اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

بوت سه گانه مکینتاش ( بصورت اورجینال )، لینوکس ( اوبونتو ) و 7

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• نوشته اصلی توسط FreePHOENiX نمایش پست ها
    عزیز در ابتدا بگم که عکس لود نمیشه
    بعدشم میخواستم ببینم کاملیون چجوریه چون من یه صفحه حالت داس مثل وقتی دو تا ویندوز نصب میکنی بهم میداد وقتی نمیخواستم مک رو لود کنم با iBoot که لینوکس و ویندوز رو میخوند. ولی مک رو نه. رفتم به لینوکس و آپدیتهایی که در حین نصب باید دانلود میکرد و من دانلود نکرده بودم دانلود و نصب کردم. بعد از اینکه ریستارت شد سیستم به همون صفحه بوت مک هم اضافه شد ولی لودش نمیکرد. میخواستم بدونم اگه به آپدیت لینوکس قبل از نصب مک ربط داره تا کاملیون نصب بشه و مک لود شه این قسمت رو به آموزش اضافه کنید. چون من بعد از نصب مک لینوکس رو آپدیت کردم و مک رو لود نمیکرد حالا هم دارم سعی میکنم تا بتونم کامل و دقیق تمام مراحل نصب رو با دقت بسیار انجام بدم تا perfect successfully بگیرم
    دوست عزیز، عکس رو برای شما آپلود کردم :

در رابطه با Bootlaoder ؛

قاعدتا نصب آپدیت نباید ربطی به مک داشته باشه، چون نهایت صدمه ایی که لینوکس میتونه بزنه، اینه که بوت ویندوز رو خراب کنه ( چون من خودم در حین نصب کل آپدیتها رو دانلود کردم، نمتونم با اطمینان کامل بگم. ).

حالا شما اینبار هم تست کن، ببین دوباره این اتفاق میافته ؟ تا من این مورد رو به آموزش اضافه کنم.

نظر

سالار جان ایم یک سوال واقعا دیگه خیلی حیاتیه! حتما باید جواب بگیرم. من حدود ۴۰۰مگابایت آپدیت و پکیج دبیان اوبونتو دانلود کردم و الان میخوام نصبشون کنم البته با ترمینال(قبلا مستقیم نصب شده بودن ولی من پکیج ها رو کپی کردم که داشته باشمشون). میخواستم بدونم که دستوری داره که همشون رو با هم نصب کنه؟ آخه خیلی زیادن و نصب کردنشون حوصله میخواد
      متاسفانه من با ترمینال UNIX Based کار نکردم. ( واقعا خیلی خیلی دوست دارم یاد بگیرم. )

تو نت گشتم، این رو تونستم با اطلاعاتی که بدست آوردم بنویسم :

کد HTML:
      LIST="$(ls *.debl)"

for i in "$LIST"; do

dpkg -i "$i".deb

done

یا اگر جواب نداد، این یکی رو انجام بده ؛

کد HTML:

ls *.deb > list

for i in `cat list`; do dpkg -i "$i".deb ; done
      امیدوارم کمکی کرده باشم.

راستی برای محکم کاری، حتما یه بکاپ از این فایل هات داشته باش.

نظر

• ممنون سالار جان ولی من در کل نفهمیدم چی به چیه
        تو ویکی اوبونتو ایران دستورهای زیادی نوشته ولی هیچکدوم در سطح مبتدی نیستند :d
        همشون میگن با ترمینال برو به جایی که پکیج هات هستند و این دستور رو بده و فلان. یکی نیست که بهشون بگه آخه من چجوری به اونجایی برم که پکیج هام هستند!

نظر

ممنون سالار جان ولی من در کل نفهمیدم چی به چیه
          تو ویکی اوبونتو ایران دستورهای زیادی نوشته ولی هیچکدوم در سطح مبتدی نیستند :d
          همشون میگن با ترمینال برو به جایی که پکیج هات هستند و این دستور رو بده و فلان. یکی نیست که بهشون بگه آخه من چجوری به اونجایی برم که پکیج هام هستند!
          در ترمینال دستور cd رو وارد کن یکبار space بزن و بعدش پوشه مورد نظر رو به داخل ترمینال Drag کن.

بعدش خط به خط دستور هایی رو که نوشتم وارد کن.
          ویرایش توسط siwa : https://i-phone.ir/forums/member/25144-siwa در ساعت 06-04-2011, 01:35 PM

نظر

• سالار جان واقعا ممنون در مورد دادن مسیر. من خودم تو ترمینال آدرس رو دستی وارد میکردم ولی cd رو وارد نمیکردم هی بهم میگفت این پوشه یک دایرکتوری است ولی در مورد دستورها. اولی که کلا کار نمیکرد ولی دومی در بعد از زدن اینتر این پیغام رو میداد:
            کد:
            dpkg: requested operation requires superuser privilege
            ولی به خودم ایول میگم چون تونستم یه روش دیگه پیدا کنم گفتم به شما هم بگم شاید بدردتون خورد
            برای دوستانی که نمیدونن پکیج های دانلود شده کجا میرن باید بگم که اون پکیجها به این مسیر میرن:
            کد:
            /var/cache/apt/archives
            پس اگر میخواید یک بکآپ کامل داشته باشید حتما این کارهای زیر رو هم انجام بدید:
            ۱. آپدیت منجر رو باز کنید: System>Administration>Update Manager
            ۲. تنظیمات آپدیت منجر رو باز کنید (دکمه ی Settings در خود آپدیت منجر)
            ۳. در زبانه ی Ubuntu Software برروی آدرسی که روبروی Download From وجود داره رو چک کنید و ببینید که حتما سرور ایران باشه
            ۴. صفحه ها رو ببندید و گزینه ی چک در آپدیت منجر رو بزنید اگر اطلاعات پکیجها نشان داده نمیشه
            ۵. بعد از اتمام تیک هیچکدوم رو برندارید و Update رو بزنید. تا دانلود و نصب بشند. احتمال زیاد بعد از نصب شدن درخواست ریستارت میده و شما هم ریستارت میکنید
            بعد از بارگزاری دوباره سیستم به پوشه ای که گفته شد در ابتدا که پکیج ها در اون قرار دارن میرید و اونها رو برای دفعه ی بعد کپی میکنید مثله من
            و اما مهمترین قسمت! نصب پکیج های کپی شده در دفعه ی بعد نصب لینوکس اوبونتو!
            باز هم به آپدیت منجر برید و چک کنید که سرور، سرور ایران هستش
            Terminal رو که در Application>Accessories قرار گرفته باز کنید. همونجوری که سالار جان گفتن کلمه ی cd رو تایپ کنید و پوشه ای که پکیج ها در اون قرار دارن در ترمینال drag کنید و Enter رو فشار بدید.
            میبینید که اسم پوشه ی شما در آخر سطری که به شما نشون داده شده درج میشه.
            حالا این کد رو در اونجا کپی پیست کنید و اینتر رو بزنید:
            کد:
            sudo dpkg -i *.deb
            بعدش درخواست رمز یوزر سیستم رو میکنه و شما وارد میکنید و اینتر میزنید و میبینید که ترمینال شروع به نصب کردن پکیج ها میکنه و نوشته هاشم دقیقا مثل دبیان پکیجر سیدیاس! بعد از تموم شدن کار ترمینال حتما سیستم رو ریستارت کنید!
            نکته خیلی مهم! دفعه ی بعدی که میخواید لینوکس نصب کنید به اینترنت متصل نباشید تا ۱۰۰ مگ آپدیت رو دانلود نکته! در ضمن بعد از نصب دوباره ی لینوکس آپدیت منجر رو هم اجرا نکنید! اگر این دوکار رو انجام بدید ۱۰۰٪ فایل های سیستمی رو کرش میکنه! بعد از نصب شدن توسط ترمینال میتونید آپدیت منجر رو اجرا کنید
            نکته: علامت «*» در واقع به معنی «هرچیزی» یا «هر اسمی» است و شما میتوانید اسم پکیج مورد نظر خودتون رو فقط به جای «*» وارد کنید و اون رو نصب کنید فقط
            حالا برید حالشو ببرید
            اینم من از جایی کپی نکردم و حاصل دستکاریای خودمه!
            بهتونم پیشنهاد میکنم که اگر خیلی عجله دارید و میخواید سریع لینوکستون نصب بشه و ازش استفاده کنید به عنوان سیستم عامل اصلی از این روش استفاده نکنید چون احتمال کرش شدن ۵۰٪ هستش
            ویرایش توسط FreePHOENiX : https://i-phone.ir/forums/member/48538-freephoenix در ساعت 06-04-2011, 04:44 PM

نظر

• سلام اقا سیوا من میخواستم این اموزشو بذارم دیدم شما قبلا این کارو کردی خب بهترین روش هم همین روش هست ولی چه خوب میشد فقط قسمت مک و ویندوزو میذاشتی و عنوان تاپیکو ویرایش میکردی همچنین اجازه هست از بعضی قسمت اموزش شما کپی کنم تو یه اموزش جدا ممنون
              ویرایش توسط gnulinux : https://i-phone.ir/forums/member/50490-gnulinux در ساعت 06-04-2011, 08:34 PM

نظر

• نوشته اصلی توسط gnulinux نمایش پست ها
                سلام اقا سیوا من میخواستم این اموزشو بذارم دیدم شما قبلا این کارو کردی خب بهترین روش هم همین روش هست ولی چه خوب میشد فقط قسمت مک و ویندوزو میذاشتی و عنوان تاپیکو ویرایش میکردی همچنین اجازه هست از بعضی قسمت اموزش شما کپی کنم تو یه اموزش جدا ممنون
                عزیز مثل اینکه شما توجه نکردی که در آموزش ذکر شده که میشه از نصب لینوکس اوبونتو صرف نظر کرد؟
                فکر نمیکنم نیازی باشه که شما درجایه دیگه ی همین سایت قسمت ها رو جدا کنید چون هرکسی که میخواد مک رو نصب کنه و فقط اسم اورجینال رو ببینه میدونه بیاد کجا. ولی اگه منظوره شما جایی دیگه س. ذکر شده که فقط با ذکر منبع!
                من خودم با اجازه ای که از سالار جان گرفتم دارم روی آموزش مرحله به مرحله این شیوه ی نصب کار میکنم که بصورت pdf درش بیارم. 

نظر

• مرسی بله دیدم اگه مدیران زحمت بکشه این تاپیکو مهم کنن خیلی خوب میشه

نظر

سالار جان واقعا ممنون در مورد دادن مسیر. من خودم تو ترمینال آدرس رو دستی وارد میکردم ولی cd رو وارد نمیکردم هی بهم میگفت این پوشه یک دایرکتوری است ولی در مورد دستورها. اولی که کلا کار نمیکرد ولی دومی در بعد از زدن اینتر این پیغام رو میداد:
                    کد:
                    dpkg: requested operation requires superuser privilege
                    (
                    دوست عزیز، شما دستور های منو با همین sudo میزدی، مشکل حل میشد.

ولی خوشحالم که تونستی حلش کنی.

نظر

• سلام
                      من mac osx retail رو دارم ولی مخصوص macbook pro
                      گزاشتم واسه نصب گفت نمیتونه روی این سیسنک نصب کنه
                      چرا؟

نظر

• نوشته اصلی توسط Arianismmm نمایش پست ها
                        سلام
                        چرا؟
                        Dvd که باهاش مک رو نصب کردی، 10.6.0 بود یا 10.6.3 ؟ ( چون فقط 10.6.0 جواب میده. )

نظر

• نوشته اصلی توسط arianismmm نمایش پست ها
                          سلام
                          چرا؟
                          اون نسخه ریتیلی که که بصورت عمومی هست با اینی که برای مک بوک پرو دارین فرقهایی دارند

البته به امتحانش می ارزه شما از چه روشی استفاده کردین و همچنین تنظیمات بایوس درست انجام

دادین

نظر

• دوست عزیز من ۲سال هکینتاش دارم همه نسخه هاشو نصب کردم و با هکینتاش اشنایی کامل دارم
                            بایوس هم درسته
                            siwa جان گفت ۱۰.۶.۰ فقط میشه

نظر

• ببخشید منظوری نداشتم از اینکه گفتم تنظیماتو درست انجام دادین

به نظر من که دلیلش تفاوت بین نسخه ریتیل عمومی و نسخه مخصوص یه مک هست وگرنه 10.6.3 عمومی و 10.6.4 عمومی

راحت نصب میشن

نظر

• عزیزاااان!
                                در این آموزش فقط از Mac OS X Snow Leopard 10.6.0 میتونید استفاده کنید! چه برای مک پرو و چه برای PC!

نظر

صبر کنید ..
                                X