اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

بوت سه گانه مکینتاش ( بصورت اورجینال )، لینوکس ( اوبونتو ) و 7

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• نوشته اصلی توسط moein92 نمایش پست ها
    من دوباره آپ کردم اینم لینکش:
    http://rapidshare.com/files/455586706/m.rar
    چشم در اسرع وقت فایله تکست هم می نویسم ولی فعلا شما ببینید چیزی دسگیرتون میشه یا نه!
    فعلا سی دیه خام ندارم فردا حتما خریداری و امتحان می کنم.
    راستی اینم بگم که یکی از عکس ها مربوط به صفحه ای هست که توفق نصب در 10.5.6 یا 10.5.2 نمی دونم دقیقا کدوم یکی از این دوتا بود!
    با تشکر و سپاسه بسیار فراوان از راهنمایی هایتان!
    عزیز همه تنظیماتت درست بود. بایوستم چندان پیچیده نیستا...
    فقط ببین HPET پیدا میکنی بینشون بزار رو 64bit
    در مورد اون عکسی که گذاشتی...
    عزیز اون چندان پیچیده نیست. فقط یکبار بایوس رو load optimized default کن. بعد save & exit کن.
    بزار کامل رستارت شه. و برسه به جایی که بگه چیزی واس لود شدن نیست
    بعدش دوباره برو تو بایوس و فقط فقط این سه تا رو ادیت کن. هرچی که ahci داره بزار رو ahci
    hpet رو بکن 64bit. و اولویت بوت رو بزار cd-rom
    بعد iboot رو بزار بالا و کارایی که گفته شد انجام بده.
    حتما فقط اسنو لئوپارد 10.6.0
    اون صفحه ای که من دیدم اسنو لئوپارد نیست
    به هر حال...
    ویرایش توسط FreePHOENiX : https://i-phone.ir/forums/member/48538-freephoenix در ساعت 03-04-2011, 12:23 AM

نظر

• نسخه هایی که من موجود دارم!
      Mac OS 10.5.2 KalyWay
      iPc 10.5.6
      iDeneb 10.5.7
      iAtkos 10.5.7
      Hacknitosh Mac OS X Snow Leopard 10.6.2&1.6.1
      و دو تای دیگه که دقیقا نمیدونم چه ورژنی هستند.
      الان می خوام بپرسم کدومشون رو می تونم نصب کنم؟
      آیا باید حتما 10.6.0 باشه؟
      خوب اگه اینطوره می تونید یه لینک دانلود به من بدین تا دانلودش کنم؟
      باتشکر

نظر

• آقا من امتحان کردم بازم نشد!
        من iboot رو روی CD رایت کردم بوت شد بعد که سی دی رو درآوردم DVD مک رو گزاشتم F5 زدم انتخابش کردم با این صفحه مواجه شدم!

راستی مادربورده من دو تا بایوس داره که من برای اینکه بفهمن مشکل از اون نیست تنزیماته بایوسه اولو توسط خودش به دومی منتقل کردم ولی بازم مشکل بر طرف نشد!
        شاید فکر کنید مشکل از نسخه ای که دارم هست(hacknitosh) اما لازمه بگم که این نسخه رو بدونه هیچ بوت لودری روی یه مدل از سری P5 - delxe ایسوس نصب کردم یعنی خودش بوتیبله!
        اما روی سیستمه من بوت نمیشه!
        گزینه ی hpet هم بایوسم نداره!
        ولی به هر حال شما نسخه ی مد نظرتون رو دانلود لینک بدید تا اونم امتحان کنم!
        جالبه که در هر حالتی برای نصب من با اروره مشابهی در تمامی نسخه ها مواجه می شم که این نشون میده مشکل از اون ها نیست!
        اما من هنوز مطمئنم تنزیماته بایوسم باعث ایجاد مشکل در نصب میشه!
        مثلا آیا usb 3.0 مادربوردم اینیبل باشه مشکلی پیش نمیاد ؟ نمی دونم؟
        این لینکه رپید شیر : (اگه سروره سایت مشکل داشت)
        http://rapidshare.com/files/455675125/Photo0305.jpg
        ویرایش توسط MSZ3000 : https://i-phone.ir/forums/member/25288-msz3000 در ساعت 03-04-2011, 02:49 PM

نظر

• سلام
          من این نسخه رو Mac OS X Snow Leopard .Hazard 10.6.6i در کنار 7 بر روی کامپیوترم نصب کردم . و تا آخر مراحل نصب پبش رفتم . قبلش هم با برنامه EasyBCD 2.0 بوت مک رو درست کردم .
          وقتی نصب تموم شد و کامپیتور ریستارت شد . نه 7 از هارد بوت میشد و نه مک .
          ( در ضمن من تو قسمت قبل از نصب که درایو ها رو انتخاب میکنیم . به صورت تخصصی انتخاب نکردم میتونه از اون باشه ؟ )
          7 رو با خود دی وی دی ویندوز درست کردم ، حالا می خواستم بدونم راهی هست مکیمتاش که الان نصبه بیارم بالا ، یعنی بوتش رو بیارم بالا ؟
          ممنون میشم جواب بدین نمیتونم دوباره نصب کنم خیلی اذیت کرد .
          این هم سیستم منه :

CPU : E2180 2.00GHZ
          RAM: 1 GB
          MINBBORD : GIGABYTE P31-DS3L
          VGA: NVIDIA GFORCE 8600GT 512

نظر

• مثله اینکه نمیشه مک روی روی سیستمم نصب کرد؟!؟!؟!؟؟

نظر

• what should i do ?
              من باید قیدشو بزنم؟
              من این سیستمه بالا رو فقط برای کارایی خوبه مک بستم!

نظر

• مثله اینکه نمیشه مک روی روی سیستمم نصب کرد؟!؟!؟!؟؟
                what should i do ?
                من باید قیدشو بزنم؟
                عزیز کلا اشتباه رفتی جریاناتو که نمیتونی نصب کنی مک رو!
                نسخه هایی که من موجود دارم!
                Mac OS 10.5.2 KalyWay
                iPc 10.5.6
                iDeneb 10.5.7
                iAtkos 10.5.7
                Hacknitosh Mac OS X Snow Leopard 10.6.2&1.6.1
                و دو تای دیگه که دقیقا نمیدونم چه ورژنی هستند.
                الان می خوام بپرسم کدومشون رو می تونم نصب کنم؟
                آیا باید حتما 10.6.0 باشه؟
                خوب اگه اینطوره می تونید یه لینک دانلود به من بدین تا دانلودش کنم؟
                باتشکر
                این نسخه هایی که تو گفتی به نظرت نسخه های اصلی مک اسنو لئوپارد هستند؟ هیچکدومشونو با این روش نمیتونی نصب کنی! فقط Mac OS X Snow Leopard 10.6.0 بصورت MACiNTOSH نه HACKiNTOSH!!! حالت اصلی مک اسنو لئوپارد ورژن 10.6.0 هست و نمیتونی دانلود کنی و حتما باید بخری.
                ویرایش توسط FreePHOENiX : https://i-phone.ir/forums/member/48538-freephoenix در ساعت 04-04-2011, 06:01 PM

نظر

• آقا من امتحان کردم بازم نشد!
                  من iboot رو روی CD رایت کردم بوت شد بعد که سی دی رو درآوردم DVD مک رو گزاشتم F5 زدم انتخابش کردم با این صفحه مواجه شدم!

راستی مادربورده من دو تا بایوس داره که من برای اینکه بفهمن مشکل از اون نیست تنزیماته بایوسه اولو توسط خودش به دومی منتقل کردم ولی بازم مشکل بر طرف نشد!
                  شاید فکر کنید مشکل از نسخه ای که دارم هست(hacknitosh) اما لازمه بگم که این نسخه رو بدونه هیچ بوت لودری روی یه مدل از سری P5 - delxe ایسوس نصب کردم یعنی خودش بوتیبله!
                  اما روی سیستمه من بوت نمیشه!
                  گزینه ی hpet هم بایوسم نداره!
                  ولی به هر حال شما نسخه ی مد نظرتون رو دانلود لینک بدید تا اونم امتحان کنم!
                  جالبه که در هر حالتی برای نصب من با اروره مشابهی در تمامی نسخه ها مواجه می شم که این نشون میده مشکل از اون ها نیست!
                  اما من هنوز مطمئنم تنزیماته بایوسم باعث ایجاد مشکل در نصب میشه!
                  مثلا آیا usb 3.0 مادربوردم اینیبل باشه مشکلی پیش نمیاد ؟ نمی دونم؟
                  این لینکه رپید شیر : (اگه سروره سایت مشکل داشت)
                  http://rapidshare.com/files/455675125/Photo0305.jpg
                  عزیز شما با iBoot داری نسخه های هکینتاش نصب میکنی که کلا و بصورت فورمالیته اشتباه هستش و این کارایی که میکنی ممکنه حتی به بایوست ضربه وارد کنه. در مورد دو تا بایوس داشتن باید بگم که عزیز بعد از ویروسی که به بایوس ضربه وارد میکرد و اسنمش چرنوبیل بود (از رو حادثه چرنوبیل روسیه این اسم رو گزاشتن) همه بایوسها Dual Bios شده و دیگه مادربورد تک بایوسی ساخته نمیشه و لازم نیست شما هر دو رو تنظیم کنی. HEPT هم نیست که نیست. مشکلی پیش نمیاد ولی بهتر بگرد

نظر

• نوشته اصلی توسط aligamer نمایش پست ها
                    سلام
                    من این نسخه رو mac os x snow leopard .hazard 10.6.6i در کنار 7 بر روی کامپیوترم نصب کردم . و تا آخر مراحل نصب پبش رفتم . قبلش هم با برنامه easybcd 2.0 بوت مک رو درست کردم .
                    وقتی نصب تموم شد و کامپیتور ریستارت شد . نه 7 از هارد بوت میشد و نه مک .
                    ( در ضمن من تو قسمت قبل از نصب که درایو ها رو انتخاب میکنیم . به صورت تخصصی انتخاب نکردم میتونه از اون باشه ؟ )
                    7 رو با خود دی وی دی ویندوز درست کردم ، حالا می خواستم بدونم راهی هست مکیمتاش که الان نصبه بیارم بالا ، یعنی بوتش رو بیارم بالا ؟
                    ممنون میشم جواب بدین نمیتونم دوباره نصب کنم خیلی اذیت کرد .
                    این هم سیستم منه :

Cpu : E2180 2.00ghz
                    ram: 1 gb
                    minbbord : Gigabyte p31-ds3l
                    vga: Nvidia gforce 8600gt 512
                    عزیز به قسمت آموزش نصب هکینتاش سر بزنید اینجا آموزش نصب مک 10.6.0 بصورت اورجینال هستش. من خودم هم از هکینتاش سر در نمیارم و به همین خاطر عذر خواهی میکنم. اگر به تاپیک نصب هکینتاش در قسمت آموزشها سری بنید جوابتون رو میگیرید.

نظر

• اول از همه از دوست عزیزمون FreePHOENiX تشکر میکنم که وقتی که من نبودم تاپیک رو سرپا نگه داشت. ( ممنون )

نوشته اصلی توسط moein92 نمایش پست ها
                      what should i do ?
                      من باید قیدشو بزنم؟
                      دوست عزیز، من اون عکس 130 کیلو بایتی شما رو دیدم، مشکل شما اینه که یکی از دستگا های جانی تون با مک مشکل داره. ( البته اگر با این روش من این مشکل براتون پیش اومده. ) شما باید در کل هر چی USB و هر چی Hard Drive اضافی و هر قطعه ایی که سیستم برای بالا اومدن بهش احتیاج نداره، در بیارین.

شما باید RAM سیستموتون برای نصب مک، حتما حتما زیر 4 گیگ ( 4 گیگ و کمتر ) باشه.

برای دانلود Retail DVD Snow Leopard 10.6.0 هم، شما اگر تهران هستید، پیشنهاد میکنم به دفتر سایت سر بزنید، یا از دوستی که سمستم عامل مک دارد، بخواهید براتون در محیط مک رایتش کنه.

در مورد iBoot شما وقتی اونو بوت میکنید، باید حتما صفحه ایی که عکس اش رو در آموزش ام گزاشتم ببینید. ( مثل اینکه مثلا DVD نصب ویندوز رو در سیستم میگزارید و بوت اون رو میبیند. )

نظر

• اول از همه از دوست عزیزمون FreePHOENiX تشکر میکنم که وقتی که من نبودم تاپیک رو سرپا نگه داشت. ( ممنون )
                        وظیفه بود سالار جان
                        دوست عزیز، من اون عکس 130 کیلو بایتی شما رو دیدم، مشکل شما اینه که یکی از دستگا های جانی تون با مک مشکل داره. ( البته اگر با این روش من این مشکل براتون پیش اومده. ) شما باید در کل هر چی USB و هر چی Hard Drive اضافی و هر قطعه ایی که سیستم برای بالا اومدن بهش احتیاج نداره، در بیارین.

شما باید RAM سیستموتون برای نصب مک، حتما حتما زیر 4 گیگ ( 4 گیگ و کمتر ) باشه.

برای دانلود Retail DVD Snow Leopard 10.6.0 هم، شما اگر تهران هستید، پیشنهاد میکنم به دفتر سایت سر بزنید، یا از دوستی که سمستم عامل مک دارد، بخواهید براتون در محیط مک رایتش کنه.

در مورد iBoot شما وقتی اونو بوت میکنید، باید حتما صفحه ایی که عکس اش رو در آموزش ام گزاشتم ببینید. ( مثل اینکه مثلا DVD نصب ویندوز رو در سیستم میگزارید و بوت اون رو میبیند. )
                        سالار جان ایشون کلا اشتباهی دارن اقدام به نصب میکنند. آموزش نصب رو انگار دقیق مطالعه نکردن و متوجه نشدن که نباید از نسخه های هکینتاش استقاده کنن. دقیقا معلوم بوده که از Mac OS X Snow Leopard 10.6.0 استفاده نمیکنند.

نظر

• سالار جان نمیخوای جواب سوالهای من رو بدید؟
                          صفحه بوت سیستمت رو میتونی یه عکس بگیری؟

نظر

• نوشته اصلی توسط FreePHOENiX نمایش پست ها
                            سالار جان نمیخوای جواب سوالهای من رو بدید؟
                            صفحه بوت سیستمت رو میتونی یه عکس بگیری؟
                            من الان متاسفانه :

1 - امکان عکاسی از صفحه بوت رو ندارم.

و

2 - بدلیل دستکاری بوت لودر در هنگام نصب Lion و امتحان کردن بوت لودر های مختلف، الان کلا بوت ندارم و خودمم هم هر بار با CD iBoot و یا فلش مموری که روش بوت لودر رو دارم، سیستم عامل ها رو بوت میکنم.

ولی در کل من از این تم استفاده میکردم :

نظر

• نوشته اصلی توسط siwa نمایش پست ها
                              من الان متاسفانه :

1 - امکان عکاسی از صفحه بوت رو ندارم.

و

2 - بدلیل دستکاری بوت لودر در هنگام نصب Lion و امتحان کردن بوت لودر های مختلف، الان کلا بوت ندارم و خودمم هم هر بار با CD iBoot و یا فلش مموری که روش بوت لودر رو دارم، سیستم عامل ها رو بوت میکنم.

ولی در کل من از این تم استفاده میکردم :

عزیز در ابتدا بگم که عکس لود نمیشه
                              بعدشم میخواستم ببینم کاملیون چجوریه چون من یه صفحه حالت داس مثل وقتی دو تا ویندوز نصب میکنی بهم میداد وقتی نمیخواستم مک رو لود کنم با iBoot که لینوکس و ویندوز رو میخوند. ولی مک رو نه. رفتم به لینوکس و آپدیتهایی که در حین نصب باید دانلود میکرد و من دانلود نکرده بودم دانلود و نصب کردم. بعد از اینکه ریستارت شد سیستم به همون صفحه بوت مک هم اضافه شد ولی لودش نمیکرد. میخواستم بدونم اگه به آپدیت لینوکس قبل از نصب مک ربط داره تا کاملیون نصب بشه و مک لود شه این قسمت رو به آموزش اضافه کنید. چون من بعد از نصب مک لینوکس رو آپدیت کردم و مک رو لود نمیکرد حالا هم دارم سعی میکنم تا بتونم کامل و دقیق تمام مراحل نصب رو با دقت بسیار انجام بدم تا perfect successfully بگیرم
                              ویرایش توسط FreePHOENiX : https://i-phone.ir/forums/member/48538-freephoenix در ساعت 05-04-2011, 09:21 PM

نظر

• سالار جان ایم یک سوال واقعا دیگه خیلی حیاتیه! حتما باید جواب بگیرم. من حدود ۴۰۰مگابایت آپدیت و پکیج دبیان اوبونتو دانلود کردم و الان میخوام نصبشون کنم البته با ترمینال(قبلا مستقیم نصب شده بودن ولی من پکیج ها رو کپی کردم که داشته باشمشون). میخواستم بدونم که دستوری داره که همشون رو با هم نصب کنه؟ آخه خیلی زیادن و نصب کردنشون حوصله میخواد

نظر

صبر کنید ..
                                X