اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

واژه نامه دهخدا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• واژه نامه دهخدا

این برنامه شامل معنی بیش از ۲۲۰ هزار واژه می باشد
    لغت*نامه بزرگ دهخدا شامل شرح و معنی واژگان آثار ادبی و تاریخی زبان فارسی است
    لغت*نامه بزرگ*ترین و مهم*ترین اثر دهخدا است و بیش از چهل سال از وقت دهخدا صرف آن شد
    لغت*نامه معانی و تفسیرات و شروح تاریخی بسیاری از واژه*های عربی را نیز داراست. لغت*نامه بزرگ دهخدا تقریباً شامل همه واژگان زبان فارسی با معنای دقیق و اشعار و اطلاعاتی درباره آنهاست. «لغت*نامه» دهخدا حاصل بیش از چهل سال کار او بر روی این اثر می*باشد

اسکرین شات

App Store - Dehkhoda
    ویرایش توسط sinaaboozari : https://i-phone.ir/forums/member/61151-sinaaboozari در ساعت 09-12-2011, 01:59 PM

لینک ؟

نظر

بله اگه ایم برنامه خود لغتنامه مرحوم دهخدا بود واقعا کار بار ارزشی می شد. متأسفانه نویسنده برنامه اینقدر در دیتابیس این کم کاری کرده که فقط اسم دهخدا روش مونده. اکثر لغات پیش پا افتاده رو نمیشه در این لغتنامه پیدا کرد حالا نمیدونم چرا به خاطر این دیتابیس ضعیفش قیمت 4 دلاری گذاشته شده
      این هم لینکش:
      App Store - Dehkhoda
      ولی خالی از لطف نیست یه لغتنامه ترکیه ای دیدم واقعا کامل با قیمت مناسب 0.99 دلار (نه 4لار نبا دیتابیس ناقص) طرف اینقدر روش کار کرده مثلا در مورد یه لغتترجمه های جهانی رو بهش اضافه کرده (در بعضی مواقع فارسیش هم گذاشته) در مورد افعال صرف کردنش رو هم گذاشته و طرقه منفی کردن افعال
      App Store - Türkçe Sözlük
      مثلا در مورد کلکه sevmek به معنی دوست داشتن
      ویرایش توسط mehransmart : https://i-phone.ir/forums/member/16168-mehransmart در ساعت 09-12-2011, 02:01 PM

نظر

نوشته اصلی توسط mehransmart نمایش پست ها
        بله اگه ایم برنامه خود لغتنامه مرحوم دهخدا بود واقعا کار بار ارزشی می شد. متأسفانه نویسنده برنامه اینقدر در دیتابیس این کم کاری کرده که فقط اسم دهخدا روش مونده. اکثر لغات پیش پا افتاده رو نمیشه در این لغتنامه پیدا کرد حالا نمیدونم چرا به خاطر این دیتابیس ضعیفش قیمت 4 دلاری گذاشته شده
        این هم لینکش:
        app store - dehkhoda
        ولی خالی از لطف نیست یه لغتنامه ترکیه ای دیدم واقعا کامل با قیمت مناسب .99 دلار (نه 4لار نبا دیتابیس ناقص) طرف اینقدر روش کار کرده مثلا در مورد یه لغتترجمه های جهانی رو بهش اضافه کرده (در بعضی مواقع فارسیش هم گذاشته) در مورد افعال صرف کردنش رو هم گذاشته و طرقه منفی کردن افعال
        app store - türkçe sözlük
        مثلا در مورد کلکه sevmek به معنی دوست داشتن
        بله منم حق ميدم
        جاي كار خيلي داره
        يه جورايي بزن در رويي كار شده
        با توجه به قيمتش ...

نظر

ممنون دوست عزیز برنامه خیلی خوبی هست

نظر

عجیب اینکه دیکشنری aepd از همین فرد هست و خیلی کامل کار شده!

نظر

آقای رشیدی در این سایت عضو نیستند

نظر

لغت نامه دهخدا شوخي نيست كه با اين حجم 44 مگابايتي بتوني تو آيفونت داشته باشي
                حالا كاري به قيمتش نداريم اما جمع آوري اين همه كلمه قصه يك سال زحمت هست خودش
                كساني كه تمام جلدهاي لغتنامه دهخدا رو دارند بهتر متوجه ميشند,مگه شوخيه؟
                واقعا هم وقت ميبره هم حجم خيلي بالا

نظر

نوشته اصلی توسط stuntman نمایش پست ها
                  لغت نامه دهخدا شوخي نيست كه با اين حجم 44 مگابايتي بتوني تو آيفونت داشته باشي
                  حالا كاري به قيمتش نداريم اما جمع آوري اين همه كلمه قصه يك سال زحمت هست خودش
                  كساني كه تمام جلدهاي لغتنامه دهخدا رو دارند بهتر متوجه ميشند,مگه شوخيه؟
                  واقعا هم وقت ميبره هم حجم خيلي بالا
                  حق با شماست
                  ولي خوب اينم بايد درنظر گرفت كه بيشتر مواقع ديتابيس اماده در اختيار برنامه نويس قرار ميگيره و زحمت عمده برنامه نويس صرف نوشتن برنامه ميشه
                  البته از كيفيت كار ايشون خبر ندارم
                  ولي با لحاظ كردن حجم خود لغت نامه برنامه ي مختصر و مفيد و البته خوبيه

نظر

یه برنامه نویس GUI و Functionality یک دیکشنری/فرهنگ لغت رو انجام میده
                    از اون طرف یه تیم چند نفره passive کار هستن و n ماه وقت صرف تهیه دیتابیس برنامه مربوطه میکنن و در نهایت همش به نام برنامه نویس تموم میشه..

نظر

تا جایی که تجربه کار من با این برنامه نشون میده ٬ این برنامه فقط اسم دهخدا رو داره
                      حتی معنی خیلی از کلمه ها مال دهخدا نیست.
                      به نظر من آدم یا یک کاری رو نمیکنه ٬ یا درست انجامش میده
                      من خودم همیشه از برنامه نویس های ایرانی حمایت میکنم و برنامه هاشون رو میخرم
                      اما این برنامه به هیچ وجه ارزش نداره
                      حتی ۹۹ سنت
                      sigpic

نظر

نوشته اصلی توسط skywalker نمایش پست ها
                        تا جایی که تجربه کار من با این برنامه نشون میده ٬ این برنامه فقط اسم دهخدا رو داره
                        حتی معنی خیلی از کلمه ها مال دهخدا نیست.
                        به نظر من آدم یا یک کاری رو نمیکنه ٬ یا درست انجامش میده
                        من خودم همیشه از برنامه نویس های ایرانی حمایت میکنم و برنامه هاشون رو میخرم
                        اما این برنامه به هیچ وجه ارزش نداره
                        حتی ۹۹ سنت
                        واقعا اگه اینطور هست که می فرمایید خوب باید " متولّيان مؤسسه لغت نامه دهخدا " جلوی اینکار رو بگیرن. اینکه دیگه رسما تحریف اثار ملی مملکتمون میشه .!

نظر

نوشته اصلی توسط Nejatian نمایش پست ها
                          واقعا اگه اینطور هست که می فرمایید خوب باید " متولّيان مؤسسه لغت نامه دهخدا " جلوی اینکار رو بگیرن. اینکه دیگه رسما تحریف اثار ملی مملکتمون میشه .!
                          اره بگه كپي رايت براي من رعايت نشده
                          اونا هم فوري حذف ميكنن برنامه رو!!!!

ديتا بيس رو راحت ميشه بدست اورد خيلي راحت تر از اوني كه فكرشو كنيد

----------------
                          TapaTalk(TT)

Iphone 4 4.3.1

Don't forget Steve

نظر

البته اصلا كامل نيست و روي ايپد هم كار نميكنه در صورتي كه سازنده اون اسكرين شات از ايپد گذاشته .در ضمن دايره لغاتش هم مطمئنا بيشتر از ١٥٠٠ كلمه نيست .

نظر

نوشته اصلی توسط information1371 نمایش پست ها
                              اره بگه كپي رايت براي من رعايت نشده
                              اونا هم فوري حذف ميكنن برنامه رو!!!!

ديتا بيس رو راحت ميشه بدست اورد خيلي راحت تر از اوني كه فكرشو كنيد

----------------
                              tapatalk(tt)

iphone 4 4.3.1

don't forget steve
                              بحثه کپی رایت نیست ، شما تصور کنید که یکی بره اشعار حافظ رو چاپ کنه ولی هر جور که میخواد و به سلیقه خودش اشعار رو کم و زیاد کنه... این آثار شخصی نیستند که بشه از کنارشون به راحتی رد شد و رفت ، اگه اسم خودش رو میداشت روی لغتنامه ، مثل دیکشنری که همین اقا دارن epad بله حق با شما بود ولی دارن از اسم دهخدا استفاده میکنند ، اگه نگیم کلاه برداری دیگه تحریف که می شه اسمش رو گذاشت ...

نظر

صبر کنید ..
                              X