اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

بوت سه گانه مکینتاش ( بصورت اورجینال )، لینوکس ( اوبونتو ) و 7

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• نوشته اصلی توسط ali_am76 نمایش پست ها
    دوست عزیز من مادربورد شما رو ندارم اما با یکی از دوستانم تماس گرفتم تا منوی بایوس رو نگاه کنه و بهم بگه کجا تغییرات رو ایجاد کنید و تنیجه بگیرید!
    در مورد هارد هم اینجوری که من شنیدم فقط یک هارد وصل باشه بهتره! شما هارد 500 رو مستر کنید و 80 رو از سیستم جدا کنید!
    دی وی دی مک رو هم رو یک سیستم دیگه تست کنید ببینید بوت میکنه؟
    کارت گرافیک و بقیه سخت افزاراتون هم با من یکیه! مشکلی بابت اینش نیست! سازگاری کامل داره مک با این سخت افزارها!
    من بعید میدونم مشکل از رام باشه!
    بابت تشکرتون هم ممنون! با ارزشه!
    بايوس ايشون، كزينه ahciرو نداره بيشفرض، و بايد مادربردشون هك بشه تا اين كزينه بهش اضافه شه.

ممنون كه جاي منم بر كردين دوست عزيز.

نظر

• جاتون که خالی بود شدید! ما که اطلاعاتمون اندازه شما نیست! فقط در حد کوچیکی خاستم کمک کرده باشم! راجع به مادربوردشونم پرسیدم گفتن باید هک شه همونطور که گفتید!
      اما مشکل من حل نشد siwa!
      دوبار ریختم و یکبارش رو هم تو کاستومایز واسه موس PS/2 رو فعال کردمویکبار دیگه هم تیکشو نزدم اما در هر دو حالت به یه نقطه رسیدم! موس تعطیل میشه! حتی با فلش اپدیت کردم نشد!
      در مورد اسلاتهای PCI هم, وقتی کارت دی وی بی رو میزارم دستور ریست میده موقع بوت! این مک داره من دانشجو کامپیوتر سر سخت رو شکست میده!
      ویرایش توسط ali_am76 : https://i-phone.ir/forums/member/37835-ali_am76 در ساعت 15-02-2011, 11:44 AM

نظر

• نوشته اصلی توسط amku نمایش پست ها
        درود وسپاس

dvd رو روی یه sony vaio با iboot تست کردم درست بود و رو لب تاپ جواب داد.
        هارد 80 رو هم جدا کردم بازم جواب نداد ( اما منظورتون رو از مستر کردن نفهمیدم )

منتظرم که جواب دستتون رو برای تنظیمات بایوس بگید ( نسخه بایوس من هم 0602 هستش )
        master (مستر) کردن یعنی اینکه اگه دو تا هارد یا دوتا رام دارید,یکیشو به عنوان دستگاه اول یا master و دومیشو به عنوان slave یا زیر مجموعه تعریف میکنید برای مادربورد!
        برای ایجاد این تغییر هم لازمه که جامپر که یه اتصال کوچیک فلزیه و پشت هارد و رامها قرار داره رو طبق نقشه ای که روی دستگاهتون زدن تغییر بدید!
        یه جورایی همون ارباب رعیتیه خودمونه!
        ویرایش توسط ali_am76 : https://i-phone.ir/forums/member/37835-ali_am76 در ساعت 15-02-2011, 11:53 AM

نظر

• نوشته اصلی توسط siwa نمایش پست ها
          دوست عزيز، ممنون كه به فكرم بودين. من هنوز زياد حالم خوب نشده.

اين مشكل احتمالا از DVD rom هستش. ساتا ستش يا اي دي اي ؟

Dvd اكه ساتا هستش، هم سخت افزاري و هم تو بايوس كزينه اول بوت هستش ؟

بايوستون ابديته ؟

بهتره DVD drive اي دي اي نباشه، و بهتره ساتا باشه.
          درود
          سپاس ار علی و siwa

siwa خوشحالم برگشتید و همین که دوباره به جمع برو بچه ها بر گشتید خودش کلی بهبودی شما رو نشون میده و به امید خدا روز به روز بهتر میشید.

راستش رو بخواهید من از سخت افزار زیاد سر در نمی یارم . DVD ROM من اسمش SUZUKI COMBO-1 16X هستش و نمی دونم حالا ساتا میشه یا IDE
          تو بایوس فکر کنم بوت روی هارد هستش و با F8 از DVD ROM بوت می کنم.

بایوسم اپدیتش 0602 هستش که فکر کنم اخرین اپدیت باشه

دو تا هارد ساتا 500 و 80 دارم

کی بورد PS2 و ماوس USB

با IBOOT ( نه IBOOT LEGACY ) بوت می کنم ( اصلا فرق این دو تا چیه ) CPU هم CORE 2 DUO هستش

بازهم سپاس

نظر

درود
            سپاس ار علی و siwa

siwa خوشحالم برگشتید و همین که دوباره به جمع برو بچه ها بر گشتید خودش کلی بهبودی شما رو نشون میده و به امید خدا روز به روز بهتر میشید.

راستش رو بخواهید من از سخت افزار زیاد سر در نمی یارم . DVD ROM من اسمش SUZUKI COMBO-1 16X هستش و نمی دونم حالا ساتا میشه یا IDE
            تو بایوس فکر کنم بوت روی هارد هستش و با F8 از DVD ROM بوت می کنم.

بایوسم اپدیتش 0602 هستش که فکر کنم اخرین اپدیت باشه

دو تا هارد ساتا 500 و 80 دارم

کی بورد PS2 و ماوس USB

با IBOOT ( نه IBOOT LEGACY ) بوت می کنم ( اصلا فرق این دو تا چیه ) CPU هم CORE 2 DUO هستش

بازهم سپاس
            ممنونم.

كابلي كه از DVD drive به مادربرد وصله، اندازه اش، ( عرضش ) كمتر از ٢ سانته ؟ يا بيشتر از ٤ - ٥ سانت ؟

اكه كمتره، بس ساتا هستش. اكه عرضش بيشتره، IDE هستش.

شما كه هاردهاتون ساتا هستش، اين دو تتورم بأهم مقايشه كن، ببين عرضشون يكيه ؟

در ضمن تو بايوس، در قسمت Boot option اولويت رو به DVD drive بدين. ( عوض كردنش راحته، روي First Boot device يا First Proirity Boot option يا همجين جيزي، enter رو بزن و بزارش رو DVD drive.

اين واسه تو بايوس بود، براي حالت سخت افزاري، ( بايد هر دو هم هارد و هم DVD ساتا باشن) كنار بورت هاي ساتايي كه هاردت وصله بهش تو ماردبرد، يه سري عدد نوشته، متلا SATA1 يا SATA2 و .... . خب تو الان بايد، DVD drive رو به شماره ١ و هاردت رو به شماره ٢ وصل كني. هارد إضافي رو هم وصل نكن.

ترتيبش هم اينهطوري نيست ها. اول بايد سخت افزاري درستش كني، بعد تو بايوس.

از iBoot استفاده كن.

نظر

ممنونم.

كابلي كه از dvd drive به مادربرد وصله، اندازه اش، ( عرضش ) كمتر از ٢ سانته ؟ يا بيشتر از ٤ - ٥ سانت ؟

اكه كمتره، بس ساتا هستش. اكه عرضش بيشتره، ide هستش.

شما كه هاردهاتون ساتا هستش، اين دو تتورم بأهم مقايشه كن، ببين عرضشون يكيه ؟

در ضمن تو بايوس، در قسمت boot option اولويت رو به dvd drive بدين. ( عوض كردنش راحته، روي first boot device يا first proirity boot option يا همجين جيزي، enter رو بزن و بزارش رو dvd drive.

اين واسه تو بايوس بود، براي حالت سخت افزاري، ( بايد هر دو هم هارد و هم dvd ساتا باشن) كنار بورت هاي ساتايي كه هاردت وصله بهش تو ماردبرد، يه سري عدد نوشته، متلا sata1 يا sata2 و .... . خب تو الان بايد، dvd drive رو به شماره ١ و هاردت رو به شماره ٢ وصل كني. هارد إضافي رو هم وصل نكن.

ترتيبش هم اينهطوري نيست ها. اول بايد سخت افزاري درستش كني، بعد تو بايوس.

از iboot استفاده كن.
              درود

dvd rom من با توجه به پورتش ide هستش پس باید مشکل از dvd rom باشه
              اگه اینطوره یه dvd rom مناسب و با قیمت مناسبی معرفی کنید.
              ویرایش توسط amku : https://i-phone.ir/forums/member/1337-amku در ساعت 16-02-2011, 07:31 PM

نظر

درود

dvd rom من با توجه به پورتش ide هستش پس باید مشکل از dvd rom باشه
                اگه اینطوره یه dvd rom مناسب و با قیمت مناسبی معرفی کنید.
                دوست عزيز، من نميتونم بنتوه بيشنهاد بدم، شرمنده. حول و حوش قيمت ٢٠ - ٣٠ بيدا ميكني. من خودمم ٤ ساله pioneer دارم، خيلي عالي كار ميكنه، ولي قيمتش يه كم بالأس.

يه بيشنهاد ميتونم بهت بدم، با توجه به مادربردت، از يكي از دوستان يا آشناهات يه DVD drive بكير، ببين جواب ميده ؟ جون بايد رو ماطر بردت هم كار كني و هكش كني. راستي Floppy drive داري ؟

نظر

دوست عزيز، من نميتونم بنتوه بيشنهاد بدم، شرمنده. حول و حوش قيمت ٢٠ - ٣٠ بيدا ميكني. من خودمم ٤ ساله pioneer دارم، خيلي عالي كار ميكنه، ولي قيمتش يه كم بالأس.

يه بيشنهاد ميتونم بهت بدم، با توجه به مادربردت، از يكي از دوستان يا آشناهات يه dvd drive بكير، ببين جواب ميده ؟ جون بايد رو ماطر بردت هم كار كني و هكش كني. راستي floppy drive داري ؟
                  درود
                  بله دارم؟

نظر

درود
                    بله دارم؟
                    جه بهتر. خب فعلا بيا مادربردت رو هك كنيم. فردا هستي حولو حوش ساعت ٣ آن شو، به id ام، يه pm بده بكو راجب به هك p5k. يه فلابي خام هم بيار، اينترنت هم كهداري، جون يه ٥ مكي شايد دانلود داسته باشي.

نظر

جه بهتر. خب فعلا بيا مادربردت رو هك كنيم. فردا هستي حولو حوش ساعت ٣ آن شو، به id ام، يه pm بده بكو راجب به هك p5k. يه فلابي خام هم بيار، اينترنت هم كهداري، جون يه ٥ مكي شايد دانلود داسته باشي.
                      خیلی گلی به خدا
                      راستی بدون فلاپی هم میشه مثلا با flash memory
                      حالا در هر صورت فردا ساعت سه on میشم.

نظر

• کسی تا به حال تونسته از این راه ها نصب کنه ؟!

نظر

• siwa عزیز
                          من چجوری میتونم فلشمو از Apple HFS+ به fat32 فرمت کنم؟ ویندوز اجازه فرمت بهم نمیده!

نظر

• نوشته اصلی توسط ali_am76 نمایش پست ها
                            siwa عزیز
                            من چجوری میتونم فلشمو از Apple HFS+ به fat32 فرمت کنم؟ ویندوز اجازه فرمت بهم نمیده!
                            برنامه Macdrive رو نصب كن، ديكه تو ويندوز هم HFS+ رو ميتوني راحت بخوني هم ميتوني فرمت كني.

اكر نتونستي، مك داشته باشي، با برنامه Disk Utility كه ماله خوده مك هستش هم ميتوني به NTFS فرمتش كني.

نظر

• mac drive رو دارم اما فقط به فرمتهای خود مکینتاش فرمت میتونه کنه!

نظر

• حلش کردم! بدون نیاز به مک درایو از admin tools میشه راحت فرمت کرد!

نظر

صبر کنید ..
                                X