سرور sauirik فایل shsh شما وجود نداره ...

برای فریمور های دیگه رو امتحان کنید

نظر

الآن دیگه برای 3.1.2 3gs این فایل shsh رو نمیده درسته؟

نظر

ECID رو درست میزنم و حتی یک پیغام میده که ECID خودتون رو در این سایت www. purplera1n.com کپی کنید ولی هیچی نیست تو این سایت...

برای فریمور های دیگه هم امتحان کردن، هیچ فایده ای نداره... فقط سرور sauirik فایل shsh برای 3.1.3 به من داد!!!!

نظر

مشخصات دستگاه : ipod touch 3g تازه خریدم ۸ گیگ
                        وقتی خریدمش فریمور 3.1.2 روش نصب بود٬ مشغول جیلبرک بودم که به مشکل خوردم! خواستم که از اول restore کنم که از بخت بد آپگرید هم شد به 3.1.3
                        الان میخوام به 3.1.2 دانگرید کنم...
                        دارم فریمور 3.1.2 رو از سایت iPod and iPhone Firmware Download دانلود میکنم. یک فایل به اسم iPod3,1_3.1.2_7D11_restore.ipsw که ۲۹۷ مگابایت هست داره دانلود میشه...
                        این فایل با فرمت ipsw با آیتیونز باز میشه؟؟ و روی ipod نصب میشه؟
                        من سایدیا ندارم روی ipod !!!!

میشه راهنمایی کننین که چی کار کنم؟ 

نظر

با این حساب اگه یکی iphone 3gs رو به ورژن 3.1.3 ریستور یا آپدیت کنه و فایل shsh برای ورژن 3.1.2 رو نداشته باشه باید فعلا قید جیلبریک رو بزنه درسته؟

نظر

من وقتی برنامه ecid رو می زنم این ارور رو می ده

من ای پاد 3جی دارم
                            تو3.1.2 جیل بریک کرده بودم
                            حالا3.1.3 هست
                            ممنون از زحماتتون
                            ویرایش توسط zeos : https://i-phone.ir/forums/member/9568-zeos در ساعت 06-03-2010, 10:28 PM

نظر

دوستان من طبق آموزش پست 3 این تاپیک رفتم جلو ولی ارور 1604 میده میشه راهنمایی کنین چیکار کنم

نظر

صبر کنید ..
                              X