اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

مشکل وای فای آی مک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• مشکل وای فای آی مک

دوستان سوال داشتم.
    بنده مشکلی در اتصال به اینترنت با وای فای دارم
    به این صورت که در ابتدای اتصال به اینترنت با وای فای مشکلی نیست تا حدود ۵ دقیقه که بعدش مشکل شروع میشه و دیگه هیچی باز نمیکنه مثل این میمونه که اینترنت قطع باشه!
    بنده مطمءن هستم ایراد از اینترنت نیست.چون با پورت لن هیچ مشکلی نداره و راحت به اینترنت متصل میشه و دیوایسای دیگم مشکلی ندارن
    جالبیش اینجاس که وقتی این مشکل شروع میشه .حتی از طریق وای فای نمیتونم وارد آی پی روتر هم بشم!
    به نظرتون ایراد از کجاست و چه باید کنم؟؟/

آخه جالبش اینجاست تا ۵ دقیقه اول مشکلی نیست و همه چیز عادیه ولی یه دفعه این مشکل بوجود میاد و دیگه درست نمیشه تا اینکه یه بار اتصال رو کامل قطع کنم و وای فای رو خاموش کنم و دوباره وصل کنم که دوباره تا ۵ دقیقه مشکلی نیست و دوباره شروع میشه
    لطفا راهنمایی کنید

شما یک network location جدید تعریف کن براش
    iMessage : xz.mehdi@yahoo.com

نظر

نوشته اصلی توسط MEHDI_D12 نمایش پست ها
      شما یک network location جدید تعریف کن براش
      دوست عزیز.این کا رو هم کردم اما جواب نداد.تا ۵ دقیقه درسته.بعدش قطع میشه و حتی آی پی روتر رو هم نمیونم باهاش باز کنم.تا زمانی که وای فای رو یه بار روشن خاموش کنم
      به نظرتون علت چیه و چه باید کنم؟

نظر

نوشته اصلی توسط meis@m نمایش پست ها
        دوست عزیز.این کا رو هم کردم اما جواب نداد.تا ۵ دقیقه درسته.بعدش قطع میشه و حتی آی پی روتر رو هم نمیونم باهاش باز کنم.تا زمانی که وای فای رو یه بار روشن خاموش کنم
        به نظرتون علت چیه و چه باید کنم؟
        سایز mtu رو کاهش بدید به احتمال زیاد درست شه.
        اگه باز درست نشد یه بار ترجیحا مودم رو ریست سخت افزاری کنید و از اول کانفیگ کنید و این مراحل رو از اول انجام بدید.
        یک تست دیگه هم انجام بدید ببینید با وای فای دیگه هم مشکل داره یا نه!

نظر

سایز mtu رو کاهش بدید به احتمال زیاد درست شه.
          اگه باز درست نشد یه بار ترجیحا مودم رو ریست سخت افزاری کنید و از اول کانفیگ کنید و این مراحل رو از اول انجام بدید.
          یک تست دیگه هم انجام بدید ببینید با وای فای دیگه هم مشکل داره یا نه!
          این کارو رو چطوری باید انجام بدم(تغییر سایز)
          آخه با کابل لن هیچ مشکلی نداره و حتی دیوایسای دیگه هم با وای فای راحت به مودم ایدی اس ال وصل هستند و مطمءن هستم از اینترنتم ایرادی نداره
          آیا امکان داره مشکل سخت افزاری باشه؟
          ویرایش توسط Meis@m : https://i-phone.ir/forums/member/102587-meis-m در ساعت 25-08-2013, 01:15 AM

نظر

نوشته اصلی توسط Meis@m نمایش پست ها
            این کارو رو چطوری باید انجام بدم(تغییر سایز)
            آخه با کابل لن هیچ مشکلی نداره و حتی دیوایسای دیگه هم با وای فای راحت به مودم ایدی اس ال وصل هستند و مطمءن هستم از اینترنتم ایرادی نداره
            آیا امکان داره مشکل سخت افزاری باشه؟
            System Preferences--->network---->advanced--->hardware
            روی configure کلیک کن و روی manually قرار بده و MTU رو بزار رو custom باشه.
            سایز mtu رو بزار روی 1453 و ok کن
            به احتمال زیاد نیست.
            این مشکلی که شما میگی واسه ورژن 10.8 هست و ورژن 10.8.4 این مشکل رو نداره.
            شما اگه جواب نگرقتی مودم رو ریست سخت افزاری کن.مک رو از اول نصب کن و به 10.8.4 اپدیت کن.
            مطمئنا مشکل حل میشه
            ویرایش توسط MEHDI_D12 : https://i-phone.ir/forums/member/95297-mehdi_d12 در ساعت 25-08-2013, 01:25 AM

نظر

System Preferences--->network---->advanced--->hardware
              روی configure کلیک کن و روی manually قرار بده و MTU رو بزار رو custom باشه.
              سایز mtu رو بزار روی 1453 و ok کن
              به احتمال زیاد نیست.
              این مشکلی که شما میگی واسه ورژن 10.8 هست و ورژن 10.8.4 این مشکل رو نداره.
              شما اگه جواب نگرقتی مودم رو ریست سخت افزاری کن.مک رو از اول نصب کن و به 10.8.4 اپدیت کن.
              مطمئنا مشکل حل میشه
              دوست عزیز این کارو که فرمودید انجام دادم .حالا باید منتظر بمونم تا ببینم نتیجه چی میشه
              حالا اگه فرضا درست نشد.راه حل نهایی چیه؟
              اتفاقا دیروز دستگاه رو به ۱۰.۸.۴ آپدیت کردم.ولی باز هم فرقی نکرد
              ویرایش توسط Meis@m : https://i-phone.ir/forums/member/102587-meis-m در ساعت 25-08-2013, 01:33 AM

نظر

دوست عزیز این کارو که فرمودید انجام دادم .حالا باید منتظر بمونم تا ببینم نتیجه چی میشه
                حالا اگه فرضا درست نشد.راه حل نهایی چیه؟
                اتفاقا دیروز دستگاه رو به ۱۰.۸.۴ آپدیت کردم.ولی باز هم فرقی نکرد
                به احتمال 98% مشکل حل میشه!!!!
                اگه نشد هم مشکل سخت افزاریه!
                سعی کن موقع clean inestall کردن نسخه 10.8.4 رو clean inestall کنی و دیگه اپدیت نکنی....

نظر

فیکس دقیقا ۵ دقیقه...؟؟؟

منم یه مشکل داشتم البته با فیستایم...دقیقا سر ۴ دقیقه خودش ارتباطو قطع میکرد..نفهمیدم چش بود ولی خودش درست شد...

این مشکل از کی پیش اومد براتون..؟؟
                  قبلش کار خاصی انجام دادین..؟؟؟
                  نرم افزاری نصب کردین یا تنظیماتی تغییر دادین....از این کارا...

نظر

نوشته اصلی توسط information1371 نمایش پست ها
                    فیکس دقیقا ۵ دقیقه...؟؟؟

منم یه مشکل داشتم البته با فیستایم...دقیقا سر ۴ دقیقه خودش ارتباطو قطع میکرد..نفهمیدم چش بود ولی خودش درست شد...

این مشکل از کی پیش اومد براتون..؟؟
                    قبلش کار خاصی انجام دادین..؟؟؟
                    نرم افزاری نصب کردین یا تنظیماتی تغییر دادین....از این کارا...
                    حالا دقیق ۵ دقیقه شاید نباشه.امکان داره ۳ دقیقه طول بکشه.امکان داره تا یه ربع هم مشکلی پیش نیاد
                    نه اتفاقا ۳-۴ روزه که آی مک رو گرفتم و از همون اول اینطوری بود
                    نمیدونم چرا اینطوری ولی شاید به قول دوستمون ایراد از مودم روتر باشه.حالا منتظرم ببینم چطور میشه
                    نکته جالبش اینجاست که وقتی اینطوری میشه و اینترنت قطع میشه با این وجود همچنان توی system preferences/network چراغ وای فای همچنان سبز هست!

نظر

يك راه ديگه هم هست
                      وارد system preferences / network شويد
                      گزينه واي فاي رو انتخاب كنيد و روي كليد advanced بزنيد
                      در بخش advanced وارد بخش TCP/IP شويد
                      و روي renew DHCP بزنيد

سپس تو همون بخش advanced به منوي واي فاي بريد و تمام شبكه هاي واي فاي از جمله شبكه خودتون رو با زدن كليد - پاك كنيد
                      براي محكم كاري، اپليكيشن keychain access رو از spotlight سرچ كرده و باز كنيد

تو صفحه باز شده يك ليست مي بينيد ( الان با آيپد هستم و اسكرين شاتي نمي تونم بدم ) ، بالاي ليست روي گزينه Kind بزنيد كه ترتيب قرار گيري ليست عوض بشه
                      در اين صورت گزينه هاي مربوط به شبكه هاي واي فاي ميان اول ليست. در اونجا اسم شبكه ها رو ميبنيدو جلوي هر كدومشون هم نوسته air port network password
                      تمامي اون شبكه ها هم پاك كنيد
                      حالا مك رو ريست كنيد
                      بايد مشكل واي فاي شما حل شده باشه
                      i-phone.ir
                      The Best or Nothing

Twitter : Rouzbeh7000

نظر

نوشته اصلی توسط roozbeh7000 نمایش پست ها
                        يك راه ديگه هم هست
                        وارد system preferences / network شويد
                        گزينه واي فاي رو انتخاب كنيد و روي كليد advanced بزنيد
                        در بخش advanced وارد بخش TCP/IP شويد
                        و روي renew DHCP بزنيد

سپس تو همون بخش advanced به منوي واي فاي بريد و تمام شبكه هاي واي فاي از جمله شبكه خودتون رو با زدن كليد - پاك كنيد
                        براي محكم كاري، اپليكيشن keychain access رو از spotlight سرچ كرده و باز كنيد

تو صفحه باز شده يك ليست مي بينيد ( الان با آيپد هستم و اسكرين شاتي نمي تونم بدم ) ، بالاي ليست روي گزينه Kind بزنيد كه ترتيب قرار گيري ليست عوض بشه
                        در اين صورت گزينه هاي مربوط به شبكه هاي واي فاي ميان اول ليست. در اونجا اسم شبكه ها رو ميبنيدو جلوي هر كدومشون هم نوسته air port network password
                        تمامي اون شبكه ها هم پاك كنيد
                        حالا مك رو ريست كنيد
                        بايد مشكل واي فاي شما حل شده باشه
                        دوست عزیز این کاری که شما گفتید رو مو به مو انجام دادم و در آخر مک رو هم ریست کردم
                        وقتی دوباره وارد وای فای شدم و خواستم اتصال رو برقرار کنم بدون اینکه رمز رو از من بخواد اتصال رو برقرار کرد.
                        متاسفانه این دفعه زودتر از موارد قبلی و در عرض یک دقیقه اینترنت دوباره قطع شد .
                        و جالب اینجاست که کافیه فقط یک بار وای فای آی مک رو خاموش و دوباره روشن کنم.مشکل حل میشه تا چند دقیقه خوبه و دوباره آغاز میشه وباید این کار رو هر چند دقیقه تکرار کنم!!!
                        خیلی برام ناراحت کننده است اگه این مورد سخت افزاری باشه!
                        ویرایش توسط Meis@m : https://i-phone.ir/forums/member/102587-meis-m در ساعت 25-08-2013, 05:15 PM

نظر

دوست عزیز این کاری که شما گفتید رو مو به مو انجام دادم و در آخر مک رو هم ریست کردم
                          وقتی وارد وای فای شدم و اتصال رو برقرار کردم بدون اینکه رمز رو از من بخواد اتصال رو برقرار کرد.
                          متاسفانه این دفعه زودتر از موارد قبلی و در عرض یک دقیقه اینترنت دوباره قطع شد .
                          و جالب اینجاست که کافیه فقط یک بار وای فای آی مک رو خاموش و دوباره روشن کنم.مشکل حل میشه تا چند دقیقه خوبه و دوباره آغاز میشه
                          خیلی برام ناراحت کننده است اگه این مورد سخت افزاری باشه!
                          عجيبه، من خودم يكبار يك آيمك ٢٤ اينچي كه مشكل مشابه شما رو داشت اينجوري حل كردم
                          من الان خونه نيستم وقتي برگشتم براتون كمي تحقيق مي كنم
                          مدل آيمك و سال عرضه اون رو مشخص كنيد
                          بعيد مي دونم سخت افزاري باشه

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
                          i-phone.ir
                          The Best or Nothing

Twitter : Rouzbeh7000

نظر

نوشته اصلی توسط roozbeh7000 نمایش پست ها
                            عجيبه، من خودم يكبار يك آيمك ٢٤ اينچي كه مشكل مشابه شما رو داشت اينجوري حل كردم
                            من الان خونه نيستم وقتي برگشتم براتون كمي تحقيق مي كنم
                            مدل آيمك و سال عرضه اون رو مشخص كنيد
                            بعيد مي دونم سخت افزاري باشه

sent from my iphone using tapatalk - now free
                            واقعا ممنون از لطفتون.
                            خیلی از این موضوع ناراحتم

مدل آی مک؛ md093j/a مدل ۲۱.۵ اینچ هست و فکر میکنم مدل ۲۰۱۲ باشه.چون من ۵ روز پیش خریدم و فروشنده گفت اینا آخرین مدل سال هستند و به اصطلاح نیو آیمک هستند
                            واقعا اگه مشکل سخت افزاری نباشه خیلی خوشحال میشم.چون فکر نمیکنم اینا قابل تعمیر باشن
                            از کمکتون ممنون میشم
                            ویرایش توسط Meis@m : https://i-phone.ir/forums/member/102587-meis-m در ساعت 25-08-2013, 05:33 PM

نظر

مشکل به صورت قطعی از مودمتونه که drop می کنه. در ضمن این که میگید با کابل lan مشکلی ندارن بقیه دستگاه خوب معلومه مشکلی ندارن! چیپ های وای فای مک با بعضی شبکه های وای فای مثل مودم های zyxel یا بعضی مدل های dlink و linksys مشکل دارن

نظر

صبر کنید ..
                              X