اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

بدنه آیمک آلومینیوم برق داره

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• بدنه آیمک آلومینیوم برق داره

من یه آیمک ۲۱.۵ اینچ آلومینیومی دارم که ظاهرا یه مشکلی پیدا کرده، نمیدونم ماله من اینطوریه یا تو ایران این اتفاق میفته
    تا وقتی کف زمین فرش پهن بود متوجه این موضوع نبودم
    اما از وقتی فرشمون رو جمع کردم و مواقعی که دمپایی پام نیست، نمیشه به آیمک دست بزنم چون کاملا جریان الکتریکی برقرار میشه طوری که فازمتر رو روشن میکنه(شوک نیست که یک لحظه باشه، جریان برقرار میشه)
    کسی تجربه یا راهکاری داره؟
    دوشاخش هم به صورت سه پین هست که خوب من یه تبدیل ۳ به دو بهش زدم که بره تو پریزای ما...

منم وقتی مک بوکم رو به برق وصل می کنم تا شارژ بشه همین مشکل رو پیدا می کنم

نظر

هر وسیله الکترونیکی به بدنش از فلز رسانا باشه اینطوری هستش برای همین هست توی خارج از کشور به جای 2 شاخ از 3 شاخ استفاده میکنند که سیم سوم کارش ارس کردن یا برق گیری رو انجام میده .

نظر

نوشته اصلی توسط mediaportal نمایش پست ها
        هر وسیله الکترونیکی به بدنش از فلز رسانا باشه اینطوری هستش برای همین هست توی خارج از کشور به جای 2 شاخ از 3 شاخ استفاده میکنند که سیم سوم کارش ارس کردن یا برق گیری رو انجام میده .
        خوب الان برای ما اون پین سومی که ظاهرا کار ارث رو باید انجام بده،*تو هواست و کاری انجام نمیده
        این موضوع برای دستگاه ضرر نداره؟ که انقدر برق بهش هست؟
        کاری نمیشه کرد،تبدیلی چیزی که اون سومی هم به نوعی کار خودش رو بکنه که اینطوری نشه؟
        برقش نسبتا خیلی زیاده..میترسم ضرری برای دستگاه داشته باشه

نظر

دو شاخه سیم برق رو برعکس وصل کن به احتمال زیاد مشکلت حل میشه

نظر

شما پين سوم كه آزاد هست رو دورش يك سيم بپيچ و سر ديگر سيم را به يك لوله كه به زمين ميره مثل لوله ى آب يالوله ى شوفاژ وصل كن مشكل حل ميشه

نظر

شما ارت نداری واسه همین همه ی محصولات اپل با ارت کار میکنن یا باید همونطور که دوستان گفتن ارت درست کنی ، یا اینکه با همون فرش یا دمپایی مانع این بشی که تفاوت پتانسیل الکتریکی از بدن تو رد شه و برق تورو بگیره

نظر

اون سيم پيچي كه غير ممكنه، منظورم از نظر زيبايي شناسيه
                با دمپايي راه ميرم، نگرانيم از اينه كه وقتي يه همچين برقي رو بدنه دستگاه هست رو قطعاتش اثر منفي بذاره، به هر حال ارث رو هم گذاشتن واسه همين، حالا وقتي ارث كار نميكنه تو ايران، قطعات آسيب نميبينه؟

نظر

نوشته اصلی توسط ehsan31 نمایش پست ها
                  دو شاخه سیم برق رو برعکس وصل کن به احتمال زیاد مشکلت حل میشه
                  جای فاز و نول عوض بشه هیچ تاثیری نداره، این فقط ۱۸۰ درجه به ورودی آداپتور اختلاف فاز میده.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

نظر

خروجیه آداپتور هم برق دی سیه و ولتاژش تقریبا بیست ولت باید باشه، خطر برق گرفتگی هم نداره فقط یه شوک خفیف میده

Sent from my iPad using Tapatalk HD

نظر

داشتن اتصال ا ر ت براى كليه لوازم برقى ضرورى ميباشد.......

نظر

یه پریز رو برای اینکار ارت دار کن ! کاری نداره که
                        یه پریز ارت دار بذار جای قبلی و سیم ارتشو وصل کن به لوله اب

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

نظر

البته اینکار استاندارد نیست و خطرات احتمالی خودشو داره
                          در اصل باید ساختمون چاله ارت داشته باشه
                          چاله ارت هم خیلی ارزونه
                          یه چاله دو سه متری و یه کم ذغال و سیم

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

نظر

دوستان من برای مک خودم یه سه راهی دارم که خودش سه شاخه می خوره فقط .
                            منم شار‍ژر رو مستقیم بدون تبدیل بهش وصل می کنم بدنه ی مکم هم برق نداره اصن حالا مطمءن نیستم این سه راهی واقعا ارت رو می گیره یا نه!

نظر

صبر کنید ..
                            X