اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

تداوم اتصال مک بوک پرو به برق

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• تداوم اتصال مک بوک پرو به برق

من یه مک بوک پرو ۱۳.۳ دارم میخواستم ببینم برای حفظ سلامت باطری بهتره مواقعی که به برق دسترسی دارم بطور مداوم اونو به برق متصل کنم یا موقعی که شارژ کامل شد از برق خارج کنم تا از باطری استفاده بکنه؟ ( در واقع موقعی که شارژ کامل میشه آیا شارژ باطری متوقف میشه و استفاده انرژی بطور مستقیم از برق صورت میگیره؟)
    لطفا با ذکر منبع - با تشکر

اصلا هم اینطور که گفتی نیس. همه لپتاپ های جدید، علی الخصوص مکبوک ها، به این تکنولوژی مجهز شدن که وقتی باتری شارژ شد و دیگه نیازی به شارژ شدن نداشت، از برق مستقیم استفاده میشه و این برق از باتری عبور نمیکنه. دقیقا مثل این میمونه که انگار بدون باتری به برق زده باشی. برنامه istat pro یا istat nano که توی dashboard قرار میگیره رو نصب کن. توی قسمت باتری battery health نوشته شده. از اونجا میتونی ببینی که باتریت چند درصد از زمانی که نو بوده میتونه الان شارژ نگه داره. مثلا مال من 91% زده. یعنی اینکه الان ۹ درصد از قابلیت نگهداری شارژش کم شده و میلی آمپر کمتری شارژ نگه میداره. با استفاده از این نرم افزار میتونی ببینی که وقتی مدام وصل باشه به برق لپتاپت، از battery health یا سلامت باتری چیزی کم نمیشه. اما اگه هی مدام شارژ کنی و از باتری استفاده کنی، به مرور زمان گنجایش نگهداری شارژ باتریت کم میشه.
    برنامه رو از اینجا میتونی بگیری:
    iStat Pro, a Dashboard Widget by iSlayer
    iStat nano, a Dashboard Widget by iSlayer
    iStat Menus, a Mac app by Bjango

نرم افزار دیگه ای هم به نام battery health و نرم افزارای مشابه دیگه ای هم هست. istat pro به نظر من جامع ترینه.
    من هم قبلا خیلی دغدغه این سوال رو داشتم و تو فرومای مختلف و سایتایی مثل macosx.com - Mac Support هم مطرح کردم و بهم جواب دادن.
    در کل طبق تجربه شخصی هر وقت برق دم دستت بود، لپتاپ رو به برق وصل کن که نخوای از باتریت مایه بزاری و عمرشو کم کنی. اصلا هم نگران این نباش که باتریش در نمیاد. چون از تکنولوژی هایی استفاده شده که باتری آسیب نمیبینه.
    اگه حتی آیکن باتری رو هم نگاه کنی ۳ حالت رو نشون میده. واسه این ۳ حالت ۳ تا آیکن مختلف که نشون میده در هر زمانی چه چوری باتری داره تغذیه میکنه از برق:
    ۱) وقتی از باتری استفاده میکنی، ۱ علامته که فقط نشون میده فلان مقدار از باتری مونده
    ۲) وقتی باتری داره شارژ میشه ۱ علامت رعد و برق رویشه.
    ۳) وقتی باتری شارژ شد، علامت پریز برق میاد روش.

منابع هم توی همین متن بهشون اشاره شد.
    در نهایت خوندن این پست رو به همه کسایی که مک دارن و راجع به باتری براشون سوال پیش اومده، پیشنهاد میکنم. و تضمین میکنم که اگه مدام از برق استفاده کنید، battery health کم نمیشه.

نظر

ایول خیلی جالب بود خیالم راحت شد من توی این مدت همش داشتم بد از باطری استفاده میکردم. الان۱۰۰٪ زده health اما cycle زده ۲۱۲ دوره یعنی تا ۱۰۰۰تا راه داره؟ بعدش چی میشه؟ خراب میشه؟

اگه تموم بشه میشه عوضش کرد؟macbook pro 13
      ویرایش توسط iMeysam : https://i-phone.ir/forums/member/23797-imeysam در ساعت 14-06-2010, 02:38 PM

نظر

نوشته اصلی توسط iMeysam نمایش پست ها
        ایول خیلی جالب بود خیالم راحت شد من توی این مدت همش داشتم بد از باطری استفاده میکردم. الان۱۰۰٪ زده health اما cycle زده ۲۱۲ دوره یعنی تا ۱۰۰۰تا راه داره؟ بعدش چی میشه؟ خراب میشه؟

اگه تموم بشه میشه عوضش کرد؟macbook pro 13
        خیلی عجیبه که با ۲۰۰ بار cycle، هنوز battery health ، صد در صده مال من cycle هام ۹۴ هست ولی battery health شده ۹۱ درصد. میخواستم ۱ پست راجع به همین بزارم. بقیه هم بگید که با چند بار cycle، سلامت باتریتون چقدر هست. البته در مورد باتری من، زمانی که istat رو نصب کردم health ۹۵ بود. و قبل از اون همش به این صورت استفاده میکردم که هی شارژ کنم بعد تا آخر باتری استفاده کنم. و مطمئنم همین باعث شدکه healthتا اون لحظه 95 بشه.
        به هر حال تو این مدت تا اونجایی که برام امکان داشته از برق استفاده کردم و فقط تو راه ها و وقتی میرم بیرون از باتری استفاده میکنم.

پس لطق کنید بگید health باتریتون با چند بار cycle چقدره. (همه مکی ها)
        در ضمن زمان اینکه باتریتون رو خریدید بگید و بگید مدلش مال کی هست.

مکبوک پرو من:
        ۱۵ اینچ - novamber ۲۰۰۹ خریدم که میشه آبان و الان ۸ ماهه که میگذره.
        health 91%
        cycles: 94

لطفا به این فرمت بنویسید.

نظر

مک بوک uni body دی ماه :
          ۱۳ اینچ
          health 93%
          cycle : 33

نظر

وضعیت :

نوع دستگاه : Macbook Pro Unibody 15.4 inch 2.4GHZ
            عمر دستگاه : ۱۸ ماه
            وضعیت کارکرد : ۹۰٪ اوقات تو برق
            میزان کارکرد : میانگین روزانه ۱۲ ساعت
            روش شارژ : هفته ای یکبار از برق میکشم و میزارم خالی شه و بعد از ۱ ساعت که از دشارژ شدنش گذشت مجدد میزنم به برق تا فول شارژ شه

تعداد Cycle ( کلا ) : ۹۶
            میزان Health باتری : ۹۸٪

نظر

نوشته اصلی توسط alirezan101
              ببخشید میشه درباره cycle یه توضیحی بدید
              cycle یعنی ۱ دوره. و منظور اینه که مثلا چند بار از ظرفیت کل باتری استفاده شده. مثل این میمونه که بگی چند بار کامل شارژ و شارژش خالی شده.

نظر

من اکثرا فول شارژ که شد از باطری استفاده میکنم و حدودا به ۲۰ -۳۰ ٪ که میرسه دوباره به شارژ میزنم
                لطفا راهنمایی کنید
                مک بوک پرو ۱۵ (۲.۶۶) 

نظر

به نظر می رسه دوستمون آقای Miladghttv در مورد شارژ باتری درست میگن
                  چون در یکماه گذشته که MacBook Pro 13 اینج گرفتم وطبعاْ هی شارژ کردم و پس از اتمام دوباره زدم به شارژ سلامت باتری Health شده ۹۹ درصد برای Cycle ۵۶ خیلی ناامید کننده ست  

نظر

نوشته اصلی توسط tetra نمایش پست ها

من اکثرا فول شارژ که شد از باطری استفاده میکنم و حدودا به ۲۰ -۳۰ ٪ که میرسه دوباره به شارژ میزنم
                    لطفا راهنمایی کنید
                    مک بوک پرو ۱۵ (۲.۶۶) 
                    همون طور که گفتم تا اونجایی که میتونید از برق استفاده کنید.

نظر

خیلی بحث جالبیه،خیلیم ممنون از دوست عزیزمون که راجع به متصل بودن مک بوک ها به برق گفت و مشکل خیلیهارو حل کرد.
                      دوست عزیز حالا من هم یک سوال دارم. من یک مک بوک سفید دارم که اولسط سال 2007 خریدمش ، یعنی حدود سه سال پیش ( یادمه زمانی که تازه آیفون اومد بازار بود) ، می خواستم ببینم این سیستم برای دستگاه منم فعاله ؟ یعنی بزارم همیشه به برق باشه ؟ ( البته باتری قابل جدا شدن هست اما خوشم نمیاد باتری رو در بیارم ) در واقع از کی این سیستم توی دستگاههای اپل بوده ؟ تاحالا اینجوری مصرف می کردم که تا شارژ می شد از برق می کشیدمش و می ذاشتم روی باطری کار کنه تا خالی شه و هنوز بعد از سه سال حدود سه ساعت داره جواب می ده که فکر کنم خیلی عالی باشه. (بزودی با برنامه تست می کنم و نتیجشو می گم).
                      البته وقتیم فول شارژ میشه عکس پریز برق میاد روی باتری ولی شاید مای آپدیت سیستم عامل باشه.

نظر

نوشته اصلی توسط zenon نمایش پست ها
                        به نظر می رسه دوستمون آقای miladghttv در مورد شارژ باتری درست میگن
                        چون در یکماه گذشته که macbook pro 13 اینج گرفتم وطبعاْ هی شارژ کردم و پس از اتمام دوباره زدم به شارژ سلامت باتری health شده ۹۹ درصد برای cycle ۵۶ خیلی ناامید کننده ست  
                        به نظر خوب میرسه که!

نظر

در مورد باتری ایفون چی؟ بهتره مثلا با wifi کار میکنیم به برق باشه؟

نظر

نوشته اصلی توسط ali_oxin نمایش پست ها
                            خیلی بحث جالبیه،خیلیم ممنون از دوست عزیزمون که راجع به متصل بودن مک بوک ها به برق گفت و مشکل خیلیهارو حل کرد.
                            دوست عزیز حالا من هم یک سوال دارم. من یک مک بوک سفید دارم که اولسط سال 2007 خریدمش ، یعنی حدود سه سال پیش ( یادمه زمانی که تازه آیفون اومد بازار بود) ، می خواستم ببینم این سیستم برای دستگاه منم فعاله ؟ یعنی بزارم همیشه به برق باشه ؟ ( البته باتری قابل جدا شدن هست اما خوشم نمیاد باتری رو در بیارم ) در واقع از کی این سیستم توی دستگاههای اپل بوده ؟ تاحالا اینجوری مصرف می کردم که تا شارژ می شد از برق می کشیدمش و می ذاشتم روی باطری کار کنه تا خالی شه و هنوز بعد از سه سال حدود سه ساعت داره جواب می ده که فکر کنم خیلی عالی باشه. (بزودی با برنامه تست می کنم و نتیجشو می گم).
                            البته وقتیم فول شارژ میشه عکس پریز برق میاد روی باتری ولی شاید مای آپدیت سیستم عامل باشه.
                            اولش چقدر شارژ نگه میداشت؟

نظر

نوشته اصلی توسط pishrap نمایش پست ها
                              در مورد باتری ایفون چی؟ بهتره مثلا با wifi کار میکنیم به برق باشه؟
                              فکر میکنم این موضوع به نوع باتری بستگی داره.
                              باتری های مکبوک ها جنسشون lithium polymer هست. اکثر بقیه لپتاپا lithium ion هستن و موبایل ها هم باتریشون معمولا لیتیوم یونی هست. iphoneرو نمیدونم جنس باتریش چیه.

نظر

صبر کنید ..
                              X