اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آموزش نصب Mountain Lion بصورت هکینتاش

Collapse
این تاپیک مهم علامت‌گذاری شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• سلام من روی هاردم یه درایو خالی دارم ولی نمی خوام کل هارد رو پارتیشن بندی کنم

موقع نصب مک نمیذاره روی این درایو نصب کنم چون فرمتش ntfs هست .

چی کار باید بکنم .

نظر

• نوشته اصلی توسط bijanbeh نمایش پست ها
      سلام من روی هاردم یه درایو خالی دارم ولی نمی خوام کل هارد رو پارتیشن بندی کنم

چی کار باید بکنم .
      خب اون درايو رو پاك كنيد تا تبديل به فضاى خالى شه بعد با Disk Utility اونرو با فرمت Mac OS Extended Journaled پارتيشن بندى كنيد.
      .:amgr:.

نظر

• نوشته اصلی توسط bijanbeh نمایش پست ها
        سلام من روی هاردم یه درایو خالی دارم ولی نمی خوام کل هارد رو پارتیشن بندی کنم

چی کار باید بکنم .
        درود
        شما برای نصب os mac قبل از اینکار باید پارتیشن سکتور هارد رو از mbr به guid تغییر بدید که فقط با پارتیشن مجدد کل هارد میسر هستش البته میشه از طریق راههای دیگه ایی هم اینکار رو انجام داد - ساده ترین و بهترین راه همین هستش - اگه این تغییر رو انجام ندید موقع اتمام نصب با پیغام failed روبه رو میشید - مود سوکت ساتا هارد رو هم در قسمت تنظیمات بایوس از ata به ahci تغییر بدید.

پیشنهاد میکنم در صورت دسترسی به یک ذخیره ساز (هارد اکسترنال) کل اطلاعاتتون رو به این هارد کپی کنید بعد اقدام به نصب os mac کنید

نظر

• اقا خیلی ممنون بابت اموزش

فقط یک سوال داشتم بنده نسخه iATKOS_ML2 رو دانلود کردم که حجمش حدود 5 گیگه میخواشتم بدونم اگر با transmac روی دی وی دی 9 گیگ رایت کنم میتونم نصب کنم؟

چون همه جا اموزش با usb رو میبینم.....قضیه چیه؟؟ با دی وی دی نصب نمیشه؟؟

و سوال دیگه اینکه حتما برای ساختن usb باید یک نسخه مکینتاش یا هکینتاش داشته باشیم؟؟ من 5 گیگ دانلود کردم اما حالا فکر کنم به هیچ دردیم نمیخوره و ترافیکم رو از بین بردم

نظر

• نوشته اصلی توسط alimt699 نمایش پست ها
            اقا خیلی ممنون بابت اموزش

فقط یک سوال داشتم بنده نسخه iATKOS_ML2 رو دانلود کردم که حجمش حدود 5 گیگه میخواشتم بدونم اگر با transmac روی دی وی دی 9 گیگ رایت کنم میتونم نصب کنم؟

و سوال دیگه اینکه حتما برای ساختن usb باید یک نسخه مکینتاش یا هکینتاش داشته باشیم؟؟ من 5 گیگ دانلود کردم اما حالا فکر کنم به هیچ دردیم نمیخوره و ترافیکم رو از بین بردم
            چرا نصب میشه ولی فلش بهتره.
            برای ساخت فلش هم بله باید داشته باشید. البته روی ماشین مجازی هم میتونید درست کنید.

نظر

اقا خیلی ممنون بابت اموزش

بله میتونید رو dvd رایت کنید - البته از dvd تک لبه دو لایه استفاده کنید - دلیل استفاده از usb این هستش که سرعت بالاتر هستش و فایلها مستقیما" خونده میشه - اما در dvd بدلیل خوندن فایل وتبدیل به داده های ارسالی کمی افت سرعت هستش که ممکنه در مواردی مشکل ساز بشه که این مشکل به ندرت پیش میاد بسته به میزان قدرت لنز درایو که به مرور اصطحلاکش زیاد میشه ممکنه به دلیل ازدهام خواندن اطلاعات - لنز درایو، برخی داده ها رو jump کنه.

در مورد قسمت دوم سوالتونم باید گفت که بله برای ساخت یک usb که بشه مک رو از روی این ذخیره ساز نصب کرد شما برای ساخت مک اینستالیشن به os mac نیاز دارید.

نظر

• نوشته اصلی توسط aryansaman نمایش پست ها
                بله میتونید رو dvd رایت کنید - البته از dvd تک لبه دو لایه استفاده کنید - دلیل استفاده از usb این هستش که سرعت بالاتر هستش و فایلها مستقیما" خونده میشه - اما در dvd بدلیل خوندن فایل وتبدیل به داده های ارسالی کمی افت سرعت هستش که ممکنه در مواردی مشکل ساز بشه که این مشکل به ندرت پیش میاد بسته به میزان قدرت لنز درایو که به مرور اصطحلاکش زیاد میشه ممکنه به دلیل ازدهام خواندن اطلاعات - لنز درایو، برخی داده ها رو jump کنه.

در مورد قسمت دوم سوالتونم باید گفت که بله برای ساخت یک usb که بشه مک رو از روی این ذخیره ساز نصب کرد شما برای ساخت مک اینستالیشن به os mac نیاز دارید.
                خیلی ممنون بابت پاسخ کاملتون

فقط این قسمت دی وی دی تک لبه دولایه رو متوجه نشدم منظورتونو؟ یعنی همون دی وی دی 9 گیگ بگیرم؟ یا ای که شما گفتید نوع خاصی هست؟

و سوال دیگری پیش اومد اینکه خب من اصلا دسترسی به مک ندارم برای ساخت usb و میخواستم بدونم همون فایل dmg رو با trans mac رایت کنم و بوت کنم مراحل نصب اغاز میشه؟ یا باید همین

مک اینستالیشن (در کل نمیدونم مک ایستالیشن چی هست) رو بسازم برای دی وی دی...؟

ببخشید شاید سوالاتم خیلی مبتدی به نظر بیاد ولی تو سایت گشتم و در مورد سوالاتم تاپیکی پیدا نکردم
                ممنون

نظر

فقط این قسمت دی وی دی تک لبه دولایه رو متوجه نشدم منظورتونو؟ یعنی همون دی وی دی 9 گیگ بگیرم؟ یا ای که شما گفتید نوع خاصی هست؟

و سوال دیگری پیش اومد اینکه خب من اصلا دسترسی به مک ندارم برای ساخت usb و میخواستم بدونم همون فایل dmg رو با trans mac رایت کنم و بوت کنم مراحل نصب اغاز میشه؟ یا باید همین

ببخشید شاید سوالاتم خیلی مبتدی به نظر بیاد ولی تو سایت گشتم و در مورد سوالاتم تاپیکی پیدا نکردم
                  ممنون
                  بله با TransMac رایت میکنید و مراحل نصب اغاز میشه. (البته بعد از بوت کردن!)
                  معمولا DVD 9 ها دو لایه هستند.
                  منظور از مک انستالیشن نسخه نصّاب مک هستش.

نظر

ممنون
                    خواهش میکنم

منظور همون dvd با حجم 8/9 گیگ هست - این نمونه dvdها 2 مدل دارن که یکیشون میشه دو طرف dvd رایت کرد که بهشون میگن دو لبه تک لایه - اما دیگری فقط یک طرف dvd قابل رایته که از تکنولوژی ساخت double layer استفاده شده (یعنی 2لایه نوار مغنایسی) و بهشون میگن تک لبه دو لایه - که نمونه ی مد نظر ما مدل دوم هستش.

منظور من از مک اینستالیشن ساخت یه dvd یا usb هست که بشه سیستم عامل مک رو از روی یکی از این دو ذخیره ساز لود و نصب کرد.

در صورتی که شما فعلا به سیستم عامل مک دسترسی ندارید برای ساخت usb mac os montain lion میتونید از طریق dvd اقدام به نصب کنید.

نظر

• آماده سازی :
                      سلام قسمت آماده سازیشو من دقیق نفهمیدم چی کار کنم من که مک ندارم و میخوام تازه رو لب تابم نصب کنم لب تابم acer هست مشخصاتمم میخوره ولی این USB را نفهمیدم باید چی کار کنم کمکم میکنید

نظر

• دوستان dsdt لب تابم رو نمی تونم پیدا کنم مدلش samsung rv518-s01 هست یکی لطفا پیدا کنه کلافه شدم

Sent from my GT-I9100

نظر

• دوستان یه سوال
                          برای اینکه مک بوت بشه نیاز به ahci هست. وقتی هم که روی ahci هست ویندوز بوت نمیشه.
                          هر موقع بخوام برم ویندوز یا مک باید تنظیمات رو عوض کنم. باید چی کار کنم؟
                          در ضمن به همین خاطر هنوز دوال بوت نکردم.

نظر

• نوشته اصلی توسط kkkaktoos نمایش پست ها
                            دوستان یه سوال
                            برای اینکه مک بوت بشه نیاز به ahci هست. وقتی هم که روی ahci هست ویندوز بوت نمیشه.
                            هر موقع بخوام برم ویندوز یا مک باید تنظیمات رو عوض کنم. باید چی کار کنم؟
                            در ضمن به همین خاطر هنوز دوال بوت نکردم.
                            شما بايد بعد از نصب مك ويندوز رو از اول با همون تنظيمات ahci نصب كنين

نظر

• با عرض سلام

دوستان فرمت پارتیشنی رو که برای مک در نظر بخواهم بگیرم چی باید باشه؟ FAT یا NTFS یا چیز دیگه؟

منظورم قبل از Disk utilites هست که پارتیشنی رو در ویندوز میخوام برای مک اختصاص بدهم

نظر

با عرض سلام

دوستان فرمت پارتیشنی رو که برای مک در نظر بخواهم بگیرم چی باید باشه؟ FAT یا NTFS یا چیز دیگه؟

منظورم قبل از Disk utilites هست که پارتیشنی رو در ویندوز میخوام برای مک اختصاص بدهم
                                درود
                                فرقی نمیکنه دوست عزیز - چون هر فرمتی که باشه در disk utilites با erase مجدد درایو در این مرحله، فرمت پارتیش درایو مد نظر به فرمت مورد نیاز برای نصب os mac تغییر خواهد کرد.

نظر

صبر کنید ..
                                X